Skocz do zawartości

Sądzicie, że to przypadek, że Niemcy zapowiedziały przekazanie Ukrainie 14 czołgów Leopard I i 88 czołgów Leopard II?


Czy to przypadek?  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy to przypadek?

    • tak
      1
    • nie
      6
    • nie wiem
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Niemiecki rząd oświadczył, że przekaże Ukrainie 14 czołgów Leopard I i 88 czołgów Leopard II. Czy sądzicie, że zbieżność obu liczb z symbolem 1488 jest przypadkowa? Zarówno liczbom 14, 88, 14/88, jak i 1488 jest przypisywane znaczenie, o którym więcej w linkach poniżej.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/88_(number)#In_neo-Nazism

https://en.wikipedia.org/wiki/Fourteen_Words

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś w jakich strukturach działają czołgi. 

 

Kompania czołgów Leopard 1 liczy 14 czołgów - trzy plutony po 4 czołgi i dwa czołgi sekcji dowodzenia. Tak samo działają w Wojsku Polskim. 

 

Podejrzewam, że 88 w podobny sposób jest związane z zarządzaniem Leopardem 2. Nie wczytywałem się, a na szybko nie mogę znaleźć. Liczba pasuje mniej więcej do kompani. 

 

ps. Wolski ma chyba cały film o Leopardach myślę, że jest duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz tam odpowiedź. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piter_1982 napisał:

Sprawdziłeś w jakich strukturach działają czołgi. 

 

Kompania czołgów Leopard 1 liczy 14 czołgów - trzy plutony po 4 czołgi i dwa czołgi sekcji dowodzenia. Tak samo działają w Wojsku Polskim. 

 

Podejrzewam, że 88 w podobny sposób jest związane z zarządzaniem Leopardem 2. Nie wczytywałem się, a na szybko nie mogę znaleźć. Liczba pasuje mniej więcej do kompani. 

Batalion niemiecki: 3 kompanie + 2 czołgi dowodzenia = 44 czołgi

W Polsce są chyba inne liczby, a na Ukrainie jeszcze inne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@harel.

 

no i masz swoją odpowiedź

Przekazali 1 pluton Leopardów 1 i dwa bataliony Leopardów 2. 

 

@Gościu na MSPO goście z ośrodka szkolenia misji zagranicznych w Kielcach mówili, właśnie o Leopardach 1, że działają jak Niemieckie. Ogólnie dużo się zmienia teraz w strukturze, a pewnie nie wszystko chcą/mogą opowiadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2023 o 11:16, harel. napisał:

14 czołgów Leopard I i 88 czołgów Leopard II.

Akurat teraz po roku wojny, dodatkowo w tym czasie Ruscy uruchomią kilkaset T-55 i wyślą 100 tyś Czeczenów, Kałmuków, Mordwinów i będzie Zerg RUSH.

Te czołgi to tylko kropla. Podczas gdy Ruscy ile mają czołgów w rezerwie ?

Edytowane przez Druid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Niemcy dbają o interesy swoich obywateli. Rozumiem, że co poniektórzy mają pretensje o to, że ich rząd nie wykonuje poleceń Prezydenta Ukrainy.

 

2. Można do ich sympatią nie pałać, ale trzeba oddać sprawiedliwość że pomagają. Wysyłają masę pomocy humanitarnej. Z tego co kojarzę to są drudzy w kolejce po USA jeśli chodzi o wartość przekazanej pomocy. Głównie pomocy charytatywnej. Dwa razy byłem na granicy od tamtej pory i tak naprawdę to rejestracji Niemieckich było tyle samo co Polskich i Ukraińskich. Nie podjąłbym się stwierdzenia, których aut było więcej. Raz byłem w czerwcu potem w sierpniu. Piszę o Medyce. 

 

3. Przechodzimy do sedna. Nie dają (dużo) broni bo: 1. wiedzą, że Rosja to nie jedyne zagrożenie jakie może ich spotkać. 2. mają coś takiego jak porządek prawny. Po drugiej wojnie światowej włożyli sporo pracy (pod naciskiem USA), by dowództwo było przejrzyste i rozproszone. Ja wiem, że niektórym się podoba stan prawny jaki mamy w Polsce. Jak Jarek chce to co tam konstytucja. Potrzymajcie mi kota i patrzcie, jak to się robi. No, ale właśnie konstytucja u naszych sąsiadów zabrania przekazywania broni do kraju objętego wojną. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piter_1982 napisał:

Jak Jarek chce to co tam konstytucja

To lewica i Po jak już coś artykuł 38, który lewica napisała w 97 roku a opozycja donosiła na Polskę bo PIS nie respektował konsytuacji wiedząc, ze opozycja jak była u steru władzy jeszcze bardziej prawo naginała.

4 godziny temu, Piter_1982 napisał:

a broni do kraju objętego wojną. 

To niech produkuj w Polsce albo legitnie z obcymi rejestracjami przywiozą broń do Ukrainy , zawsze można coś wymyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Druid napisał:

To lewica i Po jak już coś artykuł 38, który lewica napisała w 97 roku a opozycja donosiła na Polskę bo PIS nie respektował konsytuacji wiedząc, ze opozycja jak była u steru władzy jeszcze bardziej prawo naginała.

To niech produkuj w Polsce albo legitnie z obcymi rejestracjami przywiozą broń do Ukrainy , zawsze można coś wymyslec.

 

Ale rozumiesz, że to wcale nie musi być w ich interesie. Masz do Niemców pretensje, że nie działają w interesie Ukrainy albo Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piter_1982 napisał:

Można do ich sympatią nie pałać, ale trzeba oddać sprawiedliwość że pomagają. Wysyłają masę pomocy humanitarnej. Z tego co kojarzę to są drudzy w kolejce po USA jeśli chodzi o wartość przekazanej pomocy

To jest w dużej mierze kreatywna księgowość np. sumowanie pomocy wysłanej i deklarowanej. Pisał o tym Ośrodek Studiów Wschodnich z wyliczeniami.

 

22 godziny temu, Piter_1982 napisał:

 2. mają coś takiego jak porządek prawny.

Świetny porządek prawny ;) państwo które deklaruje wydatki na armię, w ramach NATO, na poziomie 2% PKB... do tego największa gospodarka w europie... i na przestrzeni ostatnich 20+ lat nie spełnili tego wymogu ani jednego razu. Tak wspaniały "wyższy" prządek prawny, że można zawierać umowy międzynarodowe i nigdy ich nie przestrzegać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to trybunał egzekwuje przestrzeganie aktów międzynarodowych? Zresztą Polacy też mają sporo za uszami. I nie chodzi o żadne lubienie albo nie.

 

W polityce międzynarodowej racja słabego to piękna broń, tylko nie nabita, a "moralne zwycięstwa nie mają znaczenia" (tak na marginesie to Polak jest autorem słów, które wiszą nad drzwiami Pentagonu). 

 

Zamiast robić dymy, lepiej byśmy zrobili gdybyśmy przystąpili do programu produkcji broni atomowej z Ukrainą. No bo kto im zabroni. Eksperci międzynarodowi wejdą? A potem mogą przekazać kilka głowić do Polski i postawić sąsiadów przed faktem dokonanym. Ale nie lepiej szaty rozdzierać. Jak była sprawa aborcji Alicji Tysiąc to z jednej strony do Trybunału w Sztrasburgu pojechali prawnicy wysłani przez lewicowe organizacje, a z drugiej zwolenniczki Radia Maryja. Jaki miał być wyrok jak rozhisteryzowane baby w chustach i z różańcami klękały przed sądem?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to nie przypadek. 

 

88/2 to 44. 

18+44-18 to 44, przypadek? Nie, to nie jest przypadek, że tak wychodzi.

 

A co mówił nasz znamienity wieszcz Adam Mickiewicz?

 

Z matki obcej: krew jego dawne bohatery,

a imię jego będzie czterdzieści i cztery (44)

 

A gdzie tak napisał? W Dziadach. A kto jest dziadem? Ano ruskie od wieków są dziadami, Ukraińcy zresztą też. 

 

Kto by pomyślał, że Olaf Sholz zna Mickiewicza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 CZTERNAŚCIE = 10 + 4 

ILLUMINATNI JEST Z 10 LITER

TUSK JEST Z 4 LITER 

illuminati confirmed

 

ILLUMINATI  + TUSK = LEOPARDY 

 

 

 

LEOPARDY 2   - 88 szt (achtundachtzig)

 

brzmi podobnie jak ACHTUNG  co palce urywa

palce , panzer , achtung , jak zozpętałem II wojne , wojna , III wojna

 

tusk to lluminati

 

 

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem materiały z Ukrainy gdzie Ukry malują krzyże na czołgach takie jak miał na czołgach wermacht. Uważam że to nie przypadek. Nie dlatego że uważam że wszyscy to naziści. Raczej taki prztyczek do Ruskich. Oni to oczywiście wykorzystają w swojej propagandzie xD "Nasza" strona wykorzysta to na zasadzie mówicie o nas naziści - mamy to gdzieś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, nesq napisał:

14 CZTERNAŚCIE = 10 + 4 

ILLUMINATNI JEST Z 10 LITER

TUSK JEST Z 4 LITER 

illuminati confirmed

 

ILLUMINATI  + TUSK = LEOPARDY 

 

 

 

LEOPARDY 2   - 88 szt (achtundachtzig)

 

brzmi podobnie jak ACHTUNG  co palce urywa

palce , panzer , achtung , jak zozpętałem II wojne , wojna , III wojna

 

tusk to lluminati

 

 

 

 

 

4-1 =3 

trójkąt ma trzy boki

trójkąt to tajny znak illuminati

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.