Skocz do zawartości

Neon prl


tmr

Rekomendowane odpowiedzi

@tmr Nie wiem, gdzie można kupić neon z PRLu, nigdy ten temat mnie nie interesował.

 

Ale jako ciekawostkę powiem, że mam w pokoju w ramce wstępny projekt Neonu z nad bramy dawnej fabryki chemicznej.

Na takim czarnym tle, nie wiem jaki to rodzaj papieru. Widać, że ząb czasu nadgryzł, bo znalazłem go dopiero w 2014 roku luźno leżącego w papierach, przed wyburzeniem resztek tego zakładu,

ale i tak fajnie, że nawet w takim stanie udało się go zachować. Jak ostatnio wyciągnąłem go z ramki zauważyłem, że autorem był M.Krzyżanowski [Maksymilian Krzyżanowski].

 

Po wygooglaniu znalazłem informacje, że był jednym z bardziej znanych neoniarzy w PRL:

 

http://www.neonmuzeum.org/krotka-historia

 

W artykule sporo ciekawych zdjęć.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 4/29/2023 at 10:10 PM, Dworzanin.Herzoga said:

 

 

http://www.neonmuzeum.org/krotka-historia

 

W artykule sporo ciekawych zdjęć.

 

Ciekawe, że właścicielami jest para brytoli /w tym polka z pochodzenia/, która polskie stare neony ratuje. 

 

My jednak nie potrafimy dbać o nasz pozytywny dorobek, a tylko o martyrologie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, maroon said:

My jednak nie potrafimy dbać o nasz pozytywny dorobek, a tylko o martyrologie. 

Bo nawet dla skarlałych umysłowo elYt, od samego nieba ważniejsze są Stairway to Heaven ;)

Ale nisko mierzą, bo wątpię czy sięgają drugiego piętra.

MTM1MjcxYjUsUztZTANvIG8LbwMKWmF2OBN3SExA

 

ps. Zresztą, skoro nawet przekop mierzei to tylko symbol, jak rzekł prezydent we własnej osobie... Polacy kochają symbole, więc będą jeść symboliczny chleb. Może nawet i żyć tylko symbolicznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rnext napisał(a):

ps. Zresztą, skoro nawet przekop mierzei to tylko symbol, jak rzekł prezydent we własnej osobie... Polacy kochają symbole, więc będą jeść symboliczny chleb. Może nawet i żyć tylko symbolicznie. 

 

20180212135616pomnik_smolensk_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.