Skocz do zawartości

Dofinansowanie od rządu dla działalności zakładanych przez kobiety


Ceranthir

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.money.pl/gospodarka/premier-oglasza-nowy-program-rzad-wyda-miliard-zl-6874257752910560a.html

 

Polecę klasykiem #piekłokobiet :D Mężczyznom pewnie dopierdolą większe składki, zusy, srusy i inne gówna, ale przecież żyjemy w patriarchacie. xD Ten świat to iluzja, absurd.

Edytowane przez Ceranthir
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Ceranthir said:

Ten świat to iluzja, absurd

Cytat z artykułu, który nie powinien być pominięty:

Quote

za parę miesięcy będzie bezpłatna szczepionka HPV – podał premier

Kto wie, czy to rzeczywiście nie będzie #piekłokobiet - chciałoby się kasę "na dziecko", a tu cyk, najpierw "bezpłatna" szczepionka HPV i dzieci już niet... A kasa odłożona przez rząd, pójdzie finalnie na dotacje dla #samiswoi.

 

@wrotycz, @spacemarine to może was zainteresować, jako że pośrednio dotyczy wątku o Wuhan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest standard od lat przy projektach z unijnego cyca ;)

Ile tych kryteriów w swoim czasie widywałem, humor zeszytów i wytwórnia lol contentu na lata. Najlepszy "piniądz" w swoim czasie był na stanowisku koordynatora projektów, jeżeli przez tzw. KOP (komisję oceny projektu) przepchnięto całość, w tym jego pensje. A były to czasy ze średnią krajową  o wiele mniejsza niż dziś. Przechodziła czasem kilkukrotność, co wtedy było naprawdę ładnym groszem z inną siłą nabywczą.

 

I te kryteria grup docelowych ;) Matki karmiące 40+, z grupami inwalidzkimi i podobne kwiatki do prania pieniędzy. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Obliteraror napisał:

To jest standard od lat przy projektach z unijnego cyca ;)

Ile tych kryteriów w swoim czasie widywałem, humor zeszytów i wytwórnia lol contentu na lata. Najlepszy "piniądz" w swoim czasie był na stanowisku koordynatora projektów, jeżeli przez tzw. KOP (komisję oceny projektu) przepchnięto całość, w tym jego pensje. A były to czasy ze średnią krajową  o wiele mniejsza niż dziś. Przechodziła czasem kilkukrotność, co wtedy było naprawdę ładnym groszem z inną siłą nabywczą.

 

I te kryteria grup docelowych ;) Matki karmiące 40+, z grupami inwalidzkimi i podobne kwiatki do prania pieniędzy. 


Fajnie, że zwracasz uwagę na ten aspekt.
Dla mnie to brzmi jak kolejny program służący jako pretekst do wyciągania i mielenia pieniędzy, jak większość finansowana z projektów budżetowych bądź unijnych.
Jeden z "postępowych" powodów wypisz-wymaluj sobie sam: równouprawnienie, dywersyfikacja, walka z nierównościami/wykluczeniem i co tam jeszcze jest teraz trendy.
Niektóre tego rodzaju programy są potrzebne społecznie, ale powołując się na zasadę pareto w rzeczywistości pewnie 20% środków trafia do potrzebujących, a 80% do cwaniaków.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak lepsze to niż szkolenia IT dla osób 50+ z max podstawowym wykształceniem. 

Te projekty często nie mają pomagać nikomu poza ich autorami.

U mnie lokalnie pośredniak organizuje kursy, w tym spawania. Oczywiście kobiety też mają fora w dostępie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ten, kto dostaje jakąś pomoc na prowadzenie działalności, ubiega się o "darmowy" hajs nie wygra i tak z konkurencją w męskiej postaci, która musi myśleć, zwiększać użyteczność i niczego za frajer nie dostaje. To działa tak naprawdę przeciwko przedsiębiorczym kobietom. Taka kasa uzależnia to raz, a dwa dochodzi do zwykłej niegospodarności wydatków.

 

Ja sam zaczynałem biznes to miałem dosłownie na laptopa i musiałem kombinować z darmowym oprogramowaniem, linuksa się nauczyłem, stronę internetową robić, ogarnąłem bezpłatne oprogramowanie i wiele innych rzeczy. Jakbym dostał dofinansowanie to bym nie musiał się rozwinąć mentalnie, nie musiałbym wyrobić monstrualnej siły woli, ani konkurencyjności wewnętrznej, przekonania i sile tego, co robię.

 

Niech sobie dostają i tak nie ogarną w starciu z prawdziwą rzeczywistością.

 

Szara strefa przed covidozą wynosiła niecałe 14%, dzisiaj to ponad 20% i lecimy dalej. Zobaczymy za rok, dwa lata, co zostanie z tej gospodarki. Ja miałem już przypadki, że ludzie gotówkę chcieli za zamówienia wysyłać pocztą i sami mówią żadnych faktur i umów. Wraca dziki kapitalizm totalny. Już wrócił na bogato. Ponad 6% wzrost szarej strefy w dwa lata mniej więcej. Wraca sentyment do płacenia pod stołem i tak dalej. Nowego Ładu i ustawy o dochodowym nikt nie rozumie. Kadrowe odsyłają do rządowych materiałów klientów xD To jest rozgrywane w tym momencie.

 

Płacenie składek po covidozie, z wojną za plecami nie ma zwyczajnie sensu. Płacisz rządowi, co zamknął lasy.

Edytowane przez mac
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, Brat Jan said:

Panie, które pociągną działalność z rok, dwa wreszcie zobaczą jak wygląda zarabianie oraz ruchanie przez rząd i urząd skarbowy

Albo skończy się jak zwykle:

Misiu, zapłacisz za mnie ten ZUS... jeszcze tylko ten miesiąc... jak zapłacisz to nie będzie mnie boleć od niego głowa!

 

Poważniej, program czy ulgi na rok/dwa, a leasing na służbowe auto 4-5 lat... No i może też ZUS zarobi, bo jak składki będą od "minimalnej", to potem to będą mogli liczyć do emerytury.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kespert napisał:

 

Misiu, zapłacisz za mnie ten ZUS... jeszcze tylko ten miesiąc... jak zapłacisz to nie będzie mnie boleć od niego głowa!

 

 

Na nieszczęście misia jest +1000 innych powodów od których może boleć głowa xD jak wyeliminuje pozostałe 999 to wtedy zrobi ....

 

 

szach mat 😆

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sargon napisał:

 

Może. Ale wcześniej przeorają dany rynek - i przyzwyczają klientów do niższych cen. Bo czym innym mają konkurować ?

Jeszcze inna prawda życiowa, że za sukcesem każdej kobiety stoi zazwyczaj mężczyzna. Przedsiębiorczy tatusiek, mężuś, jakiś orbiter. Czyli z drugiej strony to tak naprawdę koleś dostaje dofinansowanie, no i zaczynają się patologie systemowe. Z tego powodu uważam, że po takich ogłoszeniach warto robić wszystko, żeby podatków nie płacić, na lewo ciągnąć lub zwyczajnie stąd spierdalać.

 

Dyskryminacja już tak postępuje, że mężczyzna to nie jest człowiek, tylko śmieć i najlepiej, żeby zdechł. Ten przekaz leci z każdego kierunku, szczególnie politycznego.

Edytowane przez mac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mac napisał:

Jeszcze inna prawda życiowa, że za sukcesem każdej kobiety stoi zazwyczaj mężczyzna.

 

Jest wersja odwrotna, którą lubię uzupełniać :

 

"Za każdym wielkim mężczyzną z sukcesem, stoi jakaś kobieta !"

"..ta...stoi i pierdoli..."

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się działa na rynkach w takiej skali wojewódzko - powiatowej, to wcale nie należy do rzadkości napotykanie takich przedsiębiorców, jak np. Grażyna Kowalska Usługi Koparką i Roboty Ziemne, czy Janina Nowak Wulkanizacja i Mechanika Samochodowa. Lokalnie oczywiście te firmy działają i są rozpoznawane pod nazwami, jak np. GRAŻ-KOP, czy JANMECH, no ale CEIDG nie kłamie, więc każdy to może sobie zweryfikować.

Na 99,9% przypadków, firmy takie w rzeczywistości są też prowadzone przez mężczyzn, zaś żona/matka/siostra/babka służy wyłącznie jako słup do figurowania w rejestrze i założenia pustego konta w banku, na które wpierdoli się komornik jak borsuk w sidła, w razie finansowej wtopy.

 

Tak więc jeżeli Janusze biznesu nie mieli do tej pory pożytku z wyrodnych córek, co to ani do roboty się garnęły, wnuków płodzić nie chcą, a i kształcenie im nie po drodze, no to szybko znajdą w nich inną pociechę, powiększając pulę powiatowych przedsiębiorców o kolejny podmiot, jak np. JUL-GRUZ Julia Kowalska Wyburzanie i Prace Remontowe i tym samym przytulając rządowe dofinansowanie.

 

Oczywiście, o ile to nie jest zwykłe rządowe pierdolenie (a patrząc na kalendarz, zarówno ten zwykły, jak i wyborczy, bardzo jest to prawdopodobne), ale nawet jeżeli taki program wejdzie, to i tak w 80% skorzystają na tym mężczyźni, w myśl starego motta, że babom należy zakładać chomąta i orać nimi pola. A kiedy brak gruntów pod zasiew, to chociaż dofinansowanie sobie wziąć od rządu na własną babę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde dofinansowanie, czytaj "socjal", to gówno. I tyle. 

 

Jedyne "dofinansowania" jakie mogłyby być, to np. pula całkowicie bezplatnych kursów dla bezrobotnych. Ale pod warunkiem, że po kursie zaczniesz pracę. Jak nie, to zwrot hajsu. 

 

Cała reszta to jest przepalanie kasy na konsumpcję i wyprowadzanie do kieszeni poprzez tzw. alokacje pozabudżetowe. A wszystko suto okraszone łapówami i opłatami za 100% skuteczność wnioskowania. Tysiące cwaniaczków z tego od lat dobrze żyje. 

 

Nie mówiąc o tym, że również wszelkie dopłaty powodują wzrosty cen o kwotę dopłaty. Potem dopłatę bierze może z 5%, a cała reszta buli jak za zboże. 

 

Branie hajsu od państwa to okradanie innych współobywateli i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach łatwo to ominąć. Idziesz w wolnym czasie, po siłce na przykład do tego urzędu gdzie będą kasę dawać i mówisz.

 

- Dzień dobry, mam na imię Lucynx przyszłam po kaskę na firmę z tego funduszu dla kobiet.

- Ale Pan jest mężczyzną

-Identyfikuje się jako kobieta niebinarna.

- Ale Pan ma brodę i wygląda jak facet. 

- O Jezu Maria! Mowa nienawiści! Ludzie, ratunku, w Urzędzie mnie prześladują...

 

Edytowane przez RealLife
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.