Skocz do zawartości

Kupię książkę: Jack Donovan - Droga Mężczyzn


Strongowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 
 

Lata temu wydawnictwo czerwona pigułka wydało raczej znane wam spolszczenie książki Jacka Donovana - Droga Mężczyzn. 

Mam mocne parcie na przeczytania jej ale nigdzie jej nie ma, internet, allegro, olx, docer - Nigdzie.

Dlatego szukam u was, u Samców, gdzie widziałem jest książki nazwa w polecanych i jej recenzja.

Stan: obojętny

Oprawa: najładniejsza twarda ale cokolwiek aby było! :)

 

Trzymajcie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem godzinę audiobooka jej i raczej tak 6/10. Lepiej niż przeciętna książka,ale raczej nie powala, nie wciąga. Coś jak litania na temat jaki to los mężczyzn jest trudny i szeroki bez jakichś mechanizmów czy głębokości. Nie wiem... Może jeszcze raz ją przesłucham. 

 

Choć bardziej polecam np. Czerwoną Królową lub wojnę plemników. 

 

Aaron Clarey także dobre książki pisał w tej tematyce (w pełni subiektywna opinia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2023 o 00:32, Druid napisał:

Pierwsze to awatar jak już coś.

Naprawione!

 

Książki wciąż nie kupiłem. 
Jestem w trakcie czytania Rollo Tomassi Mężczyzna Racjonalny, mi siedzi. Lubię książki które pokazują pewien światopogląd. Mam co podłapać i wprowadzić. 
 

Wyżej wymienione książki i autora oczywiście sprawdzę. Nic nie jest pisane na próżno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Druid napisał:

Czytałeś księgę Syracha, Koheleta , Marka Aureliusza?

Nie. Zazwyczaj odtrąca mnie jeśli coś jest pisane o Bogu. Zazwyczaj to jemu przysługuje się wszystkie zasługi, dzieła, życie, szczęście... Oczywiście można podmienić siebie zamiast Boga, jednak nie jest to co mnie interesuje i zachęca do czytania. 

12 życiowych zasad, to jest książka! Potęga podświadomości, Siła zdrowych nawyków, Pożegnaj Prokrastynacje. Nie są to książki które mówią ze jests super dzielny, panem swojego życia, tylko uświadamiają co się powinno jest, jak żyć, jakie triki są na lenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko źródła, poczytaj

Seneka Listy Moralne

Epiktet Diatryby i Encheiridion

Marek Aureliusz Rozmyślania 

Montaigne Próby 

 

Oraz fajne opracowania powyższego 

Twierdzą wewnętrzna Hadot 

Jak praktykować stoicyzm Farnsworth 

 

Sczegolnie te drugie jest naprawdę warte uwagi, autor dokonuje kompilacji wszystkich powyższych dzieł i dokładnie tłumaczy, super dopełnienie. Jest bardzo przystępnie napisana a rozdziały są tematyczne: śmierć, co myślą inni, emocje, osad, rzeczy zewnętrzne, pragnienie, przeciwności. Gorąco polecam, więcej wyniesiesz z tego niż z Peterson i innych dzisiejszych guru dla mas. 

 

Donovana mam, w twardej oprawie ten w fajnym wydaniu z rycinami ale nie sprzedam, mimo, że średnio oceniam, to wydanie zbyt mi się podoba, żeby się go pozbyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.