Skocz do zawartości

Mieszkanie a brak pozwolenia na balkon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupilem mieszkanie 3 lata temu czy 4 w kamienicy, ono powstalo okolo 40 lat temu, dzis dostalem pismo z nadzoru budowlanego, przyjdą do mnie i mam przyszykować papiery, pozwolenie na budowe balkonu,projekt budowlany, dziennik budowy) 

Nic z tych rzeczy nie mam, mam jedynie akt notarialny i w nim nie jest zawarty balkon, na mapkach też ten balkon mój nie widnieje. jak mam podejść do tej sprawy? Nie mam zamiaru rozbierać balkonu.

Dodam, że mieszkanie piętro niżej ma balkon, widnieje on na mapkach, ale także nie jest wpisany w akt notarialny. Jest to stara 100-letnia kamienica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy balkony byly od zawsze, tylko nigdy nie zewidencjonowane.

Czy ktos je na dziko na przestrzeni lat dobudował.

 

Ja bym pogooglał z archiwalnymi mapami googla, geoportalu, albo nawet lotniczymi (ortofotomapy). Nie wiem czy coś ugrasz, ale przynajmniej będziesz mial jakąś podkładkę że balkon tam jest np.  od 20 lat, woec to nie twoja samowola budowlana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.