Skocz do zawartości

Problemy z zatkanym kinolem


Maciej45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 3-4 miesięcy borykam się z ciągle zatkanym nosem, użycie jednej chusteczki dziennie po obudzeniu to normalność, zauważyłem że wydzielina z nosa jest bardzo gęsta, nawet pojawia się od czasu do czasu wydzielina zielona. Polecacie jakieś dobre sposoby na odetkanie nosa? Używam czasami Olbas oil, kilka kropel daje na chusteczkę i wdycham opary, trochę pomagają, ale całej wydzieliny nie usuwają. Zastanawiam się nad laryngologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejek eukaliptusowy i domowa inhalacja w większym garnku. Gotujesz wodę, kropla olejku, na łeb ręcznik i wciągasz parę. Wszystko wyleci i odświeży mordę 😆 Jak nie masz nic w chacie to nawet odrobina zwykłej soli się sprawdzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd sięgam pamięcią, mam problemy z zatokami.

6-7 miesięcy w roku.

Aktualnie, od wczoraj, zacząłem stosować olejek nasya.

Takie ajurwedyjskie coś.

Szczegóły wyguglasz w necie, nie będę dublował.

Wrażenia?

Lekko piecze i chyba działa.

Ale napiszę więcej, jak skończę pierwszą turę (pięć dni aplikacji).

Wołaj za jakiś czas.

Edytowane przez Margrabia.von.Ansbach
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mac napisał:

Olejek eukaliptusowy i domowa inhalacja w większym garnku. Gotujesz wodę, kropla olejku, na łeb ręcznik i wciągasz parę. Wszystko wyleci i odświeży mordę

 

Dokładnie, ale to musi być systematyczne. Dodatkowo fajnie oczyści twarz, dwie zalety, jak facet z brodą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "zima" była szczególna jeżeli chodzi o wilgotność i ilość syfu w powietrzu - pleśni i grzybów oraz kombinację z około zerowymi temperaturami. Mokro i zimno, najgorsza kombinacja. Nigdy nie miałem takiego zapchanego nosa i zatok jak w tym roku. 

 

Osobiście inhaluję się Amolem + nacieranie zatok przed snem. Laryngolog mi standardowo antybiotyk proponował i tyle. 

 

Jak możesz to wygrzej się nad ciepłym morzem - zasolone powietrze dobrze na drogi oddechowe działa. 

 

Ogólnie nasz klimat jest fatalny dla osób ze skłonnościami do infekcji górnych dróg oddechowych, o tym też trzeba pamiętać. Znam takich co w pl co roku przez parę miesięcy zdychali, a po zmianie klimatu na południowy jak reką odjął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie.

 

Dwa środki polecam: wyciąg z fiolka alpejskiego i Sinudafen (ewentualnie forte).

 

Ważna rzecz a pewnie o tym nie wspomniałeś: odstaw Xylometazolin, bo nigdy tego nosa nie odetkasz 🙂

Edytowane przez Jan III Wspaniały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciej45 źródła problemu mogą być różne jednakże najczęściej są to zatoki (może być też alergia).

 

Jeśli to zatoki to zaatakuj z każdej strony, że tak powiem.

 

Spray do nosa Narivent (przeciwzapalny, przeciwobrzękowy i nie uzależnia w przeciwieństwie do xylo), aplikuj pod kątem, żeby dochodziło aż do ucha (bo często infekcja zatok ma początek właśnie tam).

 

Krople do uszu przeciwzapalne bez recepty np. otinum. 

 

Do tego płukanie zatok roztworem wody z solą, możesz sobie kupić zestaw Irigasin (w sumie tylko dla butelki, bo sól masz w domu).

 

Jeśli występują bóle głowy przy okazji zatkanego nosa, to klasyczne leki przeciwzapalne, które dostaniesz w każdej aptece.

 

Tydzień i  powinno być ok, a jak nie pomogą środki bez recepty to lekarz i ci zapisze mocniejsze. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem częste problemy z zatokami w tym roku. Ogólnie ze stanami około-grypowymi, od początku stycznia, a wciąż mnie czasem weźmie.

Zatoki czułem cały styczeń i luty. Przeszło

Polecam rady z poniższego filmu.

Nie wiem co mi konkretnie pomogło, może to przeszło 'samoczynnie'. Ale polecić mogę masaż zatok, ciepło+para wodna - mi pomagał gorący prysznic, wodę kierowałem przede wszystkim na ścianę żeby tylko była para i ciepło. Te "parówki" ziołowe z filmu też stosowałem. Czasem, ibuprom zatoki, Cirrus, sprej Sinumedin.

Pamiętaj też aby będąc rozgrzanym, np. po kąpieli/prysznicu nie wychodzić na zewnatrz.

Ja zadbałem też o to aby nie nawdychać się zimnego powietrza, czyli oszczędny wysiłek na zewnątrz - po biegu na autobus czułem zatoki.

Jak wiało ostro, to zakładałem maseczkę.

 

 

Edytowane przez krzy_siek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Maciej45 said:

Witam, od 3-4 miesięcy borykam się z ciągle zatkanym nosem, użycie jednej chusteczki dziennie po obudzeniu to normalność, zauważyłem że wydzielina z nosa jest bardzo gęsta, nawet pojawia się od czasu do czasu wydzielina zielona. Polecacie jakieś dobre sposoby na odetkanie nosa? Używam czasami Olbas oil, kilka kropel daje na chusteczkę i wdycham opary, trochę pomagają, ale całej wydzieliny nie usuwają. Zastanawiam się nad laryngologiem.

 

Olej psikawki których z czasem będziesz potrzebować coraz większą dawkę, ślepy zauek 

 

Spróbuj sinupret lub lepiężnik wieczorem, jest to leczenie objawowe 

 

Trzeba poznać przyczynę, u mnie to była "alergia".

 

PS zatkany nos miałem ze dwa lata tak konkretnie, aktualnie bez ziół, bez leków na alergię, wszystko jest ok

 

@Margrabia.von.Ansbach @Jan III Wspaniały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.