Skocz do zawartości

Informuję Państwa o zakończeniu sprawy między mną a Panem Dominikiem Bosem


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Informuję że 28 lutego, zakończyliśmy nasz spór z Panem Dominikiem Bosem, zawierając ugodę, a Sędzia umorzył sprawę.

 

Postanowienie o umorzeniu jest już prawomocne, przytaczam treść ugody w całości. 

 

 

 

Ugoda sądowa

zawarta w sprawie prowadzonej przez Sąd Okręgowy w Warszawie sygn. akt I C 948/21 pomiędzy:

Dominikiem Bosem reprezentowanym przez adw. K.F. 

 

i Markiem Kotońskim reprezentowanym przez adw. Macieja Kempę 

łącznie zwanymi „stronami” następującej treści:

 

  1. Marek Kotoński zobowiązuje się w terminie 14 dni od dnia uprawomocnienia się postanowienia o umorzeniu postępowania w sprawie I C 948/21 opublikować na forum znajdującym się pod adresem: www.braciasamcy.pl tekst zatytułowany „SPROSTOWANIE” o następującej treści:


 

Ja, Marek Kotoński, niniejszym prostuję informacje, które znalazły się w publikowanych przeze mnie materiałach na portalu Samczeruno.pl oraz Youtube.com, w tym m.in. zatytułowanych „Niebezpieczne związki Dominika Bosa” oraz „Cudze chwalicie, swoje gnoicie, Dominik Bos w akcji”. Nie mam żadnej wiedzy, jakoby Dominik Bos był agentem obcych służb i nie było nigdy moją intencją, aby moi widzowie i czytelnicy odnieśli takie wrażenie.


 

  1. Sprostowanie będzie opublikowane jako standardowy wpis na forum w dziale „Ważne!”, z konta administratora Marka Kotońskiego, standardową dla forum czcionką o standardowej dla forum wielkości, o kolorze właściwym dla forum i na takim tle bez dodatkowych oświadczeń, uzupełnień i komentarzy oraz bez stosowania jakichkolwiek zabiegów formalnych i treściowych, umniejszających znaczenie, rangę i powagę oświadczenia względnie zaznaczających dystans do jego treści lub formy oraz bez możliwości komentowania.
    Sprostowanie będzie widoczne na stronie forum przez okres co najmniej trzech miesięcy od dnia opublikowania i wyeksponowane jako pierwszy wpis. Odnośnik do sprostowania zostanie przesłany pełnomocnikowi powoda na adres email xxxxxx

  2. Strony znoszą wzajemnie koszty procesu.

  3. Strony niniejszym zrzekają się wzajemnie wszelkich roszczeń, które mogą wyniknąć z materiałów publikowanych przez nie, do dnia zawarcia niniejszej ugody i zobowiązują się w wypowiedziach publicznych dotyczących drugiej strony zachować umiar, oraz ograniczyć się do podawania informacji jedynie o fakcie zawartej ugody oraz o jej treści, poprzez przytoczenie jej brzmienia w całości.

 

 

 Strony wnoszą o umorzenie postępowania w sprawie I C 948/21.

 

 

 

Podsumowując i objaśniając w prosty sposób: 

 

Ad 1 - zamieściłem sprostowanie jednej informacji na forum, to jedyne roszczenie jakie spełniam 

Ad 2 - w uzgodniony sposób,

Ad 3 - każdy pokrywa koszty, które poniósł z własnej kieszeni (Pan Bos koszty postępowania przed Sądem i swojego pełnomocnika, ja swojego pełnomocnika). 

Ad 4 - strony zrzekają się wszelkich roszczeń wynikających z wzajemnych publikacji do dnia zawarcia ugody

- zachowamy kulturę w dyskusji

- będziemy informowali o zawarciu ugody przytaczając jej treść

 

 

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować mecenasowi Kempie za obronę mnie w sądzie, @Mosze Red za pomoc w sprawie, oraz mojej społeczności, że w trudnym dla mnie ogólnie czasie, fantastycznie się zachowała.

 

Bardzo proszę o kulturę wypowiedzi.

 

 

 

 

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński proszę bardzo. 

 

Okraszę to skromnym komentarzem.  

 

Kilkuletnia medialna drama zakończyła się jak na kulturalnych ludzi przystało. 

 

Ugoda została zawarta z inicjatywy Pana Dominika, a po negocjacjach Marek przystał na zamieszczenie sprostowania jednej informacji.

 

Prócz tego Marek nie jest zobowiązany do zamieszcza przeprosin, nie płaci żadnych pieniędzy w formie odszkodowania czy zadośćuczynienia.

 

 

Panowie zostawiają materiały, które nagrali/ napisali na swój temat, treść tych materiałów nie będzie modyfikowana, czyli zachowali się jak dorośli ludzie.

 

Dodatkowo zrzekli się wszystkich wzajemnych roszczeń wynikających z opublikowanych materiałów do dnia 28 lutego 2023 roku, czyli panowie nie będą się już "ciągać po sądach". 

 

 

Sąd umorzył postępowanie, a Pan Dominik pokrył koszty sądowe i koszty swojego pełnomocnika.

 

Marek pokrył jedynie koszty swojego pełnomocnika.

 

Więc praktycznie rzecz biorąc, lwia część kosztów spoczęła na Panu Dominiku, który wniósł powództwo. 

 

 

I to jest koniec sprawy.

 

 

Oczywiście pojawiają się żenujące i kłamliwe wpisy pewnych ludzi np. :) 

 

Opera-Zrzut-ekranu-2023-03-08-155016-kar

 

No cóż, panie Jarzyna z blogu karnistrowo byłeś kłamcą, jesteś kłamcą i będziesz kłamcą. 

 

 

MK zgodził się na ugodę i nie musiał usuwać treści :) 

 

Nie Mariusz S. tylko Adam L., takie małe sprostowanie :) 

 

I nie MK nie był karany i nie jest karany to jest pomówienie, które od lat rozprzestrzenialiście w Internecie. 

 

Po sprawie z Panem Dominikiem również, nie jest karany  po pierwsze sprawa została prawomocnie umorzona, a po drugie w sprawach cywilnych się nie "kara" nawet gdyby sprawa zakończyła się wyrokiem, to nie byłby karany.

 

Więc w trzech zdaniach Jarzyna zamieścił cztery pomówienia, czyli jak zwykle.

 

 

Opera-Zrzut-ekranu-2023-03-08-155602-kar

 

Nie ma wyroku, jest ugoda i jak widać zamieścił :) 

 

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo o co chodzi, sprawa faktycznie przegrana przez obie strony, gdzie zyskali tylko adwokaci i sąd.

Ogólnie materiał, cokolwiek w nim jest, powinien i tak zostać usunięty skoro zawierał niepotwierdzone informacje.

 

Na przyszłość w takich sprawach radzę nie wdawać się w dyskusje z hejterami, jedynie żądać usunięcia nieprawdziwych informacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, pozwolę sobie na małą poprawkę do słów Pana Dominika, który stwierdził, że to ja zaproponowałem ugodę na początku lutego 2023,  jednak odrobinę pomylił się w tej kwestii. 

 

Ugodę zaproponował pełnomocnik Pana Dominika pod koniec 2022 roku, co może Pan Dominik łatwo sprawdzić, chociażby w mailach wymienianych przez naszych pełnomocników. 

 

Nie mogliśmy wtedy dojść do porozumienia, które osiągnęliśmy pod koniec lutego - a nasi pełnomocnicy do ostatniego dnia ustalali treść sprostowania, żeby obie strony były zadowolone i je zaakceptowały.

 

Skoro Pan Dominik postanowił się odnieść do kosztów, które poniósł, wyceniając je na ponad 10 tysięcy (kilkanaście, około 15-u, ponoć różnie mówił podczas transmisji, bo dokładnie nie oszacował) i ja odniosę się do swoich kosztów, bez wnikania w szczegóły - moje koszty stanowiły niewielki ułamek tych Pana Dominika. 

 

Miłego dnia!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gościu napisał:

Na przyszłość w takich sprawach radzę nie wdawać się w dyskusje z hejterami, jedynie żądać usunięcia nieprawdziwych informacji.

Gdyby wszystko było takie proste, to sądy nie miały by racje bytu. Zawody prawników, prokuratorów, etc. również by nie istniały.

Na nasze nieszczęście jesteśmy tylko ludźmi i czasami z sobie tylko wiadomych powodów ładujemy się na minę.

Wielu hejterów ma syndrom "kamikaze", gdzie atakuje na oślep i nie patrząc na nic innego aby dopiąć swego. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobre zakończenie historii. Najpierw po sobie jechaliście, ale w końcu doszliście do porozumienia i wybaczyliście sobie co tam było do wybaczania. Jakbyście jeszcze z Loczkiem nagrali jakąś kulturalną rozmowę razem na YT, to by dopiero było! Na przykład rzucanie tematami i szukanie opinii w których się zgadzacie. Pierwszy temat: Sądy są zdecydowanie za drogie :D

 

Nie no, żartuję. Ale co by nie mówić dobry rozgłos nie jest zły i na pewno obaj zyskaliście trochę subów w trakcie tej całej afery.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

Wielu hejterów ma syndrom "kamikaze", gdzie atakuje na oślep i nie patrząc na nic innego aby dopiąć swego. :)

I tutaj hejterzy mogliby się uczyć, jak w kulturalny sposób załatwia się pewne sprawy 🙂.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2023 o 05:59, Grzesiek napisał:

obaj zyskaliście trochę subów w trakcie tej całej afery.

Ale Awiec nie skasował swoich filmów na YouTube, gdzie mówi o Marku i przekręca fakty.

W dniu 8.03.2023 o 20:50, Mosze Red napisał:

Panowie zostawiają materiały, które nagrali/ napisali na swój temat, treść tych materiałów nie będzie modyfikowana, czyli zachowali się jak dorośli ludzie.

Ale w tych filmach, co ma na kanale przekręca fakty, lepiej jakby był usunięte.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.