Jump to content

Co się dzieje na Wykopie, czy to polityczny cel orlenowskich, pisowskich?


Recommended Posts

Tak się zastanawiam. Wykop chyba umarł, umiera, syf na kółkach, nic nie działa, nie da się czytać. Portal, który zrzeszał w sumie wielu antypisowców i nieprzychylnych władzy użytkowników pierdolnął na głowę po zwykłej aktualizacji. Pominę jakość tej aktualizacji, jakby celowana w zniszczenie podstawowych funkcjonalności. Czy orlenowskie po zdominowaniu rynku medialnego wzięły się za społecznościówki, które mogą stać na drodze partii do pełnej dominacji nad umysłami? Jak ktoś wie, co tutaj jest grane to proszę o komentarz, bo takie fikoły przed wyborami, aż się proszą o wpisanie na listę podejrzanych.

 

Z tego, co trochę przestudiowałem:

 

- wzięli dotacje rządowe, ponad milion i z tego powstał jakiś zautomatyzowany moderator, który nie działa lub działa, ale w chujowy sposób lub pewnie kasa na jakieś zmiany na portalu, żeby coś pokazać. Jak dla mnie wyłudzenie pieniędzy podatników,

- Orlen sponsorował Wykop od niedawna, wszystkie posty, treści na temat Orlenu usuwane,

- najnowsza aktualizacja wprowadziła pełną cenzurę, automatyczną,

- po aktualizacji nie działają podstawowe funkcje, wielu użytkowników uważa, że właściciele kłamią o testach penetracyjnych i testowaniu funkcji przed wdrożeniem. Jeżeli to prawda to prawie, że kryminał biorąc pod uwagę dotacje rządowe, jak wyżej wskazano.

 

Wykop to było w moim odczuciu gówno, ale z drugiej strony ludzie tam wyraźnie wskazywali na pisowskie aferki i patologie władzy. Komuś mogło to się nie spodobać. Ale, że ktoś dał ponad milion im z dotacji publicznych, czy programu covidowego, tych tarcz to kurwa niewyobrażalne. Kolejne cegiełka do patologii tego systemu. Prędzej już forum zasługiwało na milion.

Edited by mac
 • Like 5
Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, mac napisał:

Tak się zastanawiam. Wykop chyba umarł, umiera, syf na kółkach, nic nie działa, nie da się czytać. Portal, który zrzeszał w sumie wielu antypisowców i nieprzychylnych władzy użytkowników pierdolnął na głowę po zwykłej aktualizacji.

 

Tak, wszystkie zmiany to totalna padaka.

Były już przeprosiny i starają się to łatać, ale bez rewelacji póki co.

 

BTW Wykop w zeszłym roku dostał od rządowego Narodowego Badań Innowacji i Rozwoju 1,5 miliona złotych i innowacje idą im tak, jak pisowi ratowanie gospodarki. ;) 

https://wykop.pl/wpis/69584305/czy-wiesz-ze-spolka-wykop-sp-z-o-o-otrzymala-w-202/

 

Podobno teraz wpisanie "***** ***" zmienia automatycznie na "****" w treści posta, a parę razy znaleziska i memy o orlenie znikały w podejrzanych okolicznościach.

Oczywiście to może być tylko koincydencja, ale nie wydaje mi się.

 

EDIT: Dopiero doczytałem, że już wspomniałeś o tej dotacji.

Edited by Dworzanin.Herzoga
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

@Dworzanin.Herzoga jak tam adblocka nie miałem, bo z innej wyszukiwarki wszedłem to nie mogłem uwierzyć, jakim cudem to jeszcze stoi xD Jeszcze kilka miesięcy temu. Chętnie bym się przyjrzał tej dotacji pod kątem ewaluacji i chciałbym poznać wyniki ewaluacji, jeżeli taki schemat rozliczania występuje, ale sobie nie wyobrażam, że dają 1.5 mln na takie gówno bez ewaluacji i prośby o zwrot wszystkich funduszy. 1.5 mln zł xD Nie kurwa, to się nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

@mac IMO cenzura prewencyjna to wystarczająca innowacja z rządowego punktu widzenia. ;) 

 

Sporo użytkowników przeniosło się z wykopu na hejto, chociaż pewnie po chwilowym peaku popularności, niedługo ruch im się uspokoi:

https://www.hejto.pl/

 

Mnie od dawna zastanawiało, czy na wykopie nie pojawiły się farmy trolli, mające przepychać określone narracje.

Przez kilka miesięcy od czasu początku wojny Ukrainy z Rosją napisanie czegoś, co nie było w stu procentach zgodne z mainstreamową narracją = setki minusów, wyzywanie od onuc, a komentarze

100% proukraińskie były moment wyplusowane. I ja wiem, że to było odbicie nastrojów społecznych, ale nawet jak na to histrioniczne polskie społeczeństwo było trochę przesadzone co tam się działo. :P 

 • Like 3
Link to post
Share on other sites

Inny ciekawy przykład. Istnieje pewna strona tygodnika Myśl Polska. https://myslpolska.info/

Niestety nie wejdzie nikt na stronę z polskiego IP ponieważ ABW ją specjalnie ocenzurowało.

https://duckduckgo.com/?q=myslpolska&t=newext&atb=v304-1&ia=web

 

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/abw-blokada-stron-polska-rosja-ukraina-wojna-propaganda-panoptykon

Powodem restrykcji w dostępie do stron ma być zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i zamieszczanie proputinowskich treści w kontekście wojny w Ukrainie.
Czyli tak zwanie, jak masz inne zdanie to jesteś ruska onuca.

 

Ciekawa teoria mac. Możliwe, że wykop jest obecnie super uproszony aby algorytmy mogły łatwiej wyłapywać nieprzychylne treści. O ile tak to działa.

 • Like 3
Link to post
Share on other sites
21 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

EDIT: Dopiero doczytałem, że już wspomniałeś o tej dotacji.

Nie doczytałem, nie dotarłem skąd dotacja pochodziła, a dodałeś właściwą instytucję, więc i tak gitara, że to potwierdziłeś. Sprawdzę sobie ten ściek instytucjonalny w wolnej chwili oraz zasady przyznawania środków. Zbulwersowałem się na samą myśl, że taki gówno serwis dostał 1.5 mln. Totalny absurd.

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, mac napisał:

Zbulwersowałem się na samą myśl, że taki gówno serwis dostał 1.5 mln. Totalny absurd.

 

Mnie dużo mniej dziwi odkąd prześledziłem "karierę" znajomego kononowicza, Rafała Kosno, znanego białostockiego ekologa ekoterrorysty.

 

Prowadził różne dziwne fundacje i jak kiedyś patrzyłem, to chyba ponad 200 koła różnych dotacji dostał od rządu na przestrzeni kilkunastu lat.

W czasie covidu zmienił profil jednej z pseudo-działalności na biuro podróży i dostał bez sprawdzenia hajs z tarczy, gdzie to biuro podróży to była jakaś drewniana chałupa i stodoła pośrodku niczego.

 

Tutaj jest film częściowo pokazujący o co mniej więcej chodzi, jakbyś chciał kiedyś zerknął:

 

 

Już nie mówię, że blokował na podlasiu wszystkie inwestycje które mógł, a po zyskaniu wpłaty od inwestora pisał opinie, że gitara jest wszystko.

Najlepsze było, jak dostał kilkadziesiąt koła za zaprojektowanie wyspy dla kaczek.

 

Ale ogólnie koleś jest odklejony, jednak chyba w pewnym sensie każdy głupi ma swój rozum.

Link to post
Share on other sites

@Dworzanin.Herzoga czy to nie jest przypadkiem gość, który latami niszczył forum porannego ekologicznymi wysrywami? Znałem kiedyś moda zatrudnionego w Porannym, którego wzięli tam tylko do usuwania wpisów eko świra właśnie. Teraz tak sobie skojarzyłem, może to ten gość.

Edited by mac
Link to post
Share on other sites

@Dworzanin.Herzoga nieźle. Miałem tam epizod zatrudnieniowy. Kręcę bekę, w sumie do dzisiaj, że zatrudnili tam chłopa na pełen etat do moderowania forum, głównie do usuwania ścierwa eko - politycznego. No po prostu kisnę. Czyli wiedzą, kim chłop jest, że to on i dalej sobie lata, jakby nigdy nic i jeszcze dotacje dostaje. Musi mieć jakieś ultra plecy albo ludzie to totalne pojeby. Jedno i drugie możliwe.

Edited by mac
 • Haha 1
Link to post
Share on other sites

@mac 

Ogólnie Major Suchodolski, ten który mieszka z Kononowiczem też prowadzi działalność gospodarczą z sukcesami od dawna, mimo, że jest uzależniony od rozpuszczalnika

i nawet nie umie czytać [wtórny analfabetyzm].

 

Informacja o firmie:

https://aleo.com/pl/firma/major-wojciech-suchodolski-bialystok

 

Jak tutaj wpiszesz jego nip 9661848039:

 

https://sudop.uokik.gov.pl/search/aidBeneficiary

 

To można zobaczyć, że od 2021 roku dostał dotacji i zwolnień podatkowych na ponad 23 tysiące i to też mu Rafał Kosno załatwiał.

 

Śmiech i wkurwienie jednocześnie na to wszystko bierze heh. :P 

 

Link to post
Share on other sites

@Dworzanin.Herzoga kryminał w chuj. A zwykłemu człowiekowi urzędasy nawet podatku na raty nie rozłożą, jak flaki wylatują. Dostał hajs z przeciwdziałania covidozie. Ale padaka. Z tego kraju trzeba jednak spierdalać i to w podskokach.

Edited by mac
 • Like 3
Link to post
Share on other sites

Wykop swoje lata świetności ma już za sobą. Kiedyś były tam rzetelne informacje, normalni ludzi i przede wszystkim merytoryka. 

Natomiast teraz panuje tam samowolka, hejt, pełno trolli oczerniajacych tych, którzy nie idą tą samą drogą. 

Z portalu newsowego zrobił się jeden, wielki ściek. 

Nie dziwi również fakt rozwałki tego środowiska bo docierali do mas ludzkich i otwierali oczy dlatego władza musiała ich przejąć a w konsekwencji doprowadzi do zamknięcia portalu. 

Na ich przykładzie widać, że nic nie trwa wiecznie, gdzie nawet duży gracz jest do przekupienia i robienia tego czego rządzący chcą. 

 

 

 • Like 5
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Iceman84PL napisał:

władza musiała ich przejąć a w konsekwencji doprowadzi do zamknięcia portalu. 

A może zrobią z tego kolejny "propagandowy ściek".

 

 

 Miejmy nadzieje, że wyrośnie jakiś inny portal będący ostoją normalności.

@Marek Kotoński jest szansa przejąć część użytkowników Wykopu.

 • Like 2
 • Haha 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, mac napisał:

pierdolnął

 

12 godzin temu, mac napisał:

chujowy

 

12 godzin temu, mac napisał:

kurwa

 

11 godzin temu, mac napisał:

Nie kurwa, to się nie dzieje.

mame-nie-teraz_2016-11-29_10-42-22.jpg

 

To dobry moment na nowy portal plusujemy...

 • Like 1
 • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Przeceniacie. 

Żondza piniondza. 

 

Za hajs większość się sprzeda jak zwykła kurwa. Białek nie wyjątek. 

 

Dotacje NCBR to jest... bagno i obraza rozumu oraz wał wałem pogania. 

 

Znam firmę 3-osobową, która dostała 8 baniek na "AI" do rozpoznawania stanu używanych ubrań. Pod sprzedaż w lumpeksach.  8 milionów złotych. Z AI nic nie wyszło, kaska przytulona. 

 

Nie ma słów na opisanie tego. 

 

Chlew obsrany gównem to zbyt delikatne, a to i tak nic w porównaniu jakie wały wszystkie pisowskie przybudówki robią. 

 

Ale to nic. Za pisu wyszła wreszcie prawdziwa natura polaczków - chamy i złodzieje. :) Nawet za PRL takiego zbydlęcenia nie było. 

 

Edited by maroon
 • Like 2
Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, maroon napisał:

Ale to nic. Za pisu wyszła wreszcie prawdziwa natura polaczków - chamy i złodzieje. :) Nawet za PRL takiego zbydlęcenia nie było.

Ludzie się sprzedali za 250 zł z 2010 roku. Nie ma z kim rozmawiać.

 

Stare baby u mnie na wiosce to mówią, że one gorsze czasy pamiętają i teraz wezmą 30 deko zamiast kilograma ulubionych ciasteczek. Na rozum przygłupa pracuje się całe życie.

Edited by mac
Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, slusa said:

 

Jak

 

Normalnie. Średnio za 30% dotacji dostajesz dotacje. Są firmy które oficjalnie takie usługi świadczą. 

 

Jeszcze tylko trzeba znać pojęcie "alokacji pozabudżetowych" w celu np. wyrównania wkładu własnego i voila. 

 

16 minutes ago, slusa said:

Otwieramy biznes? 

Nie. Miałem z tym gównem kiedyś doczynienia, więcej nie chcę. 

16 minutes ago, mac said:

Ludzie się sprzedali za 250 zł z 2010 roku. Nie ma z kim rozmawiać.

 

Czego byś chciał oczekiwać po społeczeństwie spod znaku parówy i fajtera memeła? 

Link to post
Share on other sites

Biznesy jadące na dofinansowaniu to były odkąd tylko programy unijne weszły. Firmy biorące hajs unijny na kolorowe długopisy i inne gówno, na strony internetowe napisane w jeden dzień za miliony to tylko niektóre z przypadków, które studiowałem. Teraz tylko ewolucja formy na tarcze jakieś i inne.

5 minut temu, maroon napisał:

Czego byś chciał oczekiwać po społeczeństwie spod znaku parówy i fajtera memeła? 

Całe życie myślałem, że spod znaku cebuli, a tu parówa, skąd ta zmiana panie redaktorze? xD

Edited by mac
 • Like 1
Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, mac said:

Biznesy jadące na dofinansowaniu to były odkąd tylko programy unijne weszły.

No. I ile hajsu przepierdolono do prywatnych kieszeni tylko ci co przepierdolili wiedzą. :)

2 minutes ago, mac said:

Całe życie myślałem, że spod znaku cebuli, a tu parowa, skąd ta zmiana panie redaktorze? xD

 

Bo statystycznie w biedzie schodzi dużo więcej parówy niż cebuli. 😁

 • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Wykop się skończył kiedy nastała fala migracji idiotów z portali typu internia, Onet, pudełek.

 

Starzy ludzie zniszczyli NK(z nieocenioną pomocą właścicieli), zniszczyli MySpace, aktualnie niszczą Facebooka i Instagram.

A młodzi uciekają na coraz to głupsze platformy.

 

Czyli generalnie poziom zidiocenia postępuje wszędzie 🤣 

 

Bardzo się cieszę, że wykop pada na pysk.

Od ostatnich kilku lat zamienił się w rynsztok i nie ma tam już nic a nic wartościowego. Dokładnie taki sam los czeka hejto, które kupiło sobie trochę czasu, ale skończy się dokładnie tak samo.

 

Jedynym sensownym miejscem są konkretne subreddity wynikające z naszych personalnych zainteresowań i to tyle jeśli chodzi o internety.

 

Upadek społeczeństwa.

 • Like 2
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, mac said:

, na strony internetowe napisane w jeden dzień za miliony to tylko 

Hehe. Jak były dotacyje na strony za banieczkę (-20% wkładu wlasnego) dla spółek zuo to ludzie w kolejce do złożenia wniosków po 5 dni stali. 😁

 

Dzisiejszy świat to patologia i tyle. 

4 minutes ago, UncleSam said:

 

Starzy ludzie zniszczyli NK(z nieocenioną pomocą właścicieli), 

Why old people? 

 

Z NK to się zrobiła ruchalnia "dawnych miłości" i pokazywanie wszem i wobec statusu i ile to się dorobiło. Ale głównie ruchalnia. To i upadło. 

 

Młodzi migrują na "głupsze" platformy, bo w swojej masie są po prostu głupi. Kiedyś żeby coś wiedzieć o świecie trzeba było książki czytać, encyklopedię PWN studiować, a dziś wystarczy 15 sek. filmik i młody już myśli, że ma "wiedzę". No to po wuj coś bardziej ambitnego ma być? 

 

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, UncleSam napisał:

Wykop się skończył kiedy nastała fala migracji idiotów z portali typu internia, Onet, pudełek.

Jednak mieli kilka głośnych akcji medialnych, w tym różne wydarzenia wewnętrzne, chociażby wykopaka, jeżeli dobrze kojarzę, czyli użytkownicy wysyłający sobie paczki świąteczne, anonimowemirkowyznania (jakoś tak) do oddzielnych publikacji różnych historii. A teraz tego nie ma, autorzy tych funkcjonalności uciekli. Trzeba mieć wielki talent, żeby śmietankę ubić i najbardziej wartościowych użytkowników stracić z dnia na dzień. Robili często jakieś składki, coś promowali, chociażby tego z Krosna zdaje się gościa, plusowali mu w konkursie na modela galerii jakiejś. Moim zdaniem fajna inicjatywa. Ja o tym przeczytałem na jakimś zewnętrznym portalu i miło się wręcz zrobiło. Chłop rywalizował z samymi babami i nie miał żadnych szans, a Wykop to zauważył i ogarnął gościa na pierwsze miejsce. Jednak mieli taki potencjał i nie można powiedzieć, że to było 100% gówno, ale zostało ujebane totalnie na dzień dzisiejszy. I coś takiego zarżnąć to musi być planowane albo masz chuja zamiast mózgu, żeby nie rozumieć, co masz.

 

No i znam z praktyki, że redaktorzy w gazeciorkach to najpierw sprawdzali, co tam na wykopie i później kopiowali do siebie. Były takie czasy.

Edited by mac
 • Like 1
Link to post
Share on other sites
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.