Skocz do zawartości

Marynarka w 21 wieku


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się ubierać nieco porzadniej, bo jestem już po 30, a wciąż mam styl 20 latka: jednolity, gładki t-shirt (biały, szary, niebieksi, granatowy, bordowy), spodnie z materiału, trampki.

 

Czy chodzenie w marynarkach typu "casual" na spotkania z babami ma sens? Czy taki ubiór doda mi charyzmy czy raczej to pajacowanie?

8c1b50bec82ca1fe9c609f0e0c8203aa.jpeg

A może chodzić w koszulach bez marynarki? Zamówiłem sobie taką koszulę za 250 zł elegancką, ale ona dziwnie wygląda bez marynarki, bo kołnierz jest w niej bardzo duży. Znowuż te koszule "dzianinowe" w sieciówkach to wyglądają prostacko.

 

 

Edytowane przez pytamowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem że żaliłeś się jaki to jesteś brzydki i łysy a tu normalny chłop tyle że chudy jak patyk.

 

1. Co Ty masz na głowie ? Usuń tego pędzla. Zapuść trochę włosy i zrób sobie jakąś modną fryzurę.

2. Jak kupujesz eleganckie ubrania to nie w Reserved.

3. Wpisz sobie w wyszukiwarkę hasło "sprezzatura" i kopiuj

4. Przejrzyj sobie te profile :

https://www.instagram.com/magic_fox/

https://www.instagram.com/johanneshuebl/

https://www.instagram.com/raretrio/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sankti Magistri napisał:

żaliłeś się jaki to jesteś brzydki i łysy a tu normalny chłop tyle że chudy jak patyk.

(...)

Co Ty masz na głowie ? Usuń tego pędzla.

 

 

mam zaczeskę z boku na środek, norwood 3-4, nie da rady włosów mieć normalnych. Jedyne alternatywy to albo taki mini szerszy irokez robić albo na łyso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pytamowiec napisał:

Chciałbym się ubierać nieco porzadniej, bo jestem już po 30, a wciąż mam styl 20 latka: jednolity, gładki t-shirt (biały, szary, niebieksi, granatowy, bordowy), spodnie z materiału, trampki.

 

Czy chodzenie w marynarkach typu "casual" na spotkania z babami ma sens? Czy taki ubiór doda mi charyzmy czy raczej to pajacowanie?

8c1b50bec82ca1fe9c609f0e0c8203aa.jpeg

A może chodzić w koszulach bez marynarki? Zamówiłem sobie taką koszulę za 250 zł elegancką, ale ona dziwnie wygląda bez marynarki, bo kołnierz jest w niej bardzo duży. Znowuż te koszule "dzianinowe" w sieciówkach to wyglądają prostacko.

 

 

nie ma zdjecia. wrzuc eszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sankti Magistri napisał:

albo do turcji na przeszczep.

Chętnie, ale podobno jak cała góra łysieje to nie da rady tyle grafów przeszczepić.

9 godzin temu, SilentAssassin napisał:

Ubierasz sie dla siebie czy pod kogoś ?

Dla ludzi, których spotykam. Jakbym ubierał się dla siebie to bym w majtach samych chodził, bo tak chodzę po domu, bo mi najwygodniej. Chciałbym by styl mojego ubioru wzmacniał moje silne cechy i był spójny z tym kim jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Druid napisał:

Każdy miał marynarkę i płaszcz.

Teraz też każdy ma. Sam mam kilka eleganckich ciuchów ale nie chodzę w nich na co dzień. Jak idę z psem na spacer czy wyskakuje do sklepu pod blokiem to zakładam dres i mam gdzieś czy to się komuś podoba.

 

Edytowane przez Generał Szrama
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Druid napisał:

Jedna do siana, druga do chlewa, przy pracy w oborze, trzecia na wyjście między ludzi. Wcześniej ludzie chodzili.

Babcia mi opowiadała, że nawet boso się często chodziło a buty dopiero w niedzielę do kościoła zakładało, bo taka bieda była. Dla mnie to abstrakcja. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka sportowa, chinosy, dobry t-shirt, ja tak chodziłem wszędzie latami. Imprezy, na co dzień. Marynarka sportowa uzależnia jakością. Często byłem też pod knitem. Ewentualnie weź sobie męski dobrej jakości kardigan z głębokim wycięciem V, to jest ciuch absolutnie zajebisty.

 

U mnie w szafie do tej pory trzy marynarki sportowe - czarna, błękitna, szara, chinosy wszystkich kolorów, t-shirty wszystkich kolorów, knit czerwony i fioletowy, pasek materiałowy. To jest zestaw dla mnie uniwersalny pod wszystkie okazje. Wystarczy tylko dopasować kolorystykę zgodnie z kołem kolorów. Masz ubiór na lata. Zajrzyj na mr vintage, jak szukasz inspiracji, szczególnie stare publikacje. Najlepsza jego publikacja to 16 rzeczy, czy ileś tam do zmiany męskiej garderoby. I to naprawdę działa.

 

Tak, jak chodzisz to dodaj marynarkę sportową i to zrobi ogromną różnicę. Trampki nawet mogą zostać.

 

Dla inspiracji zostawiam wzorcowy wygląd https://allegro.pl/oferta/marynarka-sportowa-casual-triesto-na-wzrost-176-12594163465

Edytowane przez mac
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pytamowiec napisał:

@mac a koszula zamiast t-shirtów? Jest sens się męczyć prasowaniem?

Kup sobie kilka koszul, tylko koniecznie z długim rękawem i podwijają je na "włocha". Koszule z krótkim zostaw dla 50 letnich tatuśków i dziadków 

Wchodzisz do jakiejś sieciówki w galerii i bierzesz 5 koszul w twoim rozmiarze które Ci się podobają i problem z głowy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszule, marynarki sportowe, chinosy, polo gładkie, porządne jeansy. Tylko unikaj badziewia typu HM czy Reserved. Wolczanka, Vistula, Bytom na przecenach i trwałe ciuchy na lata. Co prawda do angielskich ciuchów nadal to nie ma zbytniego podejścia. 
 

Tylko nie ubieraj się jak stróż na Boże ciało, bo będzie z daleka widać, że nie czujesz się komfortowo i nie umiesz nosić takich ciuchów 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gremlin napisał:

Koszule, marynarki sportowe, chinosy, polo gładkie, porządne jeansy. Tylko unikaj badziewia typu HM czy Reserved. Wolczanka, Vistula, Bytom na przecenach i trwałe ciuchy na lata. Co prawda do angielskich ciuchów nadal to nie ma zbytniego podejścia. 
 

Tylko nie ubieraj się jak stróż na Boże ciało, bo będzie z daleka widać, że nie czujesz się komfortowo i nie umiesz nosić takich ciuchów 

To tylko kawałek szmaty, nie twórz do tego filozofii.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pytamowiec napisał:

chętnie, ale podobno jak cała góra łysieje to nie da rady tyle grafów przeszczepić.

Nie chce mi się w to wierzyć. Po za tym mojemu znajomemu który był prawie łysy włosy odrosły po zastosowaniu odpowiednich środków, zmianie stylu życia i wprowadzeniu diety i suplementacji. Wiele rzeczy się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Generał Szrama napisał:

Żeś taki tytuł dowalił, że myślałem, że chodzi o znaczenie marynarki wojennej w XXI w. 

 

A już miałem gotowy elaborat :). A tu jak zaimponować babonom? :).

 

 

9 godzin temu, pytamowiec napisał:

Czy taki ubiór doda mi charyzmy czy raczej to pajacowanie?

 

 

Kobiety patrzą na "metki". Więc nie ważne co? Tylko jakiej "firmy".

 

 

 

 

8 godzin temu, Druid napisał:

Mi się bardzo podobają, jak nasi dziadkowie się ubierali przed wojną, każdy elegancki, marynarka, płaszcz.

Szela cholerny!”. Pogarda dla chłopa w II RP | CiekawostkiHistoryczne.pl

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.