Skocz do zawartości

Holandia - kary za brak prezerwatywy


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa świeża sprawa, kiedy takie akcje w PL? :D

 

Cytat

Dwóch mieszkańców Holandii usłyszało zarzut gwałtu za obcowanie płciowe z kobietami bez zabezpieczenia. Mężczyźni stanęli we wtorek przed sądem w Dordrechcie. Lokalne media donoszą, że to bezprecedensowy proces w skali kraju.
Adwokat jednego z mężczyzn wyjaśniał, że do gwałtu nie doszło, bo jego "klient był pochłonięty grą wstępną".
Drugi obrońca ocenił, że kobieta "przeżyła noc swojego życia".

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-03-02/doszlo-do-stosunku-bez-zabezpieczenia-dwoch-mezczyzn-oskarzonych-o-gwalt/

 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, niestosowanie prezerwatywy bez wiedzy i akceptacji drugiej strony jest skurwysyństwem i powinno być napiętnowane, bo to taki ekwiwalent odstawienia pigułek antykoncepcyjnych nie informując partnera. Wiem jednak, na jakim świecie podwójnych standardów żyję i że z tym drugim system kompletnie nie ma problemu. Obie sytuacje w mojej ocenie bardzo trudne do udowodnienia, ale z pierwszą oczywiście system jakoś sobie poradził...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Edwin said:

Nie powiem, niestosowanie prezerwatywy bez wiedzy i akceptacji drugiej strony jest skurwysyństwem i powinno być napiętnowane, bo to taki ekwiwalent odstawienia pigułek antykoncepcyjnych nie informując partnera. Wiem jednak, na jakim świecie podwójnych standardów żyję i że z tym drugim system kompletnie nie ma problemu. Obie sytuacje w mojej ocenie bardzo trudne do udowodnienia, ale z pierwszą oczywiście system jakoś sobie poradził...

 

Każdy typ który dopuszcza się gwałtu powinien zostać odjebany jeśli zostanie to udowodnione. Za fałszywe oskarżenia w tym temacie powinno być to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Libertyn napisał:

I to jest największy debilizm. Podobnie z nieszkodliwością lekkiej pedofilii.

Gdybyś się znał choć trochę na kobietach, to byś wiedział że one zawsze stawiają opór. Kobiety kochają być zdobywane, każda troszeczkę oponuje. 

 

Poza tym nie ma takiego dowodu, powtarzam jeszcze raz nie ma dowodu na to, że ów pan wiedział o tym, że nie ma założonej prezerwatywy, po prostu nie wiedział. Tzn nie wiem czy wiedział czy nie wiedział, ale istnieje ogromne prawdopodobieństwo iż nie wiedział. W sytuacji intymnej z kobietą mógł po prostu z podniecenia zapomnieć to zrobić, poza tym nie wiadomo czy ustalił zasady współżycia z partnerką. Wiele kobiet obecnie stosuje antykoncepcję typu spirala, tabletki itd, a przecież nie piszą w gazetach że Kasia czy Basia ma spiralę, więc mógł nie wiedzieć. 

 

Słyszałem podobną historię o stosunku bez prezerwatywy, gdzie mężczyzna po wszystkim zszokowany miał rzekomo wypowiedzieć słowa - zrobiłem coś strasznego, ale firma Durex pozostanie nieskalana...

 

Na dnie rowu mariańskiego żyją rurkowce, które prawdopodobnie są obojniakami i rozmnażają się między sobą od milionów lat tam na dnie w tych wapiennych skorupkach.

U ludzi wygląda to inaczej, i jeśli się udowodni iż mężczyzna wbrew ustaleniom z kobietą współżył bez prezerwatywy, wtedy można wyciągnąć konsekwencje ale winę trzeba udowodnić, więc należy skończyć, skończyć z kłamstwami.

 

10 godzin temu, Libertyn napisał:

A o co chodzi z lekką pedofilią?

Wcześniej uważałem podobnie, ale w czasach pomówień o pedofilię nie mam już takich poglądów. 

Osoba pomawiana może być zupełnie niewinna, a biedna osoba pomawiająca może być złym człowiekiem - Hitler też malował Madonnę z dzieciątkiem Jezus, budował autostrady itd, a późnej gdy nie dostał się na ASP sprawy się mocno skomplikowały. 

 

Odnośnie lekkiej pedofilii to nie wiem o co chodzi, wolę kobiety kobiece, nie interesują mnie dzieci. Być może chodzi o to, że ojciec lub matka poklepią np swoje trzyletnie dziecko po pupie - czy to pedofilia czy nie, twarda czy lekka - nie wiem. A kąpanie dziecka przez ojca, matkę? Też można powiedzieć że to lekka pedofilia mimo że tak nie jest. To bardzo delikatny temat o wielu odcieniach szarości, więc możesz założyć swój temat odnośnie tego i będziemy kminić co jest a co nie, czy są dowody czy nie ma, i gdzie bym Martin Borman.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakończenie tej pasjonującej historii:

 

Cytat

Sąd w Rotterdamie zdecydował, że 28-latek jest winny tego czynu i skazał go na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu.
 

Nie jest to odosobniony przypadek. Tego samego dnia zapadł wyrok w sprawie 25-latka, który także nie powiedział partnerce o braku zabezpieczenia. Ruben R. został jednak uniewinniony, ponieważ dzięki prywatnym wiadomościom udowodnił, że zapomniał o zabezpieczeniu "pod wpływem chwili".

 

https://www.o2.pl/informacje/mezczyzna-zrobil-to-w-trakcie-stosunku-pierwszy-taki-wyrok-w-holandii-6876636740705088a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Holandia - kary za brak prezerwatywy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.