Skocz do zawartości

Podwyżka płacy minimalnej w 2024r.


Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Imiennik napisał:

A co miałeś zrobić to jedynie Twój problem który powinieneś sam rozwiązać jako dorosły człowiek.

Tak myślałem, że znowu się wymigasz od odpowiedzi xD. Może sprzedasz mi poradę za 20 zł dotacji na forum? Żałosne doprawdy.  Typowy wolnościowiec, na wszystko prosta odpowiedź chyba, że sytuacja jest trudniejsza niż 2+2 xDDD.

 

10 minut temu, Imiennik napisał:

Nie można zabierać jednym by dawać drugim. Za dużo Robin Hooda się naoglądałeś. 

 

Patrzysz tylko na swój tyłek nawet kosztem innych. To już pasożytnictwo.

Pewnie z dróg nie korzystasz, do lasów nie chodzisz, na plażach nie leżysz (utrzymują je publiczne pieniądze). Taki mocno antysystemowy z Ciebie chłop widzę. Jeśli korzystasz z tych rzeczy to z kolei zwykły hipokryta z Ciebie.

3 minuty temu, Magos Dominus napisał:

Pierdolnięty jesteś? Chcesz za lewe faktury dawać więcej niż za gwałt czy morderstwo? 

Dlaczego mnie obrażasz? Skąd wiesz ile chcę dawać za gwałt czy morderstwo? Pytałeś mnie kiedyś o to? Pisałem kiedyś o tym? Co jeszcze uroiłeś sobie o mnie w swoim pustym baniaku?

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morawiecki wszystko powiedział co ma być. miska ryżu i tyle w temacie a my tu o analizach gospodarczych dywagujemy "Ludzie są tak głupi że to działa!", "za miskę ryżu", "przez ostatnie lata to wszystko szło bardzo mocno na kredycie no gdzieś to w końcu musi pier**nąć". Tu nie ma co gdybać. Mamy zbiednieć. Dla mnie najgorszą podłością nie jest to że rozdają pieniądze kosztem pracujących. najgorsze jest to że to jest efekt ratowania ludzi z kredytami. 

 

Przepraszam bardzo, ale wzięcie kredytu na 600 tys. na dom i zadłużenie na 30 lat to jest po prostu szczyt głupoty. Ludzie żyją na krechę. Poza chodnikami nic w PL nie jest polskie poza jakimś planktonem którego niedługo się pozbędą. Nic nie zatrzyma tego procesu i żadne gderanie o honorowych zachowaniach nie ma tu już sensu. jak cię ktoś rucha w dupe to mówisz: jeszcze raz za ojczyznę? No nie walczysz z tym albo masz wyjebane. Walczyć się nie da w obecnym systemie.

 

PS jak ktoś wierzy że po tegorocznych wyborach będzie lepiej to jest w dużym błędzie ktokolwiek nie wygra będzie gorzej.

22 minutes ago, Imiennik said:

Patrzysz tylko na swój tyłek nawet kosztem innych. To już pasożytnictwo. 

 

A czy pasożytnictwem nie jest 500+, zasiłki, dopłaty wszelkiego rodzaju? Zaskoczę cię w tym kraju większość ludzi to pasożyty. Takie które dobrze się poustawiały i się śmieją z ciebie jak zasuwasz bo wiedzą że ty dostaniesz ochłapy a oni bedą balować.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to w czym jest problem? W tym, że minimalna rośnie, czy za dużo rośnie? Bo wydaje się, że to pierwsze. Fajnie to wszystko wygląda w zestawieniu z opiniami niektórych z wątku o tych 50+, że ogólnie frajerzy i nieudacznicy z nich. Tyle, że właśnie wtedy oni żyli w takich czasach, kiedy takie pierdoły jak minimalna nie zaprzątały nikomu głowy.

Konkretnie, ma być ta minimalna czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ronnie napisał:

A tak w ogóle to w czym jest problem? W tym, że minimalna rośnie, czy za dużo rośnie?

W tym, że jest regulowana nie przez wolny rynek, widzisz, januszków boli dupa, bo chcieliby nadal zatrudniać dzieci do kopalni i płacić 5 zł na godzinkę.

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ronnie jesteś kolejnym z tych mundrych inaczej? Dopóki liczby nie będą prawidłowe to nie jest prawo, to nie są uczciwe zmiany dla nikogo, tyle w temacie. Liczby mają się zgadzać i wtedy można rozmawiać. Teraz statystyki się nie zgadzają, mafijny system odlatuje. Każde narzędzie to dobre lub złe narzędzie w pewnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rnext napisał:

No tyle że wcale nie rośnie, bo wyrażona w pieniądzu banksterki to z pobieżnego zerknięcia na wykresy, wychodzi mi, że od 2005 r. waha się w okolicach 1/2 uncji GLD. 

Kiedy ostatnio kupowałeś coś za 1/2 uncji GLD, kursem którego sterują banksterzy z JPM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Magos Dominus napisał:

@Patryk Przepraszam, trochę mnie poniosło. Co nie zmienia faktu, że kara powinna być adekwatna do czynu, a jakoś nie wiem jak za lewą fakturę można kogoś wsadzić na 25 lat.

Kara przede wszystkim powinna pełnić funkcję odstraszania, a żeby taka była to musi sprawiać wrażenie nieuchronności. System, o którym wyżej było mówione niewątpliwie pomoże w tym (nie wyeliminuje całkowicie). To, że za poważne przestępstwa są śmieszne kary, a nasz system penitencjarny nie wypełnia swojego zadania (resocjalizacja) to inna inność i rozmowa na inny (długi) temat. Dużo zmian potrzeba zarówno w kodeksach jak i sposobie karania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Baca1980 said:

Podwyżka płacy minimalnej powinna być skorelowana wraz ze wzrostem gospodarczym. Sztuczne jej podwyższanie ustawami spowoduję że niedługo wszyscy będą pracować za minimalną :).

 

...co jest wysoce nieuczciwe. Są zawody które wymagają podejmowania mniejszego czy większego ryzyka, wiążą się z ryzykiem utraty zdrowia i życia, wymagają większego nakładu pracy żeby wejść w ogóle w temat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Baca1980 napisał:

Sztuczne jej podwyższanie ustawami spowoduję że niedługo wszyscy będą pracować za minimalną :).

Dobrze, że na to uwagę zwróciłeś ;)

Ot, taki specjalista z jakiejś branży X. Zarabia np. 10-12k brutto.  Taki z paroma latami w branży która się kręci jakoś, już ogarnia całkiem nieźle. No i co? Zarabiać ma teraz 2x+ minimalną xD? Przecież to kuriozum jakieś.

 

Marna siła nabywcza + rosnąca presja płacowa z przyczyn oczywistych = ciężko się zapowiada..

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sobie rozpisać parę liczb i widać, że na każdej podwyżce minimalnej to najwięcej zarabia budżet a nie pracownik, nie wiem czym się tu podniecać? Tym, że jeszcze więcej jdg i dg się zamknie?

Coś mi się nie chce wierzyć, że autor tematu prowadzi jakąkolwiek działalność. Nie znam żadnego przedsiębiorcy co by chwalił te złodziejskie podwyżki. Może jeszcze się cieszysz ze zmienionej składki zdrowotnej i reszty tzw "polskiego ładu"? Bo nie sądzę, że będąc te parenaście/dziesiąt k rocznie w plecy na tych zmianach, ktokolwiek może to pochwalić. Jedynie można tu podejrzewać o to jakiegoś kondona pisiorskiego w stylu reallife i widać też, że autora tematu 😀

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, brat mniejszy napisał:

na każdej podwyżce minimalnej to najwięcej zarabia budżet a nie pracownik, nie wiem czym się tu podniecać? Tym, że jeszcze więcej jdg i dg się zamknie?

 

Dokładnie, wprowadzili składkę zdrowotną zależną od dochodu/przychodu, co to ma w ogóle być, co to ma ze sobą wspólnego? Najgorsze w tym wszystkim jest to, że najbardziej obrywają mikro przedsiębiorstwa, te małe lokalne, które zatrudniają okolicznych mieszkańców, często w fajnej atmosferze, a przez takie numery jakie odjebał pis często ludzie są zwalniani, bo pracodawca nie jest w stanie w nieskończoność podnosić cen swoich usług, żeby wyrobić na pensje i chore podatki.

Siedziałem po obu stronach: prowadziłem działalność i pracowałem/pracuję na etacie, rozumiem w co się gra, ale to co się w tej chwili odpierdala to się w pale nie mieści.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Obliteraror said:

 

Marna siła nabywcza + rosnąca presja płacowa z przyczyn oczywistych = ciężko się zapowiada..

 

Ja bym brutalnie powiedział, że byle Sebie z Karyną last minute w Tunezji się nie należy, podobnie jak i wczasy w Sopot czy kałdi w gazie. 

 

Najmniej produktywna część społeczeństwa dostała "w gratisie" rozbudzenie oczekiwań. Na koszt tej bardziej produktywnej części, która najbardziej za to po dupie zaczyna dostawać. 

 

No ale wiadomo, jest to w duchu socjalismusa - każdemu równo, każdemu gówno. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce tzn. w kraju z kartonu godziwe zarobki istnieją tylko w nielicznych branżach reszta to pachołki do nabijania kabzy Januszą biznesu i rządowej sakwy.

 

Ludzie pracują w weekendy, a czasami nawet na dwa etaty, aby starczało. Co jest chore? Podatki, magiczne składki, dodruk, usługi bankowe lichwa, służba zdrowia, socjal? Jaki karwa socjal ten kraj nie wie co to socjal kto był w cywilizowanym kraju to wie.

 

Co oni robią to po prostu zwykły dodruk niby że dają a drugą ręką w postaci inflacji zabierają. Bo wysoka inflacja jest na korzyść dla państwa od wyższych kwot jest większa kwota podatku :)

 

No i cream de la cream posłowie niby mają niezbyt wysokie pensje a majątki w milionach :) 

 

Dziękuje dobranoc. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Trevor napisał:

 

Ty... to dobre jest. Podpowiem znajomemu przedsiębiorcy :D

Raczej debilne, jeden nieubezpieczony przez pol roku. Powodzenia xD Cos się stanie i będzie „panie ZUS pomóż” ; „jebane państwo nie pomaga”.

 

Lepiej po prostu iść sobie na zwolnienie lekarskie - nie płacisz ZUS i dostajesz zasiłek = win/win, oczywiście jeżeli cos Ci dolega ;) w dzisiejszych czasach niestety każdemu cos dolega :( .

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.