Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Od dłuższego czasu mam problem ze zdrową samooceną.

W ostatnim moim temacie pisałem, że przez 2 lata miałem trądzik, po którym zostały lekkie blizny/przebarwienia (z bliska są widoczne, z dalszej odległości już nie, dobre i to).

To jest główna przyczyna moich kompleksów. Jest to swego rodzaju trauma, która siedzi w głowie. W tamtym okresie wstydziłem się rozmawiać z dziewczynami i czułem się gorszy od innych. Mimo, że teraz jest o niebo lepiej z cerą to czuję w sobie taką sztuczną pewność siebie, rozdmuchane ego.

Nie wiem jak z tym walczyć.

Chciałbym być pewny siebie w dobrym tego słowa znaczeniu. Najgorsze jest to, że wiem, że z twarzy jestem bardzo atrakcyjny, widzę, że sporo dziewczyn się za mną ogląda, ale mimo  to cały czas się porównuję z innymi i mam poczucie niższości 😕.

Jak według was mogę poprawić własną samoocenę i pewność siebie?

Macie jakieś sposoby na pozbycie się kompleksów?

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lannes napisał:

Jak według was mogę poprawić własną samoocenę i pewność siebie?

Temat dosyć rozległy jeśli chodzi o samoocenę i pewność siebie, sam to aktualnie przerabiam i wątków pobocznych jak się okazało jest bardzo wiele.

 

Na pewno pomoże polubienie siebie, a w dalszym etapie pokochanie. Ja od tego zacząłem, bo w pewnym momencie uświadomiłem sobie jak sam siebie oceniam, komentuję w różnych sytuacjach, coś w stylu "ty debilu, gamoniu, grubasie" itp. ;)

 

Przestać porównywać się do innych, to też dobry trop. Klasycznie zajadę: nigdy nie wiesz na jakim etapie jest osobą z którą się porównujesz, możliwe że gość przeszedł już xx miesięcy pracy nad sobą, dzisiaj jest w top, a Ty dopiero zaczynasz. Nie ma sensu porównywać się. Ogólnie dzisiaj kieruję się tym stwierdzeniem (nie pamiętam kto jest autorem), że porównywać możemy się tylko i wyłącznie do samych siebie np. z wczoraj. 

 

W ogóle polecam Ci napisać odręcznie na kartce rzeczy, które udało Ci się osiągnąć w życiu, może to być naprawdę wszystko, od zdania prawa jazdy, czy skończenia jakiejś tam uczelni, po małe sukcesy na siłowni, czy w pracy. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak dobrzy jesteśmy, widzimy tylko słabe rzeczy. Tak samo rozpisanie swoich mocnych stron, typu; jestem punktualny, jestem systematyczny, jestem zorganizowany. 

 

Aktualnie przerabiam temat afirmacji, jeszcze nie wiem jak to na mnie wpłynie, różne zdania są (nawet tu na forum). 

 

No i najważniejszy punkt u Ciebie, to praktyka. Rozmowy, small talki w każdej możliwej opcji, mi to pomaga mega, zagaduje naturalnie, w większości do kobiet, ale też do facetów. Czuj się naturalnie, z czasem takie kontakty będą na porządku dziennym, mam tu na myśli poranne zakupy w piekarni czy żabce, jakiś tekst który wyjdzie sam z siebie np. dot. pogody, obniżonego ciśnienia (pani też tak się chce spać jak mi dzisiaj?). Czasami się śmieję z tekstów które wpadają, ale o dziwo laski chętnie (najczęściej) wchodzą w takie rozmowy. Uwierz mi, że z czasem przychodzi to łatwiej, a i tematy śmielsze wchodzą. 

 

Najważniejsze to coś robić, a nie czekać na cud czy tzw. lepszy czas. Popracuj nad swoją sylwetką jeśli masz z tym problem, zagaduj różne osoby nawet w starszym wieku, chodzi o praktykę, a tematy rozmów nie są istotne na początku. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przestać słuchać opinii ludzi, a zwłaszcza kobiet - bo one są pierwsze do krytyki i szydzenia a jak im odegrasz to się obrażają, płaczą i mszczą.

Po drugie musisz zaakceptować siebie i swój wygląd, poczuć ze sobą dobrze.

Po trzecie skupić się na swoich celach i dążyć do nich - ale nie względu dla kobiet czy ludzi a dla siebie.

Po czwarte sprawdzić gdzie masz limity i granice i o nich pamiętać, by potem się nie rozczarować i nie wpaść w depresję - chodzi mi o to że trzeba mierzyć siły na zamiary (np. z mordą 2/10 nie startować do tindera XD)

Po piąte niczego nie robić na siłę by wszystko wychodziło naturalne, a efekty nie były rozczarujące.

 

 

Po zastosowaniu tych porad samoocena powinna być nieco wyższa.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.