Skocz do zawartości

Testosteron


Lynch

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, bulletproof napisał:

Jak podnieść wrażliwość?

Jak ma się całkiem wysoki całkowity (900ng/dl) do  bardzo niskiego wolnego (11pg/mL) ?? 

 

Zwiększ poziomy dopaminy, obniż prolaktynę i serotoninę, suplementuj cynk

Coś nie tak z SHBG jeśli dużo nie związanego

 

14 minut temu, radeq napisał:

A co z zieloną herbatą? 

 

Obniża testosteron

Edytowane przez Lynch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2023 o 10:42, Lynch napisał:

Cienie pod oczami, ciemne kręgi pod oczami są wynikiem nadaktywnej tyrozynazy odpowiedzialnej za pigmentację skóry wokół oczu, w połączeniu ze zwężeniem tętnic i żył Tyrozynaza dostraja L-tyrozynę i L-dopę do melaniny, związków odpowiedzialnych za pigmentację skóry, zamiast dopaminy napędzającej oś podwzgórze-przysadka-jądra, uszkodzone tętnice i żyły wokół kręgów oczu wychwytują melaninę w celu półtrwałego zaciemnienia skóry

 

Widzę, że cytujesz badania naukowe. Mógłbyś dać mi link albo źródło do tego, skąd to wiesz? Z chęcią się zapoznam. Dzięki bardzo!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, sorry że offtop, ale w tym temacie czuję sie jak na jakimś chińskim forum mangi. 

 

XD 

 

Wracając do wątku: co sądzicie o wplywie Ashwagandy na poziom wolnego teścia? Ostatnio przewinęło mi sie, że ma spory. A moze jakieś inne dobre ziółka polecacie. Grunt żeby był natural. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vlad_Lokietnichuk napisał:

 

 

Wracając do wątku: co sądzicie o wplywie Ashwagandy na poziom wolnego teścia

Ashwaganda do 3 miesięcy stosowania bo narobi bajzlu z neuroprzekaźnikami, coś tam niby podnosi ale na stałe nie można suplementować.

Teraz, bulletproof napisał:

Jak obniżyć serotoninę? Pierwsze słyszę o jej obniżaniu

Jak się ma kwas foliowy do testosteronu? Jest bardzo nisko

cynk, selen, kwas foliowy, magnez, omega 3, ogólnie witaminy z grupy B, bor.

Teraz, bulletproof napisał:

Jak obniżyć serotoninę? Pierwsze słyszę o jej obniżaniu

 

Ja też xD nie polecam dłubać przy neuroprzekaźnikach za długo.

 

Co do zwiększenia wrażliwości receptorów androgenowych to wysiłek fizyczny najlepiej siłownia

Z supli polecam https://testosterone.pl/apollos-hegemony-coleus-forskohli

 

https://neuroexpert.org/wiki/forskolina-coleus-forskohlii/

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bassfreak napisał:

A całą resztę badałeś? estro, shbg, lh , fsh, itd?

LH 7,05 (0,57-12,07)

FSH 11,48 (0,95-11,95)

TSH 1,8 (0,35-4,94)

SHGB 34,4 (17,1-77,6)

DHEA 277 (167-591)

E2 21 (<40)

PROLAKTYNA 16 (3,46-19,40)

KORTYZOL 15,5 (3,70-19)

WIT D3 67,6 

 

 

 

Edytowane przez bulletproof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, radeq napisał:

A co z zieloną herbatą? 

 

Coś mi świta że nadmiar EGCG (związek w zielonej herbacie) mógł obniżać teścia ale to było na szczurach 😛

Jednak ten związek robi więcej dobrego niż złego.

Teraz, bulletproof napisał:

LH 7,05 (0,57-12,07)

FSH 11,48 (0,95-11,95)

TSH 1,8 (0,35-4,94)

SHGB 34,4 (17,1-77,6)

DHEA 277 (167-591)

E2 21 (<40)

PROLAKTYNA 16 (3,46-19,40)

KORTYZOL 15,5 (3,70-19)

WIT D3 67,6 

 

 

 

Wygląda ok

Ćwiczysz na siłce, jak stres?

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Messer napisał:

 

Widzę, że cytujesz badania naukowe. Mógłbyś dać mi link albo źródło do tego, skąd to wiesz? Z chęcią się zapoznam. Dzięki bardzo!

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/

 

18 minut temu, Vlad_Lokietnichuk napisał:

Kurna, sorry że offtop, ale w tym temacie czuję sie jak na jakimś chińskim forum mangi. 

 

XD 

 

Wracając do wątku: co sądzicie o wplywie Ashwagandy na poziom wolnego teścia? Ostatnio przewinęło mi sie, że ma spory. A moze jakieś inne dobre ziółka polecacie. Grunt żeby był natural. 

 

Ashwagandha – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6438434/
Wykazano, że Ashwagandha zwiększa poziom testosteronu o 15 % u zdrowych młodych mężczyzn, co jest znaczną ilością, 8-12 tygodni max
Bor wykazano, że bor zwiększa biodostępność wolnego testosteronu we krwi
DIM jest jednym z zaledwie dwóch naturalnych suplementów bez negatywnych skutków ubocznych, który aktywnie walczy z estrogenem, odtruwając go i eliminując nie tylko z krwi, ale także z wątroby.
Chrysin jest nowoczesnym najlepszym mega suplementem do zwiększania poziomu testosteronu i kontroli estrogenu, ma podobne działanie DIM w radzeniu sobie z estrogenem, jednak Chrysin jest również bardzo anaboliczny i odnotowano, że zwiększa całkowity testosteron o 30%.

 

12 minut temu, bulletproof napisał:

Jak obniżyć serotoninę? Pierwsze słyszę o jej obniżaniu

Jak się ma kwas foliowy do testosteronu? Jest bardzo nisko

 

Chodzi o wyregulowanie jej poziomu, ginko biloba powinna się sprawdzić - https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12957329/

Kwas foliowy wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego co ma też wpływ na testosteron

 

 

Edytowane przez Lynch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bassfreak napisał:

Coś mi świta że nadmiar EGCG (związek w zielonej herbacie) mógł obniżać teścia ale to było na szczurach 😛

Jednak ten związek robi więcej dobrego niż złego.

Wygląda ok

Ćwiczysz na siłce, jak stres?

Ćwiczę, w sumie wszystko robię tak jak trzeba, długo szukałem przyczyny ale nie mogę znaleść żadnego info co może być przyczyną.

Stres minimalny, dużo ćwiczeń oddechowych, rozciąganie, krótkie interwały, zimne prysznice, zdrowe jedzenie, suplementacja cynku, kreatyny, l-tyrozyny, eaa i bezwodnego chlorku magnezu(roztwór Delbet POLECAM! )

Dużo wody, praktycznie zero alko, nie pale. 

Jedyny mankament to brak seksu

 

Edytowane przez bulletproof
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Vlad_Lokietnichuk napisał:

Wracając do wątku: co sądzicie o wplywie Ashwagandy na poziom wolnego teścia? Ostatnio przewinęło mi sie, że ma spory.

Problem takich tematów jak ten, jak również o diecie i siłce jest to, że rozmowa z prostych rzeczy, przechodzi szybko w takie szczegóły, które co najwyżej mogą być wisienką na torcie, a potem wejdzie jakiś świeżak i zamiast zacząć od diety i zmiany trybu życia to szuka rozwiązania z ziółkach i suplach ;) Ludzie specjalizują się/doktoryzują z zaawansowanych treningów i planów dietetycznych, ale zrobić ciężkie siady to nikt nie umie ;) 

 

Wracając do diety, ile znacie osób, które w trakcie odchudzania liczyły np kalorie przez 2 msc, co do grama każdy składnik posiłku, bo u mnie praktycznie nikt, za to skakanie z diety na dietę to to każdy :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bulletproof napisał:

Ćwiczę, w sumie wszystko robię tak jak trzeba, długo szukałem przyczyny ale nie mogę znaleść żadnego info co może być przyczyną.

Stres minimalny, dużo ćwiczeń oddechowych, rozciąganie, krótkie interwały, zimne prysznice, zdrowe jedzenie, suplementacja cynku, kreatyny, l-tyrozyny, eaa i bezwodnego chlorku magnezu(roztwór Delbet POLECAM! )

Dużo wody, praktycznie zero alko, nie pale. 

Jedyny mankament to brak seksu

 

Ja bym olał temat jak dobrze się czujesz, są efekty na siłce itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, bulletproof said:

Stres minimalny

 

U mnie też, ale z drugiej strony jestem strasznie impulsywny i wszystko mnie do tego stopnia wkurwia, że zawsze sprawdzam jakie wlepki widnieją na sygnalizacjach świetlnych w obawie, że są to lewckie wlepki. A jak słyszę na ulicy agresywny ukraiński język, albo widzę dziesięciolatkę z pedofilską, kolorową torebką, to aż mnie ręka świerzbi.

Zalicza się to do stresu?

  

1 hour ago, bulletproof said:

Jedyny mankament to brak seksu

 

U mnie tak samo.

Edytowane przez adann96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, radeq napisał:

Problem takich tematów jak ten, jak również o diecie i siłce jest to, że rozmowa z prostych rzeczy, przechodzi szybko w takie szczegóły, które co najwyżej mogą być wisienką na torcie, a potem wejdzie jakiś świeżak i zamiast zacząć od diety i zmiany trybu życia to szuka rozwiązania z ziółkach i suplach

Jak zapytam o ziółka na teścia, na 10 stronie wątku to bedzie dobrze? 

A moze oddzielny temat założyć?

 

Przecież to jest logiczne, że jak 

micha, trening, regeneracja, sen, wóda, ruchanie nawet, nie jest poukładane to mozna sobie co najwyżej o teściu poczytać na onecie. 

 

Jest temat o testosteronie, to pytam. Bo dlugofalowo nigdy Ashwagandy w takim kontekście nie łykałem. A coraz częsta jej gównopromocja na mainstreemowych portalach, jaka to nie jest skuteczna, mnie nie przekonuje.

 

Godzinę temu, radeq napisał:

, ile znacie osób, które w trakcie odchudzania liczyły np kalorie przez 2 msc

Jedną.

 

Godzinę temu, radeq napisał:

, za to skakanie z diety na dietę to to każdy :D 

Brak konsekwencji. Zbyt duża ilość wyborów. Zbytnia prostota zmian. 

Dosc ludzkie odruchy i co Pan z tym zrobisz...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środy jestem na 50 tys jednostek witaminy D3 + 350 mcg K2, dodatkowo magnez, cynk i selen, zauważalnie lepsze samopoczucie i sen, miałem też ostatnio przy seksach orgazm aż mnie prądy przeszły po całym ciele i mrowienie co się zdarzało kiedy byłem nastolatkiem i robiłem pierwsze kroki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2023 o 11:13, radeq napisał:

A co z zieloną herbatą? 

 

Jaką herbata byłaby dobra w miejsce tej zielonej?

W dniu 8.02.2023 o 13:12, Lynch napisał:

Stres to największy zabójca testosteronu

 

 

 

Przekonałem się o tym mając duże stresy w poprzedniej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nowy00 napisał:

Jaką herbata byłaby dobra w miejsce tej zielonej?

Lipa i inne polskie kwiaty, na allegro można na kilogramy kupować,

ale czy nie mają negatywnego wpływu to chuj to wie, pewnie nie ma badań ;) ale zawsze lepiej duży dzbanek dobrych ziół niż drink czy piwo wieczorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, radeq napisał:

Lipa i inne polskie kwiaty, na allegro można na kilogramy kupować,

ale czy nie mają negatywnego wpływu to chuj to wie, pewnie nie ma badań ;) ale zawsze lepiej duży dzbanek dobrych ziół niż drink czy piwo wieczorem. 

Lipa, widziałem nawet w dyskontach niektórych. 

Herbata czarna odpadałaby? Wiedziałbyś :)

Piwko na wieczór i tak codziennie nie byłoby czymś dobrym dla zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię kolejną aktualizację, od 8 lutego na mega dawce wit D3, cynk, selen + magnez

 

- rano budzę się z mega wzwodami jak nastolatek

- penis jest zauważalnie większy

- libido skoczyło w górę

- zauważam że odtłuszcza mi się twarz

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.