Skocz do zawartości

Muszę się wypalić. Jak to zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Chodzę od 2 lat na siłownię, widzę jakieś postępy, ale chciałbym wypalić tłuszcz który nadal mam i żeby fajnie moje ciało wyglądało. Jak to panowie zrobić? Co polecacie? Stosuję od miesiąca aakg i cytruline i jest fajna pompa na siłowni, ale nadal nie mogę wyrzeźbić fajnej krateczki. 

 

Dodam, że nie chodzi mi o to żeby nabić masy, tylko z tego co mam uzyskać fajne efekty. Moja waga obecnie to 72kg. Chciałbym zrzucić ze 4. Dziękuję za rady.

 

Tu zdjęcie 

https://files.fm/u/62mmqudza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Warmianin said:

Chodzę od 2 lat na siłownię, widzę jakieś postępy,

 

A stosujesz jakąś dietę?  

 

Siłownia to jedno, ale jednym z najważniejszych czynników jest Twoja dieta, w zależności, czy chcesz nabrać masy, lub wyrzeźbić sylwetkę. Jak jesz "byle jak" to nie zrobisz sylwetki jak chad z okładki "men`s health". 

4 minutes ago, Warmianin said:

4x w tygodniu siłownia

 

Dźwigając ciężary, wbrew pozorom, nie spala się dużo kalorii. 

 

5 minutes ago, Warmianin said:

2x w tygodniu po 10 km biegam

 

ok, załóżmy, że spalisz w ten sposób 1000kcal w tygodniu. W bardzo łatwy sposób jest te kalorie z powrotem nadrobić, chociażby przez 4x snickersy w tygodniu i już to bieganie nie ma sensu wtedy. 

 

Najważniejsza dieta, ściągnij sobie darmową aplikacje "my fitness pal", skanuj kody kreskowe wszystkiego co jesz w ciągu dnia i wyjdzie Ci na koniec ile spożyłeś kalorii. Znajdź jakiś przelicznik na google i oblicz jakie jest Twoje zapotrzebowanie w zależności od Twojej aktywności, wzrostu itp. 

 

Jeżeli chcesz spalić tłuszcz musisz dostarczać organizmowi mniej kalorii, niż potrzebuje. Niestety w ten sposób zawsze traci się również coś z masy mięśniowej, więc jeszcze raz, dieta. Ważne jest, żeby spożywać optymalnie 1.5g białka na kg masy ciała. 

 

Tworzenie sylwetki zaczyna się w kuchni ;) 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fruit napisał:

 

A stosujesz jakąś dietę?  

 

Siłownia to jedno, ale jednym z najważniejszych czynników jest Twoja dieta, w zależności, czy chcesz nabrać masy, lub wyrzeźbić sylwetkę. Jak jesz "byle jak" to nie zrobisz sylwetki jak chad z okładki "men`s health". 

 

Dźwigając ciężary, wbrew pozorom, nie spala się dużo kalorii. 

 

 

ok, załóżmy, że spalisz w ten sposób 1000kcal w tygodniu. W bardzo łatwy sposób jest te kalorie z powrotem nadrobić, chociażby przez 4x snickersy w tygodniu i już to bieganie nie ma sensu wtedy.

 

 

Diety niestety nie stosuje. Ograniczam jedynie słodycze choć jest ciężko i alkohol odstawiłem. Dzięki wielkie. Ściągnę sobie tą apke dzisiaj

8 minut temu, Zbychu napisał:

Tu masz do zrzucenia jeszcze jakieś 10kg a nie 4kg. Natomiast mięśni zbyt wiele nie ma. Zrzuć jeszcze tyle ile dasz rade a potem wbijaj na długą i powolną masę 

Dlaczego 10? Te 10= że tyle tłuszczu jest do spalenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumem chcesz zeredukować samą tkankę tłuszczową. Mniej kalorii więcej ruchu to spowoduje spadek ogólnej masy w pewnym momencie. Jeśli już masz masę, zredukowałeś, a teraz chcesz się "dociąć":

 

Dieta ketogeniczna (Próbowałem działa, jednak bardzo bałem się o nerki i ogólnie o zdrowie. Zrezygnowałem, pamiętaj o suplementowaniu witaminy K2 albo dużej ilości kiszonek)

Zimne prysznice (działa)

Tabletki "thermo" (wpływają na termogenezę) - bałem się jednak, łykałem naturalne z pieprzem ale bez przekonania. Trochę chyba pomogły. Badania mówią, że ok, ale trzeba się pilnować i robić badania

Sen długi i regularny oraz medytacja - działa i to jak! - organizm gromadzi tłuszcz w obawie przed niepewnymi czasami. Warto "powalczyć" o zmniejszenie wydzielania kortyzolu i wyeliminowanie innych oznak stresu. 

 

 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zasada calories in / out działa.

Jak chcesz schudnąć, musisz:

1. jeść mniej

albo/i

2. więcej spalać

nie ma innej drogi.

 

Spoglądając na sylwetkę, wyglądasz naprawdę fajnie. Nie wiem, ile masz wzrostu ani ile kcal spożywasz, lecz prawa termodynamiki nie da się oszukać.

No, chyba że jest się fat-activist na tiktoku. Czy jakoś tak.

 

Słuchałem niedawno bardzo interesujący podcas Andrew Hubermana - 

 

Serdecznie polecam, w tematyce twojej akurat.

 

I powodzenia przede wszystkim!

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cham Niezbuntowany napisał:

Zawsze zasada calories in / out działa.

Jak chcesz schudnąć, musisz:

1. jeść mniej

albo/i

2. więcej spalać

nie ma innej drogi.

 

Spoglądając na sylwetkę, wyglądasz naprawdę fajnie. Nie wiem, ile masz wzrostu ani ile kcal spożywasz, lecz prawa termodynamiki nie da się oszukać.

 

Dla wielu kobiet jestem niewidoczny bo mam tylko 175 cm wzrostu😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii jesli chodzi o ogolna sylwetke jak dla mnie . Jesli chcesz szybko schudnac to dorzuc kardio do kazdego treningu . Bez przeginania  a biezni tempem 10km/h 30 min po lub przed treningiem silowym .Juz po miesiacu powinny byc wyrazne efekty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, thyr napisał:

Nie ma tragedii jesli chodzi o ogolna sylwetke jak dla mnie . Jesli chcesz szybko schudnac to dorzuc kardio do kazdego treningu . Bez przeginania  a biezni tempem 10km/h 30 min po lub przed treningiem silowym .Juz po miesiacu powinny byc wyrazne efekty .

Chyba zacznę od tego. To może być dobre rozwiązanie. Dziekowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Warmianin napisał:

Dla wielu kobiet jestem niewidoczny bo mam tylko 175 cm wzrostu😂

Oj tam baby. Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że wyrywać kobiety lepiej $ czy rozumem, gadką niż mięśniami.

Jedynie kto zauważa, że się ćwiczy, to w większości inni ćwiczący faceci (95%) i ćwiczące lasek (5%, ~90% z nich zajęta tak czy siak).

Ludzie niećwiczący nie patrzą takimi kategoriami jak "pakerzy".

 

Zresztą, według aktualnych badań, średnio co czwarty sportowiec ma zaburzenia odżywiania/postrzegania siebie. I co z tego, że ma kratę i sześciopak? Wróci do domu, przed lustro i widzi gówno, a jego sąsiad z bloku na wózku oddałby wszystko za kilka minut spacery.

Subiektywne rozumowane - może mnie poniosło...

 

Good luck bro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Warmianin napisał:

Dodam, że nie chodzi mi o to żeby nabić masy, tylko z tego co mam uzyskać fajne efekty. Moja waga obecnie to 72kg. Chciałbym zrzucić ze 4. Dziękuję za rady

 

Jak nie nabierzesz masy mięśniowej to "krateczki" nie będzie bo niby skąd? Chyba że chcesz schudnąć z kości na ości. Więc najpierw 16 tygodni masy. W Bf podbijasz 15-18% . Powinno dojść 10-12 kg masy. Potem 12 tygodniowa redukcja. Schodzisz w BF do 8-9% i masz formę plażową :).

 

- dieta

- trening

- regeneracja.

20 godzin temu, fruit napisał:

Ważne jest, żeby spożywać optymalnie 1.5g białka na kg masy ciała. 

 

Białko liczy się na kg masy mięśniowej a nie masy ogólnej. Bo potem wychodzą astronomiczne wartości :).

23 godziny temu, Warmianin napisał:

Tu zdjęcie 

 

Klatka piersiowa odstaje. Sporo tam tłuszczu. Wina genetyki lub lipomastia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.