Skocz do zawartości

Testosteron


Lynch

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.02.2023 o 10:11, Generał Szrama napisał:

Myślę, że jednak większość młodych mężczyzn ma obecnie ok 400-500ng/dl a nie 670 (ilość testosteronu jest wg. mnie mniej ważna niż ilość kortyzolu i stosunek teścia do estradiolu). Poza tym kiedyś nasi dziadkowie i ojcowie pili dużo więcej, a spotkanie kogoś bardzo pijanego na ulicy było codziennością więc tutaj nie szukałabym przyczyny. 

Czytałem, że odpowiedni poziom to 8000UI witaminy D a ty piszesz, że 20 000

Myślę że jeszcze do lat 2000 każdy facet musiał dziennie przejść kilka kilometrów. Dużo facetów pracowało fizycznie a młodzi spędzali czas na boisku. Do tego mało słodyczy i przetworzonego jedzenia. Każdy z nas na pewno przezyl wldni gdzie grało się na boisku do upadłego. Jakiś czas temu byłem na wczasach i słoneczko, plażówka co drugi dzień + dużo snu. Nagle powróciły poranne erekcję.. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 4/6/2023 at 4:30 PM, matthewx said:

Daj znać czy będzie jakaś zmiana w samopoczuciu. Z tego co pisałeś wyżej to tragedii nie ma mimo wyniku.

 

Dziś wlatuje ostatnia - czternasta tabletka.

Samopoczucie na plus. Kiedyś już o godz. 13:00 miałem dosyć roboty, dziś siedzę na dupie przed laptopem do 17:00 i robię to co mam robić. Tylko czasami odkładam sobie parę rzeczy na wieczór.

Teraz na palcach jednej ręki liczę dni, w trakcie których ziewam. Rano nie ma w zasadzie żadnych oznak zamulenia. Przestałem też budzić się w nocy po  piętnaście razy, udaję mi się przesypiać te 5-6 godzin w całości.

 

Będę miał chwilę czasu, to umówię badania krwi na 25(OH).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 5/17/2023 at 5:57 PM, adann96 said:

Będę miał chwilę czasu, to umówię badania krwi na 25(OH).

 

 Witamina 25(OH)D: 40,90 ng/ml. 😎

 

@Lynch jak u Ciebie z poziomem witaminy?

Domyślam się, że z końskimi dawkami poziom już od dawna "toksyczny". ;)

 

Zastanawiam się teraz, nad 8k od Ostrovitu, ale max pięć razy w tygodniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, adann96 napisał:

 

 Witamina 25(OH)D: 40,90 ng/ml. 😎

 

@Lynch jak u Ciebie z poziomem witaminy?

Domyślam się, że z końskimi dawkami poziom już od dawna "toksyczny". ;)

 

Zastanawiam się teraz, nad 8k od Ostrovitu, ale max pięć razy w tygodniu.

 

Ponad 100 ng/ml mam z ostatniego badania, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.05.2023 o 10:18, Lynch napisał(a):

 

Ponad 100 ng/ml mam z ostatniego badania, nie odczuwam żadnych skutków ubocznych 

 

Siema Lynch
Dzięki za ciekawy wątek. Przeczytałem go dziś w całości.

Jak wygląda u Ciebie aktualny status suplementacji?
Jakie dawki? Jak się czujesz?

Będę wdzięczny za update
Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś z was spożywał Pyłek sosnowy? Ma naturalny testosteron w sobie, czytałem opinie na reddicie i ludzie to bardzo wychwalali. Właśnie kupiłem sobie z magicznegoogrodu pyłek i chcę sobie zrobić nalewkę, bo jednak nalewka może poprawić wchłanialność tych hormonów przez śluzówkę, a jak się spożyje drogą pokarmową to rozkłada ten testosteron i właściwie jakby ten testosteron nie miał żadnego działania. Dzisiaj będę robił tę nalewkę, 3 tygodnie "leżakowania" i będę próbował czy coś działa czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On 5/29/2023 at 6:11 PM, adann96 said:

 Witamina 25(OH)D: 40,90 ng/ml. 😎

 

Wyniki z dziś, po nieco ponad dwóch miesiącach: 47,6 ng/dl.

Dzieło tego supla:

 

FORMEDS-BICAPS-WITAMINA-K2-D3-4000-MAX-K

Niedługo porobię badania na teścia, kortyzol, estradiol etc. Ostatnie pół roku to prawie codzienny sport: pływanie, cardio, boks, rower, sauna, dżakuzji, a dwa tygodnie temu wróciłem na siłkę. Przy okazji wpadło trochę supli: D3+K2, selen, biotyna, witamina a, c, magnez + b6. Efekty już są, zawsze miałem ciśnienie ok. 135/90, ostatnio sprawdzałem je sobie dzień po dniu i chyba tylko raz miałem powyżej 120/80.

 

Zobaczymy, czy wyniki hormonów się poprawią.

@Lynch jak hormony u Ciebie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adann96 napisał(a):

Efekty już są, zawsze miałem ciśnienie ok. 135/90, ostatnio sprawdzałem je sobie dzień po dniu i chyba tylko raz miałem powyżej 120/80.

U mnie ciśnienie zmieniła dieta.

Od >15 lat zawsze miałem ok 140/90 czyli nadciśnienie pierwszego stopnia, oraz niskie tętno o 40 czyli bradykardię.

Ok 3 lata temu odstawiłem, węglowodany, zwiększyłem tłuszcze i nagle mam tętno >50 i ciśnienie zwykle w okolicy 125/85.

 

Nad teściem też trzeba popracować, ale chciałbym bez igły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozieradka ładnie podnosi poziom a sprawdzałem sam na sobie. W ciągu całego dnia wypijam (oprócz pożywnego jedzenia)  chlorellę, spiruline, trawę jęczmienną. Omega 3, multiwitaminę oraz do tego dobrze się wysypiam i dbam o jak najmniejszą ilość niebieskiego światła z ekranów w swoim życiu. Na pewno przed snem nic a nic, po 19 żadnego ekranu tylko książka i brak jedzenia a w pokoju musi być ciemnica maksymalna do snu.

 

Każdy powinien mieć swój rytuał dnia a w szczególności pobudki. Dzięki czemu da się osiągnąć pozytywny stan emocjonalny taki "podkręcony" co się również wiąże z lepszym samopoczuciem jak i oddziaływaniem na inne osoby, ludzie uwielbiają dobrą energię bo większość lubi czerpać i się ładować nią.

 

Edytując posta dodam aktywność fizyczną. Ćwiczenia areobowe też dodaje do twojego cyklu lecz w umiarkowanej ilości bo mogą również w nadmiarze zmniejszać jego poziom a zwiększają na pewno ćwiczenia siłowe.

 

Człowiek to biomaszyna i nie jest stworzony do siedzenia w domu na kanapie. Kiedyś biegał za zdobyczą aż padnie z wycieńczenia teraz taki osobnik pada w McDonaldzie na schodach.

Elektronika niestety obniża energię tego w krajach rozwiniętych bardziej cieszy telefonik niż fikołki poranne.

 

W zdrowym ciele zdrowy duch a ciało jest jak pokój i jak jest posprzątane to dusza chętniej na dłużej w nim posiedzi.

Edytowane przez Optimus Prime
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Optimus Prime said:

Kozieradka ładnie podnosi poziom a sprawdzałem sam na sobie.

 

Herbata, czy suple? Mam nadzieję, że to pierwsze. Podrzucisz jakiś link? Poczytam i może zamówię, na pewno nie zaszkodzi. Kiedyś masowo piłem zieloną, bratek, czy rumianek.

 

6 hours ago, Optimus Prime said:

w pokoju musi być ciemnica maksymalna do snu.

 

Mam tak od kilku tygodni. Czasami budzę się w nocy o 4,5 i muszę sięgnąć szybko po telefon, żeby poświecić trochę po pokoju, bo egipskie ciemności sprawiają wrażenie, że człowiek stracił wzrok. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, adann96 napisał(a):

 

Herbata, czy suple? Mam nadzieję, że to pierwsze. Podrzucisz jakiś link? Poczytam i może zamówię, na pewno nie zaszkodzi. Kiedyś masowo piłem zieloną, bratek, czy rumianek.

 

 

Mam tak od kilku tygodni. Czasami budzę się w nocy o 4,5 i muszę sięgnąć szybko po telefon, żeby poświecić trochę po pokoju, bo egipskie ciemności sprawiają wrażenie, że człowiek stracił wzrok. :D

Zwykłą przyprawę dodaje do wody i pije ochyda ale co zrobić. Możesz jako przyprawę dodawać do potraw. Sądzę że to powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Optimus Prime Ile jej pijesz? W jakich porach? na pusty żołądek? Masz zmieloną czy świeżo mielisz? 

Te pytania mnie nurtują bo mam i nasiona i zmieloną i zamierzam w końcu brać systematycznie. Info czerpałem z forum ambroziaka i Tobie też polecam jeżeli jeszcze się nie zapozałeś.

btw. nawet jak biorę kilka dni to nic ode mnie nie wali kozą, kiedyś już po jednym dniu czułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulletproof Jest to zmielona normalna przyprawa. Można dodawać do potraw. Ja tam sobie pół łyżeczki do wody dodaje. Ktoś tam jeszcze się pytał czy odpowiednie ziarna co kupił. Pewnie młynkiem do kawy można normalnie zmielić nie próbowałem w tej postaci więc nie mam pojęcia

 

Ps: I jak mam interpretować to "wali kozą" że śmierdzi czy że jest moc ?:D

Edytowane przez Optimus Prime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Optimus Prime napisał(a):

@bulletproof Jest to zmielona normalna przyprawa. Można dodawać do potraw. Ja tam sobie pół łyżeczki do wody dodaje. Ktoś tam jeszcze się pytał czy odpowiednie ziarna co kupił. Pewnie młynkiem do kawy można normalnie zmielić nie próbowałem w tej postaci więc nie mam pojęcia

 

Ps: I jak mam interpretować to "wali kozą" że śmierdzi czy że jest moc ?:D

To Ty nie wiesz, że po kozieradce mocz i pot ma charakterystyczny zapach? Taki jak śmierdzi koza, pewnie dlatego też jest taka nazwa.

Małe dawki stosujesz, sądzę, że u Ciebie to jakieś placebo może być.

Polecam cały temat https://slawomirambroziak.pl/forum/index.php?topic=2523.msg31401#msg31401

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulletproof napisał(a):

To Ty nie wiesz, że po kozieradce mocz i pot ma charakterystyczny zapach? Taki jak śmierdzi koza, pewnie dlatego też jest taka nazwa.

Małe dawki stosujesz, sądzę, że u Ciebie to jakieś placebo może być.

Polecam cały temat https://slawomirambroziak.pl/forum/index.php?topic=2523.msg31401#msg31401

Czy placebo ? Możliwe też, Raczej to co wkładam do mordy traktuje jako pasję , coś dobrego zrobić do jedzenia i pożywnego czasem jakiegoś syfa łyknąć jak ta kozieradka.

 

Pije zielonki one oczyszczają sporo organizm. Wodę też często, praktycznie staram się unikać przetworzonych bajerów stąd może nic nie czuje (ani nikt z otoczenia)  dbam o siebie jak o świątynie od biohackingów po wszystko co możliwe w kwestii tego co dobre dla ciała, samopoczucia, umysłu i ducha.

 

Zawsze wychodzę z założenia że jak coś nie szkodzi a pomaga to warto.

A filmik obejrzę. Skoczylas też o tym nagrywał filmik na yt.

4 godziny temu, adann96 napisał(a):

Kupiłem nasiona tej kozieradki w pierwszym lepszym sklepie z ziołami. Piłem wczoraj i szczerze nie smakuje to jakoś wyjątkowo źle. Jak ktoś pił kiedyś rumianek, albo bratek, to kozieradka smakowo stoi półkę niżej, ale da się wypić.

Przyprawa lipa w smaku. Ciekawe jak z wchłanianiem tego i jaka różnica i utrata o przetworzeniu. Na przykład siemię lniane w młynku miksowałem tak aby się nie nagrzewał co by to wartości odżywczych nie tracił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnie pół roku to:

- suplementacja - cynk, ADEK, Omega 3, Magnez B6 i Selen,

- prawie codziennie sporty: rower, pływanie, boksowanie,

- D3 ze skrajnego niedoboru podniesione do prawie 50 ng/mL,

- lepszy sen: coraz mniej budzenia się po piętnaście razy w ciągu nocy.

 

Wyniki z 05/09/2023:

 

1) Teść - 28,81 nmol/L (zakres: 8,33 - 30,19), wynik ze stycznia23,49 nmol/L

2) Teść wolny - 30,00 pg/mL (zakres: 15 - 50), wynik ze stycznia28,50 pg/mL

3) SHBG - 45.05 nmol/L (zakres 11,2 - 78,1), wynik ze stycznia39.56 nmol/L

 

Poza tym:

4) TSH - 1,31 uIU/ml (zakres: 0,35 - 4,94)

5) Estradiol - 26,0 pg/mL (zakres: 11 - 44)

6) FSH - 2,1 mIU/mL (zakres: 0,95 - 11,95)

7) LH - 2,6 mIU/mL (zakres: 0,57 - 12,07)

8) Prolaktyna - 6,60 ng/mL (zakres: 3,46 - 19,4)

9) Kortyzol - 11,23 ug/dL  (zakres poranny: 3,7 - 19,4)

 

Zastanawiam się teraz, czy konsultować to z jakimś endokrynologiem.

 

@Lynch co u Ciebie, bo cicho ostatnio w temacie?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.