Skocz do zawartości

Nie warto ciężko pracować w Polsce. Większość i tak niczego się nie dorobi


Patton

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

 

No dobrze, ale dalej nie rozumiem co to ma wspólnego z tym, że potencjalni wyborcy Konfederacji, będą na nią głosować z powodu zrobienia na złość Julkom co to Oskarów wolą zamiast prawilnych chłopaków 🙂

Dlaczego ludzie głosują na PO. Bo PIS jest zły. Dlaczego na PIS? Bo PO złe. 
Dlaczego na konfe? Bo lewactwo złe i trzeba coś z tym zrobić.

PS. Nie piszę o wszystkich wyborcach konfederacji, ale jest część takich co zaiwania fizycznie u Janusza, mieszka kątem u rodziców albo wydaje pół pensji na wynajem i narzeka na horrendalne koszty życia. I ja ich nie rozumiem bo jedyne co konfa im ma do zaoferowania to walka z LGBTQWERTY, wartości konserwatywne podlane troszkegwałcizmem (Ja nie zaglądam innym do łózka) i rynkową weryfikacje (Jak GUS jeszcze podawał dominantę wynagrodzeń to była ona w pobliżu  minimalnej, nie śtredniej)
A jeśli rynek już teraz weryfikuje ich w okolicy minimalnej to jak to będzie jak Konfederacja zdobędzie większość? I ta minimalna nie będzie już oczywista a zamiast niej zaś będzie urynkowienie sprzężone z odebraniem socjalu? Bassfreak bodajże jeździ z szamą pod znakiem Glovo. Zarabia x. Przychodzi konfa, konkurencja wzrasta bo jeżdżenie w Glovo jest w zasadzie zajęciem, którego tylko niepełnosprawni nie będą w stanie podjąć czyli wszyscy żyjący z socjalu się na tego typu prace rzucają. 
Efekt, bassfreak o ile nie zdobędzie posadki specjalisty od X, zapewne będzie musiał obniżyć swoje wymagania finansowe. Może to będzie 0.9 x, może 0.8 x. Nie wiem.
Jak mu sie przestanie spinać budżet to będzie musiał się wyprowadzić do tańszego lokalu. Albo zapierdalać więcej,






 

27 minut temu, wielebny93 napisał:

Bo do tego potrzebny jest konkretny fach + doświadczenie, albo wyższa kombinatoryka.

I koniunktura. Fachura w recesji branżowej może też mieć ciężko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wolumen napisał:

W galeriach tłumy, kurierzy jeżdzą jak potłuczeni, w pacakomatach brakuje miejsc, dostawiane są co chwile nowe szafy- ktoś, za coś ten towar zamawia.

Wakacje sprzedają się jak świeże buleczki, alkohol schodzi z półek w zawrotnym tempie.

Osiedla się budują zarówno deweloperskie jak i prywatne domy.

To jest trochę rozumowanie obarczone ryzykiem popełnienia błędu. Zobacz- ja też mam podobne obserwacje do Twoich. Ludzie chodzą do galerii, stawiają domy, jeżdżą niezłymi samochodami, ale... zrób taki eksperyment- zaszalej, pojedź na drogie wakacje do drogiego hotelu. Na pewno zobaczysz tam super ludzi, super samochody pod hotelem i zawrotne ceny. Można stwierdzić, że większość ludzi tam nie robi tego na pokaz i rzeczywiście po prostu stać ich na takie hotele, samochody i tak dalej. Możesz tam dojść do refleksji, że ludzie w Polsce to jednak mają kasę. Z drugiej strony poprzebywaj w towarzystwie osób, które zarabiają 3 tysiące miesięcznie. Możesz dojść do przekonania, że w Polsce jest bieda i ludzie nie mają kasy. A prawda według mnie leży po środku- większość ludzi zarabia 3-4 tysiące miesięcznie, a jakieś 20 procent może zarabia więcej, gdzie w tych 20 procentach znajdą się tacy, którzy zarabiają bardzo dużo. I tyle wystarcza, żeby galerie były pełne i powstawały nowe domy, jeździły po drogach nowe samochody. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wolumen napisał:

Dla mnie praca była od zawsze w pierwszej kolejności dla pieniędzy.

Ja nie mówię, że to lepiej lub gorzej.

Zwracam uwagę, że poprzez docelowość pracy ucieka nam jej teraźniejszość a ilość czasu jest na tyle duża, że warto się imo nad tym pochylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 28.03.2023 o 11:58, Iceman84PL napisał(a):

Polacy to tania siła robocza, która daje sobie pluć w twarz i wykorzystywać do granic niemożliwości.

Zobacz jak władza nienawidzi sektora prywatnego jak już za czasów komuny niszczyło się indywidualizm, własność bo według neokomunistów 

wszystko ma być wspólne czyli niczyje by to wszystko porozkradać

Na dowód prawdziwości Tezy Brata Icemana84 daje link do tego artykułu: Gigant IT zwalnia 200 osób w Poznaniu. Zastąpi ich pracownikami z Indii:

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/gigant-it-zwalnia-200-osob-w-poznaniu-zastapi-ich-pracownikami-z-indii/ylj9w96

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.