Skocz do zawartości

Podwyżka płacy minimalnej w 2024r.


Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Patryk napisał:

Tak myślałem, że znowu się wymigasz od odpowiedzi xD

Dorosły chłop mnie się pyta co ma zrobić w swoim życiu. Sprawdzałem przed chwilą dowód osobisty, nie ma Cię w nim xD 

 

Do mamusi pod spódnicę, już!

5 godzin temu, Patryk napisał:

utrzymują je publiczne pieniądze

I dlatego ich stan jest jaki jest xD 

5 godzin temu, Patryk napisał:
5 godzin temu, Magos Dominus napisał:

Pierdolnięty jesteś? Chcesz za lewe faktury dawać więcej niż za gwałt czy morderstwo? 

Dlaczego mnie obrażasz?

Jak ty jesteś zwykłym płatkiem śniegu. Zadał ci pytanie czy jesteś pierdolnięty a ty że on cię obraża xD Po prostu chłop ma wątpliwości. 

Chciałbyś mieć lepiej kosztem innych ale obrażasz się na wieść że jesteś komunistą. Zwykły płatek śniegu.

5 godzin temu, Trevor napisał:

A czy pasożytnictwem nie jest 500+, zasiłki, dopłaty wszelkiego rodzaju?

Oczywiście że jest! Pełna racja. 

Jak widzę takich dejów to jestem za eugeniką.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Imiennik napisał:

I dlatego ich stan jest jaki jest xD 

Jaki? Z roku na rok coraz lepszy, oczywiście nie napiszesz wprost, ze korzystasz, bo by wyszło, ze pasożytujesz na systemie.
System Ci widzę pasuje kiedy jeździsz sobie po lesie ścieżkami lub leżysz brzuchem do góry na plaży, ale nie wtedy gdy sparaliżowanemu facetowi damy na chleb i ciepła wode w kranie. Takiego egoizmu i hipokryzji jeszcze nie widziałem tutaj. 

 

11 minut temu, Imiennik napisał:

Po prostu chłop ma wątpliwości

Wg Ciebie tak się dopytuje o wątpliwości?

 

11 minut temu, Imiennik napisał:

ty jesteś zwykłym płatkiem śniegu.

Dzięki bracie! Zapewniam Cię jednak, ze nie ma we mnie niczego wyjątkowego, niemniej dobre słowo zawsze cieszy dusze.

16 minut temu, Imiennik napisał:

Dorosły chłop mnie się pyta co ma zrobić w swoim życiu. Sprawdzałem przed chwilą dowód osobisty, nie ma Cię w nim xD 

 

Do mamusi pod spódnicę, już!

Jaki niski poziom xD, jak tam ilu braciom polisy wcisnales, które przed niczym nie chronią? 

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Patryk napisał:

Jaki? Z roku na rok coraz lepszy, oczywiście nie napiszesz wprost, ze korzystasz, bo by wyszło, ze pasożytujesz na systemie

Zawodowo więcej przejechałem do tyłu niż Ty do przodu. Oczywiście auto nie jeździ na powietrze, a w paliwie jest akcyza. 

Uwierz mi że na stacji nie kradłem tylko płaciłem za wachę jak Bóg przykazał. 

 

Nawet jakbym zwykłym autobusem jeździł to i tak w cenie biletu placę za drogi. 

 

Dla mnie masz umysł max 15 latka i pierdolisz takie farmazony że w głowie się nie mieści :D

 

Niestety największym pasożytem jesteś tutaj Ty, już nie wnikam w to co się Tobie działo w przeszłości ale to czego się domagasz. 

 

19 minut temu, Patryk napisał:

Wg Ciebie tak się dopytuje o wątpliwości?

No widocznie nie wiedział czy jesteś pierdolnięty więc jak miał zapytać? 

Ja nie pytam bo już nie mam wątpliwości.

19 minut temu, Patryk napisał:

Zapewniam Cię jednak, ze nie ma we mnie niczego wyjątkowego

To wiem, komuchów jest pełno. Nawet wyjątkowo nie rozumiesz kim jest płatek śniegu. 

20 minut temu, Patryk napisał:

jak tam ilu braciom polisy wcisnales, które przed niczym nie chronią? 

Nie uwierzysz ale nikt do mnie nie napisał tymbardziej że ich nie sprzedaje.

Może nikt do mnie nie napisał bo każdy oprócz ciebie potrafi wpisać trzy słowa w Google i znaleźć SAMEMU odpowiedź. 

 

Znowu zachowujesz się jak baba i wciskasz rzeczy które nie miały miejsca.

Może sprawdź sobie testosteron? Będzie ciężko bo obawiam się że badania nie są refundowane, trzeba płacić za swoje :D

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Imiennik napisał:

Zawodowo więcej przejechałem do tyłu niż Ty do przodu.

Wow, ego widzę w kosmosie, wszystko wiesz najlepiej, teraz nawet wiesz ile km przejechałem w swoim życiu, ciekawe, ciekawe. Spadła na Ciebie ta wiedza od razu czy stopniowo zdobywałeś?

 

7 minut temu, Imiennik napisał:

Uwierz mi że na stacji nie kradłem tylko płaciłem za wachę jak Bóg przykazał. 

 

Nawet jakbym zwykłym autobusem jeździł to i tak w cenie biletu placę za drogi. 

Tym bardziej nie rozumiem dlaczego boli Cię tak mocno, ze ludzie chcą również płacić renty na tych co nie mogą. 

 

9 minut temu, Imiennik napisał:

Znowu zachowujesz się jak baba

Twoje docinki są właśnie jak ze swiezakowni 🤔 „nie jesteś prawdziwym mężczyzna” ; „zachowujesz się jak dziecko”. Jesteś pewien, ze nie projektujesz swoich cech na mnie? Może to Tobie prolaktyne wyjebalo tak jak poziom ego? Sprawdziłbym na Twoim miejscu. Może to zalążek czegoś poważnego, zdrowia życzę.

20 minut temu, Imiennik napisał:

Dla mnie masz umysł max 15 latka i pierdolisz takie farmazony że w głowie się nie mieści :D

Jeśli naprawdę wierzysz w to co piszesz i mimo wszystko łykasz zarzutki jak dziwka nasienie to czasami nie robi to z Ciebie idioty?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem jednej z mojego punktu widzenia istotnej sprawy.

jak wszyscy wiemy z wynagrodzenia brutto pobierane są rożne daniny dla jaśnie panującej nam władzy natomiast pracownik dostaje kwotę netto. Bardzo istotny jest tutaj mechanizm naliczania tych opłat a mianowicie naliczanie procentowa.

Każde zwiększenie płacy minimalnej powoduje znaczne zwiększenie przychodów do budżetu państwa i właśnie w tym upatrywał bym tak ochocze zwiększanie płacy.

Edytowane przez Albert Hofman
  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Albert Hofman napisał:

Przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem jednej z mojego punktu widzenia istotnej sprawy.

jak wszyscy wiemy z wynagrodzenia brutto pobierane są rożne daniny dla jaśnie panującej nam władzy natomiast pracownik dostaję-kwotę netto. Bardzo istotny jest tutaj mechanizm naliczania tych opłat a mianowicie naliczanie procentowa.

Każde zwiększenie płacy minimalnej powoduje znaczne zwiększenie przychodów do budżetu państwa i właśnie w tym upatrywał bym tak ochocze zwiększanie płacy.

Każdy kto choć raz w życiu otrzymał kwit z wypłata zdaje sobie z tego na pewno sprawę :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Patryk napisał:

Tym bardziej nie rozumiem dlaczego boli Cię tak mocno, ze ludzie chcą również płacić renty na tych co nie mogą. 

Ale niech płacą, oczywiście! Wasz portfel Wasza sprawa! Jestem za decydowaniem jednostki o jej wydatkach, są różne serwisy na różne zrzutki, także lecznicze. Można fundację otworzyć i też popieram takie działania!

30 minut temu, Patryk napisał:

Jeśli naprawdę wierzysz w to co piszesz i mimo wszystko łykasz zarzutki jak dziwka nasienie to czasami nie robi to z Ciebie idioty?

Już pisałem że nie mam Cię w dowodzie, nie jestem Twoją matką więc pomyliłeś adresy :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Imiennik napisał:

Nie są refundowane

Są, są, braki w podstawowej wiedzy masz chłopie niesamowite, wyjdź czasami z tego TIRa czy czym tam jeździsz i przeczytaj książkę. 

5 minut temu, Imiennik napisał:

Można fundację otworzyć i też popieram takie działania!

Chociaż Ty, bo jak ostatnio pisałem, ze wspieram ośrodek monitorowania zachowań rasistowskich i ksenofobicznych to ładnie mnie hejtem zalano.

5 minut temu, Imiennik napisał:

Ale niech płacą, oczywiście! Wasz portfel Wasza sprawa!

No i widzisz, większość tak wybrała, większość chce płacić, mniejszość się musi dostosować, zawsze można próbować sił w polityce z hasłami „zabierzemy renty i emerytury” - popieram takie działania, demokracja w końcu.

 

Juz nie mówię o szalonej opcji jak Np. Wyjazd z kraju tam gdzie jest lepiej, gdzie wszystko jest w prywatnych rękach, gdzie każdy sobie rzepkę skrobie, na pewno jest tam zajebiscie!

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Imiennik napisał:

Zapisz się do Świadków Jehowy skoro taki wierzący w demokrację jesteś :D

Skąd wiesz, ze nie należę? Kolejne projekcje? Masz duże problemy chłopie, rzadko kiedy można zaobserwować taki potworny ból dupy na cudze poglądy 🤔
 

Stres niszczy zdrowie bracie. Uważaj na siebie, mniej się spinaj w tym internecie, bo życie będziesz miał ciężkie.

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Patryk napisał:

Każdy kto choć raz w życiu otrzymał kwit z wypłata zdaje sobie z tego na pewno sprawę

Oj, zdziwilbyś się. 

Znam ludzi z wyższym wykształceniem, którzy nie rozumieją czym się różni netto od brutto, a sama informacja, że istnieją jeszcze koszta pracodawcy powyżej brutto, to już totalna abstrakcja.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maroon napisał:

No ale wiadomo, jest to w duchu socjalismusa - każdemu równo, każdemu gówno

Prawda, to się nie zmienia ;)

Wspomnianej parze należy się tyle, ile sobie wypracowali. Mnie nie przeszkadza, że Seba pojedzie sobie do Hurghady. Niech jedzie i na Punta Canę. Byle za swoje.

 

Zasranym obowiązkiem każdego mieniącego się polskim politykiem jest stworzyć takie systemowe warunki, by Seba pojechał tam z owoców własnej pracy, a nie upasiony źle targetowanym socjalem, spełniając się w roli operatora pilota do telewizora, gdy w międzyczasie Karyna rodzić będzie kolejnych beneficjentów MOPS-u.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Obliteraror said:

. Byle za swoje.

 

Serio wierzysz w to, że socjalismusy wciągające z dodatków i zapomóg po 7-8 tys mięsięcznie i więcej, nagle wezmą się do uczciwej pracy? :)

 

Ech, zazdroszczę optymizmu. 

 

Same zasiłki rodzinne to jest ponad dwa miliony rodzin i ponad 10 mld pln. A różne inne zapomogi i ekstrasy typu bon na wczasy? 

 

Mnie przykładowo nikt nigdy nic nie dał, ani sam niczego nie brałem. Stąd gardzę takimi, co tylko dej i dej. 

 

 Nam tu nie muszą inżynierowie przyjeżdżać, już ich pełno mamy. 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maroon napisał:

Serio wierzysz w to, że socjalismusy wciągające z dodatków i zapomóg po 7-8 tys mięsięcznie i więcej, nagle wezmą się do uczciwej pracy

 

Pracę można uznać za uczciwą jeśli jest uczciwie wynagradzana.

Praca jak niewolnik za jedzenie i spanie, bo na to starczają obecnie przeciętne pensje - nie można uznać z uczciwą, gdyż prowadzi do profitów tylko jedną ze stron. Być może dlatego część ludzi żyje z tych dodatków, aczkolwiek nie wiem, skąd wziąłeś te 7-8k być może w innym kraju/rzeczywistości żyjemy. :) Im dłużej żyję, tym bardziej się przekonuję że w szarej strefie jest najlepiej nie posiadając nic, a jednocześnie mając wszystko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smerf

 

https://rekinfinansow.pl/socjal-czy-praca/

 

Kiedyś miałem zajęcia z pracownikami MOPS i co do jednego mniej zarabiali niż większość patusów, którym zasiłki wypłacali. Przykładowo. 

 

 

52 minutes ago, smerf said:

 

Pracę można uznać za uczciwą jeśli jest uczciwie wynagradzana.

 

 

No ale możesz zostać prezesem, kto broni. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze. Kolejny socjalistyczny raj upada.

 

https://wydarzenia.interia.pl/raport-media-zagraniczne/news-the-economist-kraj-pelen-surowcow-bankrutuje,nId,6739490

 

Kiedy Evo Morales, były plantator koki, został zaprzysiężony na prezydenta w 2006 r., zadeklarował koniec "epoki kolonialnej i neoliberalnej" i zawiesił za biurkiem portret Che Guevary, brutalnego marksistowskiego rewolucjonisty, wykonany z liści koki.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, smerf said:

Praca jak niewolnik za jedzenie i spanie, bo na to starczają obecnie przeciętne pensje - nie można uznać z uczciwą

Jeśli praca jaką ktoś wykonuje jest warta dużo więcej, niż dostaje w wypłacie - to pewnie zaraz znajdzie się jakiś januszex, który zechce takiego pracownika podkupić, by zarabiał dużo - ale dla nich.

Jeśli takiego podkupującego pracowników januszexu jeszcze nie ma - to uwaga, można nieźle zarobić, wystarczy taki założyć ;) i kosić kasę.

 

Chyba, że praca takiego pracownika jednak nie jest dużo warta, i wystarcza jedynie na jedzenie i spanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Kespert said:

 

Chyba, że praca takiego pracownika jednak nie jest dużo warta, i wystarcza jedynie na jedzenie i spanie...

 

Problem jest taki, że realną wartość czyjejś pracy coraz ciężej oceniać. 

 

Zwróć uwagę na to, że większość stanowisk jest rozpatrywana w ujęciu kosztów bezpośrednich. 

 

Ile zarabia dla firmy handlowiec? Dość łatwo policzyć. A ile zarabia przykładowo informatyk, który całość bajzlu "utrzymuje w ruchu"? A ile księgowa? 

 

Stąd wiele stanowisk jest wyceniana nieadekwatnie do ich istotności, za to  najprostszą metodą kosztu bezpośredniego. A kosztów i zysków pośrednich nikt nie liczy, bo raz nie potrafi, a dwa po co? Jeszcze by wyszło, że jakiś "fizol" jest bardziej kluczowy dla firmy niż dyrektor. 

 

Kolejna kwestia to zastępowalność. Nie ma jednostek niezastępowalnych, a im łatwiejsza zastępowalność tym mniejsza chęć do wysokiego wynagradzania. Stąd cykliczne rynki pracownika i pracodawcy. 

 

W sumie na dzień dzisiejszy chyba jedyna metoda prawie gwarantowanych wysokich zarobków, to pójście drogą bardzo wąskiej, ciężko zastępowalnej specjalizacji. Tylko to też nie jest droga dla każdego, bo jak z sukcesem w biznesie - trzeba mieć i predyspozycje i trochę szczęścia. 

 

Dlatego większość ludzi będzie skazana na niskie i co najwyżej średnie zarobki przez całe swoje życie. Inna kwestia, czy poziom tych zarobków zapewni godne życie w podstawowym zakresie /jeść, mieszkać, wypoczywać /. 

Edytowane przez maroon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.