Skocz do zawartości

Jaki smartwatch do 1500 zł?


Maurycy

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki smartwatch polecacie do kwoty 1500 zł? Interesuje mnie wysokiej jakości wyświetlacz, dotykowy ekran, możliwość śledzenia aktywności sportowych (bieganie, rower, pływanie). 

 

Obecnie rozważam Garmina Venu 2, ale nie wiem, czy jest to najlepszy wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem smartwatcha w prezencie.

Zobaczyłem po 2 minutach, że wszystkie wyżej wspomniane wyniki chce zapisywać gdzieś na koreańskim serwerze a nie u siebie w pamięci.

Oddałem go mówiąc, żeby dali go komuś innemu.

Może jeszcze, gdy będę się bzykał,  zobaczy przyśpieszone tętno, zacznie piszczeć i każe przestać bo jak nie to mi zaaplikuje elektrowstrząs karny?

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Egregor Zeta napisał:

Każdy ma możliwość śledzenia. SCHIPionki beee ale smartłocze i smartfony są ok...

 

A jakie niby zagrożenie jest dla przeciętnego obywatela związane ze smartwatchami i smartfonami? Wyłączając dane pakietowe też jesteś namierzalny na podstawie danych logowań z BTSów. Chodzić z komórką i mieć ją wyłączoną? Bez sensu. Oczywiście można w ogóle nie mieć. Każdego wybór.

Edytowane przez SamiecGamma
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SamiecGamma napisał:

 

A jakie niby zagrożenie jest dla przeciętnego obywatela związane ze smartwatchami i smartfonami? Wyłączając dane pakietowe też jesteś namierzalny na podstawie danych logowań z BTSów. Chodzić z komórką i mieć ją wyłączoną? Bez sensu. Oczywiście można w ogóle nie mieć. Każdego wybór.

A tu taka ciekawostka :

https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/emergency-alert-system-test-phones-b2303467.html

 

"The system will give the government and emergency services the ability to send a message directly to mobile phones when there is a risk to life. When your device receives the alert it will vibrate and play a loud siren-like sound for up to 10 seconds.

 

The siren will be accompanied by a notification on your home screen, which you will have to acknowledge before you can use other features. The notification may include telephone numbers or website links containing further information."

 

 

Można sobie wyobrazić masę fajnych scenariuszy - np. robisz coś wymagającego skupienia i uwagi, albo chociaż jedziesz w trudnych warunkach - i nagle - jeb syrena na cały telefon, i musisz potwierdzić, żeby wyciszyć.

Albo - bardziej fantazyjne - chowasz się przed przestępcą gdzieś w ciemności, w zakamarkach domu - i nagle - syrena....ostrzegająca przed napadami ;)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Baca1980 said:

Bazy jak bazy... szukasz gdzie opaska zatrzymuje się na dokładnie 8 godzin, i masz plan obiektu. Jak coś nie jest przy murze zewnętrznym, to masz centrum namierzone...

16 hours ago, JoeBlue said:

zaaplikuje elektrowstrząs karny?

Heh... kto powiedział, że smartwatch musi mierzyć puls na nadgarstku? ;)

15 hours ago, SamiecGamma said:

Oczywiście można w ogóle nie mieć. Każdego wybór

Na razie jeszcze tak. Powiązanie nie masz - nie jesz, stworzy nieciekawy precedens.

7 hours ago, sargon said:

The notification may include telephone numbers or website links

Fajna metoda wykonania DDoS...

7 hours ago, sargon said:

i nagle - syrena....ostrzegająca przed napadami ;)

Bandy maruderów plądrują domy, a Ty akurat chowasz się w "tajnym" schowku z żywnością, złotem i córkami.

21 hours ago, Maurycy said:

nie wiem, czy jest to najlepszy wybór

Podpowiem tyle - ile "przeżył" Twój poprzedni smartwatch? Jak mniej niż rok, popatrz na Xiaomi Mi Band - do treningu amatorskiego wystarczy, a jak się rozwali, to potem nie szkoda kasy...

A jak ma być te 1500zł, to akurat starczy na Apple Watch SE - chociaż osobiście nie lubię, to jednak trzeba o nich pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/20/2023 at 8:37 AM, sargon said:

Można sobie wyobrazić masę fajnych scenariuszy - np. robisz coś wymagającego skupienia i uwagi, albo chociaż jedziesz w trudnych warunkach - i nagle - jeb syrena na cały telefon, i musisz potwierdzić, żeby wyciszyć.

Wiesz?

Jeśli jest zagrożenie życia to wkrótce twoje skupienie może być mało ważne a trudne warunki mogą szybko zrobić się jeszcze trudniejsze.

Może jednak warto mieć ostrzeżenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JoeBlue napisał:

Wiesz?

Jeśli jest zagrożenie życia to wkrótce twoje skupienie może być mało ważne a trudne warunki mogą szybko zrobić się jeszcze trudniejsze.

Może jednak warto mieć ostrzeżenie?

 

 

Patrząc po tym, co wyczyniali w koronce, to będzie zagrożenie życia typu Alert RBC. "Obywatelu ! Zachowaj dystans i noś maskę, kraken czeka, z ING-SOCowym pozdrowieniem !"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada a jej stosowanie to dwie różne rzeczy.

Z kolei lepiej dostać kilka błędnych ostrzeżeń niż o jedno za mało.

Inna rzecz, że jeśli będą ostrzegać co 10 minut to i tak za chwile wszyscy zaczną to olewać.

Stara bajka o tym jak pastuch krzyczał "Uwaga, wilki!!!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.