Skocz do zawartości

Laptopy rozdają!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy pomysł naszego rządu. Właściwie to wahałem się gdzie umieścić ten temat, bo pasowałby do działu: pozostałe zaburzenia, ale w końcu zdecydowałem się na polityka, bal bezwstydnych kurewek....

Otóż każdy uczeń 4 klasy dostanie od nas laptopa. Tak, od nas, nie od rządu, bo to nasze pieniądze. Trzeba być niespełna rozumu, żeby przy tak szalejącej inflacji jeszcze dokładać do ognia. Ci szaleńcy, aby wygrać wybory zrobią cokolwiek, nawet jeśli będzie to oznaczać, że Polska zamieni się w Wenezuelę (tylko bez złóż ropy). Koszt programu to jakieś 700 mln PLN.

 

https://next.gazeta.pl/next/7,151243,29391827,laptopy-za-darmo-dla-uczniow-czwartych-klas-nowy-pomysl-rzadu.html#s=BoxOpImg8

  • Like 1
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kleofas napisał:

Ci szaleńcy, aby wygrać wybory zrobią cokolwiek, nawet

 

To jakaś nowość? Z 40 taka akcja.

Nawet Tusk rozdawał laptopy. Bodajże w 2011:

 

Dokładnie

https://wyborcza.pl/7,75398,9827080,laptop-coraz-dalej-od-ucznia.html

 

"22.06.2011, 01:00

Miliard złotych rząd planował wydać na laptopy dla uczniów. Pieniądze weźmie z opłat operatorów komórkowych za wykorzystywanie częstotliwości"

 

2011 - kto wtedy rządził? ;)

 

Od 16 listopada 2007 do 22 września 2014 premierem był Donald Tusk, a rządziło PO.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie korolowy to działa tak, że oni rozdają, ale nikt tego laptopa na oczy nie zobaczy, a jeżeli zobaczy to poleasingowego po 120 właścicielu bez ram i płyty głównej.

 

Każdemu wszystko obiecają w tym roku, ale konkursy wszystkie wygra pisowiec lub kardynał święty, rydzykowe i inne.

 

Obiecają, że każdemu obciągną, a jak przyjdzie, co do czego to najwyżej zobaczysz starą kurwę z alzhaimerem, bez zębów.

 

Tak działa ten kraj i działać będzie, aż do ostatniego, który światła nie zgasi, bo nie będzie niczego.

 

Będzie grana każda obietnica, każda pomoc, wszystko. Rząd wyjdzie do ludzi, obieca wszystko, kurwa, wszystko Panie, wszystko. A jak znowu dojdą do władzy to rozpęta się największa fala emigracji, jaką ten kraj widział.

Edytowane przez mac
  • Like 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, RENGERS napisał:

Super, czas powtórzyć podstawówkę!

 

Kiedyś Sandler grał w filmie Billy Madison, gdzie zaliczał wszystkie klasy od podstawówki, tydzień po tygodniu. ;) 

 

A co do "rozdawania" lajtopów, to od jakiegoś czasu mam stan ducha, że w PL jest wesoło jak na titanicu, także nawet nie jestem w stanie się prawdziwie wkurwić podobnymi doniesieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, mac said:

Każdemu wszystko obiecają* w tym roku

*obiecają - ale drobnym drukiem jest, że płaci KPO. Wicie, rozumicie, my chcieliśmy ale zła Unia, Tusk/Trzaskowski nie daje...

W zeszłym chyba 110 tysięcy rozdali - tak twierdzą. Bo anegdotycznie, to słyszałem że podobno kończyło się na 500zł zwrotu na podstawie rachunku zakupu.

 

Albo to te, co miały być dla nauczycieli. Czarnek raz mówi, że mamy 700 tysięcy nauczycieli, ale jak liczyli laptopy do nauki zdalnej, to im chyba właśnie 380 tysięcy wyszło - po jednym na nauczyciela. Oni matematyki nie nauczyli się chyba nigdy :( albo palców im zabrakło.

21 minutes ago, mac said:

A jak znowu dojdą do władzy to rozpęta się największa fala emigracji, jaką ten kraj widział.

A jaki masz wybór? Jak do władzy dojdzie opozycja "wpuśćcie wszystkich, kim są zobaczy się później", to będziemy mieli za to falę imigracji - albo kolorowej, albo rosyjskiej.

Dżuma albo cholera.

Rząd sterowany radiowo, tylko czy z Waszyngtonu czy z Berlina - taki na razie jest wybór. Niemieckie rządy mieliśmy nieraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert wiem jedno. Lepiej to już było. Ja tam zusu 2000 płacić nie zamierzam już, lecę na lewą rękę i zamykam sprawy. Jak trzeba będzie to spierdalam, pożyję do 10 lat z oszczędności. Najgorzej, że ze zdrowiem u mnie padaka i chyba się nie wyleczę, więc tym bardziej wyjebane. Obrzydza mnie ten kraj. Szczerze to zbieram się już i prawie jestem gotowy na spierdolenie. Nic mnie tutaj nie trzyma. Praca zdalna jest, bardziej by mi się opłacała rejestracja firmy za granicą, znacznie taniej. Jebany absurd.

 

Jedyne, czego mi szkoda to miejsca, w którym mieszkam i jak się ustawiłem elegancko, ale kurwa nie da się już człowiekowi przedsiębiorczemu tutaj normalnie funkcjonować. Ja ustawy o dochodowym dosłownie nie rozumiem, a kończyłem studia, miałem nawet prawo. Ni chuja, nic nie rozumiem, archaiczny język, bezmyślność na każdym kroku, interpretacje bez pokrycia z rzeczywistością. Nie wiem kurwa, jakim cudem ten kraj funkcjonuje. Nie wiem.

Edytowane przez mac
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdadzą chromebook po 600 pln za sztukę. Jak znam życie to najwięcej zgarną szkoleniowcy od tego nowoczesnego sprzętu i firmy co sprzedadzą go szkole. 

 

Więc w sumie wiele mniej niż 500+ dla każdego. Akurat to by się przydało, plus wszystkie podręczniki na licencji otwartej w formie w formie elektronicznej. Akurat to można by rozwiązać na zasadzie konkursu. Czy płacić proporcjonalnie do tego ilu nauczycieli dla ilu klas wybierze dany podręcznik (tu też są niezłe patologie, no bo jak nie używać podręcznika jeśli żona kuratora od danego przedmiotu na województwo jest autorką jednego z podręczników ;) ). 

 

ps. najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście bon edukacyjny, część szkół kupi laptopy, a część dofinansuje wyjazdy na orgasmusa. Najlepiej, żeby pieniądze szły za uczniem, kierowane przez rodziców (a nie urzędników). O ile jestem zdecydowanie za wolnym rynkiem jeśli chodzi o szkolnictwo wyższe, o tyle jeśli chodzi o szkoły średnie jest jasna korelacja pomiędzy zamożnością społeczeństwa/przestępczością a dostępnością edukacji na tym poziomie. 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej czepiaj się ich za to co naprawdę należy: KPO, kamienie milowe, zwalona reforma sądów, fitfor55, ciągle działające w PL drapieżne państwo z kartonu, Duda plączący jak go szwabka von Leyen okłamała, Timermans dyktujący ustawy, polityka covidowa, itd.

 

Laptopy dla dzieci/kwestia rozwiązania sprawy szkolnictwa to ma jakieś sens. Szczególnie po 2 latach p(l)andemi i zdalnej edukacji. Państwo zmuszą cię do edukowania dzieci, a jednocześnie przerzuca na ciebie wszystkie koszty/wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, mac said:

bardziej by mi się opłacała rejestracja firmy za granicą, znacznie taniej. Jebany absurd

Jakbym ja się przeniósł... ech. Zawsze bardziej zielona trawa. Pensja ta sama w cyfrach, waluta inna.

Patriotyzm jednak piszczy "zostań"... https://wszystkoconajwazniejsze.pl/dariusz-lipinski-right-or-wrong-my-country/

 

20 minutes ago, mac said:

Ja ustawy o dochodowym dosłownie nie rozumiem

US na czymś musi żerować. Jakby każdy ją rozumiał, to nikt by na niej nie zarobił, a geszeft musi być, fersztejen?

 

9 minutes ago, Piter_1982 said:

Najlepiej, żeby pieniądze szły za uczniem, kierowane przez rodziców

Może rodzicom by się przydało, by usłyszeli, do jakiej szkoły nadaje się ich bombelek - a ta o której oni myślą, to za wysokie progi na plebsu nogi. Już widzę pół miliona wniosków o przyjęcie do Staszica ;)

Ale wtedy "walka o oceny" w placówkach walczących o przeżycie finansowe, skończyła by się gamoniami ze świadectwem 6.0 za oddychanie...

 

2 minutes ago, BumTrarara said:

Laptopy dla dzieci/kwestia rozwiązania sprawy szkolnictwa to ma jakieś sens. Szczególnie po 2 latach p(l)andemi i zdalnej edukacji.

Laptopy są właśnie po to by dalej robić zdalną edukację, i zaoszczędzić na szkołach (budynki, ogrzewanie, pensje obsługi itd).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kespert napisał:

Może rodzicom by się przydało, by usłyszeli, do jakiej szkoły nadaje się ich bombelek - a ta o której oni myślą, to za wysokie progi na plebsu nogi. Już widzę pół miliona wniosków o przyjęcie do Staszica ;)

Ale wtedy "walka o oceny" w placówkach walczących o przeżycie finansowe, skończyła by się gamoniami ze świadectwem 6.0 za oddychanie...

 

Testy zewnętrzne. Dwa do póki państwo, będzie głównym pracodawcom, liczył będzie się dyplom, bo ciotka Bożena załatwi przecież chrześnicy robotę we gminie, jak ta skończy studia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, spacemarine napisał:

Nie rozdają tylko dają, nie laptopy, tylko w dziób

Zainspirowałeś mnie.

 

Przed wyborem polityka w kraju jeszcze wszystko pyka

Zaczynają się wybory, obietnice, przepychanki

A u syna w szkole raban, bo laptopa partia dała

Ale co to, przed odbiorem komputera

Partia prosi, partia każe, daj swój podpis tu i tera

Bo nie będzie komputera

Edytowane przez mac
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kespert napisał:

Laptopy są właśnie po to by dalej robić zdalną edukację

Dzięki czemu big pharma będzie mogła sprzedawać więcej Xanaxu.

 

Przecież i tak wiemy, że nic nie kupią. Jeszcze tydzień temu Polska miała zbankrutować bez KPO - którego nie ma i nie będzie :ph34r: - aż Rus nie wygra wojny i zaora Ukrainy,  bo taki jest interes Niemiec. I będzie walenie w PL do oporu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to nowość, że za ludzi kasę kupują im prezenty? Socjaluchy doskonale odnajdują się w finansowaniu wszelkich festiwali udawanego dobrobytu, który później ciemny lud będzie spłacać. Im bliżej wyborów tym więcej głośnych przejawów dobroci władzuchny tak by już powoli pokoleniowo utrwalać popularne powiedzenie: tamci tylko kradli, a PiS tyle daje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.