Skocz do zawartości

Jakie uprawnienia warto zrobić?


Jan III Wspaniały

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Niedługo będę się żegnać z naszym pochmurnym krajem i uciekam gdzie pieprz rośnie. Na stałe.

Z przeprowadzką wiąże się oczywiście to, że po nastu latach, wypalony kończę moją zawodową specjalizację tutaj i trzeba będzie się wdrążyć w zupełnie inną bajkę.

 

I teraz tak. Pasywnie będę miał dochody, dzięki którym spokojnie jestem w stanie się utrzymać i wcale nie będę musiał jeść chleba ze smalcem. Dodatkowo, jest malutki biznesik online, w którym jak nie chce to nie grzebie i też wpada co miesiąc. Więc o podstawy zadbałem.

Generalnie tam, gdzie się wybieram mam zamiar spróbować z JDG w pewnej niszy i to jest na pierwszym miejscu.

 

Ale.

 

Różnie w życiu bywa, może urodzą mi się trojaczki, biznes nie pyknie i trzeba będzie zasuwać do roboty pod presją. Albo po prostu będę pracować at tak, z braku lepszego zajęcia i nudów.

I teraz, mam do wydania 8-10 tyś zł na różne kursy czy uprawnienia. Może to być kilka albo jeden, co mi się tylko zamarzy, np. koparka, wózek widłowy, spawacz. Tam gdzie się wybieram, jest port, lotnisko, dużo hoteli, knajp, buduje się coś bez przerwy. Opcji jest całkiem sporo.

 

Macie jakieś pomysły co warto zrobić?

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magos Dominus zrobię na wózek ale myślałem też o takich:

https://zeppelin.pl/produkt/rs46/

 

Z tego co popatrzyłem to większość jest uznawana, będzie to kraj UE więc luz.

 

@Lethys w CE nie czuje się dobrze ale na C mam zrobiony kurs. Zamierzam wykupić kilka godzin w najbliższym czasie i podejść do egzaminów. Myślałem wcześniej o techniku elektryku, tylko że trochę czasu to zajmuje. Może tam na miejscu się rozejrzę w tym kierunku.

 

Edytowane przez Jan III Wspaniały
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Magos Dominus napisał:

Mam uprawnienia UDT na wózek widłowy i tylko totalny głąb nie zda egzaminu. Tylko nie wszędzie honorują polskie kwity, musisz się zorientować w przepisach danego kraju, bo możesz tu wydać kilka tysięcy, a za granicą i tak będziesz musiał zrobić od nowa.

Mój znajomy wysłał swoich dwóch pomagierów na kurs udt. Zaczęli nagle wyjeżdżać z przepisami i BHP. W dniu egzaminu jako jedyni na 100 chłopa nie zdali 😂

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan III Wspaniały, a może warto jeszcze dodatkowo rozważyć kurs języka używanego w państwie, do którego się wybierasz?

 

Tak poza tematem, to fajnie przeczytać, że ktoś w ramach rekonwersji faktycznie ma zamiar się dobrze przekwalifikować i zainwestować w siebie, a nie kolejny instruktor strzelania - odcinek XXX.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem.

 

@UncleSam właśnie odchodzę z pracy, gdzie mimo wszystko bardziej umysłowo pracowałem, w dodatku w ciągłym stresie. Częściej przed kompem niż ,,w polu" i ostatnie co mi się chce, to siedzieć za biurkiem.

 

Wolałbym coś bardziej namacalnego, prostego gdzie gołym okiem widać efekt mojej pracy.

 

@Magos Dominus o dzięki, nie wiedziałem. To chyba już wiem co zrobię 🙂.

 

@Patryk ja z moją się wyprowadzamy w konkretne miejsce, nie mamy zamiaru latać i pracować po świecie. Pomysł z barmanem też dosyć ciekawy, popatrzę, pomyśle, dzięki 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Jan III Wspaniały said:

Dzięki za zainteresowanie tematem.

 

@UncleSam właśnie odchodzę z pracy, gdzie mimo wszystko bardziej umysłowo pracowałem, w dodatku w ciągłym stresie. Częściej przed kompem niż ,,w polu" i ostatnie co mi się chce, to siedzieć za biurkiem.

 

Wolałbym coś bardziej namacalnego, prostego gdzie gołym okiem widać efekt mojej pracy.

 

@Magos Dominus o dzięki, nie wiedziałem. To chyba już wiem co zrobię 🙂.

 

@Patryk ja z moją się wyprowadzamy w konkretne miejsce, nie mamy zamiaru latać i pracować po świecie. Pomysł z barmanem też dosyć ciekawy, popatrzę, pomyśle, dzięki 🙂

 

Może renowacja mebli, albo stolarka. Wydaje się ciekawe poza tym ludzie wyrzucają niesamowite rzeczy. Trochę pracy i można całkiem nieźle zarobić. Tak mi się wydaje, bo nie znam sie na tym nie ukrywam, ale myślałem o tym jakiś czas temu. Praca z narzędziami ale względnie bezpieczna w porównaniu do pracy na C+E czy w ogóle za kółkiem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor Uwielbiam pracę z drewnem, ale tutaj chodzi o to, że sponsorują mi kursy/uprawnienia do kwoty jak wyżej podałem. Więc szkoda byłoby tego nie wykorzystać a chcę przede wszystkim to zrobić ,,awaryjnie" bo pomysł na działalność już mam.

 

@Piter_1982 mimo zalet, które opisałeś kucharz odpada. Kompletnie nie dla mnie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jan III Wspaniały napisał:

Macie jakieś pomysły co warto zrobić?

Sprawdź, kogo brakuje na lokalnym rynku pracy, bo ciężko strzelać nie wiedząc do jakiego kraju się wybierasz (czyt. jak bardzo jest nasycony migracją), nie znając Twojego wykształcenia i tego czym zamierzasz się zajmować (ten pomysł na jdg).

 

Wydaje mi się, że rozsądniej jest pakować energię i pieniądze w coś w okolicach branży, w której masz wykształcenie lub planujesz pracować, niż robić kursy zupełnie niepowiązane – czyli specjalizować się, a nie być kimś od wszystkiego.

W jakimś artykule o rynku pracy w Hiszpanii np. całkiem niedawno pisali, że brakuje im instalatorów (elektryka i energia odnawialna, hydraulika), ale nie wiem na ile to prawdziwe (mają dużą szarą strefę). Na pewno wiele hoteli/domów na południu ma stare instalacje ;) 

 

Jak lubisz ludzi to może też kierunek fizjoterapia i pokrewne, czyli masaże, ćwiczenia, treningi, opieka nad seniorami - Europejczycy się starzeją i rynek usług dla seniorów na pewno będzie rósł. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perun napisał:

Ile kosztuje kurs takiego menago?

Jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy?

Jakie są widełki płacowe?

Mówię na przykładzie UK bo tylko tyle wiem.

 

Kurs zdalny do nauki samemu £880 (ile ci zejdzie na nauce tyle ci zejdzie).

Kurs stacjonarny ok £1600 (2 tygodnie i egzamin).

 

Z tym że kurs stacjonarny przygotuje cię tylko do zdania egzaminu, więc zapewne będziesz widział/umiał ułamek tego co byś wiedział przygotowując się samemu.

 

Większość ludzi twierdzi że przygotowanie się do egzaminu trwa pomiędzy 2 a 3 miesiące.

 

Zapotrzebowanie jest cały czas. Szukają transport managerów, ale najczęściej chcą też dorzucić dodatkowe obowiązki związane z ogarnianiem transportu, ale już niekoniecznie chcą za to odpowiednio więcej zapłacić. Zależy od firmy. Jak wszędzie są fajne, są też zjebane.

Jak się dobrze ustawisz to można mieć naprawdę fajna i luźna pracę po 8h za fajna kasę.

 

Teraz na rynku transportowym mamy dołek. Niema zapotrzebowania na kierowców, wszystko mocno spowolniło, ale transport managerów szukają nadal. Szczególnie te firmy które oferują gorsze warunki. 

 

Od przyszłego roku się ruszy i wtedy firmy znowu zaczną ze sobą konkurować i zabiegać i o kierowców i o transport managerów.

 

Wynagrodzenie w zależności od firmy może się wahać pomiędzy £30-70k rocznie na kontrakcie.

 

Będąc samozatrudnionym i pracując jako zewnętrzny transport manager dla firm transportowych, często można sięgnąć tych 55-60k rocznie i się zbytnio nie napracować. Dodatkowym benefitem tutaj jest że rozliczasz się wtedy jako firma, więc kilometrowka i inne koszty można wyciągnąć. Nawet auto na leasing.

 

Chcąc zarabiać więcej niż to trzeba już robić dodatkowe kwalifikacje CILT.

 

Nie wiem ile tam się zarabia. Wiem że audytowcy wyciągają po ponad £100k rocznie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jan III Wspaniały napisał:

Macie jakieś pomysły co warto zrobić?

Siemka @Jan III Wspaniały

 

Wiesz co nie mam absolutnie pomysłu i nie przyszedłem z radą ale szczerze mnie rozbawiłeś robiąc ten temat w dziale "Inwestycje i hazard"

 

Dodając, że masz 8.000 zł na "przekichanie" Wpadłem tutaj tylko poinformować, że mi banana na ryju zrobiłeś 😁

 

No ale jak już tu jestem to może się zastanów, gdzie jakieś preferencje byś czuł. No jak lubisz samochody czy kurs na koparkę by był "spoko", itd.

 

Zdrówka! :D 

Edytowane przez SzatanK
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.