Skocz do zawartości

Pierwsze nieświadome simpy już płacą za nagie zdjęcia kobiet wygenerowanych przez AI


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Trevor napisał:

 

Jestem tego świadom. Ba! Właśnie bawię się w wymyślanie hipotetycznych scenariuszy i instruuje Chat GPT żeby je ze szczegółami opisywał. To jest dosyć fajne że w przeciągu kilku sekund potrafi coś takiego napisać. Kluczem jest zmienianie komend, i domaganie się szczegółów. Można bardzo fajne fikcyjne historie z zakresu fantasy czy sci-fi sobie poczytać. Ba. To jest naprawdę fajnie napisane. Kluczem jest szczegółowe napisanie komendy, i można robić cuda. Niemniej jednak zagrozi to wielu zawodom. Mówią że w przeciągu 2 lat świat się zmieni. Moim zdaniem opcje Chatu GPT zostaną ograniczone. Dostęp będą mieli nieliczni.

 

Dostęp będzie droższy do całego potencjału chatgpt , teraz 20$ za 200 zapytań na dzień i bodajże max odpowiedź to 4000 znaków, ja wolałbym zapłacić nawet 2x więcej i mieć 1000 zapytań na dzień i max 25k znaków na odpowiedź, bo tak jak ma się kilka kont premium to trochę trzeba kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zuckerfrei napisał:

Wytłumaczcie mi po co to mi i po co za to płacić? 

 

Może przyśpieszyć Twoją pracę np jeśli zajmujesz się technicznymi rzeczami itd, ale nie tylko, jeśli ktoś robi w budowlance to mu nic nie pomorze, ale jeśli ktoś np programuje i potrzebuje rozwiązać jakiś problem to może się przydać, oszczędza dużo czasu, ale też trzeba mieć wiedzę by sprawdzić czy nie ma błędów a się zdarzają itd

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei masz dostęp do narzędzia które cała pisaną robotę odwala za ciebie. Jedyne co musisz zrobić to dokładnie określić ramy tego co chcesz żeby wypluło. To narzędzie dosłownie okroi ludzką wyobraźnię i inicjatywę  i sprowadzi człowieka jedynie do funkcji montażysty. Dlatego też uważam że to będzie płatne i dostępne dla nielicznych, a jeśli już to i tak dostępne dla nielicznych. 

 

Zadawałem temu pytania wczoraj. Część sobie przecząca, część dotycząca różnych zagadnień. Na przykład wypluł mi informację o tym że w 2019 roku żołnierz WOT odmówił wykonania rozkazu (szukałem informacji o przepisach dot. nie wykonania rozkazu - nawet paragrafy się z kodeksów nie zgadzały) za co został skazany na 3 miesiące aresztu. Ciekawe jest to że próbowałem na wszelkie sposoby dotrzeć do źródła tej informacji i używając google i próbując podejść tą aplikację na różne sposoby próbując różnych komend i nie mogłem otrzymać odpowiedzi. To stawia inne pytanie czy możemy ufać temu co to nam wyrzuca jeśli chodzi o dane które są na prawdę istotne? Moim zdaniem bez sprawdzenia samodzielnie - nie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spacemarine napisał:

przyśpieszyć Twoją pracę

Ciagle trochę nie kumam. Czyli jestem programistą np i pytam o dany problem. To teraz programista chujowy czy al go wymieni? 

Zastąpi. 

2 minuty temu, Trevor napisał:

To narzędzie dosłownie okroi ludzką wyobraźnię i inicjatywę 

Eeeee to nie dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spacemarine napisał:

Zobaczycie że te kociary co zwiedziły 40 krajów z ego z kosmosu nagle obudzą się z ręką w nocniku bo jak walnie ostrzej kryzys to najłatwiejszy koszt do zoptymalizowania

Kobiet kryzys żaden nie dotyczy, bo zawsze mają opcję alimentacji, rozwodu, socjali na poziomie niespotykanym dla mężczyzny, programy wsparcia. Jeżeli AI wejdzie na grubo i zacznie szkodzić kobietom to zobaczysz, co się stanie, jaki ból dupy. Wierzę, że prędzej AI zdechnie niż kobiety ktokolwiek ruszy. To świat, gospodarka i polityka simpów.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zuckerfrei napisał:

Czyli jestem programistą np i pytam o dany problem. To teraz programista chujowy czy al go wymieni? 

Zastąpi. 

W tej wersji to jeszcze nie do końca w stu procentach, ale już jest całkiem nieźle. A co będzie?

Np. napisze za Ciebie perswazyjną ofertę sprzedażową, w pełni zgodną ze sztuczkami copywriterskimi. Zaplanuje cały cykl postów w mediach społecznościowych zgodnie z życzeniem i warunkami krańcowymi. Teksty pod SEO. Opisy produktów do e-commerce. Artykuły branżowe pod konkretne zagadnienie.

 

To tak z wierzchu ogromu możliwości, które ja sprawdziłem i gdzie widzę potencjał. 

 

Realnie branży kreatywnej to nie zabije, ale mocno przerzedzi wiele jej zawodów, szczególnie tych na entry levelu i stanowskiach juniorskich. Podobnie jak freelancerów.

 

Jak to postępem bywa, wykreuje kolejne zawody ;) Niektóre pewnie jeszcze nie mają nawet nazwy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kacperski napisał:

Tym czasem mam takie dziwne przeczucie, że mimo tego wszystkiego cywilizacja europejska chyli się ku upadkowi oraz, że jest to proces którego już nie da się uniknąć.

Postawił bym śmiałą tezę, że nie 'mimo tego wszystkiego' a 'z tego powodu', a dokładniej poniżej.

 

6 godzin temu, Kacperski napisał:

Myślę, że dotarliśmy do jakiegoś apogeum. Jeżeli chodzi o rozwój technologii mam wrażenie, że era wielkich wynalazców, którzy zrobili coś dla poprawy życia na ziemi już dawno minęła, teraz w większości wymyślamy rzeczy, które maja negatywny wpływ na nas samych.

Zgadza się, ale dlaczego tak jest? Czy nie przypadkiem dlatego, że 'wielkich wynalazców' zastąpiono diversity hires'am bo musimy równać do najbardziej ograniczonego 'kartofla' w imię 'społecznej sprawiedliwości' jednocześnie zamykając drogę dla jednostek wybitnych? Czy nie jest przypadkiem tak, że zbyt wielu głupich, odklejonych od rzeczywistości ludzi, ma za dużo pieniędzy (często odziedziczonych jak np. pan Szfab z WEF, po tatusiu który prowadził projekty inżynieryjne dla pewnego niespełnionego, austriackiego malarza) i jednocześnie będąc totalnie oderwanym od realiów życia przeciętnego człowieka, cierpiąc na kompleks mesjasza i z nudy biorą się za 'naprawianie' świata i ingerencję w każdy aspekt życia każdego człowieka?

 

Tak więc, jeżeli zablokujesz możliwość tworzenia ludziom kreatywnym, a na ich miejsce zatrudnisz 'przydział' czy 'parytet' bo wyrównywanie 'szans', to czego się spodziewać jak nie wymyślanie nikomu nie potrzebnego badziewia i jednocześnie 'kreowanie nowych' niepotrzebnych, sztucznych 'potrzeb' które wcześniej niż później stają się kolejnym problemem?

 

6 godzin temu, Kacperski napisał:

Ludzie wymyślili system, system w którym kawałek papierka bez jakiegokolwiek pokrycia, kawałek papierka, który mogą drukować tylko wybrani tego świata, jest ważniejszy niż życie. 

Na początku nie był to 'papierek'. 'Papierek' został wprowadzony stosunkowo niedawno, jakieś 300 lat temu a niedługo i tego 'papierka' nie będzie.

 

6 godzin temu, Kacperski napisał:

Jak spojżeć kilka lat wstecz, odnoszę wrażenie, że mimo tego całego rozwoju oraz postępu żyje się coraz gorzej.

No bo taki jest kierunek. 'Swołocz' za dużo 'żre' i do tego jeździ samochodami ... jak tak można ... toż to aktywności dozwolone jedynie dla jednostek 'bardziej wartościowych' a nie jakichś tam 'useless eaters'.
Trzeba do...lić limity CO2, bo przecież ktoś musi zapłacić za paliwo do odrzutowców 'bardziej wartościowych' jednostek z chowu wsobnego. Liczba lotów prywatnych odrzutowców w UE wzrosła o 64%, więc ... trzeba zabronić latać zwykłymi samolotami rejsowymi ... bo latanie ma być tylko dla wybranych ...

 

 

 

 

Kim jest John Galt...?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Obliteraror napisał:

W tej wersji to jeszcze nie do końca w stu procentach, ale już jest całkiem nieźle. A co będzie?

Np. napisze za Ciebie perswazyjną ofertę sprzedażową, w pełni zgodną ze sztuczkami copywriterskimi. Zaplanuje cały cykl postów w mediach społecznościowych zgodnie z życzeniem i warunkami krańcowymi. Teksty pod SEO. Opisy produktów do e-commerce. Artykuły branżowe pod konkretne zagadnienie.

 

To tak z wierzchu ogromu możliwości, które ja sprawdziłem i gdzie widzę potencjał. 

 

Realnie branży kreatywnej to nie zabije, ale mocno przerzedzi wiele jej zawodów, szczególnie tych na entry levelu i stanowskiach juniorskich. Podobnie jak freelancerów.

 

Jak to postępem bywa, wykreuje kolejne zawody ;) Niektóre pewnie jeszcze nie mają nawet nazwy.

 

 

Inpost już szuka takich ludzi na stanowisko Prompt Engineer i to nieźle płaci z tego co wiem. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Obliteraror napisał:

W tej wersji to jeszcze nie do końca w stu procentach, ale już jest całkiem nieźle. A co będzie?

Np. napisze za Ciebie perswazyjną ofertę sprzedażową, w pełni zgodną ze sztuczkami copywriterskimi. Zaplanuje cały cykl postów w mediach społecznościowych zgodnie z życzeniem i warunkami krańcowymi. Teksty pod SEO. Opisy produktów do e-commerce. Artykuły branżowe pod konkretne zagadnienie.

 

Odpowiednio naprowadzony piszę mi już ładne opisy sprzedażowe (pomaga w pracy zawodowej e-commerce), prywatnie wykorzystuje go do tekstów SEO. Powiem tak, sam bym tego lepiej nie napisał niż on :D Czasem tylko wprowadzę małe poprawki bo lubi się powtarzać.

Wolny zawód typu copywriter już upada, czy kolejny będzie grafik? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pół dnia siedzę i czytam. Zadaje pytania. Damn. Powiem szczerze że jak zapytałem jak drużyna Ukraińców pryz wsparciu dwóch czołgów i artylerii może się obronić przed atakiem kompanii piechoty przez 24h to dostałem takie wypracowanie, i analizę taktyczną że z chęcią poczytałem. Fakt faktem ze aplikacja sie gubi czasem. Często lepiej na wstępie zadać kilka prostych pytań żeby naprowadzić program na kontekst o czym w ogóle gadamy. 

Przy śliskich tematach da się poruszac po powierzchni żeby uzyskać informacje. Nie piszesz na przykład: jak skonstruowac bombę, tylko jakie sa powszechnie stosowane nawozy sztuczne o wysokim współczynniku niebezpieczeństwa, albo podaj skład prochu strzelniczego. Jak się odpowiednio sformułuje pytania to się przebijesz przez barierę i dostaniesz info.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, spacemarine napisał:

O kurła, nie wierzę, że to już tak szybko powstał ten zawód XDDDDD 
Na /g na 4chanie robili sobie jaja z tego "hehe Im prompt engineers bro, you know. Just prooompt anime girls" a tu takie coś. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Strusprawa1 napisał:

O kurła, nie wierzę, że to już tak szybko powstał ten zawód XDDDDD 
Na /g na 4chanie robili sobie jaja z tego "hehe Im prompt engineers bro, you know. Just prooompt anime girls" a tu takie coś. xD

 

Podejrzewam że to są programiści którzy piszą po prostu bota z którym mogą komunikować sie np kliencie, więc coś jak uproszczone chatgpt

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno czytałem, że do trenowania sztucznej inteligencji zatrudnia się armię ludzi z krajów trzeciego świata za dolara na godzinę. A tutaj pierdzielą, że jakiś prompt engineer będzie zarabiał kokosy, nawet kilka razy więcej od programisty ML, no cóż dziennikarskie dno. Najbardziej podniecają się chyba ludzie, którzy mają mało do czynienia z IT z praktycznego punktu widzenia. Co prawda taki Elon Musk czy Google mają teraz niezły ból dupki, bo są w tyle technologicznie. Jednak mimo to generowane przez AI obrazy czy filmiki na kilometr śmierdzą fejkiem. Podobnie na LI rozpisywali się, że chat GPT zabierze zaraz pracę programistom (facepalm). Teraz ten program to jest debil, zacina się jak stara płyta, nieraz zmyśla, podaje rozwiązania, które nie mają prawa działać, komplikuje niepotrzebnie procesy. To co dobrze robi to jest kilka razy lepszą wyszukiwarką Internetową, bo omija bullshitowe treści i reklamy znacznie szybciej docierając do konkretnych informacji bez owijania w bawełnę. Może kolejne wersje zaczną rzeczywiście być przydatne w życiu codziennym, ale ten cały hype jest sztucznie pompowany niczym niegdyś histeria wobec AI Terminatora.

 

Edytowane przez Ksanti
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ksanti napisał:

Niedawno czytałem, że do trenowania sztucznej inteligencji zatrudnia się armię ludzi z krajów trzeciego świata za dolara na godzinę. A tutaj pierdzielą, że jakiś prompt engineer będzie zarabiał kokosy, nawet kilka razy więcej od programisty ML, no cóż dziennikarskie dno. Najbardziej podniecają się chyba ludzie, którzy mają mało do czynienia z IT z praktycznego punktu widzenia. Co prawda taki Elon Musk czy Google mają teraz niezły ból dupki, bo są w tyle technologicznie. Jednak mimo to generowane przez AI obrazy czy filmiki na kilometr śmierdzą fejkiem. Podobnie na LI rozpisywali się, że chat GPT zabierze zaraz pracę programistom (facepalm). Teraz ten program to jest debil, zacina się jak stara płyta, nieraz zmyśla, podaje rozwiązania, które nie mają prawa działać, komplikuje niepotrzebnie procesy. To co dobrze robi to jest kilka razy lepszą wyszukiwarką Internetową, bo omija bullshitowe treści i reklamy znacznie szybciej docierając do konkretnych informacji bez owijania w bawełnę. Może kolejne wersje zaczną rzeczywiście być przydatne w życiu codziennym, ale ten cały hype jest sztucznie pompowany niczym niegdyś histeria wobec AI Terminatora.

 

Pełna zgoda, podejrzewam że skończy się to AI bubble jak ostatnie crypto, wcześniej social czy dotcom gdzie byle jaka firma mająca com w nazwie dostawała z automatu 10x większą wycenę. Rynek dostanie mnóstwo kasy którą przepali, ludzie stracą kasę na giełdzie, ale jak kurz opadnie to zostanie kilka projektów które mocno namieszają na rynkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sobie pooglądałem różne obrazki i muszę przyznać, że gdybym nie wiedział, że to fake to bym się nabrał. Nie uważacie, że wbrew pozorom to nie będzie takie fajne? Naogląda się taki jeden z drugim idealnych panienek, a potem sznur, bo panna nie istnieje. mu nie stanie do normalnej kobiety albo będą go kręcić jakieś chore fetysze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Magos Dominus napisał:

Trochę sobie pooglądałem różne obrazki i muszę przyznać, że gdybym nie wiedział, że to fake to bym się nabrał. Nie uważacie, że wbrew pozorom to nie będzie takie fajne? Naogląda się taki jeden z drugim idealnych panienek, a potem sznur, bo panna nie istnieje. mu nie stanie do normalnej kobiety albo będą go kręcić jakieś chore fetysze. 

 

Prędzej sznur będzie jak dowali mu prawdziwa dama alimenty za zdolność zarobkową, a wyłudzenia kasy będą zawsze a to na generała a to na himalajkę na bilet do polszy z drugiego krańcu świata

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Magos Dominus napisał:

Trochę sobie pooglądałem różne obrazki i muszę przyznać, że gdybym nie wiedział, że to fake to bym się nabrał. Nie uważacie, że wbrew pozorom to nie będzie takie fajne? Naogląda się taki jeden z drugim idealnych panienek, a potem sznur, bo panna nie istnieje. mu nie stanie do normalnej kobiety albo będą go kręcić jakieś chore fetysze. 

Może być również w drugą stronę: kobiety będą uczyć się kobiecości od AI a feministki wyginą :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.