Skocz do zawartości

Dobry alkohol na prezent


Mocny Wilk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chciałbym wyrazić wdzięczność mojemu dobremu znajomemu. Dzięki jego pomocy oszczędziłem na pewnym przedsięwzięciu kilkanaście tysięcy + uzyskałem lepsze warunki niezwiązane bezpośrednio z finansami. Niestety nie wiem jaki alkohol lubi, a nie mogę się tego dowiedzieć bez jego wiedzy, a myślę że niespodziewane wyrazy wdzięczności dadzą lepszy rezultat niż wprost uprzedzone. 

Znajomy jest po 40, facet na poziomie, prezes firmy, sportowiec. Z tego co oglądałem na necie to puki co chodzą mi po głowie 2 wódeczki: 

- uluvka

- belvedere lake bartężek

 

Prośba o polecenie jakiegoś dobrego i eleganckiego alko, sam niestety nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mocny Wilk napisał:

dobremu znajomemu.

Polecam:

Dobrze wchodzi :) Ładnie, estetycznie spakowane.

1.png

 

 

 

Albo bimber Ducha puszczy, mocny jak cholera, tak dobry, że nie trzeba przepijać i kopie niesamowicie, ja po 5 już odleciałem i co najważniejszy jak się schlejesz nie masz kaca następnego dnia, nie rzygasz jak kot.

Po ten specyfik trzeba jechać na Podlasie, ciężko dostępny.

 

Epx9z0tW4AAu-nx?format=jpg&name=large

 

 

Albo dobrego winiacza:

 

thumb_xlarge_1660726345IMG_8279_removebg

https://bluewine.pl/wszystkie-wina/stettyn-the-guardian

https://krest.pl/pl/wodki/wodka-ziemniaczana-miler-spirits

https://smaczajama.pl/pl/p/Wodka-Samogon-Podlaski-Zytni-3l/11669

https://smaczajama.pl/pl/p/Wodka-Yeni-Raki-Ala-47-0%2C7l/10124

 

Tez piłem kiedyś rakije, dobra jest, polecam:

 

e6edf2515c61408458ab124e8e2d63c9.jpg

 

 

Kolejny super trunek, polecam miodowego Jacka Danielsa.

 

500_500_productGfx_4699e99bee0bfd22f36c3

Albo kupić możesz, jednak wysyłka z za granicy pocztą ta butelka tego alkoholu. Arak. Dobre bo arabskie, piłem kiedyś. Zapytam znajomego o stronkę, gdzie to można kupić, wysyłka jest z krajów arabskich. Podajże Jordania

 

1518034400_arak-2.jpg

Edytowane przez Druid
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mocny Wilk napisał:

Prośba o polecenie jakiegoś dobrego i eleganckiego alko, sam niestety nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ;).

Acha i jeszcze, ta gorzałę sobie obczaj, jak byłem na Ukrainie ja piłem, super wchodzi, chilli zabija smak wódki, ale za to ma super posmak, ciężko dostępna.

 

Nemiroff-Honey-Pepper.jpg

 

https://domalkoholi.pl/pl/p/Nemiroff-Honey-Pepper-0%2C5L-40/443

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz komuś dałem alko w podzięce. Byłem w JP u wuja mojej byłej, który niesamowicie nas ugościł i zabrał na jednodniową wycieczkę, a potem nawet do dobrej restauracji na szamę (za którą zapłacił pokaźny rachunek). Powiedziałem byłej, że za taką gościnę powinniśmy mu się jakoś odwdzięczyć, chociaż drobiazgiem. Dostał od nas butelkę Dom Perignon. Cieszył się jak dziecko, bo akurat ładnie prezentowała się w jego gablotce różności.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich bardziej oryginalnych Absynt:

https://amarone.pl/alkohole/wszystkie-alkohole-3/absynth  - raczej trudno dostępny stacjonarnie, ale można kupić w sieci. 

Absynt stał się popularny w XIX wieku w Europie, zwłaszcza we Francji, gdzie był powszechnie spożywany przez artystów, pisarzy i intelektualistów. Zyskał reputację jako napój inspirujący i zyskał miano "Zielonej Wróżki". W związku z jego popularnością i niektórymi opowieściami na temat jego składu i działania, w niektórych krajach został uznany za niebezpieczny i zakazany.

Absynt zawiera substancję aktywną zwana tujonem, która w nadmiernych ilościach może być szkodliwa dla zdrowia i wywoływać halucynacje. Jednakże, dzisiejsze absynty produkowane są zgodnie z rygorystycznymi normami i przepisami, co sprawia, że są one bezpieczne do spożycia w umiarkowanych ilościach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miler zacny, ma też fajny gin,

Starkus - bardzo ciekawa polska marka. 

 

Tylko jak nie znasz jego preferencji to rzeczywiście Belvedere, może być najlepsze. Bo po prostu czysta, premium. Z drugiej strony jest dość bezosobowe.

 

Poza tym widzę, że sporo osób, szczególnie ogarniętych zaczyna stronić od alkoholi.

 

Rozważ podarowanie czegoś praktycznego, klasycznego i klasy premium. Miler ma fajne portfele. Poszetka jedwabna malowana ręcznie, coś takiego.

 

ps. nie wiem jakie są wasze relacje, i jaki był jego nakład pracy,  ale nie powinno to być coś jednak trochę droższego jeśli zaoszczędziłeś te kilkanaście tysięcy. Na twoim miejscu wolałbym się przyłożyć, żeby to było coś bardziej osobistego.  

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cię mortal kombat @zuckerfreiznowu się spotykamy.

Godzinę temu, vodkas85 napisał:

absyntu

Rzadko pijam ale ten absynt a raczej jego działanie mnie ciekawi.

Opisz bardziej szczegółowo.

9 godzin temu, robert_m napisał:

Absynt zawiera substancję aktywną zwana tujonem, która w nadmiernych ilościach może być szkodliwa dla zdrowia i wywoływać halucynacje

Te działanie mnie ciekawi.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2023 o 23:13, Mocny Wilk napisał:

Znajomy jest po 40, facet na poziomie, prezes firmy, sportowiec.

Sorry za offtop, bo pytasz o alko... Ale mi się w głowie zapaliła lampka - czemu akurat alko? W zależności od budżetu może lepiej pójść w kierunku jakiegoś wypasionego pakietu SPA z masażem dla niego i partnerki, albo może jakieś zaproszenie do knajpy na bogato? Oba pakiety nie są uwiązane stała data, mogą wykorzystać w określonym dogodnym dla siebie czasie.

 

Jestem przekonany że dużo lepiej zostałoby to odebrane. 

 

Ps. Mam awersję do prezentów typu fajne alko, chociaż sam pije, to jednak wolałbym dostać dobra książkę zamiast litra whiskey.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prezent ma być alkoholowy to nie polecam kupowania wódki, imo lepszym wyborem będzie jakaś mniej znana whisky np. Kavalan, Bruichladdich lub bourbon np. Blanton's.

Ewentualnie MP alkohole ma w swojej ofercie fancy Armagnac i podczas organizowanych przez nich festiwali można dorwać np 30-40 letni trunek w okolicach 3-4 stówek.

https://wina-mp.pl/produkty?kategoria[0]=9  - na promkach chodzą 40-50 % mniej.                                                                                                                                                                                                                                  

Edytowane przez Sankti Magistri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Spokojnie napisał:

Sorry za offtop, bo pytasz o alko... Ale mi się w głowie zapaliła lampka - czemu akurat alko? W zależności od budżetu może lepiej pójść w kierunku jakiegoś wypasionego pakietu SPA z masażem dla niego i partnerki, albo może jakieś zaproszenie do knajpy na bogato? Oba pakiety nie są uwiązane stała data, mogą wykorzystać w określonym dogodnym dla siebie czasie.

 

Jestem przekonany że dużo lepiej zostałoby to odebrane. 

 

Ps. Mam awersję do prezentów typu fajne alko, chociaż sam pije, to jednak wolałbym dostać dobra książkę zamiast litra whiskey.

To pierwsze co mi przyszło do głowy, że za przysługę wypada sprezentować dobrą butelkę. Chociaż teraz jak o tym myślę to nie jest to najlepszy pomysł, bo obdarowana osoba może nie być entuzjastą trunków :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.