Skocz do zawartości

Tomasz Komenda ma nowe kłopoty. Tym razem oprócz partnerki walczącej o alimenty, do wściekłych o zniknięcie Pana K., dołączyła najbliższa rodzina


Rekomendowane odpowiedzi

35 minutes ago, cst9191 said:

Tyle kasy mieć i się nie podzielić z rodzinką?

 

Postaw trochę inaczej pytanie. 

 

A co jak rodzinka miała świadomość, że może być z tej "walki" duża kasa? 

 

Wtedy trochę inaczej to akcentuje motywacje i późniejsze "rozczarowanie", prawda? 

 

Ale są tacy, co wszędzie altruizmu się dopatrują, nie przeczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maroon napisał:

I co, żaden w dupę niedojebany "autorytet" z prof. dr hab. przed nazwiskiem nie zdawał sobie sprawy jak to będzie wyglądało po wyjściu dla człowieka wyobcowanego społecznie, jeszcze z jakimiś zaburzeniami? 

Funkcjonuje coś co się zwie opieka postpenitencjarna...ale nawet w teorii to ułomna konstrukcja.

Do tego ops-y...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest w tej Polsce, dlatego jak osiągnięcie jakikolwiek sukces to się nie chwalić, nowe auto? A te raty mnie przygniatają i cholerstwo ile pali. Jakaś premia? At wszystko pójdzie na kredyt, nie ma się z czego cieszyć. Wakacje za granicą? Rok będziemy spłacać, czemu dałem się namówić.

 

Jeśli ktokolwiek z rodziny czy "przyjaciół" a nawet dalecy orbiterzy wyczują siano to uciekać! Nie ma większego zagrożenia od polaków robaczków co chcą Wam "pomóc". Jakakolwiek wygrana na loterii czy coś podobnego to trzeba spdalać za granicę bo w tym wariatkowie nawet małe oznaki że się Tobie powodzi sprawią że wszyscy będą zazdrościć, będą chcieli uczknąć z Twojego sukcesu, a jak zobaczą że nic nie dostaną to Ciebie zniszczą! Łatwiej jest niszczyć niż brać się do roboty, nie ważne czy to znajomi czy rodzina.

Jak ja się cieszę że uciąłem wszelkie pasożytnicze znajomości, bo ci "najwięksi" moi przyjaciele z boku niszczyli mi biznes i jeszcze pytali się jak idzie, nie chwalcie się nigdy, a jak ubierzecie odpowiednią sumę, wyjeżdzajcie z tego wariatkowa, zdrówka :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest bardzo trudny i śliski temat, ponieważ nie znamy wszystkich elementów układanki. 

Przede wszystkim Pan Komenda powinien przejść terapię z Psychologiem/Psychiatrą/Superszamamanem ?.

Opieka psychologiczna obowiązkowo do końca życia i nie wiem czy by to naszego Bohatera wyprostowało....?.

 

Związek z Kobietą w jego przypadku absolutnie wykluczony, ponieważ po co sobie dorabiać jeszcze kłopotów.

Nasz Bohater jest bardzo nietuzinkowym przypadkiem z uwagi na nagromadzenie ogromnej ilości cierpienia plus nagłe bogactwo,

a do tego jeszcze Rodzina i Kobieta, z którą już ma Potomka.

 

Faktycznie najlepiej by było jak już zauważyli przytomnie  Bracia, że wyjazd zagranicę na długo plus prywatne terapia to jest najlepszy pomysł.

Obawiam, że jeszcze usłyszmy o Panu Komendzie, oby to były pozytywne informacje.😀

Edytowane przez Legionista
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tmr said:

Funkcjonuje coś co się zwie opieka postpenitencjarna...ale nawet w teorii to ułomna konstrukcja.

Do tego ops-y...

Wymień coś, co u nas funkcjonuje dobrze. I nie jest związane z opresyjnością państwa wobec obywatela. Ja nie potrafię, mimo że bardzo bym chciał. 

 

Tu mamy przykład, jak system dwa lub nawet 3x dał dupy. Raz że dopuścił do takiego wyroku i to bez konsekwencji dla nikogo, dwa (plotki) to co gość przeżył w pierdlu, trzy że został pozostawiony sam sobie i hienom po wyjściu. 

 

Ok, ktoś powie wyjątek. Ale wyjątki stanowią regułę, która może każdego spotkać. 

 

Ps. Taki offtop. Znajomy ostatnio opowiadał jak po długich bojach doprosili się chłopców radarowców na ulicy w terenie zabudowanym, na której 120-150km/h to jest standard. Akurat stali za płotem znajomego. I co kogoś złapali, to były heheszki, że "upierdliwi mieszkańcy narzekają na zapierdalanie". 

 

Zgniły system, zgnili ludzie, to i zgniłe efekty. 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tmr napisał:

Nie tylko on. Ta pomoc postpenitencjarna wg mnie w ogóle się nie sprawdza. Jest bo coś musi być.

Nie ma prawa sie sprwadzać. Bo jest niedofinansowana i ograniczona do minimum. Niechby tylko spróbowali coś z tym zaradzić to by było wieszanie psów ze marnują kasę na więźniów a na <wstaw cokolwiek> brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Libertyn napisał:

Nie ma prawa sie sprwadzać. Bo jest niedofinansowana i ograniczona do minimum. Niechby tylko spróbowali coś z tym zaradzić to by było wieszanie psów ze marnują kasę na więźniów a na <wstaw cokolwiek> brakuje

Był ze 2 lata raport NIK-u dot. tej problematyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

https://wiadomosci.wp.pl/zaskakujacy-final-sprawy-tomasza-komendy-6981064793737728a

 

"Prokuratura przez kilka lat szukała odpowiedzi, kto stał za niesłusznym aresztowaniem i skazaniem Tomasza Komendy.

Jak ustalił Onet, 28 grudnia wątki zostały umorzone. W ten sposób umorzone zostało całe postępowanie. - Nikt nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności karnej - usłyszał dziennikarz w łódzkiej prokuraturze, która zajmowała się sprawą."

 

 

Pozwolicie, że nie skomentuję bo brak wystarczająco obelżywych słów...

  • Smutny 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Brat Jan napisał(a):

nie skomentuję

No dobra skomentuję.

Skoro w tak medialnej i grubej sprawie da się całą odpowiedzialność za błędy zamieść pod przysłowiowy dywan to co można myśleć o skali wrabiania niewinnych ludzi aby na swoim terenie mieć wyniki i zaklepać sobie premie oraz awanse?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiecie? Państwo polin ma się świetnie. Będzie tylko gorzej w tym grajdole.

 

W ogóle po całej tej historii nurtuje mnie jedno pytanie i chciałbym znać Wasze zdanie a mianowicie - czy nie przeszło Wam przez myśl że każdy z nas mógłby się znaleźć na miejscu pana Tomka? Każdy z nas ma przecież osobę w swoim życiu, której ,,zaszedł za skórę'' albo osobę której zwieracze puszczają jak widzą, że radzicie sobie lepiej od niej w życiu. Osobiście mnóstwo osób mnie nienawidzi i nie dlatego, że jestem chamski bo staram się być dobrym człowiekiem, tylko dlatego że sobie radzę w życiu. W związku z tym często mam obawy, że ktoś mógłby chcieć mi ,,zaszkodzić''.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Brat Jan napisał(a):

No dobra skomentuję.

Skoro w tak medialnej i grubej sprawie da się całą odpowiedzialność za błędy zamieść pod przysłowiowy dywan to co można myśleć o skali wrabiania niewinnych ludzi aby na swoim terenie mieć wyniki i zaklepać sobie premie oraz awanse?

Przypadek Tomka Komendy przypomina mi głównego bohatera serialu "skazany na śmierć"

Na kogoś musiało trafić.

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sgt. Hugo Stiglitz napisał(a):

W związku z tym często mam obawy, że ktoś mógłby chcieć mi ,,zaszkodzić''.

Z tym to fakt, jest masa ludzi gotowych utopić kogoś w łyżce wody. Trochę masz lepiej w życiu, często nie dzięki znajomościom, talentowi, tylko ciężkiej pracy.

 

Jesteś w rankingu Forbes 100 najbogatszych Polaków, tylko to ukrywasz, teraz sprzedaż swoje udziały w firmie, której dorobiłeś się, kupujesz willę na Majorce i Włoskiej Riwierze, żyjesz do końca życia jak Lord. Szaleństwo.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie adwokata od trumien na kółkach?

 

Paweł Kozanecki, adwokat od "trumien na kółkach", znowu może wykonywać obowiązki. Został odwieszony przez izbę adwokacką.

 

O sprawie informuje TVN24, który informacje otrzymał z łódzkiej palestry. - Decyzja jest skandaliczna i uderza w dobre imię wszystkich osób, które wykonują ten zawód – mówi jeden z informatorów serwisu.

Mimo że wobec Kozaneckiego toczyło się lub toczy aż siedem postępowań dyscyplinarnych, to możliwość wykonywania zawodu stracił z powodu nieopłacenia składek samorządowych.

https://dorzeczy.pl/kraj/525468/kozanecki-wraca-do-zawodu-to-adwokat-od-trumien-na-kolkach.html

 

 

A co słychać u Majtczaka? Miała być ekstradycja, ale coś ucichło. Standardowa procedura. W bazie CEIDG widnieje, że jego tatuś założył firmę w 1986 roku. Kto wtedy mógł zakładać firmę? No właśnie.

 

----

 

Tu też dobre. Gość kilkukrotnie próbuje rozjechać przypadkowych ludzi, po kilku próbach wreszcie mu się udaje, zabija 2 osoby a sąd zmienia charakter czynu z zabójstwa na wypadek ze skutkiem śmiertelnym i skazuje go (notorycznego przestępcę) na 6 lat więzienia. 

https://tvn24.pl/lublin/zamosc-wjechal-w-dwie-osoby-siedzace-pod-wiata-na-stacji-paliw-sad-uznal-ze-to-byl-wypadek-7687620

Tu kierowcę autobusu za rozjechanie jakiejś patusiary sąd skazał na 16 lat więzienia:

https://www.rmf24.pl/regiony/slaskie/news-przejechal-autobusem-19-latke-kierowca-skazany-na-16-lat-wie,nId,7052410#crp_state=1

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 jeśli nie ma prób umorzenia sprawy to niech ekstradycja trwa i pół roku. Masz przykład Giertycha, Włosi zwlekali z wykonaniem postanowień Europejskiego Nakazu Aresztowania. Teraz Zbyszek Zero udał się tam na urlop wypoczywać pomiędzy etapami leczenia. Zobaczymy jak tym razem mu pójdzie. W praworządnym państwie podchodzi się na zasadzie, lepiej nie ukarać winnego, niż ukarać niewinnego. Poza tym, gość rzeczywiście może mieć obawy o sprawiedliwy wyrok. Co by nie mówić to Donek i jego ekipa gwałcą teraz Konstytucje - gdzie te wszystkie ustawy, co miały przywrócić porządek prawny w 24h? Pewnie w jednym z mieszkań wybudowanych przez poprzedni rząd. Zagwarantujesz, że Bodnar nie będzie chciał się popisać, szybkim i sprawiedliwym procesem. Do tego lewica, będzie grzmieć o bogatych zabójcach w drogich autach - może jakiś podatek się uda przy okazji przegłosować, to już szczytowanie niektórych lewaczek zapewnione. 

 

Warto zauważyć, że na skazanie Komendy naciskał prawdopodobnie Lech Kaczyński (jest sprawca, powinien być wyrok, czy jakoś tak się wypowiadał - do odnalezienia). Sprawdziłbym co za sędzia stał za wyrokiem. Jakoś nie zdziwiłbym się gdyby był nominowany przez pełniącego obowiązki głowy państwa Andrzeja Dudę. Tyle wystarczy, nie szukałbym drugiego, ani trzeciego dna.

 

ps. Co do Tomasza prawdopodobnie zmaga się z nowotworem. Jeśli wszyscy go nagabują co powinien zrobić z majątkiem przed śmiercią, to bym się nie zdziwił, że uznał, że on podziękuje za takie wsparcie od rodzinki.  

 

ps. w 86 sporo ludzi już zakładało normalnie firmy. Bez tego PRL by padł na pysk.  

 

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.