Skocz do zawartości

Marynarka w 21 wieku


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, pytamowiec napisał:

@mac a koszula zamiast t-shirtów? Jest sens się męczyć prasowaniem?

Normalnie t-shirt, wszystko pasuje tip top. Koszula też się oczywiście przyda, bo bardziej formal + knit. Z taką konfiguracją masz wygląd, o którym większość mężczyzn może pomarzyć.

 

Jak lubisz t-shirty i luźniejszy styl to marynarka sportowa zrobi największą różnicę, ale musisz obowiązkowo dopasować idealnie pod swój rozmiar. Jak z marynarką nie trafisz do końca rozmiarem, ale ci się spodoba w jakimś sklepie to i tak weź, a później u krawcowej poproś o przeróbkę, np. ze zbyt dużej.

 

Koszula niekoniecznie, to się właśnie wszystko łączy. Zostaw sobie wszystko, jak nosisz lub zmień idealnie pod rozmiar i koszulki oczywiście jednolite kolorystycznie, żadnych pierdolonych napisów i grafik. Spodnie, żadne wycierane i inne gówno, tylko jednolite, z czystym, wyrazistym kolorem. Pasek tak samo, jednolity kolor, nie jakieś paski i inne gówna. Jednolitość. I wtedy wszystko pasuje.

 

I zrób zmianę, bo lepiej się poczujesz. A moda męska to ciekawa zajawka. Mnie przyznam kilka lat temu wciągnęło niemiłosiernie. Tu się otwiera dosłownie cały wszechświat wiedzy.

 

A taka jest różnica w dopasowanym rozmiarze.

 

Zapoznaj się również z kontrastami występującymi na kole kolorów. Na zasadzie kontrastów możesz dobierać lub na bazie zbliżenia kolorystycznego + mieszanie góry z dołem i tak dalej, kwestia doświadczenia. Widzisz tego Pana na zdjęciu, z czerwonymi włosami. Wykorzystał naturalny kontrast do skompletowania ciuchów zgodnie z kołem kolorów. Popatrz, jak to się robi w praktyce.

 

1-51-1024x683.png

 

 

1357620982_2.jpg

 

tommy-ton-pitti115.jpg

Edytowane przez mac
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, urwis_z_doliny_mlynow napisał:

Możesz napisać jakie to były środki i suple?

Jedyne co na pewno działa to:

- finasteryd

obniża poziom dihytestosteronu, który ma być odpowiedzialny za miniaturyzacje włosów. Skutki uboczne: impotencja, bezpłodność, rośnięcie cycków

- minoxidil

pobudza włosy do rośnięcia. Badania pokazują, że przez 2 lata jakby przywraca włosy, a potem i tak leci wszystko. Jak nagle przestaniesz brać to włosy polecą szybciej niż jakbys nie brał. Skutki uboczne: stan zapalny skóry, problemy z sercem.

 

Biorą jeszcze ludzie ten szampon z ketokonazolem bodajże, bo zmniejsza stan zapalny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mac napisał:

U mnie w szafie do tej pory trzy marynarki sportowe - czarna, błękitna, szara

Wrong.

 

Granatowa, granatowa i jeszcze raz granatowa. Najbardziej uniwersalna. Jako kolejna - szara, ale nie ciemna.

14 godzin temu, pytamowiec napisał:

Czy chodzenie w marynarkach typu "casual" na spotkania z babami ma sens? Czy taki ubiór doda mi charyzmy czy raczej to pajacowanie?

Ma sens, ale nie dla bab, tylko dla siebie.

 

Jest jednak problem - marynarka musi dobrze leżeć, mieć właściwe proporcje, właściwą długość rękawów itp. Dodatkowo, jako element elegancki, wymusza przyjrzenie się spodniom (czyste, wypracowane, właściwa długość nogawek) i butom - dobre jakościowo i czyste. Dopiero takie combo daje efekt.

 

pol_pl_Blezer-iTravel-Jednorzedowy-7436_

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niby dla siebie? Ludzie na Ciebie patrzą a nie Ty na siebie. Skończmy z tą hipokryzją robienia czegoś dla siebie, co się robi po to by wzbudzać reakcje u ludzi. No chyba, że w takim sensie, że jak jest sie lepiej ubrany to lepiej ludzie traktują i wtedy się taką korzyść odnosi z tego.

Edytowane przez pytamowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kapitan Horyzont napisał:

Wrong.

Nie chodzi o uniwersalność, ale też o wygodę, zróżnicowanie i zwyczajnie sprawdzanie, co do człowieka pasuje. Wrong, co to ma niby znaczyć. Ja ci mogę podać kilka argumentów, dlaczego twoje podejście jest błędne. Doradzaj koledze, niech sobie wybierze, co mu się podoba, ale nie pierdol proszę cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna i błękitna marynarka to po prostu zły pomysł. W czarnym dobrze wyglądają Murzyni, biali wyglądają źle. Natomiast błękitna jest dla konesera, a nie początkującego. Jeśli początkujący chce dobrze wyglądać, powinien trzymać się klasyki - jak na zdjęciu powyżej - granatowa marynarka, jasna koszula (najprościej na bazie białego), ciemne dżinsy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu ciężko nawet określić kolor.

 

Czarna marynarka za dnia, a zwłaszcza w słońcu, wygląda źle. Czerń to kolor na pogrzeby lub imprezy wieczorowe, w świetle sztucznym. W obu sytuacjach granat lepiej się sprawdzi.

 

W obu w sensie za dnia lub wieczorem, skrót myślowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

W czarnym dobrze wyglądają Murzyni, biali wyglądają źle.

Hugo Boss by Cię wyśmiał jak projektował mundury SS.

Czarny to kolor uniwersalny, tylko kojarzy się bardzo oficjalnie. Właśnie z pogrzebami.

Granatowy wzbudza natomiast zaufanie.

A tak patrząc po ludziach i parach jakie widzę na randkach, to raczej nie widzę garniturów czy marynarek. 

Dodatkowo, nie rób z siebie strojnisia pod nią, bo moze sie okazać ze ona przyjdzie w codziennych ciuchach i będziesz się czuł dziwnie i ona dziwnie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jałowa dyskusja. Styl się buduje latami, całe życie. To kosztuje bardzo dużo pieniędzy, potrzeba dużej świadomości własnego ciała, jego mocnych i słabych stron, materiałów, koloru skóry, oczu, wzrostu, ogólnego stylu życia... i można tak pisać jeszcze dużo.

 

Mało komu się chce pójść w taką rozkminę, dlatego 95% ludzi wygląda jak wygląda, większość zadowoli się "uniwersalną marynarką". Apropo... jak widzę dorosłego faceta w niebieskiej marynarce to zastanawiam się czy składał właśnie CV do jakiejś śniadaniówki. 

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kapitan Horyzont napisał:

Tak z ciekawości szybko zerknąłem - waffen ss nosiło mundury i płaszcze w kolorze feldgrau, czarne się zdarzały, ale to był kolor specyficzny, np. wojsk pancernych.

Ale w wojsku masz mundury różne, polowe, garnizonowe, wyjściowe. Oficerskie różne od tych szeregowych. Czarny to wyjściowy mundur. Himmler zawsze był ubrany na czarno
WWII | Exópolis

World War II

 



 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@urwis_z_doliny_mlynow Jest dużo metod np : ghk-cu, jakieś wcierki, dermarolling, prp, kolagen i inne suplementy + opcje które wymienił @pytamowiec

 

3 godziny temu, Kapitan Horyzont napisał:

W czarnym dobrze wyglądają Murzyni

xD ja głównie chodzę w czarnym i wyglądam zajebiście, a nie jestem mokebe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się dobrze i schludnie ubierać, choćby dla własnego samopoczucia. Mężczyźni w Polsce ubierają się tragicznie w porównaniu z Włochami, czy Francuzami. Dlatego wystarczy poprawić kilka aspektów i będziesz się pozytywnie wyróżniał na ulicy:

- buty zawsze czyste

- ciuchy zawsze dobrze skrojone, marynarki z rękawami odpowiedniej długości, nie za szerokie w barkach

-nigdy nie chodź w koszulach z krótkim rękawem, zawsze z długim rękawem, który ewentualnie podwijasz pod łokcie

- klasyczny zegarek to jeden z niewielu elementów męskiej biżuterii, który jest w dobrym guście, za kilka stówek można mieć coś uniwersalnego i eleganckiego

 

Warto polować na jakieś przeceny w nieco „lepszych” sklepach, zamiast HM czy Reserved, wybrać Lancerto, Vistuli, czy Bytom. Z Giacomo Conti, Lancerto, Bytomia mam 80% swoich eleganckich ciuchów i prawie wszystko kupione na przecenach. W TK Maxx czasem coś ciekawego się trafi, ale zaglądam tam tylko przy okazji. 

 

T-shirty, szczególnie białe i czarne pasują do wielu stylizacji, warto mieć ich kilka, żadnych napisów z logo, ani grafik. 

Buty, warto mieć kilka par sportowych białych, bez kolorowych dodatków, też będą pasować do wielu aranżacji. 

 

Z polskich blogów polecam:

-mrvintage

-janadamski 

 

bedzie jeszcze kilka, ale nie pamietam adresów. Panowie powyżej ubierają się dla mnie trochę zbyt formalnie, ale ogólna idea jest taka, jak ją prezentują.

Edytowane przez LSD
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LSD napisał:

klasyczny zegarek to jeden z niewielu elementów męskiej biżute

o to jest fenomen, którego nie rozumiem. Tak jak piszesz, dobrze prezentujący się zegarek można mieć za kilka stów, więc jaka wartość tego bryloka? A nawet jakby rzeczywiście Twój zegarek wyglądał jak miliard dolarów to co chcesz tym udowodnić, przekazać? Chwalisz się kasą? Zamiast takiego prostactwa są subtelniejsze sposoby np. jak pyta Cię niewiasta ile coś kosztowało to mówisz, że nie wiesz. (moja koleżanka 36 lat mówiła, że po stosunku do pieniędzy rozpoznaje bogatych facetów, przyjaźniła się z jakimś dentystą długo, a także jakimś przedsiębiorcą, który od milionera wylądował w długach, a potem z rynsztoku znów się odbił na milionera).

Tylko nie mówcie mi, że zegarek kupujesz dla siebie, bo co godzinę chcesz w nim sprawdzać? xD

 

W tłumie zegarkowiczy jak się przyjdzie bez to pokaże się wszystkim, że ma się gdzieś udowadnianie innym swojej wartości, bo ona jest dobra i nie potrzebuję bryloków by tego udowaniać (mimo że tak na prawdę ten brak zegarka to będzie właśnie takim udowadnianiem swojej wartości) xD Trochę zawiłe, ale ja mam taką fiozofię właśnie, żeby pokazywać swoją wartość przez niepokazywanie tej wartości.

Edytowane przez pytamowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pytamowiec napisał:

o to jest fenomen, którego nie rozumiem. Tak jak piszesz, dobrze prezentujący się zegarek można mieć za kilka stów, więc jaka wartość tego bryloka? A nawet jakby rzeczywiście Twój zegarek wyglądał jak miliard dolarów to co chcesz tym udowodnić, przekazać? Chwalisz się kasą? Zamiast takiego prostactwa są subtelniejsze sposoby np. jak pyta Cię niewiasta ile coś kosztowało to mówisz, że nie wiesz. (moja koleżanka 36 lat mówiła, że po stosunku do pieniędzy rozpoznaje bogatych facetów, przyjaźniła się z jakimś dentystą długo, a także jakimś przedsiębiorcą, który od milionera wylądował w długach, a potem z rynsztoku znów się odbił na milionera).

Tylko nie mówcie mi, że zegarek kupujesz dla siebie, bo co godzinę chcesz w nim sprawdzać? xD

 

W tłumie zegarkowiczy jak się przyjdzie bez to pokaże się wszystkim, że ma się gdzieś udowadnianie innym swojej wartości, bo ona jest dobra i nie potrzebuję bryloków by tego udowaniać (mimo że tak na prawdę ten brak zegarka to będzie właśnie takim udowadnianiem swojej wartości) xD Trochę zawiłe, ale ja mam taką fiozofię właśnie, żeby pokazywać swoją wartość przez niepokazywanie tej wartości.

 

Tradycja noszenia czasomierzy ma ponad sto lat, kiedyś był to sposób zorientowania się, jak dobrze sytuowany jest mężczyzna, ponieważ zegarek kosztował do kilku jego miesięcznych pensji. Twoim zdaniem noszenie zegarka, który jest elementem garderoby klasycznego gentlemana to prostactwo? 

 

Zagarek kupujesz dla siebie, jeśli jest to Twoje zainteresowanie, kobieta i tak nie pozna po wyglądzie, czy masz Casio, czy Rolexa, ale elegancki zegarek, w przeciwieństwie do smartwatcha, dodaje mężczyźnie powagi, takie jest moje zdanie. 

 

Tłum zegarkowiczy? W Polsce nie ma kultury noszenia czasomierza, zniknięcie w tłumie Ci nie grozi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2023 o 00:41, zuckerfrei napisał:

@Tajski Wojownik znasz tam u siebie zakład w tajowie gdzie uszyją koszulę na miarę? Chłopy, tam nawet garniaki szyją. Z tych samych tkanin no Boss i te wszytkie premium marki. Prawda to, Tajski? 

 

Widziałem wiele zakładów i ogólnie są dwa typy: jedne na zewnątrz, drugie wewnątrz centrum handlowego. Jeśli składasz zamówienie to ci uszyją, nie ma problemu. W sklepie będzie drożej, na "ulicy" czyli na zewnątrz to ryzyko. Jest możliwość rozwalenia materiału. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.