Skocz do zawartości

Zmiękczacz wody


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś sie zna? Korzysta? 

 

Po odsiewie całego marketingowego guana został mi dylemat, czy iść w rozwiązanie "markowe" (chodzi o głowicę sterujacą) - Clack (USA) lub Pentair/Autotrol (Włochy), czy w chińszczyznę, która kosztuje 3x mniej i tu takie marki jak Runxin (głowice RX) , Hydrooer (głowice Technika Wody) i Canature (głowice BNT) - wszystkie sprzedawane jako "urządzenie wyprodukowane w Polsce". 😂

 

Ktoś, coś? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Druid 5k za zmiękczacz, to trzeba mieć na drugie frajer. Na głowicy Clacka są dostępne poniżej 3k. W Europie nie robią zbiorników ciśnieniowych, a jak firma nie podaje producenta żywicy, to równie dobrze może być chińska.

 

To są fajne filmiki dla dzbanów - łooo pacz Grażyna, kaminia w czajniku ni ma!, ale merytorycznie praktycznie nic nie wnoszą, a kolo nawet nie wie jaką ma głowicę i jaki typ regeneracji, ergo co mu wcisnęli, to kupił, prawdopodobnie ze sporą zniżką za "reklamę". 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Druid said:

Prędzej laików jak już coś.

No nie bardzo. Laik = nie zna się. A jak się nie zna, to łatwo go zrobić w wuja, czyli wcisnąć drogi sprzęt, a niekoniecznie najlepszy w danej cenie. 

 

Stąd jak się robi film dla laików, to się tłumaczy, porównuje i to we w miarę obiektywny sposób, a nie jebie w oczy "producentem". 

 

No i trzeba się cokolwiek znać na temacie, a nie udawać. 

 

Zresztą jak ktoś chce się czegoś faktycznie dowiedzieć, to z polskojęzycznych źródeł się nie korzysta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, maroon said:

Stąd jak się robi film dla laików, to się tłumaczy, porównuje i to we w miarę obiektywny sposób

I w takim filmiku 80% od razu się zrazi "technikaliami", a z pozostałych kolejne 80% się znudzi po 3 minutach, bo taką mamy średnią "zdolność skupienia" jako społeczeństwo.

Popatrz, jak myślisz ilu przeczytałoby do końca takie coś? https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/24129-bledy-popelniane-podczas-wykonywania-instalacji-uzdatniania-wody

Popyt i podaż... "będzie Pan zadowolony".

 

A co do samego zmiękczacza - zostawiłem sobie miejsce, ale w sumie nie zamontowałem, ze względu na "niklowane" brązy pochowane w armaturze. Kiedyś już musiałem po 3 latach awaryjnie wymieniać złączkę "niklową" - przeżarło na wylot. Mieszanie z pierwotną to pomyłka... więc "może kiedyś tam zrobię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, maroon napisał:

Ktoś sie zna? Korzysta? 

 

Po odsiewie całego marketingowego guana został mi dylemat, czy iść w rozwiązanie "markowe" (chodzi o głowicę sterujacą) - Clack (USA) lub Pentair/Autotrol (Włochy), czy w chińszczyznę, która kosztuje 3x mniej i tu takie marki jak Runxin (głowice RX) , Hydrooer (głowice Technika Wody) i Canature (głowice BNT) - wszystkie sprzedawane jako "urządzenie wyprodukowane w Polsce". 😂

 

Ktoś, coś? 

Nie prowadziłem statystyk ale sprzedałem tego trochę generalnie się to nie psuje i jest proste w budwie. Kup sobie firmy ustm i chuj 😁

Robienie doktoratów wiele Ci nie da. 

Za 15 lat wyjebiesz do kosza i kupisz następne 👍

Ile masz twardości wody surowej w stopniach niemieckich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gixer ale czego konkretnie sprzedałeś? 😁

 

22-24 dH i trochę jednak kamień wyłazi na wszystkim. 

 

Potrzebuje z oddzielnym zbiornikiem na solankę, wiem dokladnie co, tylko nie wiem czy jest sens przepłacać za "lepszą" głowicę. 

 

Robię doktorat, bo jak porównałem oferty, to większość sprzedawców sobie w chuja leci i czysty marketing sprzedają. 

 

@Kespert mixing z surową wodą to standard od lat w takich urządzeniach. Woda o twardości 0 "zżera" miedź, mosiądz, itp., dlatego poniżej 5 dH nie ma sensu schodzić. A domieszanie pozwala ci "zaoszczędzić" więcej miękkiej wody, a co za tym idzie mniej soli i rzadziej regeneracja złoża. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maroon napisał:

@Gixer ale czego konkretnie sprzedałeś? 😁

 

22-24 dH i trochę jednak kamień wyłazi na wszystkim. 

 

Potrzebuje z oddzielnym zbiornikiem na solankę, wiem dokladnie co, tylko nie wiem czy jest sens przepłacać za "lepszą" głowicę. 

 

Robię doktorat, bo jak porównałem oferty, to większość sprzedawców sobie w chuja leci i czysty marketing sprzedają. 

 

@Kespert mixing z surową wodą to standard od lat w takich urządzeniach. Woda o twardości 0 "zżera" miedź, mosiądz, itp., dlatego poniżej 5 dH nie ma sensu schodzić. A domieszanie pozwala ci "zaoszczędzić" więcej miękkiej wody, a co za tym idzie mniej soli i rzadziej regeneracja złoża. 

No to jak 22 to rzeczywiście dramat.  3-5 dH potwierdzam. 

Kamień masz wszędzie i szybko Ci się zwróci taka inwestycja bo będziesz zużywał dużo mniej środków czystości mydła itp. 

Sprzedawaliśmy bwt i ustm. 

Nie mam pojęcia o tych głowicach ale z tego co mi mówili na szkoleniach to patent na to ma USA i tak wszyscy lecą na licencjach. 

Natomiast to co najważniejsze to zamontuj porządny filtr wody przed. Bo jak będziesz leciał pył /pył to żadna głowica nie pożyje. 

Edytowane przez Gixer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/21/2023 at 6:23 AM, Druid said:

Tego nie wiedziałem, jak wpisze się w google dużo informacji przecież wyskakuje.

Informacje w polskojęzycznych źródłach polegają najczęściej na: "nie wiem, ale się wypowiem", "wydaje mi się że", "łooo patrzcie ile hajsioru kosztowało, musi być dobre" oraz napierdalanki pomiędzy fachowcami czyj produkt (przez speca sprzedawany) jest lepszy, a do tego marketing, marketing, marketing i to często w podłej, emocjonalnej formie. 

 

Tymczasem co do zasady w angielskojęzycznym necie masz dużo więcej rzeczowych informacji, manuali, danych producenta, a jak wejdziesz na ichnie fora specjalistyczne i zadasz pytanie, bo się nie znasz, to nie będą ci wciskać jedynie słusznych rozwiązań, tylko wytłumaczą od a do z i przedstawią pro i contra danego rozwiązania, a nawet nie będą bali się napisać, że produkt nie jest "wytwarzany w Polsce/USA/Anglii", tylko jest to third-party from China, you know dude

 

Nie mówię oczywiście że wszystko jest cacy, ale w porównaniu do polskiego "zasobu" neta, to w zasadzie nie ma porównania. Chcesz coś umieć /wiedzieć szlifuj angielski i czytaj po angielsku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Druid said:

Ewidentnie widać, że w Polszy tego typu sprzęt jest mało popularny, więc dlatego .

Nie, to dotyczy prawie każdego sprzętu i specyfiki polskiego rynku, gdzie niewyedukowanemu Januszowi, czy naiwnemu soyboyowi wciska się marketingowy hype po całości i większość firemek starannie ukrywa, że pod spodem jest np. najtańsze chińskie gówno albo dobry popularny na zachodzie produkt u nas sprzedawany jako ach och "premium" z najwyższej półki. Nie mówię oczywiście o produktach korpo, bo tam trochę inne standardy są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, maroon said:

pod spodem jest np. najtańsze chińskie gówno

Produkt na który "kolonię" stać... ersatz prawdziwej jakości. Zboże (techniczne) i sól (drogowa).

 

On 4/20/2023 at 7:31 PM, maroon said:

mixing z surową wodą to standard od lat w takich urządzeniach

Jestem wtedy daleko do tyłu z wiedzą :(. I taka głowica pozwala na bieżąco kontrolować twardość na wyjściu, niezależnie co akurat płynie z sieci? Czy raz ustawiasz i już "na wieki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kespert said:

Produkt na który "kolonię" stać... ersatz prawdziwej jakości. Zboże (techniczne) i sól (drogowa).

 

Jestem wtedy daleko do tyłu z wiedzą :(. I taka głowica pozwala na bieżąco kontrolować twardość na wyjściu, niezależnie co akurat płynie z sieci? Czy raz ustawiasz i już "na wieki"?

 

Nie, bo byś potrzebował jakieś fizyczno-chemiczne czujniki, zapewne drogie i zawodne. Głowicę domieszkę mają ustawianą proporcjonalnie zaworem, droższe sterowanym z panelu, a tańsze śrubokrętem. 

 

Twardość wody akurat mało się waha, a jak już to masz np. 90% miękkiej o twardości 1 i 10% o twardości 20. No to sam policz, czy zmiana tych 10% o nawet 5° będzie miała jakiś istotny wpływ. 

 

Dla 1 m3. 1000*0.9/1=900 vs 1000*0.1/5 = 20 20/900*100%=~2% zmiana pomijalna. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, maroon said:

jak już to masz np. 90% miękkiej o twardości 1 i 10% o twardości 20

Raczej bardziej boję się wariantu 90%-20dH i 10%-1dH. I przez 10%*24h = dwie i pół godziny dziennie elektroliza robi brrrrr.

Muszę pogadać z sąsiadem, kiedyś mi mówił że to badał - i miał rozstrzał 3 do 11, jeśli mnie pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Kespert said:

Raczej bardziej boję się wariantu 90%-20dH i 10%-1dH. I przez 10%*24h = dwie i pół godziny dziennie elektroliza robi brrrrr.

Muszę pogadać z sąsiadem, kiedyś mi mówił że to badał - i miał rozstrzał 3 do 11, jeśli mnie pamięć nie myli.

To też zależy od stanu i jakości złoża oraz jego wydajności. Jak małe złoże, oszczędnościowa regeneracja, to mogą być wahania jak najbardziej, ale bardziej na plus niż na minus. Dzisiaj większość głowic jest wolumetryczna - liczy ile m3 może wyprodukować przy danej twardości i jak dojdzie do ~80% to uruchamia się regeneracja, także zawsze jest jakiś zapas. 

 

Poza tym to instalacja domowa, też nie oczekujmy cudów jak w przemysłówce. 

 

Z tego co czytałem, to destylatu ze zmiękczacza nigdy nie będzie - wyjściowa twardość będzie się wahać 1-5, bo na twardość nie tylko węglan wapnia się składa.

 

Kiedyś potrzebowałem instalację do produkcji wody destylowanej, to bez osmozy i różnych typów filtrów się nie dało, tzn. samo złoże jonowymienne to było za mało. 

 

 Tak czy inaczej różnica jakosciowa między wodą twardą, a miękką jest przeogromna. Jak ktoś chce się przekonać to polecam Dolinę Nidy, Busko Zdrój. Tam są wapienie, dolomity i super miękka woda - jakby się jedwab lał na skórę. Dlatego wg. warto powalczyć o tę odrobinę komfortu w życiu. 😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.