Skocz do zawartości

Co do pielęgnacji zarostu?


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Wkręciłem się trochę w modelowanie/przycinanie zarostu. Zaczynam fajnie wyglądać na 6-9 mm, jeszcze testuję temat długości. Mam jednak wrażenie wysuszenia tego zarostu po pielęgnacji i zwykłe kremy, też z aloesem przyznam, średnio działają. Przy okazji może polecicie coś do pielęgnacji zarostu, czy można, np. nadać mu większego nabłyszczenia lub cokolwiek. Inspiracje mile widziane, może coś ktoś działa, więc chętnie się zapoznam z doświadczeniami.

 

Docelowo chcę uzyskać dobrą gęstość zarostu na 9 mm, żeby był naprawdę wyrazisty, wyrównany i nabłyszczony, ale bez wpływu na komfort żarcia, odświeżony, czysty, żeby morda mi się nie wysuszała i łatwiej wchodziły włosy pod maszynę i obróbkę. Pewnie możecie sobie wyobrazić, o co mi chodzi 😆

 

I tak kurła, robię to dla siebie xD Patrzę na ten podły ryjec w lustrze i mogę się uśmiechnąć xD

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, bardzo dobrze @mac, że robisz to dla siebie.

Za niewielkie pieniądze możesz kupić szampon, olejek, odżywka, krem do brody.

Do tego szczotke i grzebień oraz brzytwę do miejsc gdzie maszynka nie dochodzi.

Baw się, testuj, modeluj i przekonaj się jaki zarost Ci pasuje.

 

Obecnie sam jestem na etapie zapuszczania brody.

Zawsze nosiłem taki zarost na 1 cm a teraz postanowiłem, że zaszaleje.

Marzy mi sie broda jak u drwala czy legendarnych wikingów😁

 

 

Zestaw Do Brody M.BARBE Kosmetyki Nożyczki Brzytwa - ERLI.pl

zestaw-do-brody-m-barbe-kosmetyki-nozyczki-brzytwa

 

 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceman84PL o Panie, już kupione xD

 

Ty coś takiego stosujesz? Szczególnie mnie interesuje, jak ta odświeżająca odżywka się sprawdza.

 

Celuję w ten wygląd i mam do niego wyraźne predyspozycje, więc szkoda nie wykorzystać.

 

3679a20172cfd4be8f54cb818a0abd30.jpg

Boxed_beard.width-800.jpg

Edytowane przez mac
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem posiadaczem zarostu i od siebie proponuje kupić przede wszystkim kartacz do rozczesywania włosów, szampon do brody i jakiś olejek do brody, choć niektórzy polecają nawet zwykły, spożywczy olej kokosowy nierafinowany. Dasz trochę na paznokcia i później wczesujesz, tylko nie przesadź z ilością bo będzie Ci się świecić jak psu jajca xD Wosku do wąsów nie potrzebujesz, chyba, że chcesz sobie zrobić taki piracki, zawijany. Jeśli sam sobie modelujesz i przystrzygasz brodę no to zakładam, że trymer i nożyczki masz. Także jak dla mnie tylko te rzeczy co wymieniłem wcześniej, w zupełności wystarczy do pielęgnowania brody.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mac napisał:

 

Boxed_beard.width-800.jpg

 

Obecnie noszę identyczny zarost i jedyne, czego używam, to kartacz, olejek i balsam. Jako olejku, używam dostępnego od ręki w każdym Rossmanie Roomcaysa i choć nie mam porównania z produktami za kilkaset złociszy, to moim zdaniem sprawdza się wystarczająco, jako zmiękczacz i nawilżacz. No i pachnie garażem, a przynajmniej wcześniejsze partie, bo obecny egzemplarz jaki mam, to już tak nachalny w skojarzeniach nie jest.

 

Szamponu do brody nie używam, bo trąci mi to lekko krwiopijstwem, więc myję ją po prostu czystą wodą. Oczywiście wysusza to włosie na chrust, więc po prysznicu natłuszczam brodę balsamem, bo olejek nie sprawdza się na mokry zarost. 

 

To tyle z kosmetyków. Z bajerów, to sprawiłem sobie brzytwę i obecnie już z pogardą spoglądam na plastikowe maszynki. Jak tylko wyrobi się solidny chwyt i nabierze pewności w ruchach, to komfort golenia jest nie do porównania, szczególnie, że wygalam tylko ,,obramowanie".

 

Długość włosia i kształt brody kontroluję tylko przy pomocy nożyczek - wprawiłem się już na tyle, że w sumie nie mam po co chodzić do barbera.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac 

Spoko opcja.

Ja noszę skromny zarost [tak z 2,5-3cm?] od 3 lat, może trochę dłużej. 

Ale jestem dosyć minimalistyczny, kartacz do czesania i prawie brak kosmetyków, plus sam go sobie przycinam - jak czasem coś spierdolę to macham na to ręką, nauczony doświadczeniem.

Jak będziesz golić szyję to nie na równi z linią żuchwy, tylko trochę niżej. :P 

U mnie to plus minus tak wygląda na jakimś zdjęciu z zeszłego roku, chociaż ostatnio chciałem się ogolić dla odmiany i ew zapuścić od nowa:

https://i.imgur.com/hv4odGN.jpeg

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz ktoś pomysł jak ujarzmić przede wszystkim siwe włosy na brodzie? W sensie nie chce farbować, ale one po kąpieli/porannej toalecie - każdy w swoją stronę. Nakurwiam intensywnie kartaczem (swoją drogą barber mówił żeby trochę siły włożyć aby też pobudzić włoski, a nie delikatnie głaskać i czesać), używam olejku, mam szampon, ale tak czy siak problem dalej występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mac napisał:

@Iceman84PL o Panie, już kupione xD

 

Ty coś takiego stosujesz? Szczególnie mnie interesuje, jak ta odświeżająca odżywka się sprawdza.

 

Celuję w ten wygląd i mam do niego wyraźne predyspozycje, więc szkoda nie wykorzystać.

 

3679a20172cfd4be8f54cb818a0abd30.jpg

 

Ten to jeszcze ma chyba brwi zrobione. A może i rzęsy. 😁

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mac napisał:

Celuję w ten wygląd i mam do niego wyraźne predyspozycje, więc szkoda nie wykorzystać.

Dokładnie taką noszę ;) Miałem dłuższą kiedyś, ale wolę jednak tę wersję. Olejek do brody i kartacz. W sumie nic innego do zarostu nie stosuję. + Trymer w maszynce elektrycznej do podcinania.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mosze Red napisał:

Ja utrzymuję stan 2dniowego zarostu za pomocą trymera, jakoś posiadanie brody mnie nie rajcuje, ale co kto lubi. 

U mnie było tak samo, ale ostatnio pomyślałem sobie, że może jakaś zmiana się przyda w wizerunku. Chodziłem na długie włosy wiele lat, teraz na krótko i z brodaczowem. Zachowuję się, jak feministka, co włosy pofarbowała na niebiesko i myśli, że to coś znaczy xD

 

No i lubię czuć smak pomidorówki na kilka dni po spożyciu. Inflacja, bieda Panie.

Edytowane przez mac
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mac napisał:

Ty coś takiego stosujesz? Szczególnie mnie interesuje, jak ta odświeżająca odżywka się sprawdza.

 

Ogólnie to dwa razy dziennie myje brodę szamponem do tego olejek lub odżywka gdzie po czasie stosowania

widzę znaczącą różnice niż jak nie stosowałem kosmetyków.

Broda cię nie drapie bo stary naskórek na bieżąco usuwasz, oczywiście do tego czesanie to podstawa,

jest również przyjemny zapach, włosy lepiej sie układają, zarost wydaje sie gęściejszy.

Do modelowania dobry będzie wosk bo przy większych brodach to na powietrzu wiatr może rozwiewać 

zarost na boki.

 

 

 

 

 

4 godziny temu, mac napisał:

U mnie było tak samo, ale ostatnio pomyślałem sobie, że może jakaś zmiana się przyda w wizerunku.

 

Uważaj bo broda przyciąga kobitki😁

8 godzin temu, Spokojnie napisał:

A masz ktoś pomysł jak ujarzmić przede wszystkim siwe włosy na brodzie?

 

Sam się z tym zmagam i powiem szczerze nie mam pojęcia, chyba zostaje co jedynie farbować lub regularnie wycinać siwe włosy.

Jest to czasochłonne i będziesz musiał tego pilnować bo szybko odrastają.

Robiłem tak przez jakiś czas jednak dałem spokój bo z czasem nie wygramy.

Trzeba zaakceptować fakt, że się starzejemy😉

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Nacomi z nasion bawełny. Bardzo skutecznie zmiękcza zarost. Fajnie się sprawdza też przed myciem brody olej z pestek winogron lub z awokado.

Ogólnie na tej stronie jest dość kompleksowo napisane jak powinna wyglaać odpowiednia pielęnacja brody i zarostu tak wieć warto jest sobie zerknać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.