Skocz do zawartości

Gotówka to wolność


Krugerrand

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Bracia.

 

Zachęcam do zapoznania się z poniższym nagraniem dotyczącym gotówki oraz tzw. CBDC.

 

 

Jednocześnie poniżej zamieszczam tekst gdzie znajdziecie więcej szczegółów na temat obecnej sytuacji z gotówką w Nigerii:

 

https://independenttrader.pl/jak-wladza-sila-eliminuje-gotowke-i-wprowadza-cbdc.html

 

Miłego i owocnego oglądania oraz lektury.

 

 

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotówka to scam którym możesz sobie podetrzeć tyłek :) Możesz sobie wydrukować ile chcesz kolorowych papierków i wmówić wszystkim że to jest coś warte tym jest gotówka :) 

 

Ochrona gotówki to ochrona scamu i obecnego systemu bankowego opartego na przekrętach. 

Pieniądz musi ewoluowować jest to naturalna kolej rzeczy wraz z postępem cywilizacyjnym taka kolej rzeczy, dlatego między innymi nie chodzimy z wypchanymi sakiewkami srebrnych monet.

 

Niestety grupa rządzących wymyśla kolejny scam w nowej formie, aby mieć kontrolę nad ludźmi (t.j. dla nich bydłem) .

 

Problem więc nie leży w samej zmianie, lecz dotyczy stricte organizatorów zmiany.

 

Pieniądz jest narzędziem który jest wykorzystywany do kontroli, przymusu i zniewalaniu więc nic dziwnego że władze nie chcą w tej kwestii wolności dla swoich obywateli.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznacie, że obrazek jak ukochana lewica ucina babom niekontrolowaną konsumpcję, którą one tak kochają to pomijając już wszystko inne byłby piękny.

 

A poza tym to jeśli w polin doszłoby do likwidacji gotówki to najprawdopodobniejszy scenariusz to taki gdzie wkurwione p0lki wychodzą bo nie mogą przepuszczać pieniędzy na kosmetyki, ciuchy, telefony loty do Egiptu na ruchanie z ciapatym też zblatowane co najwyżej Berlin albo Warszawa ( do dziś nie rozumiem czemu jakąś część we mnie się cieszy, że to miasto zasrywa się brudasami) jeśli ktoś ma na elektryka, żeby dojechać i robią październik 2020 v.2.0 a Polaczek jak to Polaczek póki dupa jest wieczorem Bd siedział cicho jak PANI każe wyjść za nią na ulicę do noszenia torebki to pójdzie ale sam z siebie raczej nie.

 

Nie rozumiem czemu zaczęli to wprowadzać od kraju gdzie mężczyźni są zdolni stawiać opór sto razy bardziej niż Polacy i nie są nawet w jednej setnej tak przecweleni przez żeńską część populacji.

 

 

4 minuty temu, smerf napisał:

Gotówka to scam którym możesz sobie podetrzeć tyłek :) Możesz sobie wydrukować ile chcesz kolorowych papierków i wmówić wszystkim że to jest coś warte tym jest gotówka :) 

 

 

Do czasu tak.

 

 

Ps. A z dobrych informacji to mam taką, że już dawno czytałem, że e-naira przyjęła się na poziomie 0,5% czyli 1na 200murzynow to łyknął.

 

Ciekawe ilu u nas będzie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zuckerfrei napisał:

@smerf jak mam płacić wtedy za narkotyki? Pytam poważnie. Gotówką najlepiej. Najszybciej. Jak mam kręcić wygodnie lewiznę? Ja chcę to robić. Poważnie pytam. 

 

Najlepiej jakbyś tego nie kupował. :lol: 

 

A jak już musisz to za internetowe zdecentralizowane pieniążki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zuckerfrei napisał:

@smerf jak mam płacić wtedy za narkotyki? Pytam poważnie. Gotówką najlepiej. Najszybciej. Jak mam kręcić wygodnie lewiznę? Ja chcę to robić. Poważnie pytam.

Moim zdaniem w naturze nie ma próżni i będzie się płacić np BTC bądź coś w ten deseń, nawet na wstrzykiwanie marihuanen. 

 

A co do gotówki to widać po przykładzie Australii oraz Kanady gdzie po protestach zablokowali ludziom dostęp do ich własnych pieniędzy. Ja sam mam mini sejf na pieniądze, chcę tam też lokować fizyczne złoto jeszcze nie wiem w jakiej postaci.

Odnośnie zapędów totalitarnych to takie były od zawsze, ALE jeszcze nigdy nie było to tak bliskie "domknięcia". Wgląd do konta i możliwość zablokowania, kamery dla waszego bezpieczeństwa oczywiście, odczytywanie lokalizacji itd...

 

Mam podstawy sądzić iż za mojego życia przeleje się krew za wolność.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Król Jarosław I said:

 

Nie rozumiem czemu zaczęli to wprowadzać od kraju gdzie mężczyźni są zdolni stawiać opór sto razy bardziej niż Polacy i nie są nawet w jednej setnej tak przecweleni przez żeńską część populacji.

 

Nigeria jest najbardziej "zinformatyzowana" z całego murzynowa. Jest też można by rzec najbardziej cywilizowana. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maroon napisał:

 

Nigeria jest najbardziej "zinformatyzowana" z całego murzynowa. Jest też można by rzec najbardziej cywilizowana. 

 

Myślę, że bez znaczenia jest też to, że w zasadzie od początku odzyskania niepodległości Nigeria ma jeden i ten sam rząd czyli zarząd firmy Shell...

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, smerf napisał:

Najlepiej jakbyś tego nie kupował

Czyli już mówisz mi co miałbym robić a czego nie robić? 

 

Ok, ja mogę sobie te zdecentralizowane pieniążki zrobić - no probs! 

 

Ale, ale czy koniec łańcucha pokarmowego sprzedaży różnych substancji to ogarnie? A jeżeli ogarnie to jak szybko? Ja wiem, że rynek nie lubi próżni i znajda się tacy co ogarną temat. 

 

Ale wg mnie centy pójdą do góry, mi się to nie podoba. Martwię się o ten rynek. 

 

To trzymanie za mordę...

 

A powrót do handlu wymiennego, ile kostek masła za kokainę? 

 

To absurd. 

Bezgotówkowe rozliczanie się w codziennym życiu jest łatwe i proste, szybsze. Ale gotówa musi być. Jak szybko wyskoczyć na divy bez gotówki? Tak są kurwy co blika przyjmują. Ja nie mam żony to mnie to ryba. Ale ten mąż co ma, a nie rucha, a chce na boku poruchać to jak to ogarnie bez gotówki...

 

49 minut temu, DOHC napisał:

odczytywanie lokalizacji

Jeszcze wszyscy przeproszą 3310. 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, smerf napisał:

Pieniądz musi ewoluowować jest to naturalna kolej rzeczy wraz z postępem cywilizacyjnym taka kolej rzeczy, dlatego między innymi nie chodzimy z wypchanymi sakiewkami srebrnych monet.

A ja mam jakoś nieodparte wrażenie, że odkąd odeszliśmy od standardu złota na rzecz papierków bez pokrycia i dochodzimy do momentu gdzie będziemy mieli elektroniczny "pieniądz" banku centralnego, to raczej nie ma nic wspólnego z ewolucją i postępem cywilizacyjnym, a raczej z deewolucją i oddawaniem swojego majątku w ręce banksterów.

 

Jak miałeś sakiewkę wypchaną złotem lub srebrem, to bez problemu mogłeś tym kruszcem zapłacić za towary lub usługi. Co więcej taki kruszec jako prawdziwy pieniądz nie tracił zbytnio na wartości, można było taką monetę podzielić na pół i ona cały czas zachowywała swoją wartość. Gdy papierek wydrokowany przez jakiś bank centralny podrzesz na pół staję się on bezwatrościowy. Taka jest różnica między pieniądzem prawdziwym a tym nieprawdziwym jaki masz w portfelu.

 

Swoje złoto lub srebro mogłeś oddać bo banku na przechowanie, a w zamian otrzymywałeś kwit, który służył za pieniądz, mogłeś na bazie niego nabywać towary i usługi lub w każdej chwili z powrotem wymienić te kwoty na kruszec. Owszem miało to swoje minusy, ponieważ bankierzy szybko oeirnotowali się, że ludzie niezbyt chętnie zgłaszają siępo kruszec, nie robią tego zbyt często, a zgłoszenie się wszystkim na raz nie jest raczej możliwe, więc wystawiali więcej kwotów niż mieli kruszcza w skarbcu. Jednak ci, którzy robili to tak bezmyślnie jak dziś robią to banki centralne szybko upadali, ponieważ tracili wiarygodność. Natomiast kruszec miał w sobie poważną zaletę, nie był tak inflacyjny i dawał możliwość wyboru.

 

Potem odeszliśmy od standardu zlota i prawdziwy pieniądz kruszcowy czy towarowy zamieniliśmy na bezwartościowy inflacyjmy papierek. Owszem można go dodrukować w ogromnym ilościach z niczego, ale caly czas masz wybór. Możesz płacić kartą, blikiem lub gotówką. Gotówka o tyle daje wybór, ale też wolność, ponieważ nabywasz towary i usługi anonimowo, nikt poza Tobą nie wie co kupujesz, gdzie i w jakich ilościach. To transakcja wiązana, nabywasz coś od kogoś i obydwie strony są zadowolone, inaczej do transakcji by nie doszło. Kiedyś gdzieś czytałem, że w Norwegii jesli zbyt dużo wydajesz na alkohol, to urzędnicy arbitralnie za kogoś decydują czy ma iść na odwyk czy nie. A wiedzą to, ponieważ w systemach zostaje informacja o platnościach kartą, gdzie, ile i czego. Dzięki takim zapisom można też się dowiedzieć gdzie bywasz, o jakich porach i z kim. W Nigerii dzięki brakowi gotówki kraj stoi na skraju zapaści. Brakuje podstawowych towarów jak żywność czy beznyna. Zupełnie jak w Wenezueli, tylko tam nie masz dodruku na masową skalę.

 

Teraz gdy wprowadzą walutę (nie mylić z pieniądzem) elektoroniczną banku centralnego pozbawiony jesteś wszystkiego co wyżej, a zakres kontroli będzie już w zasadzie nieograniczony. Nie widzę tu niczego z ewolucji, a raczej odchodzenie w stronę całkowitej inwigilacji. Brak jakiegokolwiek wyboru. Pod płaszczykiem ewolucji elektronicznej i rzekomej wygody lub szybkości oddajemy swoje życie w ręce totalitarystów. No chyba, że ktoś właśnie tak rozumie ewolucję.

 

PS: przecież eletroniczny "pieniądz" to też oszustwo jak ten papierowy z tą różnicą, ża zamiast drukarek w ruch idą klawiatury komputerów. Banki centralne będą mogly w komputerach stworzyć tyle tego ile chcą. 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna realna różnica między gotówką, a pieniądzem elektronicznym opartych na jakichś blockchainach to możliwość śledzenia. Bo gotówkę papierową i tak mogą zlikwidować w chwilę.

No i mamy przelewy bankowe, które przecież i tak są logowane - a mało co załatwia się gotówką.

 

 

Co prawda argumenty na elektroczniny pieniądz to mają z dupy:

- że nie roznosi covidu :lol:,

- jest ekologiczny - tylko jakoś zapominają o prądzie dla serwerowni na caly ten cyrk.

 

Chociaż obsesyjne odpały "wolnościowców" na temat też są zabawne. W końcu i tak cały czas można człowieka śledzić telefonem, przelewami na kontach, połączeniem miejskiego monitoringu z systemami rozpoznawania twarzy (przynajmniej technicznie można zrobić taki globalny system - klocki są), system kredytu społecznego w chinach, paszportem węglowym w EU, itd.

Sama gotówka to za mało na jakąś wolność.

 

Realna gotówka to muszą być złote krążki ;) innej opcji nie ma, żeby była "wolnością"... ale taka opcja jest niemożliwa przy współczesnej gospodarce i mld ludzi. XV wiek się nie wróci.

 

Edytowane przez BumTrarara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu głównie chodzi o to, że do CBDC można w prosty sposób dołączać dodatkowe "fiuczery", typu punkty za pochodzenie, social score albo termin ważności. I jak historia pokazuje, jak jest jakaś możliwość wzięcia "mas" za ryja, to jest ona wykorzystywana. 

 

A jak wprowadzisz do waluty przykładowo termin ważności i zablokujesz możliwość wykonywania określonych typów transakcji (np. kupno metali szlachetnych), to nie ma prostszego sposobu, żeby np. ograniczyć u "mas" akumulację kapitału do zera. I idę o zakład, że takie pomysły gdzieś tam są lub były rozważane. 

 

I to jest realne zagrożenie, z którego sobie trzeba zdawać sprawę. 

 

Innymi słowy CBDC jest świetne dla biedoty i socjalpatologii żyjącej od 1 do 1, ale już dla tzw. klasy średniej jest niebezpieczne.

Edytowane przez maroon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.