Skocz do zawartości

Więzienie za patostreaming. Kodeks Karny powstrzyma internetową patologię


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy jestem, jak będzie wyglądać ta ustawa w finalnym kształcie. Obawiam się wylania dziecka z kąpielą i dużego pola do nadużyć, pod płaszczykiem szczytnych idei walki z patologią.

To trochę inna sprawa, ale jak na takiej zasadzie napiszą to prawo, jak ustawę antyprzemocową to będzie dramat.

 

Jeżeli na streamie zostały pokazane treści łamiące PL prawo, to i tak było to ścigane po zgłoszeniu bez żadnych problemów, ale średnio skutecznie.

I IMO żaden dodatkowy akt prawny o patostreamingu tutaj nic nie zmieni na plus. 

 

Pamiętacie pewnie przypadek, gdzie dziewczyna jakieś 2 lata temu przez internetową sprzeczkę przyjechała pod blok chłopaka ze znajomymi czeczenami, napadli

go, złamali szczękę i zabrali telefon. Wszystko było transmitowane na żywo, afera na cały kraj swego czasu. A finalnie cała trójka sprawców dostała śmieszne zawiasy i kary finansowe.

Taki wyrok to śmiech na sali.

 

A tutaj nadchodząca ustawa może być tak dziurawo napisana, że za wysłanie donejta z wyzwiskami w stronę streamera, na co on chętnie odpowie, mogą być kary dla streamującego i wysyłającego 

wiadomość głosową. 😊 Jeszcze w jednym z artykułów pisałem, że za umieszczanie szotów [krótkich fragmentów nagranych na streamie] z patostreamów ma być zagrożenie karą więzienia. 😊

 

A Wy co myślicie o tym? 

 

Czym jest tzw. patostreaming? To internetowe relacje audiowizualne, w których głównie prezentowane są treści natury patologicznej, np. przemoc, wulgaryzmy, libacje alkoholowe itp. Materiały takie promują tego typu zachowania w formie rozrywkowej, nierzadko wykonując kolejne kontrowersyjne czynności w zamian za datki finansowe ze strony widzów.

Nowe przepisy dotyczyć będą zarówno znęcania się nad ludźmi, jak i nad zwierzętami. Projekt nowelizacji jest już po konsultacjach z resortem sprawiedliwości i prokuraturą.

- Takie przestępstwo będzie zagrożone karą więzienia i przewidziana jest wysoka sankcja - mówi Michał Wojcik, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

 

- Jeśli dzisiaj dochodzi do takich zdarzeń, jak znęcanie - tak jak między innymi w Dąbrowie Górniczej, gdzie podczas transmisji w internecie ojciec przygniatał młodego chłopca i znęcał się nad nim psychicznie - zarzuty są stawiane, ale z innych przepisów. Chcemy, żeby konkretny przepis (dotyczący patostreamingu - przyp. red.) znalazł się w Kodeksie Karnym. To jest dla nas bardzo ważne - mówi Michał Wójcik.

 

 

Jak podkreśla przedstawiciel resortu sprawiedliwości, do tej pory nie było w polskim prawie definicji patostreamingu, więc nie można było określić, w jakich sytuacjach przewidziane mogą być sankcje i czy wystąpiły znamiona czynu zabronionego - co zdecydowanie utrudniało ściganie osób, które relacjonowały w sieci zachowania agresywne, wulgarne lub wprost promowały przemoc.

- Jeśli robi się to, bo ktoś ogląda albo za to płaci i jest się w jakimś sensie reżyserem tego "spektaklu", to tutaj zarzuty muszą być postawione. Dziwię się tylko, że od lat różne środowiska dyskutują na ten temat i nic się nie dzieje. Przecież w 2018 roku był okrągły stół dotyczący tego zjawiska i niestety nic z tym nie zrobiono - mówi Michał Wójcik.

 

Cały artykuł na:

https://www.portalsamorzadowy.pl/zmiany-w-prawie/wiezienie-za-patostreaming-kodeks-karny-powstrzyma-internetowa-patologie,458096.html

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Ciekawy jestem, jak będzie wyglądać ta ustawa w finalnym kształcie. Obawiam się wylania dziecka z kąpielą i dużego pola do nadużyć, pod płaszczykiem szczytnych idei walki z patologią.

Jak zwykle zresztą :P

 

9 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

A tutaj nadchodząca ustawa może być tak dziurawo napisana, że za wysłanie donejta z wyzwiskami w stronę streamera, na co on chętnie odpowie, mogą być kary dla streamującego i wysyłającego 

wiadomość głosową. 😊 Jeszcze w jednym z artykułów pisałem, że za umieszczanie szotów [krótkich fragmentów nagranych na streamie] z patostreamów ma być zagrożenie karą więzienia. 😊

Niech się zajmą platformami cyfrowymi cenzurującymi niepoprawne politycznie treści*, a nie próbują usunąć z jutuby ludzi uczciwie zarabiających na chleb, księgową i podatki.

 

*zapomniałem, że oni też cenzurują, ich służby specjalne zdejmują z sieci nieprawomyślne portale itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 

Szykuj się pan do pierdelka za posty o patostreamach, kononowiczu, umieszczanie linków do nagrań z transmisji i nielegalne rozpowszechnianie memów, a za każdego donejta

będziesz Pan rozliczony karą surową i sprawiedliwą. Karę łączną przewiduję 25 lat więzienia lub 100 złotych grzywny. 😊

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

@cst9191 

Szykuj się pan do pierdelka za posty o patostreamach, kononowiczu, umieszczanie linków do nagrań z transmisji i nielegalne rozpowszechnianie memów, a za każdego donejta

będziesz Pan rozliczony karą surową i sprawiedliwą. Karę łączną przewiduję 25 lat więzienia lub 100 złotych grzywny. 😊

 

Co mówi prawo na dzień dzisiejszy:

  • Artykuł mówi 182, że kto bez bez tego prawa oczernia człowieka innego, podlega karze od roku do 12 lat albo 250 zł kary
  • Mam prawo nagrywać każdego obywatela, który jest pod narkotykiem, pijany leży i tak dalej!

 

 

 

 

8 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Karę łączną przewiduję 25 lat więzienia lub 100 złotych grzywny. 😊

Oczy mnie dęba stanęli jak to przeczytałem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.