Skocz do zawartości

Bezsenność


tmr

Rekomendowane odpowiedzi

@tmr cumplu masz wiele odpowiedzi i podpowiedzi, a cały wątek jest mega wartościowy dla Braci z podobnym problemem w przyszłości, bo według mnie poruszone zostało większość możliwych problemów.

 

Ja osobiście bym krok po kroku robił i wykluczał każdą opcję żeby zdiagnozować finalnie co było przyczyną, czasami jak zaczniemy robić kilka rzeczy naraz nie da nam ostatecznie informacji zwrotnej co było ostatecznym powodem problemu (co według mnie lepiej wiedzieć na przyszłość). Problem może być złożony, ja osobiście bym celował we wzroście kortyzolu, ale życie pisze różne scenariusze. Trzymam kciuki że sobie szybko z tym poradzisz, bo wiem po sobie jak duży wpływ ma sen na funkcjonowanie i normalne życie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem : melisska, 50 mg tradozonu, 5 mg melatoniny. Z uwagi na przyjmowanie ( powrót ) tradozonu to nie bawilem się z 5 htp.

Zasypiałem na siedząco. Wybudzałem się i kładłem. No można powiedzieć, że pospałem. Nie było to idealne. Ale spałem i nie zrywałem się przy kontakcie z poduszką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2023 o 18:20, tmr napisał:

Niczym strzyga mnie dopadła.

Jakiś czas temu odstawiłem tradozon. Bez niego spałem ok. Bez wybudzania się. Od końca grudnia jestem na TRT, ariminstane, supelków sporo do tego.

(...._

 

Przed snem : melatoninka 5 mg, herbatka z melisy, ziółka ( m inn chmiel ). Picie alkoholu nie ma wplywu.

 

A ja bym jeszcze rozważył postąpić od drugiej strony.

Szczegółow nie znam bo nie wiem wszystkiego co bierzesz.

Ale może warto NIE BRAĆ NIC, i potem stopniowo włączać.

Być może poszczególne suple mają wzajemne interakcje co sprawia że chodzisz pobudzony wieczorem/w nocy.

Na przykład, takie proste ziółko dziurawiec, a nie można wyciągu z niego brać przy psychotropach/lekach przeciwdepresyjnych.

 

Zostawiłbym samą melisę.

TRT i inhibitory aromatazy wiadomo nie wyłączałbym tak po prostu więc jak już to bierzesz to też bym zostawił (pytanie czy faktycznie jest potrzeba, czy przez rozwalony sen jest testo nisko...)

 

Co najmniej godzina przed snem, na spokojnie, spacer albo czytanie książki i picie melisy. Potem medytacja z 10 minut i od razu do łóżka. Unikanie 4 godziny przed snem światła niebieskiego (np. filtr Flux albo w ogóle nie siedzieć przed kompem). Trening/wysiłek fizyczny w pierwszej połowie dnia.

 

Na mnie bardzo mocno działa kortyzol. Już parę razy obudziłem się do łazienki o 3 w nocy, przeczytałem maila na telefonie który wywołał negatywne (lub ogólnie, intensywne) emocje, potem nie mogłem zasnąć z 2 godziny. 

Dlatego też polecam, gdy się wybudzisz, nie rozmyślać i tym bardziej nie siadać do telefonu lub komputera.

 

 

Dużo rad na forum dostałeś, wypisz sobie te które do Ciebie są stosowalne i działaj

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Druid napisał:

Czyli w jednym 8, w drugim 15, pojutrze od 6.00 ale nie  na noc ?

Na noc nie. Chyba, że na obiektach była interwencja z zewn.

Najczęściej 8-9 i ... do zwycięstwa. Bo oprócz etatu dochodzą jeszcze podmioty, z którymi współpracuję w ramach umów. Więc 17-20.

 

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem i porady. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.