Skocz do zawartości

Nie dostał kredytu, bo jest za gruby


Obliteraror

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.01.2023 o 18:59, Obliteraror napisał:

Przyznam, że opadła mi szczęka xD

Swoją drogą, jeśli nie zapisano tego w regulaminie (kredytowym jak i ubezpieczyciela), dobra kancelaria ich może skubnąć na odszkodowanie ;)

 

Bądźmy dokładni:

 

Pan dostał wybór:

 

a) kredyt BEZ prowizji za przyznanie + dodatkowe zabezpieczenie pod postacią ubezpieczenia na życie

b) kredyt Z prowizją za przyznanie, bez dodatkowych zabezpieczeń.

 

Pan wybrał bramkę nr 1 bo "hehe, tanij bedzie, Halyna!". Z uwagi na nadmierną ciałopozytywność został odrzucony przez ubezpieczyciela, w skutek czego nie mógł skorzystać z bramki nr 1.

Ale wciąż mógł skorzystać z bramki nr 2!!!

 

Nikt nie odmówił mu kredytu!!!! Odmówiono mu możliwości skorzystania z oferty crosselowej "ubezpieczenie + bez prowizji" (co swoją drogą jest de facto DROŻSZĄ opcją per saldo. Nic za darmo nie ma.)

 

Pan jednakże postanowił być śprytny (pacz, Halyna, jak ich zara wyruham, hehe!) i poleciał z płaczem do gazet, że "łeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, hurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr fatfobiaaaaa, durrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, DYSKRYMIANACJAAAAAA". Pan poleciał po buzzwordach, jednocześnie oszczędnie gospodarując prawdą, ciemny lud to podłapał, a tu UPS: bank - ustami rzeczniczki - zgasił pana jak pecika...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/28/2023 at 5:34 PM, SamiecGamma said:

 

I co mu to da, jeśli nawet mam duży majątek ale potrafię bardzo łatwo udowodnić, że to wszystko z moich środków (choćby PITy, akty notarialne na własne mieszkania, dowody zakupu samochodów itp.)?

 

Ponownie pytam: w jaki sposób "mam przesrane"?! Serio, nie opowiadaj bajek, bo ktoś może na poważnie potraktować to, co mówisz.

 

Dwa: jaka niby miałaby być argumentacja banku?

Nie jestem prawnikiem i nie twierdzę, że mam rację, ale mam też argumenty.

Jeśli ojciec, którego nie widziałeś 30 lat i nie dał grosza na twoje utrzymanie od czasu gdy zacząłeś chodzić może wystąpić o to, żebyś go utrzymywał to czemu bank nie miałby wystąpić o to, żebyś jako członek rodziny poczuł się odpowiedzialny za jego długi.

Gdy ktoś umrze często/czasami bardzo szybko pojawia się kolejka znajomych i rodziny, którym był winien pieniądze.

Oddasz im czy nie?

W tym wypadku jest jeszcze gorzej.

Często brak papierów potwierdzających dług, ale ten dług istnieje i ktoś chce go odzyskać.

 

Niemniej, nie będę się upierał przy swoim.

Z tym jest tak jak z żonami.

Są inne niż wszystkie póki tak samo jak inne nie wsadzą noża w plecy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JoeBlue napisał:

Nie jestem prawnikiem i nie twierdzę, że mam rację, ale mam też argumenty.

Jeśli ojciec, którego nie widziałeś 30 lat i nie dał grosza na twoje utrzymanie od czasu gdy zacząłeś chodzić może wystąpić o to, żebyś go utrzymywał to czemu bank nie miałby wystąpić o to, żebyś jako członek rodziny poczuł się odpowiedzialny za jego długi.

 

Tutaj stoją za ojcem przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Dlaczego po 30 latach występuje o to, żebyś go utrzymywał? "Bo może", choć moralnie nie jest to uzasadnione, ale skoro przepisy za nim stoją, to korzysta. 

 

Cytat

Gdy ktoś umrze często/czasami bardzo szybko pojawia się kolejka znajomych i rodziny, którym był winien pieniądze.

Oddasz im czy nie?

W tym wypadku jest jeszcze gorzej.

Często brak papierów potwierdzających dług, ale ten dług istnieje i ktoś chce go odzyskać.

Niemniej, nie będę się upierał przy swoim.

 

Przyznaję, że to jest argument. Może pozwać? Może, zawsze. Pytanie jaka jest linia orzecznictwa sądów w takich sprawach. Ja prawnikiem nie jestem i nie znam, ale ciekawa dyskusja się wywiązała i chętnie też bym się dowiedział jak wyglądają takie procesy.

Najlepiej to nie mieć patologicznej rodziny, ale jasne jest, że nie masz na to wpływu...

 

Cytat

Z tym jest tak jak z żonami.

Są inne niż wszystkie póki tak samo jak inne nie wsadzą noża w plecy.

 

Ech, te himalajki ;) Każdy o nich słyszał, ale jakoś nikt ich nie widział.

Edytowane przez SamiecGamma
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.