Skocz do zawartości

USA - Stan Oregon, Washington, Massachussets


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam do was pytanko. Czy ktoś miał styczność z życiem w tamtejszych stanach? Myślałem nad emigracją i rozważałem kierunek USA - ze względu na język - mówię bardzo dobrze po angielsku. Pracowałem przez 2 lata dla amerykańskiej firmy sprzedając polskie materiały budowlane (drzwi okna itp.). Szukam też pracy w dziale IT, m.in. grafika 3D, wizualizacje.

 

Bardzo podoba mi się stan Oregon - piękne widoki, góry, dzikie plaże, tylko słyszałem, że w Portland pełno ćpunów i bezdomnych. Ciekawi mnie jak jest w miejszych miasteczkach, np. Eugene. Jaki jest tam klimat. Podobnie stan Washington. Ktoś polecił mi stan Massachussets (przeciwna strona USA), ale tam jest tak może wyżynno-nizinnie (preferuję nieco chłodniejszy, ale w miarę słoneczny klimat). Myślałem też o Nevadzie, ale dla mnie to zbyt suchy i gorący stan.

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć? Illinois (Chicago) czy NY odpadają dla mnie - zbyt niebezpiecznie, gorąco i parno - duża wilgotność oraz przepych i beton.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam co prawda w Kanadzie, ale miałem okazję być w stanie Washington.

Pogodowo to przygotuj się na deszczowe zimy i niezbyt gorące lata.  Na wybrzeżu może też być dość wietrznie.  Jeżeli lubisz narciarstwo zjazdowe, to jest wiele ośrodków w Górach Skalistych oraz sąsiedniej Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.  Latem warunki są dobre na wędrówki górskie, kajakowanie, rower...  
Co do ćpunów i bezdomnych to są oni wszędzie.  Im większe miasto, tym więcej.  Mniejsze miasta nie są wolne od nich.  Niektóre dzielnice są gorsze od innych, i trzeba po prostu ich unikać.  Małe miasta, takie do kilku tysięcy, mogą być bezpieczniejsze.  No chyba, że w pobliżu jest rezerwat Indian.  Ci ludzie w większości są uzależnieni od używek, większość z nich nie pracuje, a zasiłki rządowe są wydawane na alkohol i narkotyki.  W rezerwatach i pobliskich miastach przestępczość jest wysoka.
 
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2023 o 07:37, Ursus napisał:

Mieszkam co prawda w Kanadzie, ale miałem okazję być w stanie Washington.

Pogodowo to przygotuj się na deszczowe zimy i niezbyt gorące lata.  Na wybrzeżu może też być dość wietrznie.  Jeżeli lubisz narciarstwo zjazdowe, to jest wiele ośrodków w Górach Skalistych oraz sąsiedniej Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.  Latem warunki są dobre na wędrówki górskie, kajakowanie, rower...  
Co do ćpunów i bezdomnych to są oni wszędzie.  Im większe miasto, tym więcej.  Mniejsze miasta nie są wolne od nich.  Niektóre dzielnice są gorsze od innych, i trzeba po prostu ich unikać.  Małe miasta, takie do kilku tysięcy, mogą być bezpieczniejsze.  No chyba, że w pobliżu jest rezerwat Indian.  Ci ludzie w większości są uzależnieni od używek, większość z nich nie pracuje, a zasiłki rządowe są wydawane na alkohol i narkotyki.  W rezerwatach i pobliskich miastach przestępczość jest wysoka.
 

Wut?

Nawet indian welfare rozwalił? Masakra

A Kanada jest przypadkiem teraz nie bardziej zamordystyczna za tego Trudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.