Skocz do zawartości

Marynarka w 21 wieku


Rekomendowane odpowiedzi

Słabo widzę @pytamowiec (już lepiej aparat przed sobą i zdj na 10s) ale nie dałbym rekomendacji - jesteś jak szary, zwykły Kowalski (panie bardzo lubią "inność" w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Granatowy się zlewa, ani nie wyglądasz ma bogatego, ani "mocnego". Zależy też co chcesz komunikować (czyli jakiego typu kobiet TY szukasz). Ja się tak ubieram jak nie chce mi się specjalnie myśleć o tym (skuteczności to nie ma zbyt wielkiej). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że bardzo lubię granatowy i niebieski. Chcę być dobrze ubrany, nie muszę się wyróżniać.

Jednak w Lublinie to się wyróżniam, mam słaby aparat, ale te kolory są na prawdę rześkie.W Lublinie to nie to co w Warszawie, gdzie na ulicach jest wybieg mody. Tu każdy na szaro buro.

 

Rozumiem, że te kolory nie rażą i może być?

Edytowane przez pytamowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pytamowiec napisał:

Co sądzicie o takiej kreacji?

 

407735a017831891ae95ee0312381705.png

 

Zdjęcie się nie wyświetla, ale powiem Ci tyle: Ubieraj się z fantazją i pewnością siebie. Nie ma znaczenia co masz na sobie, o ile to nie jest brudne/wyjęte psu z gardła/zniszczone, liczy się to jak to sprzedajesz światu. Jest masa debili, którzy ubierają się zupełnie niezgodnie ze wszystkim, ale wszystkim się podoba, bo "ekscentryczny" styl. Znajdź sobie przyjaciółeczkę (to nie powinno być trudne, podbij do jakiejś laski na ulicy i niech Ci da numer z litości, po paru nieudanych próbach podrywu zostaniesz sfriendzonowany) i jej wysyłaj zdjęcia swoich kreacji, wychodź z nią na kawę odstawiony i testuj reakcję. Tylko koniecznie kobieta, bo my tutaj nie jesteśmy w stanie dać Ci tak wartościowej opinii jak kobieca.

 

Możesz też ją zaprosić na zakupy ubraniowe, właśnie sklepy typu wólczanka/bytom/vistula, przymierzaj rzeczy, a ona niech ocenia. Ja tak kiedyś zrobiłem, wyszedłem w czarnej koszuli z przymierzalni i zobaczyłem mokro w oczach. Kupiłem koszulę za 300 czy 400 zł, koszmarnie droga (i ogólnie kiepska, mimo dobrej marki, materiał taki gniotliwy, szeleszczący), ale 2 na 2 razy jak ją miałem na sobie to podryw zakończył się sukcesem. Ogólnie przeznacz sobie z 1000-1500 zł na kilka podstawowych zestawów: ze 2 marynarki, 2 pary spodni, z 5 koszul i 5 krawatów, może buty, jakiś dobrej jakości pasek pod buty, może zegarek. Przyjaciółeczki od porad wyglądowych polecam, a już są zupełnie niezbędne przy wyborze spodni, żeby Ci się patrzeć na tyłek, bo tego sam nie zrobisz.

 

P.S. Tylko za krawaty nie wybul za dużo, zamów sobie z AliExpress za grosze. Dużej różnicy w jakości nie ma, wybór ogromny, a za prawdziwy jedwab zapłacisz w sklepie stacjonarnym bajońskie sumy. Podobnie pasek, polecam kupić od azjatów na targu, byle prawdziwą skórę. Sklepy mają kosmiczne marże na takich duperelach.

Edytowane przez Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem se marynarkę dla biedaków za 250 zł, bo te za 1500 zł źle na mnie leżały (za ciastno w klacie, za szeroko w pasie) i nie mam już nerwów do tego. Czy taki zestaw kolorów będzie ok?

 

5404f038e247ee8d8171df3e5e250c6d.jpeg

 

b3c5d6112ffa1ba7e5916a03e633ad09.jpeg

 

4b6c0cf231e533c54b44b6ab6403428e.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez pytamowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, jasnoszara marynarka będzie też dobrze wyglądać z błękitną koszulą.

 

Jeśli natomiast chodzi o dopasowanie, to rzadko marynarka z tzw wieszaka leży idealnie. Dopasowanie (zwężenie) w talii to prosta przeróbka, oczywiście jeśli korekta nie jest zbyt duża.

 

W tej marynarce trzeba lekko skrócić rękawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy coś będzie na Tobie dobrze leżało, nie zależy od tego czy wydasz 250 zł czy 1500 zł. Płacisz najczęściej za markę i sam materiał (szeroko pojmowany np jak się układa, ile przetrwa, jakość itd.). 

 

 

Godzinę temu, Kapitan Horyzont napisał:

W tej marynarce trzeba lekko skrócić rękawy.

 

True, plus długa koszula żeby wyglądała z marynarki. Dobrym dodatkiem jest też zegarek. 

 

Poczytaj blogi modowe, ludzi którzy się ubierają nieźle (czy to przez odbiór pań, czy tak jak Tobie się podoba), stylistyki, być może prezentów/ludzi od wystąpień publicznych. Wszystko da się wyćwiczyć, nawet jak nigdy się tym specjalnie nie interesowałeś. I nie skupiaj się tylko na kolorach, bo to tylko część układanki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2023 o 08:12, Baca1980 napisał:

A już miałem gotowy elaborat :). A tu jak zaimponować babonom? :).

Tak jak pisałem, jedna marynarka do gnoju, druga do stodoły, trzecia na wyjście, każdy z tych chłopów ma założoną marynarkę.

18 godzin temu, pytamowiec napisał:

Czy taki zestaw kolorów będzie ok?

Spoko :) Marynarka jest dopasowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.