Skocz do zawartości

Spadki, darowizny i ogólnie pojętą sprawiedliwość


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli są możliwości. Tylko wiadomo polubownie nikt nie da a jak sądownie to człowieka by nazwali zakałą rodziny. Tak przy okazji czy ktoś z was o taki zachowek wnioskował? U mnie w rodzinie mam sytuację gdzie przepisano cały majątek na brata jednego z rodziców. Z jednej strony człowiek myśli no trudno takie jest życie. A z drugiej widzi ustawione kuzynostwo bez matury😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gościu napisał:

Oczywiście należy walczyć o zachówek przy niesprawiedliwym spadku, a jak to podobna darowizna za życia to protestować (jest również coś takiego jak zaliczenie darowizny na schedę spadkową).

Na chujowe rodziny nie ma co nawet oglądać się :D

 

Szczerze to rodzina pod względem "rodzinnym" jest okej. Zero kłótni itp. Jeżdżę tam czasem i nigdy nie było żadnych waśni a nawet w drugą stronę lubiny się. Jednak pod względem "majątkowym" to totalne zero sprawiedliwości. Tym bardziej w takim przypadku ciężko. Bo jak skłóceni to sąd nic nie zmieni. A jak jest dobrze to wyskoczyć z tekstem " wiesz co byłem u adwokata założyć ci sprawę o spadek, a tak poza tym co u ciebie". Trochę średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ManBehindTheSun napisał:

Szczerze to rodzina pod względem "rodzinnym" jest okej. Zero kłótni itp. Jeżdżę tam czasem i nigdy nie było żadnych waśni a nawet w drugą stronę lubiny się. Jednak pod względem "majątkowym" to totalne zero sprawiedliwości. Tym bardziej w takim przypadku ciężko. Bo jak skłóceni to sąd nic nie zmieni. A jak jest dobrze to wyskoczyć z tekstem " wiesz co byłem u adwokata założyć ci sprawę o spadek, a tak poza tym co u ciebie". Trochę średnio.

"Totalne zero sprawiedliwości" to jest właśnie chujowa rodzina.

Ktoś dał darowiznę/spadek, a inny podpisał że bierze, obie strony wiedzą że jest to na czyjąś niekorzyść.

Pozostaje walczyć albo zamknąć wątek...

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

U mnie w rodzinie mam sytuację gdzie przepisano cały majątek na brata jednego z rodziców. Z jednej strony człowiek myśli no trudno takie jest życie. A z drugiej widzi ustawione kuzynostwo bez matury😁


Z rodziną najlepiej na zdjęciu… 
Z drugiej strony jak reszta rodziny ma w pompie np. dziadka czy babkę a ktoś się nimi zajmuje do końca ich dni to też powinno być jakoś uwzględniane.

Miałeś wyje… nie powinno ci być dane ;) 

 

Tak jak @Gościu napisał. Albo walczysz i liczysz się z tym, że rodzinka może cię nie będzie już lubić albo odpuszczasz i kuzyni jeżdżą Porsche a Ty śpisz w rynsztoku.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gościu napisał:

"Totalne zero sprawiedliwości" to jest właśnie chujowa rodzina.

Ktoś dał darowiznę/spadek, a inny podpisał że bierze, obie strony wiedzą że jest to na czyjąś niekorzyść.

Pozostaje walczyć albo zamknąć wątek...

 

No pod tym względem pełna zgoda. Wątek jest bardziej w celu poznania opini innych. Czy jest podobna do mojej czy może ze mnie jest cebula co komuś w portfel zerka.

3 minuty temu, Pyrkosz napisał:

 

Tak jak @Gościu napisał. Albo walczysz i liczysz się z tym, że rodzinka może cię nie będzie już lubić albo odpuszczasz i kuzyni jeżdżą Porsche a Ty śpisz w rynsztoku

O czyżbyś był w temacie. Bo właśnie zmieniają fure. Może nie na porsche ale przy ich zarobkach i tak wysoko😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś uczestniczyłem w sprawie spadkowej u notariusza. Była wymagana obecność jednego z członków rodziny do potwierdzenia. Działy się duże cyrki pod koniec i powiedziano mi, że to ŁASKA tej osoby daje mi coś, a nie treść testamentu. I na tym się kończy rodzina właśnie. Ludzie pokazują swoją prawdziwą twarz w takich sytuacjach i to twarz potwora.

 

W kancelariach prawnych jedna z najważniejszych specjalizacji to prawo spadkowe. Niech to wsiąknie. Niby spoko, ale jak w grę wchodzi nieruchomość, duży majątek to nie ma sentymentów. Kasa ważniejsza od człowieka.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

Czy jest podobna do mojej czy może ze mnie jest cebula co komuś w portfel zerka.

Jeżeli czujesz się oszukany to masz prawo walczyć. Żadna tam cebula, tylko dbanie o własne interesy.
No chyba, że dziadek walił w pieluchę od 10 lat po wylewie i ktoś się nim opiekował a Ty chcesz równą dolę to cebula ;) 
 

19 minut temu, ManBehindTheSun napisał:

O czyżbyś był w temacie. Bo właśnie zmieniają fure. Może nie na porsche ale przy ich zarobkach i tak wysoko😁

Ja to ten od Porsche 😂

Żartuje, ale niestety jestem w temacie od wielu lat.

14 minut temu, mac napisał:

Działy się duże cyrki pod koniec i powiedziano mi, że to ŁASKA tej osoby daje mi coś, a nie treść testamentu.

Jak notarialnie testament złożony to mogą skomleć i nic nie zrobią. 

 

22 minuty temu, mac napisał:

W kancelariach prawnych jedna z najważniejszych specjalizacji to prawo spadkowe. Niech to wsiąknie. Niby spoko, ale jak w grę wchodzi nieruchomość, duży majątek to nie ma sentymentów. Kasa ważniejsza od człowieka.


Znajomi prawnicy zachwalają też rozwodowe, kasa leci podobno jak z trafienia jackpota na jednorękim bandycie.

Ehh… czemu za moich czasów bez wżenienia się w rodzinę prawniczą, studia prawnicze to była tylko strata czasu bo ta kasta obcych nie wpuszczała :( 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.