Skocz do zawartości

Sprzęt stereo, wieże itp.


PyrMen

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad jakąś gotową wieżą all in one,

typu:

 

Denon Ceol n9, 10 czy 11.

 

Jest jeszcze genialna seria Yamahy Pianocraft.

 

Albo "polska" Taga mcr-1000 v2.

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia?

 

Wszystkim audiofilą i tym z budżetami od 10 000 pln, w górę dziękuję..

 

To nie dla mnie 🙂

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, PyrMen said:

Jest jeszcze genialna seria Yamahy Pianocraft.

Miałem w charakterze "napędu" w kuchni. Nawet dawała radę na kolumnach z zestawu, chociaż po testowym podpięciu pod podłogówki Tannoya to zupełnie inna bajka. 

Ogólnie raczej spoko, choć bez wygórowanych ambicji. No i co niekiedy ważne - kompaktowa obudowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie Pianocraft to IMO bardzo przyzwoity sprzęt.

 

Skala jest logarytmiczna - jak we wszystkich tego typu sprzętach chyba. Przejście z półki niskiej do średniej-niższej to przepaść, potem już każde podwojenie budżetu daje coraz mniejszą różnicę. To samo w aparatach foto jest: biedronkowa klasa niższa (kompakt za 1000 pln do robienia zdjęć z wakacji w trybie auto) vs jakaś przeciętna półprofesjonalna lustrzanka: kosmiczna różnica, ale już między tą semi-pro lustrzanką a pełną klatką dla zawodowców różnia nie jest na tyle duża, żeby amator dostrzegł to na zdjęciach.

 

Edytowane przez SamiecGamma
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorry, jeśli za późno, ale temat audio akurat lubię. Może pomoże to kolejnym poszukującym. Kilka razy kupiłem sprzęt w ciemno, kierując się dobrymi opiniami w necie. I w 3/4 przypadków było rozczarowanie. U kogoś grało to z czymś innym jeśli chodzi o zestaw wzmacniacz/kolumny, w innym pomieszczeniu, na innej muzyce. Kupować tylko uchem! Nie kieruj się ceną (tzn. że zawsze drożej jest lepiej - nieprawda), sentymentem do marki (to, że np. wieża Sony z lat 90. grała super, więc i teraz tak będzie -kolejny mit) czy testami na YouTube, gdzie gra zestaw audio nagrany przez telefon czy aparat. Nic to nie da. Umów się w jakimś salonie na odsłuchy i weź swoją ulubioną muzykę na telefonie/płycie. Są też pewne kawałki, które mają kiepski master i trudno wykrzesać z nich fajne brzmienie - możesz też sprawdzić na takich, czy wieża potrafi ładnie to oddać mimo niedostatków w postprodukcji. Jeśli nowy sprzęt, patrz na radio z DAB i internetowe - nie będziesz się wkurzać szumem i przestawianiem anteny. W przypadku używanego zwróć uwagę na sprawność CD (niektóre lasery są nie do kupienia), ewentualnie wgniecione kopułki głośników, nierówne granie kanałów. Łatwiejsze do naprawy są np. rozstrojone tunery, niełączące przyciski, trzeszczące potencjometry. Polecam stare wieże, niektóre grają bardzo dobrze w stosunku do pieniędzy, jakie trzeba dziś za nie dać. Przykład to stary Panasonic SA-PM15, podobnie inne wariacje - 20, 22. Fajne są też Philipsy z lat 90. z trójdrożnymi kolumnami. Ok. 200 zł, a dźwięk jak z dzisiejszych powyżej tysiaka-dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem dziś we Wrocku (wycieczka z Pyrlandi).. Denona Ceol n10 z głośnikami Wilson Raptor 7 -

PETARDA.

 

Jestem mega zadowolony.

 

Spokojnie nagłaśnia 35mkw (salon z pół otwartą kuchnią) a niesie sie do innych pokoi. Jakość, moc, basik - znacznie powyżej oczekiwań.

 

Jutro spróbuję wifi podłączyć bo reszta śmiga lalka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolnystrzelec, ja rozumiem że powinno się kupować uchem. Jest jedno ale..nie stać mnie na zestaw jaki słuchałem u kumpla za ok.35 000 (jak wygram w totka to wrócę do tematu :)).

 

Więc uważam, że każdy progres jest cenny. 

Kupowanie sterty starych klocków jest nie dla mnie. ..jak wszystko używane i stare, można trafić na minę.

 

Edytowane przez PyrMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PyrMen napisał:

@wolnystrzelec, ja rozumiem że powinno się kupować uchem. Jest jedno ale..nie stać mnie na zestaw jaki słuchałem u kumpla za ok.35 000 (jak wygram w totka to wrócę do tematu :)).

A to to jasna sprawa, nie tylko w temacie audio. Wiadomo, że gdybym chciał jeździć autem, którym dotychczas jeździło mi się najlepiej ever, musiałbym kupić S-klasę. Ale zawsze to porównanie na ucho jest najbardziej rzetelne i pozbawione marketingowych naleciałości. Na ucho można też wybrać "mniejsze zło" w niższym budżecie. :)

Pamiętam, jak usłyszałem budżetowe Onkyo z dołączonymi w sklepie kolumnami i przypadło mi do gustu, a był to najtańszy zestaw. Pamiętam też, jak czytałem na forach wieszanie psów na Altusach, a u kumpla w odpowiednim zestawie zagrały w moim odczuciu przyjemnie. Życzę w każdym razie satysfakcji z odsłuchu! Btw. a nie chciałeś n11? Jest z DABem, miałbyś więcej stacji i czystszy odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wolnystrzelec napisał:

Pamiętam też, jak czytałem na forach wieszanie psów na Altusach

Te "audiofilskie" fora trzeba naprawdę uważnie czytać.

Masa tam marketingu i lobbystów np. od kabli po 500 za metr - 🤣Debilizmów próbujących tłumaczyć taką a nie inną cenę, tego czy tamtego - jakąś tam wyimaginowaną różnicą w dźwięku jest w tym krajdole zastraszająca.. byle od frajerów wycisnąć jak najczęściej i jak najwięcej.

 

Ale to dotyczy wszystkiego i każdej treści. Każdej.

Edytowane przez PyrMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2023 o 10:57, PyrMen napisał:

To nie dla mnie

....w Actionie zakupiłem głośnik przenośny z acumulatorkiem 10W.

Plumca dość chałaśnie i przaśnie.

Lecz modełł wycofali i inne GÓWNO zapodali.

To już jest koniec.

....mojego NO BAS NO FUN.

NIE MA już nic, możecie sobie iść.

:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2023 o 22:00, SamiecGamma napisał:

Skala jest logarytmiczna - jak we wszystkich tego typu sprzętach chyba. Przejście z półki niskiej do średniej-niższej to przepaść, potem już każde podwojenie budżetu daje coraz mniejszą różnicę.

Nie wiem czy tak jest ze sprzętem audio akurat. Kiedyś zastanawiałem się jak ktoś może kupować słuchawki czy głośniki za 2000-3000 zł ale naprawdę słychać różnicę i przepaść jest duża między sprzętem za 500 zł, za 1000 zł a powiedzmy za 1500 zł. To też pewnie kwestia jakości aparatu słuchowego, niektórzy nie słyszą dosłownie różnicy bo mają zbyt duże ubytki.

 

Niektórzy uważają że dobry sprzęt audio to po prostu dudniący bas i tak wtedy skala jest logarytmiczna, ale jeśli chcesz mieć dobry, czysty, naturalny dźwięk i słuchać sobie takiego jezzu, czy muzyki filmowej to wtedy słychać różnicę w sprzęcie.

 

Na przykład airpodsy pro (1500 zł) 2 generacji mają niesamowitą jakość dźwięku i fenomenalnie symulują dźwięk przestrzenny (drugiej bo pierwsza była dużo gorsza) i jak przerzucisz się na jakieś chińczyki za 300-400 zł to odrazu słychać absurdalną różnicy w jakości dźwięku, a to nie są najgorsze chińczyki bo ludzie używają i takich za 100 zł.

 

Z dźwiękiem jest ten problem że jak zaczniesz używać coś lepszego to ciężko zejść niżej bo jak korzystasz z gorszego sprzętu to nie masz porównania. Przeżyłem taką sytuację wiele razy zaczynając od chińczyków za 200 zł które kiedyś były dla mnie ok a teraz jak kiedyś do nich wróciłem to czułem jakby słuchał jakiegoś ruskiego mono.

 

Mam też bose quietcomfort 35 ii które grały dla mnie fajnie ale jak kupiłem airpodsy pro 2 to już te bosy nie grają tak dobrze słychać dużą różnicę w jakości dźwięku na niekorzyść bose. Niestety ciężko to opisać słowami.

Edytowane przez azmelkejs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Egregor Zeta

Na tzw.audiofilskich forach trudno znaleźć choćby jedną opinię polecającą tonsile.. Chyba i w kwestii głośników wychodzi poddańcza natura Polaków i jedyne co może być dobre, to "zachodnie".

 

@wolnystrzelec, poza wspomnianym przez Ciebie dabem + to nic się chyba więcej nie zmieniło do n10.

Radia i tak słucham z wifi bądź jakiejś streamujacej platformy.

 

Powiem tak..Denio jest spoko do techno i gdzie jest mnóstwo basu..

Ale po odsłuchu Rotela 1572 i wsłuchaniu się w jego np. szczegółowość na wypas kolumnach, przewodach, cudach najróżniejszych itd..to Deniol z Wilsonami 7 może się schować.

Rotel to dla mnie jak na razie king. 

 

Zresztą nie można porównać trabanta do royca.

 

Dzięki, dla mnie to i tak duży skok do przodu, a że kocham muzykę to jestem szczęśliwy nawet z tak skromnego deńka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.