Skocz do zawartości

Podwyżka płacy minimalnej w 2024r.


Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, maroon napisał:

@Patryk jest mechanizm JPK. Po co to dublować wchodząc w kompetencje producentów systemów f-k, gdzie jeszcze masz wybór, czy chcesz na laptopie, czy w chmurze. Kasy fiskalne są już tylko online i wysyłają codziennie raporty do systemu.

 

Nie widzisz, że tu nie chodzi o ułatwienia, a o totalną kontrolę? 

Sugerujesz, ze jeszcze nie maja totalnej kontroli?

 

Wystawiam/otrzymuje około Hmm 200 faktur miesięcznie, mi się pomysł podoba. Niech dodadzą jeszcze połączenie terminali płatniczych z kasami fiskalnymi i już w ogóle będzie baja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Patryk napisał:

nadal brakuje w PL około 100 000 kierowców.

Taaa. W UK też tak mówili. Straszyli przed świętami 2022, że nie będzie miał kto jedzonka do sklepów dowieźć i wszyscy będą głodni 🤣. Nawet cyrkowali, żeby armia pomogła. A tymczasem był to tylko kwik branży transportowej, która zwyczajnie nie chciała zacząć płacić lepszych pieniędzy.

 

Minęło prawie 1.5 roku od tego skowytu. Kierowcom ułatwili egzamin(mogą zdawać od razu na naczepę). Firmy zaczęły płacić więcej i w tym momencie zgadnij co. Zapotrzebowania na kierowców niema xD

 

Znaczy jest. Tam gdzie płacą chujowo nadal szukają idiotów do roboty.

 

A co do świąt 2022, zgadnij jak się skończyło? Wszystkie firmy ładnie się w styczniu uśmiechnęły i rozłożyły ręce kiedy zostali zapytani - jak to jest ze niema kierowców a daliście radę? 🤣

 

Pierdolenie jak zawsze.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, UncleSam napisał:

Zapotrzebowania na kierowców niema xD

W Polsce jest, jak wyżej, ogarną Ci c+e+adr i dymasz dla nich potem. 

Po co by to robili gdyby nie musieli?
 

Poczekam na to słynne bezrobocie, spokojnie.

 

To, ze brakuje kierowców nie znaczy, ze ludziom jedzenia braknie, transporty widocznie chodzą wolniej niż by mogły. Programistów tez brakuje podobno 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Patryk said:

Sugerujesz, ze jeszcze nie maja totalnej kontroli?

 

Wystawiam/otrzymuje około Hmm 200 faktur miesięcznie, mi się pomysł podoba. Niech dodadzą jeszcze połączenie terminali płatniczych z kasami fiskalnymi i już w ogóle będzie baja.

Tak, nie mają kontroli z jakiego rozwiązania chcesz korzystać. A za chwilę będzie wszystkim równo, wszystkim gówno. 

 

200 faktur i nie stać cię na porządny zintegrowany f-k? Groszowe chyba te faktury. 

 

Kupa Januszy będzie zachwycona, bo będzie za darmoszkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce brakuje kierowców.

 

Białoruś i Ukraina dawno są wyeksploatowane. 

W MPK jeżdżą ludzie z całego świata.

W C+E jest i było kiepsko. I zarobki są najmniejszym problemem bo nie ma komu jeździć.

Ciężka praca z dala od domu. Pokolenie rurkowców-pizdencjuszy nie widzę wcale w tej branży.

 

Kupić ciężarówkę to żaden problem, firmy mają nówki na placach bez obsady od dawna.

 

A co do samej UK, jakoś widziałem jak z woja-nygusy dowozili paliwo na stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maroon napisał:

Kupa Januszy będzie zachwycona, bo będzie za darmoszkę

Tak, jestem Januszem, bo wole mieć cos taniej.
 

Dziwne, ze januszami nie nazwiesz budowlańców czy mechaników którzy nie wystawiają faktur za usługi i zaniżają ceny na rynku, nieuczciwa konkurencja. 
 

Miałem sytuacje kiedyś, ze typ mi mówi ze wystawi fakturę VAT bez problemu, a po kilku miesiącach dostałem pismo, ze nie był żadnym vatowcem i muszę oddać VAT, nie była to duża kwota, ale niepotrzebny stres, jeżeli efakrury ukróca takich cwaniaków to fajnie, mi sie nie chce każdego kontrahenta za 1000 zł sprawdzać w bazie. Czas jest cenny.

 

 

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Patryk napisał:

Po co by to robili gdyby nie musieli?

Żeby mieć niewolnika na kontrakcie xD W UK też ci wszystko zasponsorują jeśli podpiszesz lojalkę na 2 lata i będziesz pracować za chujowe stawki.
 

9 minut temu, Patryk napisał:

Programistów tez brakuje podobno 🤔

Tak, tak. Zgodnie z zasadą - brakuje "wstaw nazwę zawodu" do pracy za chujową stawkę.

Dziwnym trafem tam gdzie firmy dobrze płacą nikogo nie brakuje i nawet trzeba mieć farta żeby się tam dostać. 

Skomlenie januszexów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, UncleSam napisał:

Tak, tak. Zgodnie z zasadą - brakuje "wstaw nazwę zawodu" do pracy za chujową stawkę.

To Ty zaprzeczasz najpierw, ze brakuje kierowców, a teraz się okazuje, ze po prostu brakuje ale za chujowe stawki? Nie do końca to rozumiem, brakuje ludzi do pracy czy nie?

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk jak myślisz, że ten system coś ukruci to jesteś w błędzie. Mi kiedyś kontrahent, legalny, vatowy, 200k nie zapłacił, hajsu do dziś nie odzyskałem.

 

Jest coś takiego jak ryzyko działalności, a nieuczciwi wszędzie na świecie są. 

 

Tymczasem szur, szur, pocztaj sobie co kochane, przyjazne obywatelowi rządy na świecie robią. Polecam fragment jak dużym zainteresowaniem cieszyło się wdrożenie. 

 

https://bithub.pl/kryptowaluty/w-chinach-pensja-juz-w-cbdc/

 

22 minutes ago, Patryk said:

, ze po prostu brakuje ale za chujowe stawki? 

 

Za chujowe stawki zawsze brakuje i brakowało, szczególnie gdy więcej można dostać za darmoszkę od państwa. Więc tylko kwestia tego jak "brak rąk do pracy" zdefiniujesz. 

 

Natomiast osobna sprawa, że chujowe stawki są zazwyczaj znakiem rozpoznawczym januszexów, czasem całkiem dużych i międzynarodowych nawet. 

 

Ergo firma, która dobrze płaci nigdy nie narzeka na brak chętnych, ale najczęściej ma też wymagania, więc byle julek, czy inny klepacz się tam nie załapie. 

 

8 minutes ago, spacemarine said:

Jeszcze trochę i wszyscy będziemy milionerami.

Ja już byłem. Moja pierwsza legalna pensja to było milion trzysta tysięcy co miesiąc. 

 

Po tym doświadczeniu więcej milionerem nie chcę być. 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wzrost płacy minimalnej wyższy niż we wcześniejszych latach wynika z dużej inflacji. Po drugie rzucanie samymi kwotami nie ma sensu. Żeby ocenić wpływ minimalnej na gospodarkę trzeba patrzeć na jej stosunek do średniej krajowej lub mediany. Ogólnie rzecz biorąc płaca minimalna do 50% średniej lub 60% mediany nie powoduje większych problemów z bezrobociem. Dokładnie o takich wartościach mówi ta dyrektywa unijna.

 

Ekonomista Gabriel M Ahlfeldt, który badał optymalny poziom płacy minimalnej:

 

"Jaka jest optymalna płaca minimalna? Nie schodź poniżej 38% średniej płacy, nie przekraczaj 50% - jeśli zależy ci na zatrudnieniu, zrób 58% - jeśli zależy Ci na zagregowanym dobrobycie. Regionalne płace minimalne łagodzą kompromis między zatrudnieniem a równością".
 

 

Edytowane przez Enemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patryk napisał:

nie była to duża kwota, ale niepotrzebny stres, jeżeli efakrury ukróca takich cwaniaków 

Ukrócą tak jak jpk, białe listy czy 25 lat więzienie za lewe faktury.

 

2 godziny temu, Patryk napisał:

, mi sie nie chce każdego kontrahenta za 1000 zł sprawdzać w bazie. Czas jest cenny.

 Zrób przelew na konto spoza białej listy, a potem leć i się tłumacz do urzędu, że nie chciało Ci się sprawdzać kontrahenta i czas jest cenny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Magos Dominus napisał:

25 lat więzienie za lewe faktury.

Wolałbym więcej.

1 godzinę temu, spacemarine napisał:

Panowie wymieniajcie waluty póki kurs jest dobry, po wyborach jak to wszystko pdolnie to naprawdę głowa mała

Konkrety, konkrety bracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enemy wszystko fajnie, ale niech podadzą prawdziwe liczby i prawdziwą średnią, a nie sobie dobierają tak, żeby do ZUS ładować złodziejsko nawet od biedaków, co ledwie tysiaka wyciągają na prowincji. Mam ludzi w stolicy i przecież tam pensja w niektórych publicznych instytutach nawet do minimalnej nie dochodzi, kobiety tak pracują w większości. Masz 3/4 etatu, pensja 2500 zł na rękę maksymalnie i całe działy tak są wynagradzane + jakieś premie od projektów, maks 4000 zł rocznie. Gdzie średnia kurwa pytam prawdziwa. To, co teraz jest to tylko liczby dla Warszawy, nie dla kraju.

 

Miałem takie 2 lata, kiedy chorowałem, gdzie ledwie 900 zł zarabiałem miesięcznie, a podatków płaciłem dwa razy więcej. Moim zdaniem czysty horror. Ten, kto nie był w takiej sytuacji nie zrozumie, w jakim koszmarze systemowym żyjemy. Masz słabszy okres i zdychasz. Jakby to było teraz pewnie bym zdechł. Jebać ten system i socjalizm, w którym zabierają pracującym, żeby oddać nierobom. Kto się jeszcze na to godzi powtarzam?

Edytowane przez mac
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, PyrMen said:

W Polsce brakuje kierowców.

 

Białoruś i Ukraina dawno są wyeksploatowane. 

W MPK jeżdżą ludzie z całego świata.

W C+E jest i było kiepsko. I zarobki są najmniejszym problemem bo nie ma komu jeździć.

Ciężka praca z dala od domu. Pokolenie rurkowców-pizdencjuszy nie widzę wcale w tej branży.

 

Kupić ciężarówkę to żaden problem, firmy mają nówki na placach bez obsady od dawna.

 

A co do samej UK, jakoś widziałem jak z woja-nygusy dowozili paliwo na stacje.

 

Ale w czym problem. Zabraknie realnie kierowców to pensje w zawodzie poszybują do góry, poluzują się wymogi, i ludzie się znajdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Trevor napisał:

Ale w czym problem. Zabraknie realnie kierowców to pensje w zawodzie poszybują do góry, poluzują się wymogi, i ludzie się znajdą. 

I ceny transportu wzrosną, ceny produktów przez to i lecimy nadal z inflacją do przodu. Tak wg mnie najbliższe 10 lat będzie wyglądać.

12 minut temu, mac napisał:

Miałem takie 2 lata, kiedy chorowałem, gdzie ledwie 900 zł zarabiałem miesięcznie, a podatków płaciłem dwa razy więcej. Moim zdaniem czysty horror. Ten, kto nie był w takiej sytuacji nie zrozumie, w jakim koszmarze systemowym żyjemy. Masz słabszy okres i zdychasz. Jakby to było teraz pewnie bym zdechł. Jebać ten system i socjalizm, w którym zabierają pracującym, żeby oddać nierobom. Kto się jeszcze na to godzi powtarzam?

Również tak miałem, gdyby nie ZUS, l4, a następnie zasiłek rehabilitacyjny to mógłbym poprosić o kulę w łeb.  Oszczędności nie miałem, bo dopiero wchodziłem na rynek pracy.

Edytowane przez Patryk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Patryk napisał:

Również tak miałem, gdyby nie ZUS, l4, a następnie zasiłek rehabilitacyjny to mógłbym poprosić o kulę w łeb. 

No to brnij dalej w socjal, niech wszystko więcej kosztuje.

 

Gdyby nie to że potrafię kombinować i z byle gówna jak żabka się wybijać to żyłbym pod mostem, żaden ZUS i L4 by mi nie pomogło, mi się nic w tym państwie nie należy :)

 

Dlatego nie zamierzam tego ścierwa dalej utrzymywać i podziękowałem, tyle mnie zobaczą co czynsz za chatę i vat za zakupy jak wracam do Polski.

4 minuty temu, mac napisał:

Parodia życia.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Imiennik napisał:

No to brnij dalej w socjal, niech wszystko więcej kosztuje.

 

Gdyby nie to że potrafię kombinować i z byle gówna jak żabka się wybijać to żyłbym pod mostem, żaden ZUS i L4 by mi nie pomogło, mi się nic w tym państwie nie należy :)

 

Dlatego nie zamierzam tego ścierwa dalej utrzymywać i podziękowałem, tyle mnie zobaczą co czynsz za chatę i vat za zakupy jak wracam do Polski.

Super, super, żerowałeś na Polsce do 18 roku życia, a teraz wspierasz podatkowo inne kraje, masz prawo, ale nazywajmy rzeczy po imieniu xD. Mi tam się dobrze żyje w Polsce. 

 

8 minut temu, Imiennik napisał:

Gdyby nie to że potrafię kombinować

Co powinienem zrobić w sytuacji jaką miałem? Jak zakombinować?  

 

8 minut temu, Imiennik napisał:

żaden ZUS i L4 by mi nie pomogło, mi się nic w tym państwie nie należy

Jeżeli pracujesz w Polsce to Ci się należy, chyba nawet w większości krajów tak jest (tych cywilizowanych). Wszędzie Ci zapewniają minimum egzystencjalne jeśli jesteś niezdolny do pracy.

24 minuty temu, mac napisał:

Miałem takie 2 lata, kiedy chorowałem, gdzie ledwie 900 zł zarabiałem miesięcznie, a podatków płaciłem dwa razy więcej.

Napisz coś więcej jak możesz, nie miałeś etatu i l4? Jakie podatki płaciłeś jeśli byłeś na zwolnieniu lekarskim?

2 godziny temu, maroon napisał:

@Patryk jak myślisz, że ten system coś ukruci to jesteś w błędzie. Mi kiedyś kontrahent, legalny, vatowy, 200k nie zapłacił, hajsu do dziś nie odzyskałem.

 

Jest coś takiego jak ryzyko działalności, a nieuczciwi wszędzie na świecie są. 

Ok, rozumiem, współczuję, znam ten ból, ale no w dużo mniejszej skali na szczęście, pieniądz cyfrowy by to pewnie ukrócił bardzo dobrze, ale to mocno antywolnościowa opcja. Może jakiś rejestr transakcji powyżej każdego 1000,- ? W innym temacie bracia się nawet czepiali, że nie można majątku za granicę wywozić bez zgłoszenia, więc tego rodzaju zmiany będą szły wolno  niestety. Niestety jest jak jest, ktoś Ci faktury na 100k nie zapłaci, hajs wywiezie za granicę, a konfiarze czy inne zjeby powiedzą, że no przecież to wolność. Parodia.

Edytowane przez Patryk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Patryk napisał:

Super, super, żerowałeś na Polsce do 18 roku życia

Tak, żerowałem. Bo moi rodzice pracowali odkąd pamiętam i to oni utrzymywali mnie i państwowe bonusy xD 

3 minuty temu, Patryk napisał:

Co powinienem zrobić w sytuacji jaką miałem? Jak zakombinować? 

Myśleć wcześniej, bo życie to nie bajka. Umiesz liczyć licz na siebie. Dlaczego mam na Ciebie płacić skoro sobie nie radzisz? Nic mnie Twoje życie nie interesuje, Ty mi nigdy nie pomogłeś.

4 minuty temu, Patryk napisał:

Wszędzie Ci zapewniają minimum egzystencjalne jeśli jesteś niezdolny do pracy.

Ja mam w dupie te minimum bo to wegetacja i strata, a jak kiedyś pytałem to nie spełniałem warunków xD

Na państwo wypiąłem się już dawno. Jak widać nie jedyny, dlatego okradają ludzi inflacją bo nikt im pieniędzy do ręki nie chce dać. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Imiennik napisał:

Myśleć wcześniej, bo życie to nie bajka. Umiesz liczyć licz na siebie. Dlaczego mam na Ciebie płacić skoro sobie nie radzisz? Nic mnie Twoje życie nie interesuje, Ty mi nigdy nie pomogłeś.

Ok czyli 18 letni ziomek, który wylądował na wózku inwalidzkim bez pieniędzy ma być zostawiony sam sobie, niech z głodu zdycha, tak? 

 

4 minuty temu, Imiennik napisał:

Ja mam w dupie te minimum bo to wegetacja i strata,

A ja nie, bo uchroniło mnie przed śmiercią głodową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Patryk napisał:

Ok czyli 18 letni ziomek, który wylądował na wózku inwalidzkim bez pieniędzy ma być zostawiony sam sobie, niech z głodu zdycha, tak? 

A czy jeśli ktoś przymiera z głodu, a ja sprzedaje żywność to ma mi prawo kraść jedzenie ze straganu?

Nie można zabierać jednym by dawać drugim. Za dużo Robin Hooda się naoglądałeś. 

 

Patrzysz tylko na swój tyłek nawet kosztem innych. To już pasożytnictwo. 

 

A co miałeś zrobić to jedynie Twój problem który powinieneś sam rozwiązać jako dorosły człowiek.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.