Skocz do zawartości

Wybory parlamentarne 2023


Wybory 2023  

134 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy będziesz głosować w najbliższych wyborach?

    • Tak
      86
    • Nie
      16
    • Oddam głos nieważny
      6
    • A idź pan w ch.....
      26


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2023 o 10:54, Król Jarosław I napisał:

Raz w życiu głosowałem na PiS. Ale nie dlatego bo ich popieram tylko dlatego bo bardziej nienawidzę platformy.

 

I to nawet nie byłem na pierwszej turze wyborów tylko na drugiej jak widziałem, że duda i trzaskowski idą łeb w łeb. 

 

Powiem tak - do ponownego zagłosowania na pis jest mnie w stanie popchnąć tylko platforma wystawiając znowu coś takiego jak trzaskowski (chuj mnie strzela od samego patrzenia na niego typowa wielkomiejska pseudointeligencka postępowa pizda) jeśli wystawią coś bardziej neutralnego taką kopaczową na przykład to na spokojnie to wszystko oleję.

Zgadzam się z każdym słowem które napisałeś i też postąpiłem w przeszłości podobnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, kto pisze "polityka gówno" ma rację, ale to nie jest powód, żeby nie głosować - bo polityka to nie zawody w moralności i uczciwości.

 

To jest taki polski błąd myślowy, pewnie jeszcze jakieś popłuczyny po romantyzmie.

 

Polityka to skuteczne robienie dobrze krajowi, w którym żyję, nawet kosztem tego, że polityk zrobi sobie dobrze sam przy okazji.

 

Jedyny sens ma kryterium skuteczności i żeby relacja sobie/krajowi była na korzyść "krajowi".

 

PO odpada , choć wiele osób już działa zgodnie z zasadą amnezji złotej rybki, i wypiera chujowość platfusów, która się nie zmniejszyła bynajmniej.

To platfusy rozpętały imbę z Trybunałem, bo im zwykła większość nie wystarczała, i sobie bezprawnie zmienili 2 sędziów ekstra.

To platfusy rozjebały Wojsko Polskie, z naczelnym gównojadem Klichem.

Afer bez liku, ale mi najgorzej wypada afera Euro 2012, które powstało kosztem ponad 1200 polskich firm, które robiły na kredyt dla głównych wykonawców, którzy im potem nie zapłacili. Ponad 1200 firm upada , żeby platfusy mogły sobie wstążki poprzecinać, ale mieli to w dupie - to polskie firmy, PO troszczy się tylko o zagraniczne.

 

PiS odpada głównie ze względów skrajnej niekompetencji i łgarstw. Publicznie aj-waj walczymy z zamordyzmem UE i ich kretyńskimi czy lobbowanymi pomysłami.

Faktycznie - PiS podpisuje wszystko, jak leci, na kolanach bierze najgorsze warianty unijnej chujni, dokłada swoje "genialne pomysły".

 

PO-PiS out.

 

SLD po kolonizacji nie ma nikogo sensownego, Lewica z dyzmami pokroju oszusta i przestępcy Biedronia, czy tłuścioszka Czarzastego nie ma sensu.

Spurkizacja lewicy to dodawanie coraz większych odpałów, miało by to sens, gdyby w Polakach był jakikolwiek gen buntu, wtedy może by zaiskrzyło, ale raczej to nie nastąpi, więc kontrariańskie głosowanie na lewicę nie ma sensu.

 

Wiele nie zostaje, jakiś prawdziwie patriotyczny PPS bym chciał zobaczyć na scenie, ale pranie mózgu polactwa jest tak wielkie, że cokolwiek, co stawia interes Polski nad inne kraje i organizacje - po prostu nie przejdzie.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Libertyn napisał:

pod Tym wolnościowców to oni będą walczyć by jak najszybciej móc dać dyla.

Skąd wiesz o tym, czy jak ktoś jest wolnościowcem da dyla Wróżbitą jesteś ? Część da dyla, część będzie walczyć  albo wszyscy będą walczyć, 2 osoby nie będą walczyć, reszta tak , możemy się licytować.

1 minutę temu, sargon napisał:

PO-PiS out.

Dodaj jeszcze Hołownię, Lewice i PSL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, matthewx napisał:

Konfederacja się sypie. Chyba faktycznie nie będzie na kogo głosować. Podzielą się, rozbiją głosy i nikt nie wejdzie chociaż i tak tylko garstka nic nie znacząca była.

To tylko dziambor, a jakby nie patrzec chlopaki (Wolnosciowcy) zaczeli sami robic krecia robote w Konfie. Czemu oficjalnie nie zrobic partii i jej nie wlaczyc tez oficjalnie w calosc Konfederacyjna? Czemu mieszac i kombinowac, plakac o jedynki? 
Dziambor odszedl, ale nadal pozostaje prezesem ugrupowania. Kulesza i Sosnierz wciaz pozostaja. Mnie by tu nie zdziwily przyszle kombinacje. 
 

Mnie bawil wysyp „propozycji” wzgledem Dziambora z Lewicy czy KO po ogloszeniu przez niego decyzji, a to tylko pokazuje jacy oni sa konsekwentni. Konfederacja nadal pozostaje jedyna logiczna opcja na wybory. 
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dassler89 napisał:

Sosniarz dziś odszedł, zapowiadają się kolejne odejścia.

On odszedł, ale z partii Korwin, tak samo Dziambor, może pomyliłeś fakty ? Nadal są w Konfederacji.

 

https://www.rp.pl/polityka/art35826161-trzech-poslow-odchodzi-z-partii-korwin-i-tworzy-nowa-partie-w-ramach-konfederacji?fbclid=IwAR27uixYTColau59dtN7WqYHS1001dLvVplFVdAgWw_TbtmtfBb-ktaoTNA

 

A jednak miałeś rację, wątpię, czy podział na kolejną partię ma sens, skoro, żeby być w parlamencie trzeba przekroczyć 5 %, no cóż, Konfa pomijając tych 3 muszkieterów ma jeszcze 8 innych znakomitych polityków. I dodatkowo 8% poparcia a inni mówią nawet 10%

nie wiem, czy w wyborach wogule wejdą ze swoją partią  Wolnościowcy do sejmu.

 

https://www.rp.pl/polityka/art37946951-konfederacja-traci-trzech-poslow-wolnosciowcy-zakladaja-wlasne-kolo?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0PveMWOKLXKwWjVn6Eb_YtnOX_x45KINDOM7GIqebJwNxubE44DIYEynM#Echobox=1676286477

Edytowane przez Druid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Druid napisał:

A jednak miałeś rację, wątpię, czy podział na kolejną partię ma sens, skoro, żeby być w parlamencie trzeba przekroczyć 5 %, no cóż, Konfa pomijając tych 3 muszkieterów ma jeszcze 8 innych znakomitych polityków. I dodatkowo 8% poparcia a inni mówią nawet 10%

nie wiem, czy w wyborach wogule wejdą ze swoją partią  Wolnościowcy do sejmu.

"Wolnościowcy" to już mogą się żegnać z sejmem. Ich wybór. No ale zamęt robią. Konfa, jeżeli w ogóle iść głosować to jedyny logiczny wybór. Zgadza się.

Edytowane przez matthewx
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, lxdead said:

Kulesza i Sosnierz wciaz pozostaja.

Jednak nie pozostają. W środę ma się ukazać ich raport o Konfederacji - jak Mentzen fałszował styczniowe prawybory.

Oczywiście poszło o "jedynki" na listach, bo muszą być dla "swoich" - a każda strona "swoich" interpretuje inaczej. Nihil novi.

Nie wiem jak inni, ale dla mnie to Sośnierz i Dziambor stanowili "ludzką twarz" Konfederacji - wystarczy że dla kilkunastu procent ich wyborców też, i odpalamy protokół 4,71%.

 

Generalnie z tego co widzę na dziś, 13 lutego, wynik wyborów w Polsce nie ma najmniejszego znaczenia gospodarczego, i zaledwie niewielkie militarne. W październiku nowe pomysły Unii dotyczące "małych podatków ekologicznych" zrobią nam gospodarczy sajgon na dekady, niezależnie od koloru czy afiliacji marionetek u sterów. Także tego... :(

 

Na co wpływ maja marionetki, to na sojusz polityczny - PiS to amerykański lotniskowiec, ale przynajmniej zarządzają bezpośrednio. POKO to natomiast Polska<-Niemcy<-Rosja<-Chiny, w tej kolejności. Mówiąc korporacyjnym slangiem, lepiej być na drugim niż na czwartym szczeblu drabinki:

DdZ9sWi9z9edc.jpg

 

Natomiast nadal na dziś, jest to wszystko kredą na wodzie pisane. Zaletą chaosu jaki jest tworzony, jest właśnie nieprzewidywalność - może z tego kotła smoły coś dobrego zaświta jutrzenką wolności. Pozostaję niepoprawnym optymistą.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kespert napisał:

Jednak nie pozostają. W środę ma się ukazać ich raport o Konfederacji - jak Mentzen fałszował styczniowe prawybory.

Oczywiście poszło o "jedynki" na listach, bo muszą być dla "swoich" - a każda strona "swoich" interpretuje inaczej. Nihil novi.

Nie wiem jak inni, ale dla mnie to Sośnierz i Dziambor stanowili "ludzką twarz" Konfederacji - wystarczy że dla kilkunastu procent ich wyborców też, i odpalamy protokół 4,71%.

 

Generalnie z tego co widzę na dziś, 13 lutego, wynik wyborów w Polsce nie ma najmniejszego znaczenia gospodarczego, i zaledwie niewielkie militarne. W październiku nowe pomysły Unii dotyczące "małych podatków ekologicznych" zrobią nam gospodarczy sajgon na dekady, niezależnie od koloru czy afiliacji marionetek u sterów. Także tego... :(

 

Na co wpływ maja marionetki, to na sojusz polityczny - PiS to amerykański lotniskowiec, ale przynajmniej zarządzają bezpośrednio. POKO to natomiast Polska<-Niemcy<-Rosja<-Chiny, w tej kolejności. Mówiąc korporacyjnym slangiem, lepiej być na drugim niż na czwartym szczeblu drabinki:

DdZ9sWi9z9edc.jpg

 

Natomiast nadal na dziś, jest to wszystko kredą na wodzie pisane. Zaletą chaosu jaki jest tworzony, jest właśnie nieprzewidywalność - może z tego kotła smoły coś dobrego zaświta jutrzenką wolności. Pozostaję niepoprawnym optymistą.


1. Wyszli z partii i mieli do tego prawo. 
2. Odejsc im dano, ale jedynki zostały przy macierzystej partii.

3. Placze i oburzanie o jedynki

4. Dostaja szanse w prawyborach na te jedynki, ale w ogole odmawiaja wziecia chocby udzialu, bo „ustawka” i ciagle sranie do wlasnego gniazda i to przed nadchodzacymi wyborami.

5. Z wzwiazku z ww zostaje wydalony z ugrupowania. 
I serio to kogos dziwi? 
No i juz zaproszenie do PiSowskiej szczujni na rozmowe, propozycje z lewa i lewa. Dostana wiecej czasu antenowego niz inne antysystemowe partie, zrobia z nich drugiego Kukiza czy „antysystemowa” 2050, zeby te pare procent podebrac i odkroic szanse na wieksza ilosc miejsc w sejmie, ewentualnie dostanie sie. Dla mnie sa skonczeni.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, lxdead said:

Placze i oburzanie o jedynki

Właściwie to zdanie podsumowuje cały stan tak zwanej "opozycji" na dziś. PiS cieszy się.

14 hours ago, lxdead said:

Z wzwiazku z ww zostaje wydalony z ugrupowania. 
I serio to kogos dziwi?

Mając przed sobą perspektywę zostania tzw "lokomotywą", gdzie z 2/3 miejscem na liście ktoś kto zapewnia 100-120 tysięcy głosów, nie dostaje się do Sejmu - za to do Sejmu dostaje się NN z 5-10 tysiącami, tylko i wyłącznie dlatego że ktoś "przydzielił" mu jedynkę?

Dokładnie tak samo postąpiłbym, bo nie mógłbym z czystym sumieniem prosić wyborców o głosy na jakiegoś BMW.

15 hours ago, lxdead said:

Dla mnie sa skonczeni.

Zrobią z siebie bohaterów, co "nie mogli wytrzymać dłużej przy tych rosyjskich onucach" i tym głosy zbiorą... gdziekolwiek.

Bo na razie wygląda to tak, że partie otwarcie prorosyjskie, lub nawet "neutralnie sympatyzujące", mają zerową szansę na miejsca w Sejmie:

https://niezalezna.pl/458761-ludzie-brauna-zorganizowali-w-sanoku-pikiete-stop-ukrainizacji-polski-nikt-nie-przyszedl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Kespert said:

Zrobią z siebie bohaterów, co "nie mogli wytrzymać dłużej przy tych rosyjskich onucach" i tym głosy zbiorą... gdziekolwiek.

Bo na razie wygląda to tak, że partie otwarcie prorosyjskie, lub nawet "neutralnie sympatyzujące", mają zerową szansę na miejsca w Sejmie:

https://niezalezna.pl/458761-ludzie-brauna-zorganizowali-w-sanoku-pikiete-stop-ukrainizacji-polski-nikt-nie-przyszedl

O oczach czyich? Kto pójdzie na nich zagłosować? Tylko ktoś kto jest zbyt ograniczony by wiedzieć, że startując samemu się nie załapią i tak, lub startując w spółce z czyrakami pokroju PSLu itp. chorągiewek byleby tylko się dostać, a to w sumie - jak napisałem - skończy ich w oczach ich własnych wyborców.

No tak, zapomniałem, że teraz ktokolwiek kto wyrazi się negatywnie o upadlinie z automatu staje się onucą xD

Braun stojący za nauczycielką, która jako osoba PRYWATNA, po pracy brała udział w akcji odnośnie ukrainizacji, bo uczniowie na nią donieśli, nie mówiąc już, że wykłucali się o to, że Szuchewycz i Bandera to bohatiery, podczas gdy ww śmiała we własnym kraju nazwać ludobójców ludobójcami xD

I to Braun uchodzi tutaj za onuce xDDD

Parę miesięcy więcej, dokręcania śruby, napuszczania tu ścierwa na imigracji i Konfa może akurat nałapać na trzymaniu swojej narracji poparcia.

 

I nie, żebym miał coś przeciw nim, najlepiej by było by dogadali się z resztą klubów członkowskich konfederacji jeszcze przed wyborami. Sami "Wolnościowcy" nie znaczą nic i zostają im już ww opcje, czyli próbować ugrać coś samemu, co nic nikomu nie da i zarzuci im się rozbijanie na drobne prawdziwie anty-systemowych partii, bądź startowanie z listy PSLu itp. "partii", a to po prostu zakończy ich wiarygodność.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, lxdead said:

Kto pójdzie na nich zagłosować?

Ktoś, komu ręka przy próbie oddania głosu na PiS/PO odmówi posłuszeństwa.

12 hours ago, lxdead said:

startując samemu się nie załapią i tak

To samo można powiedzieć o Konfederacji bez nich.

Korwin, Braun, Bosak, Mentzen, Sośnierz, Dziambor - tych sześć osób z Konfederacji kojarzy "statystyczny wyborca" po nazwisku, w tej właśnie kolejności, przy 6% poparcia.

Protokół 4,71%.

12 hours ago, lxdead said:

skończy ich w oczach ich własnych wyborców

Po czymś takim jak te "prawybory", Mentzen jest w moich oczach skończony, niezależnie za jaką opcją się wypowiada publicznie.

Gwarancje dla Wolnościowców podpisał w 2021r także Mentzen, by teraz pokazać, że umowy i słowo "honor" ma za nic, gdy w grę wchodzi kasa i nepotyzm.

 https://oko.press/w-nowej-nadziei-po-staremu-korwin-mikke-i-brat-prezesa-wsrod-liderow-list

 

Dodatkowo PiS wyciągnie Mentzenowi przed wyborami zasady zatrudniania w jego kancelarii... bo prawda jest najlepszą propagandą.

13 hours ago, lxdead said:

na trzymaniu swojej narracji

Właśnie zdemaskowałem w Konfederacji ukrofila, podkładającego świnię pod oficjalną narrację:

 

1676284837_e4fx0b_600.jpg

 

Oni dobrze czują nosem, skąd wiatr wieje, i nie zdziwię się, jeśli sami przed wyborami odwrócą się od swoich najwytrwalszych zwolenników o otwarcie prorosyjskiej narracji, byle tylko "nachapać głosów".

 

Wiarygodność - słowo klucz.

 

13 hours ago, lxdead said:

zostają im już ww opcje, czyli próbować ugrać coś samemu, co nic nikomu nie da i zarzuci im się rozbijanie na drobne prawdziwie anty-systemowych partii, bądź startowanie z listy PSLu itp. "partii"

PiS, PO, KO, PSL cieszą się, niestety.

Na szczęście do wyborów jeszcze trochę czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kespert Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Ileż to razy już się nasłuchałem podczas marszów wściekłych macic o tym, jakoby Konfa miała skończyć z 3% poparciem bo jako chyba jedyna partia na tle "opozycji" była za i te ból dupie, a to, że wystarczyło przeczytać ich program by móc przewidzieć gdzie staną to już trudna czynność :D I jakby nie patrzeć nadal mają poparcie w granicach około 10%

 

2 godziny temu, Kespert napisał:

Ktoś, komu ręka przy próbie oddania głosu na PiS/PO odmówi posłuszeństwa.

 

I gdzie niby wtedy wylądują z tymi 2-3%? Konfederacja bez nich da sobie rade i to dobrze, oni bez Konfederacji już nie bardzo. Dziambor i reszta mogą zacząć próbować się dogadywać z resztą Konfy, zrobić z siebie PSLowskie dziwki jak Kukiz, albo wrócić do swoich poprzednich zawodów nauczyciela czy czym tam reszta się zajmowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, lxdead said:

Psy szczekają, a karawana jedzie dalej

Jak zawsze. I nikt z "onych" nie zważa na ludzi pod kołami.

 

Wyniki na końcu zweryfikują każdego - zakładając że wybory się odbędą, i będą w Polsce ciut uczciwsze niż "prawybory" w Konfederacji:

- więcej głosów w urnie niż głosujących na liście

- nieznana liczba kart wrzucona przed oficjalnym otwarciem

- odmowa zarejestrowania kandydata

- "znikająca" z lokalu urna, gdy zakwestionowano liczbę głosów i zażądano ponownego przeliczenia

https://oko.press/w-nowej-nadziei-po-staremu-korwin-mikke-i-brat-prezesa-wsrod-liderow-list

 

1 hour ago, lxdead said:

wystarczyło przeczytać ich program by móc przewidzieć gdzie staną

Wolnościowcy mieli umowę z 2021r o gwarancjach startu ze swoich okręgów. Nikt z Nowej Nadziei się tego nie wypiera... po prostu uznali, że nie będą honorować jej postanowień. "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?"

Jeśli zaś podcierają się umowami ze "swoimi", to myślisz że dotrzymają tego co obiecują "ludowi" w programach wyborczych?

Mentzen już pluje na Rosję, to "zdegenerowane państwo" - koniec cytatu.

1 hour ago, lxdead said:

jakby nie patrzeć nadal mają poparcie w granicach około 10%

Niejeden raz już tyle mieli - ale spokojna głowa, Korwin jak zwykle da radę "skanalizować" nadmiar tuż przed wyborami. A Braun mu pomoże.

Widziałem to zresztą i z zewnątrz, i z wewnątrz.

1 hour ago, lxdead said:

I gdzie niby wtedy wylądują z tymi 2-3%?

Z 2% - na śmietniku historii, albo na pasku służb ("szkolenia", "OPP" i inne metody kroplówkowania kasy).

Jak uzbierają dość by mieć subwencję, to na płatnej z podatków "synekurze" poza Parlamentem.

Sojusz z PSL jest nierealny, "za krótkie" listy do liczby chętnych na miejsca braci, pociotków, kuzynek itd.; z POKO stracą wiarygodność do zera - a po drodze z PiS, to mocno wątpliwe, wszyscy widzieli jak Kukiz skończył na takich targach.

Bardziej mnie zastanawia, co będzie z Żółtkiem - on na razie jeszcze myśli, ale opcje ma ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu wojny na Ukrainie PiS został namaszczony przez USA na głównego zarządzającego Polską. Mając ochronę Amerykanów pisiory mogą robić co chcą na swoim podwórku, dopóki tylko robią w polityce zagranicznej co każe im hegemon. I w ten sposób zrobią z nas Salwador, jeśli wygrają kolejne wybory.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tam nie reprezentuje moich interesów więc szkoda mi czasu.

Po cichu liczyłem, że na fali buntu zrodzi się siła, która przykuje moją uwagę do zarządu ale wygląda na to, że mogą zrobić z nami co chcą.

 

I nie jestem wcale pewny czy nie może być gorszej klasy rządzącej niż ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dehnel to niezły lewak...

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177333,29464954,nie-bij-terlikowskiego-jacek-dehnel-to-nie-terlikowski-jest.html#s=BoxWeekSl-1-1

 

Cytat

A wiesz, kto jest najpopularniejszym polskim politykiem na TikToku? Sławomir Mentzen. Tylko w styczniu – 40 mln wyświetleń. Czy mimo to uważasz, że mainstreamowe media powinny bojkotować Konfederację i nie robić z nią wywiadów?

To trochę pytanie, kto jest najbardziej popularnym muzykiem w remizach i czy w związku z tym Filharmonia Narodowa powinna grać disco polo. Właśnie z tego powodu nie powinna.

 

Cytat

Załóżmy, że mój szef chce, bym zrobił wywiad ze Sławomirem Mentzenem dla Gazeta.pl. Nie, żebym się wyrywał, więc żeby to nieco odciągnąć w czasie, przychodzę do ciebie po radę: czy i dlaczego byś mi taką rozmowę odradzał?

To twoja decyzja i ty, jako dziennikarz, za nią odpowiadasz. Proponowałbym po prostu poczytać, co prodemokratyczni dziennikarze amerykańscy pisali po wygranej Trumpa: to my, pisząc o nim, cytując go, choćby i prześmiewczo, robiąc z niego figurę tak śmieszną, że aż ważną, doprowadziliśmy, że stał się najwyraźniejszym spośród kandydatów na prezydenta po stronie republikanów i zdobył nominację.

Ja tam nie jestem wyznawcą Mentzena ale serio on taki straszny? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.