Skocz do zawartości

Ubóstwo menstruacyjne - RPO pisze do resortu edukacji ws. darmowych środków higieny osobistej w szkołach


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

"Rozwiązaniu problemu ubóstwa menstruacyjnego służyłoby zapewnienie darmowych środków higieny osobistej we wszystkich szkołach i placówkach edukacyjnych - zwrócił uwagę RPO Marcin Wiącek w wystąpieniu do ministra edukacji i nauki.

 

RPO zwrócił uwagę MEiN na potrzebę zapewnienia dziewczętom równych szans edukacyjnych nie tylko w wymiarze formalnym, na poziomie przepisów prawa, ale przede wszystkim w wymiarze faktycznym.

W związku z tym RPO napisał w tej sprawie do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

"Na realizację prawa do nauki (art. 70 Konstytucji) mogą negatywnie rzutować konsekwencje ubóstwa menstruacyjnego - rozumianego szeroko, nie tylko jako brak dostępu do jakichkolwiek środków higieny, ale także jako brak środków, które zapewniają miesiączkującym komfort dostosowany do ich potrzeb" - wskazał Wiącek.

"

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ubostwo-menstruacyjne-RPO-pisze-do-resortu-edukacji-ws-darmowych-srodkow-higieny-osobistej-w-szkolach-8506187.html

 

Ktoś wie szykują jakiś program dla mężczyzn np. "nocne zmazy" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spacemarine napisał:

Ktoś wie szykują jakiś program dla mężczyzn np. "nocne zmazy" ?

 

Wolałbym program "teść dla wszystkich" i "tren dobry".

 

Kurła nie wierze że w tym kraju brakuję baboonom kasy na podpaski? C.huj niech kupuję watę :).

Edytowane przez Baca1980
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spacemarine napisał:

"Rozwiązaniu problemu ubóstwa menstruacyjnego służyłoby zapewnienie darmowych środków higieny osobistej we wszystkich szkołach i placówkach edukacyjnych - zwrócił uwagę RPO Marcin Wiącek w wystąpieniu do ministra edukacji i nauki.

 

RPO zwrócił uwagę MEiN na potrzebę zapewnienia dziewczętom równych szans edukacyjnych nie tylko w wymiarze formalnym, na poziomie przepisów prawa, ale przede wszystkim w wymiarze faktycznym.

W związku z tym RPO napisał w tej sprawie do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

"Na realizację prawa do nauki (art. 70 Konstytucji) mogą negatywnie rzutować konsekwencje ubóstwa menstruacyjnego - rozumianego szeroko, nie tylko jako brak dostępu do jakichkolwiek środków higieny, ale także jako brak środków, które zapewniają miesiączkującym komfort dostosowany do ich potrzeb" - wskazał Wiącek.

"

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ubostwo-menstruacyjne-RPO-pisze-do-resortu-edukacji-ws-darmowych-srodkow-higieny-osobistej-w-szkolach-8506187.html

 

Ktoś wie szykują jakiś program dla mężczyzn np. "nocne zmazy" ?

To testowanie granic. Uda się przeforsować to za jakiś czas będzie płatny urlop dla kobiet mających okres. 

Pamiętajcie feminizm jest tylko tam gdzie konfitury czyli kasa, stanowiska, przywileje. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu TVN w głównym wydaniu Faktów zachwycał się nad tym wyrokiem w sprawie odszkodowania dla żony z Hiszpanii co dostała kasę za pracę w domu. Jakaś tam feministka stwierdziła, że w Polsce to powinno być 5000 PLN dla żony. 

 

Ja jestem za tym, popieram ten pomysł. Trzeba jeszcze policzyć pracę męża i wycenić ile wkłada w dom. Zacznijmy od tego, że przeważnie to mąż ten dom wybudował albo kupił i wykończył. Wszelkie naprawy też mąż robi + kasa za zajmowanie się domem bo przecież mąż też sprząta i zajmuje się dzieckiem. Także można by puścić te ex żony w samych majtkach. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, RealLife napisał:

Parę dni temu TVN w głównym wydaniu Faktów zachwycał się nad tym wyrokiem w sprawie odszkodowania dla żony z Hiszpanii co dostała kasę za pracę w domu. Jakaś tam feministka stwierdziła, że w Polsce to powinno być 5000 PLN dla żony. 

 

Ja jestem za tym, popieram ten pomysł. Trzeba jeszcze policzyć pracę męża i wycenić ile wkłada w dom. Zacznijmy od tego, że przeważnie to mąż ten dom wybudował albo kupił i wykończył. Wszelkie naprawy też mąż robi + kasa za zajmowanie się domem bo przecież mąż też sprząta i zajmuje się dzieckiem. Także można by puścić te ex żony w samych majtkach. 

Wg mnie szkoda zachodu na udowodnienie faktów, lepiej teraz nie wchodzić w związki, a rozliczenia tylko ew. z dziećmi.

 

Co do środków higieny nie widzę problemu, przy jakiś rozsądnych założeniach ale to raczej jakiś komitet rodzicielski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś ostatnio widziałem jakiś wywiad z Dominiką Kulczyk, gdzie ubolewa, że też cierpiała na ubóstwo menstruacyjne, ogólnie empatyzuje, i od teraz na zebraniach zarządu przestała wstydzić się okresu i o tym mówi.

 

Czyli nasze "nowe ruskie" idealnie pokazują, jak jednocześnie wyjść na głupią, fałszywą i cyniczną xD

 

Tatko pewnie żałuje, że biznesu nie sprzedał a kasy nie rozdał.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RealLife napisał:

Parę dni temu TVN w głównym wydaniu Faktów zachwycał się nad tym wyrokiem w sprawie odszkodowania dla żony z Hiszpanii co dostała kasę za pracę w domu. Jakaś tam feministka stwierdziła, że w Polsce to powinno być 5000 PLN dla żony. 

 

Ja jestem za tym, popieram ten pomysł. Trzeba jeszcze policzyć pracę męża i wycenić ile wkłada w dom. Zacznijmy od tego, że przeważnie to mąż ten dom wybudował albo kupił i wykończył. Wszelkie naprawy też mąż robi + kasa za zajmowanie się domem bo przecież mąż też sprząta i zajmuje się dzieckiem. Także można by puścić te ex żony w samych majtkach. 

 

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.