Skocz do zawartości

Czego chcą atrakcyjne kobiety - badania


sargon

Rekomendowane odpowiedzi

"The current research tests the hypothesis that women have an evolved mate value calibration adaptation that functions to raise or lower their standards in a long-term mate according to their own mate value. A woman's physical attractiveness is a cardinal component of women's mate value. We correlated observer-assessed physical attractiveness (face, body, and overall) with expressed preferences for four clusters of mate characteristics "

 

https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/147470490800600116

 

Im wyższa atrakcyjność kobiet, tym rosną ich wymagania wobec potencjalnych partnerów.

Ale rosną nierównomiernie.

 

Niektóre wymagania rosną bardziej, inne mniej.

 

Im bardziej atrakcyjna kobieta, tym bardziej w dupie ma to , czy facet jest:

- inteligentny

- lojalny

- dobry i wyrozumiały

- ambitny

- oddany i wierny

- ma dobry status społeczny

 

Natomiast wraz z atrakcyjnością kobiety rośnie zapotrzebowanie na takie cechy , jak :

- pragnienie domu i dzieci

- seksowność

- stabilność emocjonalna

- atrakcyjność fizyczna

- wiek (starszy)

- lubi dzieci

- sprawny fizycznie

- dobrze zarabia

- wyższe wykształcenie

- dobrze wygląda

- męski

- potencjalna zdolność zarobkowa

 

*odnośnie dzieci - o ile kobieta chce mieć dzieci

 

Wnioski :

 

Czarowanie na Woody Allena zdarza się tylko na filmach - intelektualista to najwyżej taki Clark Kent, albo Bruce Wayne.

 

Spermienie i podbijanie ego laskom nadmiernymi komplementami może mieć jedynie zgubne skutki, jeśli samemu nie podnosi się jednocześnie cech fizycznych, wyglądu i zarobków.

 

  • Like 13
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Ramaja Awantura napisał:

@sargon A może tak wyjdziesz na dwór i zaczniesz działać zamiast czytać jakieś badania z dupy? :) :) 

 

Miło, że się tak troszczysz, aczkolwiek - ewidentnie nie masz pojęcia, "co działam". :)

 

Wiadomo - nie jest to kolejny sensacyjny artykuł z polki(at).pl, czy onet,  tylko faktyczne badania, nudny tekst, tabelki, etc.

 

Mogłeś zauważyć, że ten temat to nie jest to też jakieś biadolenie, czy dramy. Ot - badanie. Naukowe.

 

Każdy ma jakieś hobby, ja do kawusi lubię sobie czytać badania. Niekoniecznie z dupy, choć medyczne też lubię.

 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste:  tego samego co my;) tylko w innej kolejności/ważności.

 

Nie zakrzywiajcie panowie rzeczywistości pod wpływem Waszych kompleksów i doświadczeń.

 

Kobieta na co ma lecieć? Na Twój level w grze? Na to ile pizz rozwiozłeś?

 

Leci na to co masz i wiesz. I to jest normalne. I uwierzcie mi- wygląd tak, jest ważny...ale jeżeli nadrabiasz stylem, osobowością itd. to trafisz na fajną. Tylko daj sobie czas;)

 

Tego można sie nauczyć, ale kto chce z Was sie uczyć. Lepiej napisać, ze nie mam 190, twarzy czada, 6 paka i zarobków w top 1% i jestem usprawiedliwiony.

 

 

  • Like 3
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, oxy napisał:

Można podsumować krócej:

Czego pragną kobiety? Wszystkiego.

 

Może za mało konkretnie to ująłem - wraz ze wzrostem atrakcyjności kobiety (bezwzględnej, czy względnej - kobiecie się polepsza - realnie lub w wyobrażeniach)

- jej wymagania względem potencjalnego partnera rosną z różnym tempem, niektóre wielokrotnie mniej.

Np. lojalność, dobroć i inteligencja rośnie bardzo mało, jako wymaganie coraz bardziej atrakcyjnej kobiety.

 

Oczywiście - nie są to jakieś nowości.

Tylko tutaj zostało to w jakiś sposób skwantyfikowane i pomierzone.

 

W pierwszej wiadomości wymieniłem korelacje, w grupie mniej istotnych - od najmniejszej do największej.

W grupie najbardziej istotnych - od największej do najmniejszej.

Z grubsza, ex aequo mogą być pomieszane.

 

Dość wysoko jest "stabilność emocjonalna", co jest ciekawe, sparowane ze "starszy wiekiem" i "męskością", wskazuje na męską dojrzałość jako cechę równie istotną, co fizyczne.

Oczywiście - konia z rzędem temu, co każda kobieta rozumiała tutaj przez pojęcie "męskość". Stabilność emocjonalna jest bardziej mierzalna, a wiek - już w ogóle prosty do zmierzenia.

 

 

I nie chciałbym, żeby to był jakiś temat do narzekania - tylko bardziej jako coś naukowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sargon napisał:

Im bardziej atrakcyjna kobieta, tym bardziej w dupie ma to , czy facet jest:

- inteligentny

- lojalny

- dobry i wyrozumiały

- ambitny

- oddany i wierny

- ma dobry status społeczny

 

Natomiast wraz z atrakcyjnością kobiety rośnie zapotrzebowanie na takie cechy , jak :

- pragnienie domu i dzieci

- seksowność

- stabilność emocjonalna

- atrakcyjność fizyczna

- wiek (starszy)

- lubi dzieci

- sprawny fizycznie

- dobrze zarabia

- wyższe wykształcenie

- dobrze wygląda

- męski

- potencjalna zdolność zarobkowa

 

Większość tych cech wyklucza się.

 

.1505939145_fx5ezk_600.jpg

 

Te badania robiła kobieta...

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Obliteraror napisał:

Ciekawe badania :)

Chociaż i tak stale jestem zdania, że jeżeli o czymś za mało mówimy, to o wymaganiach męskich.

Uważaj na "wstęp", mnie prawie wcięło po 3 linkach do innych badań ;)

 

Mało się mówi, bo i paradygmat "nauk społecznych", czy ogólnie klimacik uniwersytetów jest mocno lewicowo-feministyczny ostatnio.

Mężczyźni - zwłaszcza w przestrzeni naukowej czy publicznej - boją się formułować oczekiwania, ze względu na - wybuchy oburzenia, potępianie, stygmę społeczną, czy wręcz ordynarny "doxxing" / mobbing.

 

Linda czy Starowicz wiosny nie czynią, a i im się dostaje za wypowiedzi, gdyż białorycerstwo nadal silne jest i prężne.

Afera "raper + Mia Khalifa" potwierdza sytuację nawet wśród niby niegrzecznych raperów/hiphopowców.

Scena "metali", którą obserwuję bliżej - to już w ogóle dramat - są już prawie wyłącznie dwa obozy "janusz ajron majden wielki samiec jak żony nie ma w pobliżu", albo totalni sojowcy-feminiści.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slusa napisał:

Czekam z niecierpliwością na ból dupy samców którym się nie chce za siebie wziąć i pozdrawiam serdecznie resztę która pracy się nie boi

Sprawdzam.

Ile w zeszłym roku samic wpadło Ci w oko tak z ulicy?

Mnie gdzieś koło 2.

CzyliX GRUBO poniżej 1%.....to trochę maooo zachęcające do ponownego wejścia w bagno.

Owszem takooe 40stki++ podejmują bajere.....są responsywne.....nawet się wysilają.....Ale.

Tam już uleciał gaz.

 

 

   

  • Like 2
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazując na tym co napisałeś nasuwa się wniosek, że im bardziej atrakcyjna kobieta, tym bardziej wyostrza się jej zwierzęca natura.

 

Jeśli mężczyzna osiągnie akceptowalny poziom intelektualny, to bardziej jej zaimponuje nowy samochód, niż to że po pracy udziela się w ośrodku opiekuńczym. Kobieta nie musi partnera lubić, ona woli go podziwiać i być pierwsza w kolejce do jego genów i zasobów. Czytanie książek nie musi być do tego potrzebne.

 

50 minut temu, Obliteraror napisał:

Chociaż i tak stale jestem zdania, że jeżeli o czymś za mało mówimy, to o wymaganiach męskich.

Żeby mieć wymagania trzeba mieć przewagę. Niewielu mężczyzn jest w stanie ja sobie stworzyć albo ja rozumie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Terve napisał:

Bazując na tym co napisałeś nasuwa się wniosek, że im bardziej atrakcyjna kobieta, tym bardziej wyostrza się jej zwierzęca natura.

 

Jeśli mężczyzna osiągnie akceptowalny poziom intelektualny, to bardziej jej zaimponuje nowy samochód, niż to że po pracy udziela się w ośrodku opiekuńczym. Kobieta nie musi partnera lubić, ona woli go podziwiać i być pierwsza w kolejce do jego genów i zasobów. Czytanie książek nie musi być do tego potrzebne.

 

Skracam tylko wnioski z badań.

Ale w zasadzie to w sumie tak.

Nie rozpisują się nad metodologią, więc zwykły Pearson, średnia wieku kobiety 24,8 , mężczyzny 25,5.

Przy tej próbie wynik może być już wiarygodny, korelacje w porywach średnie.

 

..ale - najbardziej zdumiewająca jest właśnie ta różnica zmiany korelacji pomiędzy cechami.

Inteligencja, dobroć i lojalność są prawie nieistotne w porównaniu do "woli założenia rodziny", stabilności, męskości i cech fizycznych.

 

Ciekawe, jak by wyszło na znacznie większej próbie, w przekroju wiekowym.

 

Te cechy to też niekoniecznie właśnie Alfa-ruchacz, ale taki Beciak-w-starym-stylu.

 

@RENGERS byłby niepocieszony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na inteligenta wiele samotnych matek w przeszłości wyrwałem, środowisko patologiczne - disco polo, imprezownie manieczkowe i inne tego typu sprawy, w tym oczywiście chlanie od rana do nocy.

 

Najczęściej to wyglądało tak, że tańczyliśmy, jakieś pocałunki na parkiecie, później zaproszenie ode mnie na drinka do loży i zabawiałem rozmową o różnych sprawach, wszelkie tematy. I zawsze zafascynowane siedziały, jak dużo wiem, że jaka różnica pomiędzy nami, jesteśmy z innych światów, dosłownie takie teksty się pojawiały. Strategia na intelektualistę dobrze działa pod warunkiem właściwego dopasowania grupy docelowej, czyli panienek z patologicznych środowisk, takich totalnie prostych, spanie, jedzenie, chodzenie po sklepie i zero żadnych aktywności.

 

No i na kobiety to trzeba mieć czas i chęci, niekoniecznie mityczne zasoby. Podtrzymuję zdanie nawet po wielu latach braku aktywności.

 

A im bardziej się dorabiam i specjalizuję, tym mniej mnie kobiety interesują. Nie są w stanie wnieść porównywalnej wartości do tego, kim się stałem i kim jestem też wewnętrznie. Taka jest prawda o wzroście statusu wraz z wiekiem i męskich możliwości w moim przypadku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To aż trzeba robić badania żeby wiedzieć czego chcą atrakcyjne kobiety? To tak jakby robić badania, żeby upewnić się czego pragnie urząd skarbowy...

 

Dajcie spokój, tej wiedzy nabywa się (często boleśnie) w okresie przekształcania się mchu pod nosem i pachami w zarost.

Edytowane przez Redbad
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bernevek napisał:

Już samo to, że chłop jakiś się zastanawia, czego pragnie (atrakcyjna) kobieta, sprawia że jest poza grą.

Dlaczego?

 

Mądrzy wiedzą, a ciapki wiedzieć nie muszą.

Myślę że same kobiety nie wiedzą czego chcą. Więc nie ma sensu wnikać. Ale dobrze jest zawsze mieć jakąś wiedzę teoretyczną w zanadrzu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spacemarine napisał:

Czego pragną kobiety?

 

WSZYSTKIEGO!

A najlepiej więcej, jeśli psiapsi ma wszystko to ona chce większe wszystko, albo dwa wszystko. Kobiety ciągle chcą więcej, taka ich natura. Znam facetów cieszących się tym co mają, i znam tylko jedna taką kobietę 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.