Skocz do zawartości

Praca sezonowa w reichu w celu podszlifowania niemieckiego


larry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż od jakiegoś czasu uczę się hobbystycznie niemieckiego i mam taki plan, aby wyjechać sobie na parę miesięcy do pracy jakiejkolwiek, gdzie wymagana jest znajomość języka, ale niekoniecznie zbyt dobra.

 

Niemiecki mam na poziomie, iż potrafię się dogadać i pogadać na różne tematy, oczywiście mówiąc z błędami i kalecząc, ale sens można zrozumieć. Filmy (te prostsze, komedie, etc) też potrafię w większości zrozumieć, jeśli chodzi o sens. Oszacowałbym znajomość na coś pomiędzy A2-B1.

 

W mojej branży nie chciałbym pracować, bo:

  1. muszę se odpocząć od tego co robię
  2. Prawdopodobnie musiałbym znać język na conajmniej B2-C1
  3. Ciężko o pracę sezonową

 

Więc myślę o czymkolwiek co:

  • nie wymaga nabytych umiejętności
  • da się porobić sezonowo
  • Nie jest super trudna fizycznie (może być w miarę trudna czasami, ale herkulesem nie jestem)

 

No i najważniejsze, żeby nie pracować z rodakami, bo nie chcę rozmawiać gł. po polsku ani nie chcę być w środowisku gdzie się rozmawia gł. po angielsku.

 

W jaki sposób się za to zabrać i gdzie szukać?

 

I czy lepiej szukać czegoś z Polski czy lepiej pojechać najpierw na pare tygodni, wyrobić sobie ten ich anmeldung i szukać na spontana pracy z Niemiec (lub innego regionu DACH)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.