Skocz do zawartości

Coś bardzo złego stało się z zachodnią kulturą


Trevor

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Imiennik napisał:

Już sobie poleciałeś.

Powiedz jak to jest siedzieć przy internecie wirując z prędkością 1600-1700km/h?

Zrób prosty eksperyment. 
Idź szybkim, STAŁYM krokiem. 
Weź kamień, piłkę, cokolwiek. 
Podrzucaj do góry. 
Pytanie - dlaczego gdy podrzuciłeś, to nie spadło ci na twarz? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maroon napisał:

Trochę nie tak. Są pewne okoliczności przyrody, które nie wybaczają żadnych błędów. Jedym z nich jest przestrzeń kosmiczna, innym np. morze, eksploracja Arktyki. Albo sterownia elektrowni atomowej. 

 

Jeden heheszek za daleko i giną ludzie, trochę luzu za dużo i traci się sprzęt. 

 

Stąd do niektórych zadań elementarna powaga, że nie nazwę odpowiedzialność, jest po prostu niezbędna.

Dokładnie o to mi chodzi; to co opisujesz to Twoje postrzeganie odpowiedzialności skorelowane nierozłącznie z powagą a nie obiektywna prawda o odpowiedzialności i skuteczności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, TruthInPlainSight napisał:

Jako ,ze nie wierzę ,że cokolwiek lub ktokolwiek opuszcza Truman Show w pojeździe zwanym ciałem, lub innej rakiecie traktuje to jako dobry kabaret. Nie przeszkadzają mi więc stroje tych ludzi, ,którzy może wierzą ,może i nie w to co robią i ,że ich praca wynosi kogokolwiek lub cokolwiek na "orbitę" 

Myślisz, że jest płaska Ziemia, czy że cokolwiek innego? Z jakiej perspektywy to piszesz? :)

2 godziny temu, maroon napisał:

Wyją jak małpy. 

Przypomniałeś mi fragment z serialu True Detective (bardzo polecam). 
W bazie siedzą spokojni i opanowani analitycy i inżynierowie (niczym tych dwóch detektywów). Gdzie indziej napalone musk-sojaki niczym ci wierni. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Trevor napisał:

Dzieje się tak dlatego że niejako wymusza psychologicznie poważne podejście do tematu.

Masz rację lecz połowicznie.

Podczas Manhattan Project wojskowi też narzucili godziny pracy naukowcom.

WOJSKOWA rama.

Jak łatwo się domyśleć nic z tego nie wyszło.

Teraz co innego jest kontrola lotu, co inne dział badawczo rozwojowy.

Jeżeli z racji np KOSZTÓW Ci sami ludzie pełnią funkcje i tu i tam.

To masz formatke uniformu. 

....W ciuchach roboczych* zmienili laboratorium na sterówkę. 

 

 

Edytowane przez Tornado
a/e
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, icman said:

Dokładnie o to mi chodzi; to co opisujesz to Twoje postrzeganie odpowiedzialności skorelowane nierozłącznie z powagą a nie obiektywna prawda o odpowiedzialności i skuteczności.

 

Jeśli pracowałeś kiedyś w niebezpiecznych warunkach to wiesz że powaga jest niezbędna w takich miejscach. Dokładnie tak jak @maroon napisał. Jeden heheszek nie wtedy kiedy trzeba i kolega obok leży trupem bo się na 3 sekundy rozkojarzyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co ci chodzi, ale jeżeli dalej mają budować rakiety, które lądują same jak z filmu s-f to osobiście daje im przyzwolenie na luźną bluzę. Może właśnie ten luz powoduje, że tworzą takie magiczne rzeczy. Koszula, krawat to jednak jakaś forma spinki a Space X to nie jest bank ani urząd.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, doler said:

Wiem o co ci chodzi, ale jeżeli dalej mają budować rakiety, które lądują same jak z filmu s-f to osobiście daje im przyzwolenie na luźną bluzę. Może właśnie ten luz powoduje, że tworzą takie magiczne rzeczy. Koszula, krawat to jednak jakaś forma spinki a Space X to nie jest bank ani urząd.

 

Jasne. Rozumiem to. To w końcu prywatna firma. To tylko coś o czym pomyślałem jak oglądałem start. Sam fakt że coś się dzieje w tej dziedzinie pozytywnego to już samo w sobie jest krokiem w dobrą stronę dlatego zgodzę się że nawet jak mają to robić luzaki w bluzach to to jest i tak coś mega pozytywnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk napisał:

Polacy to chyba lubią być ubierani w jednakowe stroje xD.

Mój sierżant mówił krótko:

chujowo ale jednakowo! 
 

 

 

Wtrącę i ja tu swoje 3 złote. 
Jeżeli o mnie chodzi to w ten dzień ubrałbym koszulę itd - może nie jak do ślubu, ale znajomi by widzieli że inaczej…  Dziś startuje owoc mojej pracy. 

Chciałbym to jakiś celebrować - ubiorem też.

 

 

Miałem okazję pracować w studiu gier komputerowych w Londynie.
Tam większość ubrana jak na filmie, ale byli też i tacy to byli ubrani bardziej niż schludnie, a byli i tacy od których trochę śmierdziało… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Trevor napisał:

Jeśli pracowałeś kiedyś w niebezpiecznych warunkach to wiesz że powaga jest niezbędna w takich miejscach. Dokładnie tak jak @maroon napisał. Jeden heheszek nie wtedy kiedy trzeba i kolega obok leży trupem bo się na 3 sekundy rozkojarzyłeś.

Co Wy z tymi heheszkami? 

„Nikt nie zrozumiał tabelki” 

 

Zakładam, że chodzi wam o koncentracje ale to nie zawsze idzie w parze z powagą, patrzycie się cały czas na własny filtr i bierzecie to za rzeczywistość.

Edytowane przez icman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, thyr napisał:

Ostatnio czytalem ze wyslanie czlowieka na xiezyc nie jest obecnie mozliwe ze wzgledow technologicznych

Bajanie, coś tam pewnie odkryto co nie podoba się, albo to była mistyfikacja albo coś innego, zresztą do końca prawdy nigdy się nie dowiemy.

 

 

Jak coś się cofa to tylko UE, z roku na rok znaczenie UE zmniejsza się, coraz to nowe kretynizmy są wymyślane podczas gdy świat idzie do przodu i ma to gdzieś (Ochrona środowiska, zakaz budowania elektrowni węglowych) np. zakaz produkcji silników spalinowych do 2035.

Będziemy świadkami upadku UE za kilka dekad może szybciej.

Edytowane przez Druid
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Druid napisał:

Ale niestety nie czujemy tej prędkości

I nawet nikt nie potrafi tego udowodnić! 

Jakiekolwiek próby po bliższym przyjrzeniu się to zwykła lipa, no ale są zwolennicy teorii lądowania na księżycu, oraz teorii że to zostało nagrane. 

 

12 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

Pytanie - dlaczego gdy podrzuciłeś, to nie spadło ci na twarz? 

Eee bo Krzywo rzucam. Mam nadzieję że sobie żartujesz :D

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Imiennik napisał:

Eee bo Krzywo rzucam. Mam nadzieję że sobie żartujesz :D

Nie no, powątpiewasz w to, że obracamy się z prędkością 1600 km/h2 i podałem ci proste doświadczenie fizyczne, dzięki któremu możesz się przekonać, że przez ten obrót nie wylecimy w kosmos (dopóki ktoś nie zatrzyma Ziemi). 
Oczywiście ma to konsekwencje jak siła Coriolisa.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Strusprawa1 napisał:

Nie no, powątpiewasz w to, że obracamy się z prędkością 1600 km/h2 i podałem ci proste doświadczenie fizyczne, dzięki któremu możesz się przekonać, że przez ten obrót nie wylecimy w kosmos (dopóki ktoś nie zatrzyma Ziemi). 

Względność. 

Mamy Usaina Bolta. Usain Bolt ma kleszcza. Usain Bolt biegnie. Usain Bolt stoi w miejscu z punktu widzenia kleszcza. 

Siedzę w pociąg. Obok drugi pociąg rusza.
Z perspektywy  pasażera drugiego pociągu jestem w ruchu (jeszcze nie zajarzył że to on zaczął się ruszać). Z perspektywy osoby na peronie jestem w bezruchu bo mój pociąg stoi.

Z perspektywy jądra ziemi stojąc na szczycie Everest poruszam się szybciej niż stojąc na dnie Rowu Mariańskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w temacie może 

 

🇪🇺 "The European Parliament just voted in support of the EU’s new Migration Pact.

It will take away national sovereignty from member states & allow the European Commission to allocate any size of “mandatory migrant relocation quotas” for all states"
 

 

Polish man acquitted for writing 

 

"Poland for Poles! I don't give a shit I'm correct. My son is to grow up in white Poland and with traditions that have been for centuries! No fucking rainbow politicians will change that!!!!"

 

The case had gone up to the Polish Supreme Court. He was being tried for public incitement to hatred on the basis of national and racial differences, i.e. for violating article 256 § 1 of the Penal Code

 

 

We do not know when the war will end, but we do know Russian aggression is a toxic pattern that must be stopped - NATO Secretary General Stolty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/20/2023 at 8:53 PM, cst9191 said:

Pierwsza myśl: co to za pojeby?

Takie, których nie wpuszczono do pomieszczenia kontrolnego, bo i po co? Nic wartościowego i dobrego by tam nie dodali, natomiast mogliby "dodać wartość ujemną".

Ale nie można im wprost powiedzieć w twarz, że są wymienną klasą pracującą, i nie są tak wyjątkowi, jak im się wydaje.

W "kontroli" nasz może 2%, albo mniej "pracowników". Górę krzywej Gaussa, jeśli nie wprost element z >3sigma... im mundur jest niepotrzebny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2023 o 20:54, Strusprawa1 napisał:

Myślisz, że jest płaska Ziemia, czy że cokolwiek innego? Z jakiej perspektywy to piszesz? :)

Te tematy już dawno odpuściłem bo mam wrażenie ,że to pułapka systemu, ścieranie się czy to na czym mieszkamy na kształt x czy y, są rzeczy nie do udowodnienia i system to wykorzystuje. 

Po prostu rozkoszuje się teatrem prezentowanym przez niektóre organizacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.