Skocz do zawartości

Celnicy z niemiec zarekwirowali Polakowi monety o wartości 24 tyś Eur


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

No wiecie, strefa Shengen, wolny transport id atu mu zarekwirowali:

Celnicy zarekwirowali złote monety warte ok. 24 tys. euro

"Niemieccy celnicy zarekwirowali złote monety o wartości około 24 tys. euro. Przewoził je polski kierowca, który miał dostarczyć pakunek do Pragi. Mężczyzna twierdził, że nie znał zawartości przesyłki.

Funkcjonariusze z urzędu celnego w Erfurcie w miniony czwartek na autostradzie A4 w pobliżu Glauchau (wschodnie Niemcy) zarekwirowali 37 złotych monet o wartości około 24 000 euro. Przewoził je 61-letni polski kierowca.

 

Podczas kontroli w miejscu odpoczynku mężczyzna oświadczył, że podróżuje swoim pojazdem z Essen do Pragi. Twierdził, że ma przy sobie tylko 500 euro w gotówce."

 

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp/2023-04-06/niemcy-celnicy-zarekwirowali-zlote-monety-warte-ok-24-tys-euro-polak-wiozl-je-do-pragi/

 

 

To tyle jeśli chodzi o wolność w UE

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac przecież to weszło w życie w 2007 roku. 

 

Przez granice państw UE bez deklarowania można przewozić środki pieniężne w kwocie 10k euro.

 

Większą kwotę trzeba zadeklarować. 

 

W PL złoto w każdej postaci uważa się za środek płatniczy/ pieniężny. 

 

W DE z tego co pamiętam nie w każdej postaci tylko w postaci monet :D 

 

Reasumując trzeba było zadeklarować na granicy i tyle. 

 

https://www.gov.pl/web/irlandia/przewoz-waluty-przez-granice-panstw-ue 

  • Like 5
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mosze Red napisał:

Reasumując trzeba było zadeklarować na granicy i tyle. 

Tak, potwierdzam: ja od siebie chciałem dodac ten link poniższy:

https://granica.gov.pl/j/index.php/24-glowna/535-przewoz-gotowki

edit:
@Rnext też był szybszy ode mnie :D

Edytowane przez Dassler89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Brat Jan napisał:

Ciekawe jakie podejście mają do fizycznego portfela kryptowalut?

boję się , że podciągneli by to pod to:


Zgodnie z art. 2 ustęp 1 rozporządzenia (UE)  2018/1672 należy zgłosić środki pieniężne, które oznaczają m.in:

"towar używany jako wysoce płynny środek przechowywania wartości, czyli towar, który charakteryzuje wysoki stosunek wartości do objętości i który można bez trudu wymienić na gotówkę na łatwo dostępnych rynkach obrotu, ponosząc tylko niewielkie koszty transakcyjny"

ew. pod to:

"kartę przedpłaconą, czyli kartę niespersonalizowaną, przechowującą wartość pieniężną lub środki, bądź oferującą dostęp do wartości pieniężnych lub środków, która może być wykorzystana do celów transakcji płatniczych, nabycia towarów czy usług lub do wypłaty gotówki, w przypadku gdy taka karta nie jest powiązana z rachunkiem bankowym"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mac napisał:

Pojebane. Też mnie to zaskoczyło. Zarekwirowali majątek człowieka, jeszcze złote monety. Co tu się odpierdala to nie mam pojęcia.

 

Niby sprawdzają skąd je ma, dobrze że nie miał złotych zębów, bo chyba wracają stare czasy, na granicy będą stać z obcęgami

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mosze Red napisał:

@mac przecież to weszło w życie w 2007 roku. 

 

Przez granice państw UE bez deklarowania można przewozić środki pieniężne w kwocie 10k euro.

 

Większą kwotę trzeba zadeklarować. 

 

W PL złoto w każdej postaci uważa się za środek płatniczy/ pieniężny. 

 

W DE z tego co pamiętam nie w każdej postaci tylko w postaci monet :D 

 

Reasumując trzeba było zadeklarować na granicy i tyle. 

 

https://www.gov.pl/web/irlandia/przewoz-waluty-przez-granice-panstw-ue 

 

lol czyli jeśli by woził sztaby to mógłby powiedzieć że to taki ładny przycisk do papieru

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł jechać z BTC. 😜

 

@Mosze Red celnie jak zwykle. 
 

Jeżeli te monety są jeszcze zabytkowe to fiu fiu.  
 

 

Ta nie wiedział…

10 minut temu, Kacperski napisał:

starych

Jeżeli chodzi o gaz i palenie zwłok tez maja największe doświadczenie w Europie, oni ponownie zrobią dobry biznes na Ukrainie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zuckerfrei napisał:

Ta nie wiedział…

Ale z czego miałby się tłumaczyć kurwa. Przecież to jebane złote monety, nie broń, nie narkotyki, złote monety xD Mógł wiedzieć, mógł nie wiedzieć, a co to kurwa kogo obchodzi. Niedługo paragon na 100 zł będziemy podpisywać i będą sprawdzać, skąd masz tyle pieniędzy na chleb.

Edytowane przez mac
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mac napisał:

tłumaczyć kurwa.

Nie chodzi mi o tłumaczenie, nie wiemy jak się zachowywał podczas kontroli/zatrzymania. Na moje: wiedział co wiezie…

Aż mi się przypominał story telling pewnego Warszawiaka: 

 

 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac napisał:

Pojebane. Też mnie to zaskoczyło. Zarekwirowali majątek człowieka, jeszcze złote monety. Co tu się odpierdala to nie mam pojęcia.

To dobry przepis, inaczej każdy by sobie w ten sposób wywoził majątek za granice, żeby trudniej było komornikom namierzyć, jako, że od czasu do czasu coś tam ''ściągam'' z ludzi to mogę dać solidną melę na takich cwaniaków. 

 

Gość pewnie dlatego nie zadeklarował. Nie widzę innego powodu, dla którego miałby się kryć. No to teraz dostanie po dupie ;) 

 

e/ Może robił podkładkę pod upadłość konsumencką, wtedy żadne BTC, akcje nie uchronią majątku, jedynie anonimowo kupione złoto u dilera. 

Edytowane przez Patryk
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Patryk napisał:

To dobry przepis, inaczej każdy by sobie w ten sposób wywoził majątek za granice, żeby trudniej było komornikom namierzyć, jako, że od czasu do czasu coś tam ''ściągam'' z ludzi to mogę dać solidną melę na takich cwaniaków.

Dzięki. No, trochę to rozjaśnia ten wątek. Wielka szkoda, że współczesne dziennikarstwo to taki ściek, który wprowadza niedopowiedzenia. Człowiek tylko się wkurwia niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Patryk said:

To dobry przepis, inaczej każdy by sobie w ten sposób wywoził majątek za granice, żeby trudniej było komornikom namierzyć

Przecież ukrycie przed komornikiem złotych monet to żaden problem. Komornik ściany będzie pruć? Podłogi zrywać? A może ogródek przekopie? A tak w ogóle, to te monety podpisane są czy co? IMO takie uzasadnienie to brednia o (wątłych) znamionach racjonalizmu, podana do wierzenia naiwnemu jedwabnikowi.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rnext napisał:

Przecież ukrycie przed komornikiem złotych monet to żaden problem. Ściany będzie pruć? Podłogi zrywać? A może ogródek przekopie? A tak w ogóle, to te monety podpisane są czy co?

Nie wiem czemu typ tak zrobił, no oczywiście, że są opcje na ukrycie złotka. To tylko hipoteza, ja po prostu nie widzę innej opcji dlaczego gość tego nie zgłosił jak człowiek. Ewentualnie typ się chciał przenieść na stałe za granicę i akurat wpadł ze złotem. 

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.