Skocz do zawartości

Medycyna estetyczna


Pocztowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zamierzam w najbliższym czasie skorzystać z pomocy medycyny estetycznej, ale nie mam o tym pojęcia.

 

1) Chciałbym poprawić stan uzębienia. Moje zęby są w miarę proste, ale nieidealnie proste jak z reklamy i trochę przyżółknięte. Ktoś się orientuje na czym polega proces zrobienia filmowego uśmiechu? Będzie konieczne noszenie kilka lat aparatu na zęby? Moi rodzicie olali u mnie uzębienie, wysłali mnie kilka razy do dentysty i na tym się skończyło. Teraz skupiłem się, żeby wszystkie zęby wyleczyć, ale stanu wizualnego jakoś to super nie poprawiło. 

 

2) Mam zamiar usunąć tłuszcz z twarzy przy pomocy lipolizy iniekcyjnej. W listopadzie ważyłem blisko 80kg, dzisiaj ważę niecałe 69kg przy 178cm. Mimo, że praktycznie nie mam już żadnego tłuszczu na ciele, to na mordzie jakby się go trochę ostało. Jak trzymam twarz prosto, to niby tego nie widać, ale jak kieruje głowę w dół pojawia się oponka na podbródku. Zobaczę, czy jutro trener będzie chciał mnie wbijać na masę, czy jeszcze trochę redukujemy, ale wydaje mi się, że to badziewie i tak nie zejdzie. 

 

3) Botoks, tutaj z ciekawości chciałbym zobaczyć jak twarz się zmieni po zabiegu, czy będzie jakaś widoczna poprawa. @mac coś wspominał, że regularnie się nastrzykuje. Mógłbyś opowiedzieć coś więcej ile to kosztuje i co się zmienia?

 

4) Możecie coś polecić od siebie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pocztowy napisał:

3) Botoks, tutaj z ciekawości chciałbym zobaczyć jak twarz się zmieni po zabiegu, czy będzie jakaś widoczna poprawa. @mac coś wspominał, że regularnie się nastrzykuje. Mógłbyś opowiedzieć coś więcej ile to kosztuje i co się zmienia?

Robiłem na rozluźnienie szczęki, mięśni żuchwy generalnie 1200 zł za zabieg, efekt trwały po 4 sesjach, po 2 latach. Twarz się rozluźnia wyraźnie, lepiej się śpi, nie ma takiego nerwowego napięcia. Ochrona przed bruksizmem. Kilka osób mi też powiedziało, że trochę inaczej twarz wygląda, bardziej wydaje się uśmiechnięta. Jestem zadowolony z tego wydatku. Długo się zastanawiałem, czytałem, ale okazało się naprawdę spoko. Nie chciałem botoksu robić na zmarszczki stricte, ale bardziej w sposób użyteczny.

 

Poza tym chodzę na masaże raz do roku staram się większą sesję zrobić, głównie na kręgosłup i całe ciało.

 

Chcę jeszcze wypróbować komorę deprywacyjną i terapię tlenem, ale to za jakiś czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pocztowy napisał:

Cześć, zamierzam w najbliższym czasie skorzystać z pomocy medycyny estetycznej, ale nie mam o tym pojęcia.

 

1) Chciałbym poprawić stan uzębienia. Moje zęby są w miarę proste, ale nieidealnie proste jak z reklamy i trochę przyżółknięte. Ktoś się orientuje na czym polega proces zrobienia filmowego uśmiechu? Będzie konieczne noszenie kilka lat aparatu na zęby? Moi rodzicie olali u mnie uzębienie, wysłali mnie kilka razy do dentysty i na tym się skończyło. Teraz skupiłem się, żeby wszystkie zęby wyleczyć, ale stanu wizualnego jakoś to super nie poprawiło. 

 

 

Idź do dobrego stomatologa prywatnie na konsultacje, licówki albo korony jeśli nie masz poważnych wad zgryzu a chodzi o sam wygląd. 

41 minut temu, Pocztowy napisał:

 

 

2) Mam zamiar usunąć tłuszcz z twarzy przy pomocy lipolizy iniekcyjnej.

Skonsultuj u dobrego dermatologa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają genetycznie filmowy uśmiech taka loteria.

 

Już tematu nie drążę na temat pieniędzy, albo kradną, albo dupy dają, albo mają spadki i bogatych rodziców. Kończę temat pieniędzy bo jeszcze trochę to dostanę myśli samobójczych.

I ja mówię poważnie, statystki są nieubłagane bo zarabiając 5 tysięcy netto w górę na UOP jesteś w chyba w 20% najlepiej zarabiających polaków.

 

Ludzie z fachem nawet zamykają biznesy i albo zmieniają branże albo spierdalają za granicę.

Pracownik w pl = śmieć niewolnik, UOP to luksus a nawet jak dostaniesz to trafisz na zjebanego szefa.

Polska = Żyj żeby pracować (i pracuj na innych) a nie pracuj żeby żyć.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, bassfreak said:

I ja mówię poważnie, statystki są nieubłagane bo zarabiając 5 tysięcy netto w górę na UOP jesteś w chyba w 20% najlepiej zarabiających polaków.

Bez przesady (ja zarabiając osiem na rękę jestem w 15% najlepiej zarabiających):

image.png.bccf99dbbefe5964e99a3786cbe0250d.png

Edytowane przez adann96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbcie tak dalej. Dawajcie sobie wmówić kanony męskiej urody i zdrowia. Męskiego piękna.

Tworzy się następna dziedzina konsumentów. Kobiety przetarły Wam szlak.

Od kilkudziesięciu lat.

 

Botoks, masaże, liposukcja. Chirurdzy estetyczni tylko zacierają ręce na nowe pokolenie Krzysztofów Ibiszów.

 

 

1. Pokazać nieosiągalne wzorce męskie w zestawieniu z nieosiągalnymi wzorcami damskimi.

2. Powyższym osłabić męskie poczucie wiary w siebie

3. Zapewnić, że jest na to wszystko lek i że osiągną coś, jak to i tamto w sobie poprawią.

4. Wyssać kasę.

5. Leczyć u psychoterapeutów.

6. Pozwolić odejść w zapomnieniu z poczuciem "na chuj mi to wszystko było". 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bassfreak Najgorszej jak po rodzicach jedyne, co masz to traumę do przerobienia. Mi pieniądze znikają z konta nie wiadomo gdzie, a wydaje jedynie na rzeczy niezbędne do załatania swojej tragicznej sytuacji materialnej. 

 

Jestem jakoś 3k PLN miesięcznie na plusie po stałych wydatkach na które składa się trener, suple, jedzenie i karnet na siłownie, więc pewnie za jakieś dwa lata uda mi się kupić ostatnią rzecz, po której będę mógł zacząć wydawać na rozrywkę, o ile zrezygnuje z samochodu.

 

@Miszka ja to pewnie pójdę drogą Elona Muska.

 

8bbd5f43471b6dfc3a103b0414f5ea53.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Miszka napisał:

Róbcie tak dalej. Dawajcie sobie wmówić kanony męskiej urody i zdrowia. Męskiego piękna.

 

To nie są żadne kanony, ludzie mają brzydkie, krzywe , nie "szerokie" zęby bo od małego prowadzą się jak śmietniki. Wysoko przetworzona dieta, brak żucia twardych pokarmów, oddychanie ustami a nie nosem.

 

Ja dostałem takiego blackpilla od mojej dentystki że aż mi kapcie spadły, okazuję się że mam jedynki i lekko dwójki na górze zbyt cofnięte do tyłu i ścieram tym zęby.

Jak się jej zapytałem czy to ma jakiś związek z tym że moja górna część twarzy jest płaska (maxilla czyli górna częka zaczynająca się od górnych zębów aż po oczodoły i kości policzkowe,  brak tak zwanego forward growth) to powiedziała że możliwe ale prześwietlenie czaszki z boku i konsultacja ortodonty to potwierdzi.

 

Przykład o co mi chodzi

qxMaJWN.png

 

Zobaczcie na regiony świata gdzie odżywiają się od małego keto (białkowo tłuszczowo węgle bardzo nisko) albo karniwor (tylko produkty zwierzęce), i nie ma alergii orazu ludzie oddychają nosem prawidłowo.

Jakie oni mają piękne, białe, mocne szerokie zęby i jakie potężne mordy oraz kości policzkowe.

 

To jest prawidłowy "dental growth"

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie zatkało 😲 

Jak masz zęby jak świderki i chcesz je wyprostować to ok, rozumiem. 

Ale jakiś odsysanie tłuszczu z twarzy przy takim wzroście i masie? 

Botoks? 

Ty masz chyba problem z samoceną akceptacją siebie, brakiem pewności itp a nie z nadmiarem tłuszczu na twarzy 🤦

Ale twój cyrk... I rób co chcesz 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pocztowy napisał:

Cześć, zamierzam w najbliższym czasie skorzystać z pomocy medycyny estetycznej, ale nie mam o tym pojęcia.

 

1) Chciałbym poprawić stan uzębienia. Moje zęby są w miarę proste, ale nieidealnie proste jak z reklamy i trochę przyżółknięte. Ktoś się orientuje na czym polega proces zrobienia filmowego uśmiechu? Będzie konieczne noszenie kilka lat aparatu na zęby? Moi rodzicie olali u mnie uzębienie, wysłali mnie kilka razy do dentysty i na tym się skończyło. Teraz skupiłem się, żeby wszystkie zęby wyleczyć, ale stanu wizualnego jakoś to super nie poprawiło. 

 

2) Mam zamiar usunąć tłuszcz z twarzy przy pomocy lipolizy iniekcyjnej. W listopadzie ważyłem blisko 80kg, dzisiaj ważę niecałe 69kg przy 178cm. Mimo, że praktycznie nie mam już żadnego tłuszczu na ciele, to na mordzie jakby się go trochę ostało. Jak trzymam twarz prosto, to niby tego nie widać, ale jak kieruje głowę w dół pojawia się oponka na podbródku. Zobaczę, czy jutro trener będzie chciał mnie wbijać na masę, czy jeszcze trochę redukujemy, ale wydaje mi się, że to badziewie i tak nie zejdzie. 

 

3) Botoks, tutaj z ciekawości chciałbym zobaczyć jak twarz się zmieni po zabiegu, czy będzie jakaś widoczna poprawa. @mac coś wspominał, że regularnie się nastrzykuje. Mógłbyś opowiedzieć coś więcej ile to kosztuje i co się zmienia?

 

4) Możecie coś polecić od siebie?

 

Ja bym poszedł najpierw do dobrej higienistki która oczyści Tobei zęby, moje tez były żółte ale po czyszczeniu sam się zdziwisz jak będą dobrze wyglądały, uwaga nie stosuj żadnych chemicznych nakłądek bo zepsujesz szkliwo, druga ważna rzecz, czytaj opinie i szukaj takiej higienistki która potrafi zrobić zabieg żeby nie bolało, serio, te k..y często specjalnie robią taki ból że nie do wytrzymania, jedną opdoliłem przy całej klinice że sie nie nadaje do tego, długo mi zajęło znalezienie takiej co robi powoli i spokojnie i prawie że nie boli, drogo ale super efekt i robię to raz na kwartał.

Nie daj się namówić na licówki czy inne rzeczy bo później po 5 czy 10 latach trzeb aje wymieniać i bulić kolejne kilkakanście czy kilkadziesiąt tysi, niestety strasznie często naciągają, ja miałem zepsute szkliwo i ku..y mnie naciągały wszystkie na licówki czy sztucxn ezęby, jasne wyskakuj co 5 lat na kilkadziesiąt tysi, je..e k..y, w końcu na forum ktoś mi doradził by odbudować ubytki szkliwa po bruksizmie materiałem światłoczyłum, dosłownie rzeźbiła mi babka ząb po zębie jak wrtystka, 400 zł za ząb, łącznie chyba 2/3 zębów za koło 8 koła chyba i do dziś po latach mam super zęby. Bardzo uważaj czytaj opinie i skutki, pozdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bassfreak napisał:

To nie są żadne kanony, ludzie mają brzydkie, krzywe , nie "szerokie" zęby bo od małego prowadzą się jak śmietniki. Wysoko przetworzona dieta, brak żucia twardych pokarmów, oddychanie ustami a nie nosem.

 

Ja dostałem takiego blackpilla od mojej dentystki że aż mi kapcie spadły, okazuję się że mam jedynki i lekko dwójki na górze zbyt cofnięte do tyłu i ścieram tym zęby.

Posłuchaj. Opiszę Ci pewną sytuację. Może sam wyciągniesz wnioski.

 

Rok temu dowiedziałem się, że mój dopiero co 18-letni syn korzysta z pomocy psychterapeutki (płeć kobieta, informacja bardzo ważna). Byłem wściekły, że temat wypłynął po tym jak dzieciak ukończył 18 lat.

 

Ex-małżonka tłumaczyła się, że zachowała tę informację w tajemnicy, że dzieciak pół roku wcześniej został wysłany na terapię i prosił, żeby mi tej informacji nie przekazywać.

 

Dowiedziałem się o tym po fakcie i od tego momentu starałem się delikatnie go "monitorować". Tym bardziej, że na początku terapii weszły tam także antydepresanty.

 

Po półtora roku terapii syn zdecydował się zmienić terapeutkę. Kiedy ogłosił jej, że nie widzi postępu od dłuższego czasu to ona mu wpierała, że ona ten postęp widzi. Dzieciak odpuścił na 3 miesiące.

 

3 miesiące temu dzieciak mówi mi, że chciałby zmienić terapeutkę,  Poleciłem mu mężczyznę, którego znam osobiście, byłem u niego wcześniej na terapii i bardzo mi pomógł.

Kiedy poszedł na kontrolne spotkanie do tego terapeuty - mężczyzny i ogłosił tej terapeutce, że chce zrezygnować, to ona namówiła go jeszcze na "sesję domykającą". Po tej domykającej sesji tak urobiła dzieciaka, że zgodził się kontynuować terapię u niej.

Dodam tylko, że babka ma standarty typu "nie odwołasz wizyty 3 dni wcześniej, nie przyjdziesz na wizytę, i tak płacisz, bo ja poświęcam Tobie swój czas"

 

To mi dało twarde dowody, że babka mi wykorzystuje dzieciaka i ssie z niego pieniądze.

 

Wracając do Twojego tematu.

 

A co Ci ta kobieta ma powiedzieć? Skoro od tego co Ci powie zależy czy będziesz poprawiał uzębienie u niej czy nie?

Od tego zależy jej dochód. Więc straszy jakie to straszne uzębienie masz, bo im bardziej Ciebie wystraszy, tym więcej jej do kieszeni wpadnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bassfreak napisał:

Miszka ale rozumiesz ze ja ścieram zęby i ja czuję że tym zgryzem jest coś nie tak od dawna?

Na Twoim miejscu sprawdziłbym taką diagnozę u kilku lekarzy czy to co Ci radzi dentystka cokolwiek pomoże.

 

30 lat temu w tym kraju panowała próchnica. Teraz panuje wszystko inne, wady zgryzu, nie wystarczająco białe zęby. Co drugi dzieciak z aparatem na zęby w liceum. Co się stało? Ludzie nagle chorują na zęby czy dentystom się próchnica skończyła do leczenia? Więc ciężko związać koniec z końcem w gabinetach dentystycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci mogę doradzić. 

Jak masz krzywe zęby załóż sobie aparat ale invisalign. Poczytaj. A nie druciany. Efekty dwa razy szybsze. Idz na konsultacje ortodontyczna do specjalisty invisalign. 

 

Co do tłuszczu na ryju. 

Pij tylko wodę niegazowana. Codziennie po 2,5 litra albo 3 litry. Wtedy schodzi tłuszcz z ryja. Wiem po sobie. 

I zacznij praktykować "mewing" 

Poczytaj o tym. 

I raz dziennie masuj twarz kostkami lodu. Poczytaj o tym. 

Trzymanie języka na podniebieniu i oddychaj nosem. 

A i rób cardio 60-70% tętna maksymalnego. 

 

To jest kurwa klucz. A jak zamierzasz się przegadywać i wydawać kasę na botoks w ryju to nie odpisuj na tego posta. 

 

Wtedy będziesz takim gigaczadem jak ja. 

Edytowane przez Montella26
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Miszka napisał:

Kiedy poszedł na kontrolne spotkanie do tego terapeuty - mężczyzny i ogłosił tej terapeutce, że chce zrezygnować, to ona namówiła go jeszcze na "sesję domykającą". Po tej domykającej sesji tak urobiła dzieciaka, że zgodził się kontynuować terapię u niej.

Dodam tylko, że babka ma standarty typu "nie odwołasz wizyty 3 dni wcześniej, nie przyjdziesz na wizytę, i tak płacisz, bo ja poświęcam Tobie swój czas"

JPRDL, przecież to się nóż w kieszeni otwiera. Znając życie, w kaczystanie psycholodzy to pewnie taka sama kasta świętych krów jak konowaly i żadna komisja etyki zawodowej/ dyscyplinarna, o sądach już nie wspominając nie dopatrzy się jakichkolwiek naruszeń czy nieprawidłowości.

Kilka osób z forum ( liczę się z ich zdaniem/ opinią) sugerowało mi właśnie psychoterapeutę, mężczyznę. Sceptycznie do tego podchodzę słysząc na żywo lub czytając tutaj podobne historie.  Zresztą kto jak nie ja sam jest w stanie rozwiązać moje problemy.

 

34 minuty temu, Miszka napisał:

. Teraz panuje wszystko inne, wady zgryzu, nie wystarczająco białe zęby. Co drugi dzieciak z aparatem na zęby w liceum. Co się stało? Ludzie nagle chorują na zęby czy dentystom się próchnica skończyła do leczenia? Więc ciężko związać koniec z końcem w gabinetach dentystycznych?

 Z jednej strony racja. Poczuje, który pacjent ma $$ i " jak się daje, to się kraje".  Sam w zeszłym tygodniu od swojej p. stomatolog usłyszałem, że moje uzębienie jest w lepszym stanie niż ponad 90% populacji w moim lub zbliżonym wieku. Wg niej sam fakt, że mam całą klawiaturę, to już rzadkość u pacjentów ok. 30tki.

Edytowane przez Kiroviets
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ile macie lat że nie skojarzyliście iż te instytucje są przede wszystkim żeby doić? Jak ktoś miał jakieś wątpliwości to ostatnie trzy lata powinny dać mu do myślenia. 

 

Z uzębieniem sam mam podobnie, u mnie starzy też olali i będę działał na własną rękę, nie wiem czemu ale ostatnio widzę sam z siebie dużą poprawę. 

A co do twarzy jak Montella mówi spróbuj mewingu za darmo, założyłem temat o poprawnym ułożeniu języka tak jak temat o uzębieniu zależnym od pokarmu:

 

Zbiór o lookmaxingu:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.