Skocz do zawartości

Uczulenie


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Czy jesteście na coś uczuleni ? Kiedy mi skóra pękała na rekach, poszedłem do dermatologa, przepisał mi jakąś maść i zaczęły mi te spękane ręce goić się, jednak zauważyłem (pracowałem w zakładach chemicznych), że jak jest zimno to mam bardzo długo zaczerwienione ręce, jak wygląda, wyglądała u was proces leczenia uczulenia ?

Chodziliście prywatnie czy publicznie ? Jakie można mieć powikłania, jeśli nie leczy się schorzenia ? Toczeń ?

Po tym jak skończył mi się problem ze spękanym naskórkiem na rękach zaczęły mi włosy wypadać.

Mieliście kiedyś takie uczucie, że was swędzi skóra na głowie, po tym jak wam włosy wypadły ?

 

Chciałbym kiedyś zrobić sobie przeszczep włosów, oczywiście, jak będzie mnie na to stać, tylko jednak obawiam się, że jak przeszczepie sobie włosy, zapuszczę trochę dłuższe to wówczas całą głowa mnie będzie swędzieć, z racji tego wygalam się raz na tydzień na łyso.

 

Proszę o wasze rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alergie to skomplikowany temat. Mi np. po latach spokoju odnowiła się alergia niewiadomo-na-co, która objawia się napadami kaszlu, co ciekawe tylko zimą. Mam też alergię pokarmową niewiadomo-na-co, która czasem się pojawia, a czasem nie. Tony wizyt u alergologów, badań, testów i nic konkretnego nie stwierdzono. Muszę po prostu reagować na jakieś bardzo okazjonalne syfy w powietrzu i jedzeniu. Osobiście podejrzewam pleśnie i niektóre konserwanty do żarcia. Przy mokrych niby-zimach wszystko pleśnieje na potęgę, a w jedzeniu to wiadomo co jest. 

 

Jeżeli testy alergiczne, zarówno skórne, jak i z krwi wyraźnie pokażą alergen lub ich grupę, to jest szansa z tym wygrać. Jak nie pokażą, to przerypane. 😁 Trzeba też pamiętać, że wszelkie alergie skórne mogą być efektem lub na tle alergii pokarmowych. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gościu napisał:

Możesz zrobić ogólne badania oraz testy na alergeny w poradni specjalistycznej.

Coś mi się obiło o oczy, ze masz na ramieniu taką szachownice doczepianą na ramieniu, plecach ?

10 godzin temu, maroon napisał:

odnowiła się alergia

A może masz Toczeń, często ta choroba objawia się jak alergia, ale to nie jest alergia.

 

3 godziny temu, Egregor Zeta napisał:

Wasze "urojone" alergie i uczulenia..

Fajnie, czytałeś z tego spektrum jakąś ksiązke, opracowanie, co byś polecił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych teorii żywieniowych,, zdrowotnych jest cała masa. Różni znachorowie,, guru. Niezwiązani z religią, związani (święci), związki z emocjami. Profesorowie, uczeni, alternatywni. Po części się pokrywa to co mówią, a to znów w innym aspekcie zdania mają podzielone. Sam nie wiem co jest prawdą a co nie. Testowałem wraz z bliską osobą jedną, trochę dalsza rodzina inną przez kilka lat. A to niby poprawa była, ale nie w pełni (i tylko w okresie ciągłego stosowania zaleceń - przerwanie ich choćby na moment, powrót do względnie zdrowego stylu ale innych osób w temacie/innego - objawy nasilone)

Więc pytam - ile znacie realnie osób które się wyleczyły używając jeden z tych sposobów proponowanych przez różnej maści guru? W dzisiejszym natłoku informacji, łatwo o te niedziałające. A ja szukam działających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.