Skocz do zawartości

Gniazdko w piwnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam piwnice w ktorej mam siłownie, ostatnio robili u nas nowe instalacje, oswietlenie, normalnie kazdy ma swietlowke i wlacznik w piwnicy i placimy wszyscy za to z pieniedzy wspolnoty mieszkaniowej do ktorej sam naleze.

 

jak elektrycy robili, powiedzialem im zeby mi zrobili gniazdko od swiatla, do ladowania glosniczka. teraz znioslem tam kino domowe... 

 

zastanawiam sie czy moge miec jakies problemy przez to ze mam prad jakby na lewo? przebywam tam 3x w tyg max poltora godziny... zuzycie w miesiacu to pewnie max 5zl z mojej piwnicy... tylko mam pierdolnietych sassiadow i zastanawiam sie czy moga byc jakies konsekwencje jakby to wyszlo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd my mamy wiedzieć jak u ciebie na to spojrzą? 

Jak masz pierdolniętych sasiadow to muzyka może ich zaciekawić, u mnie sporo osób ma gniazdka i nikt dramatu nie robi, choć kiedyś spółdzielniany elektryk coś mi marudził bo miałem pąpkę dla ryb podłączoną i było ją słychać ale właściwie nie pamiętam oco mu chodziło o pobór prądu czy o pozostawione włączone urządzenie. Najczęściej to korzystam z tego gniazdka do ładowania akumulatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/159505,kradli-prad-z-fotoradaru.html

 

Amator...

 

A tak poważniej to wydaje mi się że Panowie wiedzieli co robią montując dodatkowe gniazdko, licznik pewnie zlicza zbiorowe zurzycie z piwnicy jako całość, tak mi się wydaje bo musiałbyś mieć osobny licznik na swoje pomieszczenie.

Chyba. Specjalistą nie jestem 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozliczasz się jakos ze zużycia ? Ja rozumiem, że podłaczysz źródła, które mają mały pobór ale .... ktoś podłączy koparkę do bitcoinów, a koszt pójdzie jako koszt energii części wspólnych...

Podlicznik. No absurd.

Więc, masz "na lewo"

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elogejter napisał:

gniazdko od swiatla, do ladowania glosniczka. teraz znioslem tam kino domowe...

Generalnie jest to LEWA INSTALACJA.

I grozi Ci wszystko co jest związane z wyłudzeniem energii.

 

Jedyne legalne wyjście to zainstalowanie podlicznika  i zgloszenie w celu oplombowania przez wspólnotę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elogejter napisał:

tylko mam pierdolnietych sassiadow i zastanawiam sie czy moga byc jakies konsekwencje jakby to wyszlo?

Wszystko zależy, tak... Jak ktoś się dopatrzy i pójdzie z tym do administracji to może i Ci odetną gniazdo albo nalicza jakiś ryczałt na to gniazdko. 

 

Dla świętego spokoju poszedłbym sam do administracji, zgłosił temat i dany lokal (w tym momencie piwnice) opomiarował takim podlicznikiem prostym.

https://www.fif.com.pl/pl/liczniki-zuzycia-energii-elektrycznej/1069-wskaznik-zuzycia-energii-wze-1.html

 

Podlicznik 50-60zl, montaż? Już zależy, może i administracja Ci machnie... Trzeba rozmawiać i można się dogadać.

 

Wszystko legalnie, czysto, wg zużycia i sąsiadom pokazujesz fakera jednocześnie słuchając sobie muzyki i ćwicząc...

Edytowane przez Dassler89
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwoje baba wróżyła. W Polsce to lepiej się do niczego nie przyznawać i mówić, że to nie twoja ręka. I radzę w słuchawkach zapierdalać, a nie odpalać muzę, czy coś. Ma być cichutko w piwnicy, bo zaraz się zejdą kurwy z każdej strony, jak sępy.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z tego co piszesz wnioskuje ze macie 1 wspólny licznik z sąsiadami na całą piwnice a rachunek jest dzielony przez ilość mieszkańców.

W takiej sytuacji twoje dodatkowe gniazdko jest podpięte za licznikiem więc żadnego prądu nie kradniesz. 

Jeżeli nie planujesz z tego gniazdka zasilać plantacji marihuany to nikt nawet nie zauważy nieznacznego wzrostu kwh na liczniku zbiorczym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mac said:

Na dwoje baba wróżyła. W Polsce to lepiej się do niczego nie przyznawać i mówić, że to nie twoja ręka.

 

Dokładnie.

1 hour ago, mac said:

radzę w słuchawkach zapierdalać

 

Jak to są małe głośniki to je podłącz do akumulatora, np z UPSa albo nawet do zwykłego albo jeszcze lepiej tak, żeby wyglądało, że idzie z akumulatora. Akumulator może nie działać, ma wyglądać.

 

Zrozumiałbym gdybyś tam ciągnął kilowaty ale głośnik? To zużywa pewnie mniej niż żarówka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tornado napisał:

Generalnie jest to LEWA INSTALACJA.

I grozi Ci wszystko co jest związane z wyłudzeniem energii.

Hmm, są takie przejściówki wkręcane w gniazdo żarówki. Czy to wtedy też jest lewa instalacja? 

 

Taki głośnik to będzie ciężko wykryć, bo ktoś może mieć ledówkę co wsysa pare W a może mieć klasyczną wolframówkę 100 W.


Nie mniej jednak zawsze może znaleźć się ktoś życzliwy.

 

Takie gdybania to chyba tylko może rozwiać ktoś kto w tym siedzi albo spółdzielnia/wspólnota?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pyrkosz napisał:

Takie gdybania to chyba

No ci napisałem/wam.

Sobie możesz gdybać.

INSTALACJA OŚWIETLENIOWA jest do oświetlenia, koniec kropka.

Wyobraź sobie że budzik do ławeczki zrobił zwarcie i wyyebało światło.

A tym czasem babcia 79 lat zjechała się po ciemku ze schodów.

Po kartofelki szła.

Strata 'żadna' jak się tylko ziemniaczki potłuką.

Bożej jak obciążą kosztami leczenia 'właściciela gniazdka'.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tornado napisał:

INSTALACJA OŚWIETLENIOWA jest do oświetlenia, koniec kropka.

Albo inny przykład: gniazdko u @elogejter w piwnicy tylko do muzyki na siłce. Ale inny sąsiad ma gniazdko tylko do jakiejś pilarki bo tak samo dogadał się z elektrykami - przecież to tylko pilarka, ile zużyje prądu? 5 zł maks ktoś powie. Jeszcze inny ma gniazdko do kosiarki, kolejny pędzi bimber a jesienią suszy grzyby, a czwarty zrobił sobie mały warsztacik. I nagle na liczniku jest zużycie 3 razy takie jak być powinno i będzie zadyma albo zbyt obciążony obwód wyrzuci bezpiecznik.

jestem zdania, by takie coś zalegalizować małym kosztem i mieć spokój.

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pyrkosz napisał:

klasyczną wolframówkę 100 W.

I dziadek borowy stoiiiii przy  wrotach wraz ze stoperem mierząc czas wejścia/wyjścia do piwnicy.....kto ile kw sobie krzyczy.

Litości.

Gniazdko to wyłudzenie.

Wkretka w gwint to niska szkodliwość spoleczna/chwilowa/przypadkowa.....chyba, że to samoruba? To gorzej.   

6 minut temu, Dassler89 napisał:

ile zużyje prądu? 5 zł maks.

 Z tego mam polewkę.

Kto stoi na klatce schodowej i mierzy czasy wspinaczki po schodach?

Ile płaci parter A ile 4 piętro.

Litości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tornado napisał:

Gniazdko to wyłudzenie.

Czyli legalnie tylko z podlicznikiem. To gra chyba nie warta świeczki, opłaty stałe i już jest to nieopłacalne. 
Kwestia czy akumulator można przechowywać w piwnicy, czy to czasem nie jest jakiś materiał niebezpieczny jak benzyna etc.

Jak można to przetwornicę założyć na 220v albo podpiąć gniazdko zapalniczkowe samochodowe i z tego brać prąd do głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pyrkosz napisał:

Kwestia czy akumulator można przechowywać w piwnicy, czy to czasem nie jest jakiś materiał niebezpieczny jak benzyna etc.

MOŻNA.

BENZYNA jest materiałem łatwo pełnym.

A niebezpieczne/wybuchowe są OPARY BENZYNY+temperatura otoczenia.

 

Na te i inne pytania z krypty!

Czy można przechowywać w piwnicy 10 skrzynek z rozpuszczalnikiem uniwersalnym po 12 butelek 0.5 L?

MOŻNA.....tylko po co?

 

....Można kupić głośniczek z wbudowanym akumulatorkiem, który gra kilka h na jednym ładowaniu i obsługuje USB lub/i sdcard.

 

Zresztą pakowanie w piwnicy to jest absórd.

Trąci się czas na przerzucanie stali dla zabawy ODCINAJĄC sobie kontakt społeczny.

POTENCJALNE MOŻLIWOŚCI KONTRAKTÓW/HANDLU itd.

 

Nic nie będzie taniej A z czasem można nabawić się pylicy/grzybicy.... I innych patogenów.

 

GENERALNIE piwnica jest na weki i przydasie. 

Ziemianka na ziemniaki.

Kopiec dla kreta.

Autostrady do nieba.

PeweX do azylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tornado napisał:

Na te i inne pytania z krypty!

Czy można przechowywać w piwnicy 10 skrzynek z rozpuszczalnikiem uniwersalnym po 12 butelek 0.5 L?

MOŻNA.....tylko po co?

 

Jeżeli byłby to wysokogatunkowy rozpuszczalnik, z idealnie wyważonymi nutami toluenu i acetonu, to ostatni żyjący koneserzy

tego specyfiku [ich populacja dynamicznie się kurczy] zrobili by z tego użytek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Jeżeli byłby to wysokogatunkowy

Artysta melanż.

To by na dupie nie siedział wcale tylko zaapierdalał murale.

 

Ty lubisz tabelki/indexy itd.

Mnie czochrajaa dziś problemy świata piwniczaków.

Co ma być?

MOŻNA to albo tamto.....

Inaczej.

Czy mirabelki sąsiadki z pod 9 są bardziej słodkie od daktyli kasjerki z biedry???

Oczywiście te w słoikach w piwnicy.

 

Skomplikowane problemów na osi czasu zdecydowanie złowieszczy KONIEC JEST BLISKI.

 

* sobie przypomniałem, można podłączyć dynamo do rowerka, tam było coś 3.6V to spokojowo styka aby naśrutować Litowo jonowe źródełko dźwiękowe.

....ewentualnie  budować stację transformersową aby podbić napięcie.

Wtedy rowerzysta wytrzyma na zakręcie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tornado napisał:

Czy mirabelki sąsiadki z pod 9 są bardziej słodkie od daktyli kasjerki z biedry???

Oczywiście te w słoikach w piwnicy.

 

Słoiki przeminą.

 

"A chruśniak ma­li­no­wy trwał wciąż do­oko­ła."

 

Jak pan B.Leśmian powiedział napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sąsiadów mam pierdolnie tych, ostatnio robiliśmy remont klatki schodowej, to tak samo były problemy, wiem ze ton zużycie nikłe jest... Ale jakby ktoś zobaczył przez przypadek to te kurwy za złotówkę czy dwa złote miesięcznie mnie oskarża o wyłudzanie czy kradzież... Dobra sprzedam to kino domkwe a będę zapierdalał z głosniczkiem bluetooth i tyle... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.