Skocz do zawartości

Ślub a status w związku


Szycha2

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia.

 

Tak się składa, że (po części) pracuję w branży ślubnej. Nie chce podawać czym dokładnie się zajmuje, zresztą nie ma to znaczenia dla sprawy. Mianowicie: na Facebooku są grupy ślubne gdzie usługodawcy mogą oferować swoje usługi/produkty, a klienci podawać swoje zapytania w kontekście wesela. Zauważyłem, że część dziewczyn (które zaraz biorą ślub) ma ustawiony status na FB: wolna.

O co w tym chodzi?

Czemu one tak robią?

 

Przepraszam, jeśli pytanie jest głupie.

 

Pozdrawiam.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie jest tak:

W akcie stanu cywilnego określa się stan cywilny osoby jako sytuację tej osoby w odniesieniu do małżeństwa: panna, kawaler, zamężna, żonaty, rozwiedziona, rozwiedziony, wdowa, wdowiec. (USTAWA z dnia 28 listopada 2014 r Prawo o aktach stanu cywilnego)

Wygląda na to, że nie ma wielkiego wyboru, bo nasza omawiana witaminka nie jest jeszcze zamężna, tym bardziej nie jest rozwiedziona ani nie jest wdową. Jak widzisz MUSIAŁA tak to sobie ustawić, bo przecież kłamać nie będzie ;)

 

Cytat

Czemu one tak robią?

 

Powodów może być sporo. Ja zetknąłem się z takimi:

- wzbudzanie zazdrości celem zmotywowania do zawarcia ślubu (jak wiemy, facet zaobrączkowany to znaczy udupiony na grubo i teraz to już baba ma go w garści)

- wysyłanie komunikatu do innych samców, że rekrutacja ciągle trwa (baba nigdy nie uważa, że jej facet to szczyt jej możliwości i zawsze myśli, że stać ją na więcej)

- pokazywanie swojemu chłopu miejsca w szeregu

 

Generalnie pachnie to jakimś zjebaniem, ale zawsze da się uzasadnić jak powyżej - tako prawo rzecze ;)

 

 

 

 

 

Edytowane przez Adams
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogła zapomnieć przestawić niemniej jeśli zjawisko jest nagminne to może one już po prostu mają w nich tak wyjebane, że na mediach społecznościowych dają bez skrępowania znać, że zawsze można doczepić trzeci wagon albo odczepić stary.

 

Myślę, że nie bez znaczenia jest też tu fakt, że mówimy o parach, które biorą ślub czyli w zdecydowanej większości facetów potulnych jak baranki wierzących w świętość swojej myszki to co oni tam będą sprawdzać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miala status 

Godzinę temu, Szycha2 napisał:

. Zauważyłem, że część dziewczyn (które zaraz biorą ślub) ma ustawiony status na FB: wolna.

O co w tym chodzi?

Czemu one tak robią?

 

Ja mam na fejsie ze lubie chlopcow i wierze w potwora spagetti . Czy ten pejsZbook to jakis wyznacznik rzeczywistosci ? 

Edytowane przez thyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Brat Jan napisał:

A co powiecie, gdy mężatka ma tylko solo foty oraz z ze swoim dzieckiem?

Ma nazwisko męża a swoje panieńskie w nawiasie.

Zakładam że mąż beciak. Nie ma się czym pochwalić ? Albo nie wzbudza emocji więc go nie ma (forma oddalenia się od męża) jeżeli laska chce być blisko to tym emanuje na lewo i prawo. Komunikuje w ten sposób zaangażowanie facetowi. Jeśli kogoś ma w dupie to nie będzie z nim fot wrzucać.

 

Co kobieta potrafi zrobić dla faceta z którym chciałaby wziąć ślub, to wiemy :)

 

Przed ślubem zdjęcia po ślubie ich brak.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.