Skocz do zawartości

Pasożyty w jadalnych owadach ku przestrodze


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Redbad napisał:

Jak pięknie materializują się teorie spiskowe, nawet te najbardziej szurskie.

 

No cóż 1:0 dla szurów co by nie mówić 😉

Śpieszmy się kochać teorie spiskowe, tak szybko stają się prawdą.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redbad

 

Próby zastąpienia mięsa zwierzęcego białkiem owadów nie jest teorią spiskową. Teorią spiskową nie może być coś co jest publicznie głoszone od co najmniej 10 lat. Hasło pod którym kryją się robaki w diecie to Novel Food. Pod takim hasłem można znaleźć na stronach Unijnych info na ten temat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RealLife napisał:

@Redbad

 

Próby zastąpienia mięsa zwierzęcego białkiem owadów nie jest teorią spiskową. Teorią spiskową nie może być coś co jest publicznie głoszone od co najmniej 10 lat. Hasło pod którym kryją się robaki w diecie to Novel Food. Pod takim hasłem można znaleźć na stronach Unijnych info na ten temat. 

 

Przyznam, że nie śledzę tego, ale wydaje mi się, że nigdzie 15 lat temu w przestrzeni publicznej, oprócz właśnie teorii spiskowych, nie słyszałem poważnych deklaracji o wprowadzaniu owadów do masowej produkcji żywnosci, bo o takiej jest teraz mowa. Nie chodzi o żadne wymyślne dania dla koneserów, którzy z własnej woli zajadają się owadami. Chodzi o regulacje, które wbrew temu czy chcesz czy nie, masowo będą legalizowac produkcję żywności różnorakiej w oparciu o insekty. I w takiej wersji słyszałem to tylko w formie właśnie teorii spiskowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie tak, że insekt. Zaczną wprowadzać 2-5% do żywności, ceny spadną i ludzie kupią. Wprowadzą to pod E coś tam lub inną nazwą i nawet nie będziesz wiedział, co jesz. Teraz też nikt nie wie. Parówki wpierdalają na potęgę, a czym taka parówa MOM różni się od robactwa? xD

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Redbad said:

Przyznam, że nie śledzę tego, ale wydaje mi się, że nigdzie 15 lat temu w przestrzeni publicznej, oprócz właśnie teorii spiskowych, nie słyszałem poważnych deklaracji o wprowadzaniu owadów do masowej produkcji żywnosci, bo o takiej jest teraz mowa. Nie chodzi o żadne wymyślne dania dla koneserów, którzy z własnej woli zajadają się owadami. Chodzi o regulacje, które wbrew temu czy chcesz czy nie, masowo będą legalizowac produkcję żywności różnorakiej w oparciu o insekty. I w takiej wersji słyszałem to tylko w formie właśnie teorii spiskowej. 

 

Jak podaje UE pierwsza regulacja w tej sprawie była w 1997r. 

https://food.ec.europa.eu/safety/novel-food_en

 

Tutaj jest katalog Novel Food (ale wszystko po łacinie)

https://webgate.ec.europa.eu/fip/novel_food_catalogue/

 

Tutaj dla ciekawych opis pozwolenia na dopuszczenia do spożycia najnowszego owada

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:32023R0058&from=EN

 

Opis/definicja:

Nowa żywność obejmuje larwy pleśniakowca lśniącego w postaci mrożonej, pasty, suszonej i sproszkowanej. Określenie »pleśniakowiec lśniący« odnosi się do formy larwalnej Alphitobius diaperinus – gatunku owada z rodziny Tenebrionidae (mączniki).

Pleśniakowiec lśniący przeznaczony jest do spożycia przez ludzi w całości, żadne części nie są usuwane.

 

Kryteria mikrobiologiczne:

Ogólna liczba drobnoustrojów tlenowych: ≤ 105  (*2) jtk/g

Drożdże i pleśnie: ≤ 100 jtk/g

Escherichia coli: ≤ 50 jtk/g

Salmonella spp.: brak w 25 g

Listeria monocytogenes: brak w 25 g

Bakterie beztlenowe redukujące siarczyny: ≤ 30 jtk/g

Bacillus cereus: ≤ 100 jtk/g

Enterobakterie: ≤ 100 jtk/g

Gronkowce koagulazo-dodatnie: ≤ 100 jtk/g

 

Jeśli dobrze rozumiem, to pogrubiłem dopuszczalne zanieczyszcznia takiej żywności. 

 

Uprzedzam, że nie jestem fanem żarcia owadów. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, mac said:

To nie będzie tak, że insekt. Zaczną wprowadzać 2-5% do żywności, ceny spadną i ludzie kupią. Wprowadzą to pod E coś tam lub inną nazwą i nawet nie będziesz wiedział, co jesz. Teraz też nikt nie wie. Parówki wpierdalają na potęgę, a czym taka parówa MOM różni się od robactwa? xD

Stopniowo, dowalą podatki do mięsa albo na producentów mięsa. Ceny będą takie, że ludzie sami zaczną kupować, a w związku z "modą" sami to sobie później przed sobą zracjonalizują.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mac napisał:

To nie będzie tak, że insekt

Nie no będzie robal jak nic. Tylko jasne, że w składzie nie podadzą informacji: biała obrzydliwa larwa taka jak na zesputym mięsie 😂

 

Kampania oswajania gawiedzi z zajęciem robactwa musi być przyjazna a nie opresyjna. Będzie jak z reklamami fajek 30 lat temu gdzie modele i modelki pokazywały jak to nowocześnie i prestiżowo jest truć sobie płuca. Dodatkowo za chwilę zatrudnia usłużnych naukofców, którzy będą walić do łba prostemu ludowi jakie to zdrowe jest wpierdalanie robaków.

 

Ja nawet nie potępiam w zasadzie jędze ja robakow, co kto lubi. Ja nawet jestem przekonany, że niektóre owady w odpowiedniej obróbce mogą być zdrowsze niż dyskontowe mięcho zwierzęce, ale to co mnie niepokoi to plan masowego przejścia na żywienie robakami, czyli brak wyboru. To nie jest kwestia tego, że wymyślili nowe eko sreko bio żywienie fajną aletrnatywkę. Tu chodzi o globalny komunistyczny plan masowej produkcji i sprawniejszego żywienia hołoty. To jest problem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RealLife napisał:

Tutaj dla ciekawych opis pozwolenia na dopuszczenia do spożycia najnowszego owada

Zgoda. Pozwolenie na dopuszczenie do spożycia. Jak najbardziej ok. Niech badają i dopuszczają. Dopuszczenie margaryny do spożycia też raz było zdrowe, raz nie, okazuje się że to syf z tłuszczów trans. Ale kto chce ten kupuje i się truje.

 

Natomiast wspaniały plan żywienia robalami, to nie tylko dopuszczenie jak się zaczyna okazywać od niedawna, a zmiana globalnego paradygmatu w produkcji żywności.

 

Czyli za chwilę mączka lub syrop z owada będzie wpierdalany wszedzie jak syrop glukozowo-fruktozowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mac napisał:

To nie będzie tak, że insekt. Zaczną wprowadzać 2-5% do żywności, ceny spadną i ludzie kupią. Wprowadzą to pod E coś tam lub inną nazwą i nawet nie będziesz wiedział, co jesz. Teraz też nikt nie wie. Parówki wpierdalają na potęgę, a czym taka parówa MOM różni się od robactwa? xD

 

Dokładnie tak będzie, zaczną dodawać jako wypełniacz, pewnie nawet do mąk i nawet nie będą musieli tego wpisywać to składu, już dziś nie wpisuje się cukru do jakiegoś tam pułapu i powoli będą powiększali udział robaków w żywności, ludzie sami się przyzwyczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BumTrarara napisał:

Jak najbardziej było. Nawet wcześniej, bo z podstawówki... chyba :D... pamiętam takie dokumenty/TV.

A tu masz tubkę z National Geographic z Kalifornii ;) sprzed 15 lat:

publikacja filmu: 5 mar 2008.

 

Jako ciekawostka przyrodnicza i zajawka dla pojebów. Tak, zgodzę się. Ale nie poważny plan w gospodarce jako rozwiązanie kryzysu żywnościowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redbad napisał:

Ale nie poważny plan w gospodarce jako rozwiązanie kryzysu żywnościowego.

UE i poważne plany gospodarcze? :D

Swoją drogą to oni przecież dalej ciągną umowę z MERCOSUREM i demetanizację rolnictwa. Przecież to jest działanie wprost w drugą stronę.

Ale liczy się kto nabierze łapówek, będzie mógł się pochwalić "ambitnymi planami" i dostanie premię od kolegów ideolo. Jak za głębokiej komuny - i tak samo to się skończy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BumTrarara napisał:

UE i poważne plany gospodarcze? :D

Agenda 2030 to nasza (obywateli UE) Biblia, a tam jasno stoi jak byk (teraz to już jak mucha bardziej) koncept "zrównoważonego rozwoju" i likwidacja ubóstwa. 

 

2 minuty temu, BumTrarara napisał:

Jak za głębokiej komuny - i tak samo to się skończy.

Raczej nie ma ratunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Redbad napisał:

Natomiast wspaniały plan żywienia robalami, to nie tylko dopuszczenie jak się zaczyna okazywać od niedawna, a zmiana globalnego paradygmatu w produkcji żywności.

Robale będą tanie, a mięso obłoży się dużym podatkiem od emisji co2 i tym oto sposobem 90% ludzi będzie psznie spożywać insekty, bo na nic innego ich nie będzie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cst9191 napisał:

Robale będą tanie, a mięso obłoży się dużym podatkiem od emisji co2 i tym oto sposobem 90% ludzi będzie psznie spożywać insekty, bo na nic innego ich nie będzie stać

Pewnie tak. To jak z transportem prywatnym. Trochę komunistycznie byłoby nałożyć zakaz posiadania samochodu, to wbrew ideom wspaniałej UE, ale można tak wywindować koszty utrzymania samochodu by bidny człek sam stwierdził, że nie lepiej go nie mieć - a to za stary samochód, a to za dużo pali, a może i dużo nie pali, ale i tak zanieczyszcza, może i nie zanieczyszcza, ale zostawia obrony ślad węglowy, az do osiągnięcia celu. Oczywiście ku chwale ekologizmu.

 

Z mięsem będzie podobnie. Najpierw robienie złego pijaru, całkowicie złego, kampania celebryctwa wszelakiej maści, którzy będą promować insektowe eko i modę na nowe żarcie, tak jak moda na sojowe latte, zamiast zabójczej kawy zalewajki z nie daj Bóg mlekiem od krowy - fujka! A potem regulacje, regulacje, regulacje.

 

 

 

 

7 minut temu, BumTrarara napisał:

UE nie doturla się do 2030

A daj Panie!

Edytowane przez Redbad
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.