Skocz do zawartości

Prośba o doradzenie przy kupnie aparatu, obiektywu itp.


Rekomendowane odpowiedzi

12 minutes ago, GriTo said:

 

Miałeś powiększalnik Krokus?

Jaki model? :)

A nie. To była Beta, cała pancerna i w "młotkowej" farbie. Nawet nie wiem, czy na pewno naszej produkcji. Jeszcze po ojcu odziedziczyłem i chyba jeszcze gdzieś zabytek jest. Koreks był ruski, a kuwety Fotonu. I obowiązkowe czerwone lampki. 😁 Tylko cz-b, w kolor się nie bawiłem. Człowiek godzinami w piwnicy siedział. 😎 Pamiętam na Świętokrzyskiej w Wawie był sklep fotograficzny, to się po odczynniki i papiery jeździło. Ech nostalgia. 🤔 Tego świata już dawno nie ma. 😁

56315b384666a08b407ef8172a97

 

 

Edytowane przez maroon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, maroon napisał:

A nie. To była Beta, cała pancerna i w "młotkowej" farbie. Nawet nie wiem, czy na pewno naszej produkcji. Jeszcze po ojcu odziedziczyłem i chyba jeszcze gdzieś zabytek jest. Koreks był ruski, a kuwety Fotonu. I obowiązkowe czerwone lampki. 😁 Tylko cz-b, w kolor się nie bawiłem. Człowiek godzinami w piwnicy siedział. 😎 Pamiętam na Świętokrzyskiej w Wawie był sklep fotograficzny, to się po odczynniki i papiery jeździło. Ech nostalgia. 🤔 Tego świata już dawno nie ma. 😁

56315b384666a08b407ef8172a97

 

 

 

Zapytaj młodzież - co to jest koreks :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niemlodyjoda Wrzucę jeszcze krótki filmik z YT. Wspominałeś że interesuje Cię fotografia krajobrazów. Na tym filmiku gość bardzo fajnie prezentuje na czym warto skupić swoją uwagę.

Zobaczysz, że czasami ważniejsze od sprzętu jest posiadanie sporej ilości wolnego czasu. Wybierasz się np. do Cinque Terre we Włoszech. To pięć pięknych kolorowych miasteczek nad samym morzem. Tutaj przykładowa fotka z tamtego regionu:

cinque_terre_header_1_-tSa-730X490.png

 

Chcesz zrobić podobne zdjęcie, jesteś tam rankiem. Jest to zachodnie wybrzeże, więc takie ładne słońce "od morza" będzie dopiero w "złotej godzinie" wieczorem. Więc albo "tracisz" cały dzień dla tej jednej fotki, albo pstrykasz w zastanych warunkach (słońce od lądu i budynki w cieniu) i nie ma efektu. Dlatego czasami jak masz już jakiś plan podróży to ciężko nagle rzucić wszystko i zostać gdzieś cały dzień dłużej dla jednej foty. Na zasadzie albo fajne miejsce, albo np. zobaczę dodatkową lokalizację którą planowałem odwiedzić, a na którą nie starczy czasu jak "zmarnuje" dzień na tą fotkę.

 

wspomniany poradnik:

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

@JoeBlue, @maroon, @SamiecGamma, @RENGERS, @icman, @slusa, @Gremlin, @Mosze Red, @Maciejos i @Zdzichu_Wawa -  dziękuję za Wasze przemyślenia i porady.

 

Przejrzę polecone materiały, książkę pierwszą zamówiłem i dokonam wyboru aparatu i reszty.

 

Chęci są, czas jest, dla mnie to nie problem spędzić w oczekiwaniu na dobre światło etc. czas - nikt mnie tutaj nie goni, forma relaksu :)

 

A więc - do roboty :) 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.