Skocz do zawartości

דניאל

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, zychu napisał:

Jakiś czas temu też zwróciłem na to uwagę. I kilku udzielających się mianowało mnie simpem. I od czasu do czasu przypierdalają się o byle co. Małostkowość, skłonność do złośliwości - to typowo kobiece cechy.

A forumowa frakcja redpill najwyraźniej betonuje się. 

 

Może powinien powstać jeden zbiorczy wątek w tej tematyce clown world-u, coś jak żarty podszyte szyderą ale w kontekście otaczającego nas cyrku, który śmieszy, czasem oburza, ale mimo wszystko warto czasem śledzić jak ten cyrk szybciej się rozpędza by przywalić w ścianę. W ten sposób wszystko będzie w jednym wątku, mniej mniejszych topiców itd

Edytowane przez spacemarine
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One wszystkie są inne niż wszystkie i moja Julka/Krysia/Ania to na pewno nie miała/ nie ma konta na datezone itp. ;)

Zaś te w Mongolii to w netach tylko kotki przeglądają, prawda @zychu;)

 

Iga - Jest na datezone i BDSM.pl

 

Daria - "Właśnie go kojarzę z datezone" XDDDDDD

 

974508021599959f83c6b15df442ddb72e65e021

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Morfeusz napisał:

te w Mongolii to w netach tylko kotki przeglądają, prawda @zychu;)

Nie wiem, o chuj tobie chodzi, bo nigdy nie pisałem, że kobiety z jakiegoś kraju są inne od pozostałych.

 

Ja swoje wypowiedzi opieram na obserwacjach i doświadczeniach. Jeżeli napisałem gdzieś, że w pewnym kraju relacje międzyludzkie są zdrowsze od tutejszych (polskich, polackich), to dlatego, że takie wnioski wyciągnąłem z praktyki życiowej.

 

A wam, pigularze, polecam brać raz dziennie. Koniecznie popijać wodą. ;) 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Morfeusz napisał:

One wszystkie są inne niż wszystkie i moja Julka/Krysia/Ania to na pewno nie miała/ nie ma konta na datezone itp. ;)

Tak trochę offtopując to zielona flaga u ludzi generalnie, której też nie mamy, to nieistnienie w social mediach i w internecie. 

 

W tym sensie, że na tych wszystkich babskich grupach czy pod babskimi artykułami siedzą i komentują frustratki którym życie się nie udało. Jak kobieta lubi mężczyzn, nie jest pojebana, ma swoje życie to po prostu nie siedzi w necie. Nie płacze jacy to mężczyźni źli etc.

 

To samo my, te forum jest forum dla przegrywów jak wszystkie tego typu miejsca. Jak ktoś ma super relacje z kobietami i życie to nie będzie tu siedział i komentował jak kolejna polka wyrąbała polaka.

 

Masz oczywiście ludzi którzy idą w drugą skrajność i mówią ze wszystkie julki internetowe to tylko mniejszość, no właśnie problem jest taki, że to nie jest mniejszość.

 

Jak ktoś handlował to pewnie wie, że 99% zadowolonych klientów nie wystawia pozytywnej opinii, nie wystawia żadnej, za to niezadowolona mniejszość jest najbardziej werbalna. Tak jest z wszystkim.

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, azmelkejs napisał:

Tak trochę offtopując to zielona flaga u ludzi generalnie, której też nie mamy, to nieistnienie w social mediach i w internecie. 

 

W tym sensie, że na tych wszystkich babskich grupach czy pod babskimi artykułami siedzą i komentują frustratki którym życie się nie udało. Jak kobieta lubi mężczyzn, nie jest pojebana, ma swoje życie to po prostu nie siedzi w necie. Nie płacze jacy to mężczyźni źli etc.

 

To samo my, te forum jest forum dla przegrywów jak wszystkie tego typu miejsca. Jak ktoś ma super relacje z kobietami i życie to nie będzie tu siedział i komentował jak kolejna polka wyrąbała polaka.

 

Masz oczywiście ludzi którzy idą w drugą skrajność i mówią ze wszystkie julki internetowe to tylko mniejszość, no właśnie problem jest taki, że to nie jest mniejszość.

 

Jak ktoś handlował to pewnie wie, że 99% zadowolonych klientów nie wystawia pozytywnej opinii, nie wystawia żadnej, za to niezadowolona mniejszość jest najbardziej werbalna. Tak jest z wszystkim.

 

Sporo słusznych argumentów, to prawda że to pewien filtr, jak coś idzie źle to często ludzie myślą że wszystko jest złe i na odwrót i w drugą stronę, dlatego dbajmy aby bardziej te newsy traktować w formie beki i śmiechu, jasne uważamy na czerwone flagi ale nie ma się tez co dołować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, azmelkejs napisał:

To samo my, te forum jest forum dla przegrywów jak wszystkie tego typu miejsca. Jak ktoś ma super relacje z kobietami i życie to nie będzie tu siedział i komentował jak kolejna polka wyrąbała polaka.

 

Forum jest miejscem dla przegrywów, bo wy je takim tworzycie. 

Rejestrujesz się i pitolisz dziesiątki postów powtarzając wyświechtane doomerskie legendy, nie dbając nawet o formę wypowiedzi (brak wielkich liter, znaków przestankowych). Piszesz i mielisz te same fatalistyczne teorie i uwagi - dla samej pisaniny chyba, bo innego celu tu nie ma.

Robisz sobie z tego miejsca urynał, spluwaczkę w saloonie na Dzikim Zachodzie - miejsce, gdzie zrzucasz brudny balast. 

 

Już dawno zauważyłem, że mógłbym mieć post o treści:

"To wszystko pierdolnie"

i pasowałyby do wklejenia w 90% tematów.  

 

Tyle, że ja to nie siedzę i "komentuję jak kolejna polka wyrąbała polaka" (pis. oryg) tylko staram się od czasu do czasu pokazać, że jest życie, jest ścieżka, jest moc i sukcesy, jest proces i radość z niego, jest świat doznań i możliwości. Bo sam lata temu na tym forum (tak niepodobnym do obecnego) znalazłem jako czytelnik mnóstwo treści, które popchnęły mnie w nowe, piękne kierunki. Czy teraz forum ma taki potencjał, pozostawiam ocenie czytających. 

 

Działa zasada przyciągania i kuli śnieżnej: coraz więcej produkujecie narzekackiej i jojczącej treści, więc coraz więcej się rejestruje ludzi, którzy też by się chcieli w tym gównie pobabrać z wami. Ratio nowych użytkowników jest bezlitosne - prawie bez wyjątku ludzie niepoukładani, bez życia, bez dokonań, za to z ogromną chęcią na pobiadolenie i nawrzucanie na co się tylko da. 

A ludzi z konstruktywnymi przykładami czy  (czegóż to mi się zachciewa!) - życiem, dokonaniami, relacjami z ludźmi i z kobietami, czy dbającymi o samorozwój (raptem o tym ma być forum), jak na lekarstwo. 

 

 

 

Edytowane przez Casus Secundus
  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Casus Secundus

 

Ja na forum jestem od początku 2020 roku i wtedy w pewnym sensie byłem przegrywem ale treści forumowe wiele mi pomogły.

 

Co do "p00lek" jednak wiele braci ma rację, co prawda nie miałem okazji spotykać się z kimś zza granicy (poza obecną dziewczyną która jest 5 lat w PL) ale wystarczą proste obserwacje.

 

W pracy dużo poruszam się po mieście i chyba NIGDY nie widziałem naburmuszonych kobiet z miną srającego kota albo jak by były obrażone na cały świat tych o innym kolorze skóry czy te co mówiły bardzo płynnie po ang z akcentem czy innym językiem (obstawiam że to nie polki te po ang).

 

Ja nie mówię że WSZYSTKIE polki są złe no ale niestety jest jakaś tendencja że jest w nich dużo że tak powiem spierdolenia.

 

To się dzieję już od NAJMŁODSZYCH lat, wczoraj szedłem i jakaś grupa 12 może 13 latków szła kilka chłopaczków i dziewuch młodych, ja pierdole jakie kurwa bydło nie obrażając zwierząt bo to było coś niesamowitego a szczególnie te gówniary i ich zachowanie. Oni się zachowują gorzej niż niektóre dorosłe osoby a to są DZIECI.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Casus Secundus napisał:

Rejestrujesz się i pitolisz dziesiątki postów powtarzając wyświechtane doomerskie legendy, nie dbając nawet o formę wypowiedzi (brak wielkich liter, znaków przestankowych). Piszesz i mielisz te same fatalistyczne teorie i uwagi - dla samej pisaniny chyba, bo innego celu tu nie ma.

Robisz sobie z tego miejsca urynał, spluwaczkę w saloonie na Dzikim Zachodzie - miejsce, gdzie zrzucasz brudny balast. 

Ja w swoim corze osobowości mam mówienie tego co uważam za prawdę. Gadam doomerskie rzeczy bo w nie akurat wierzę, z natury jestem antyfarmazoniarzem. Jedni będą mnie lubić innych będę wkurwiał. Wkurwiam przeważnie ludzi którzy w jakieś części wiedzą, że mam rację bo inaczej byłbym im obojętny.

 

Bo jeśli widzisz że jest źle i ktoś ci mówi że jest źle a ty udajesz że jest super to czujesz wkurw wkurw bo ludzie chcą żyć w świecie fantazji. Czy to na zasadzie jestem zajebisty czy na zasadzie jest zajebiście.

 

I tak jak pisałem jeśli chodzi o kobiety, problemem jest to że julkowo to już nie jest tylko fenomen internetowy, julki to jest fenomen społeczny i każdy sobie radzi z tą frustracją. Jakieś grupy ten problem nie dotyczy więc mają go w dupie co jest zrozumiałe patrząc jak działamy jako ludzie.

 

Wiem, że na przykład te gadanie o szympansach ludzi wkurwia bo ludzie uważają się za jakieś super wysublimowane ponadzwierzęce istoty co karmi nasze ego wyjątkowości. Ale wiesz co? Mam to w dupie, że czyjeś ego zostało urażone.

 

W innym temacie 3 typów zaczęło mnie naraz pacyfikować - dokładnie tak robią szympansy. Jak masz jakiegoś nowego szympansa który robi głosno uga uga jak ja to reszta szympansów chce mu wpierdolić bo zaburza on jakiś ład. 

Edytowane przez azmelkejs
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, azmelkejs napisał:

W innym temacie 3 typów zaczęło mnie naraz pacyfikować - dokładnie tak robią szympansy. Jak masz jakiegoś nowego szympansa który robi głosno uga uga jak ja to reszta szympansów chce mu wpierdolić bo zaburza on jakiś ład. 

Koleś, ty nie zaburzasz żadnego ładu, nie kadź sobie.

Ty właśnie jesteś tutaj w bezpiecznym korytku wolno sunącej rzeki biadolenia i jojczenia. Ale już dobrze, jesteś wśród swoich - proporcjonalnie więcej aktywnych jest was, tzw. "przegrywów". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, azmelkejs napisał:

To samo my, te forum jest forum dla przegrywów jak wszystkie tego typu miejsca. Jak ktoś ma super relacje z kobietami i życie to nie będzie tu siedział i komentował jak kolejna polka wyrąbała polaka.

 

Nie rozpędzaj się.

Nie znam motywacji innych userów, dla których zaglądają na to forum, więc zacznę od siebie:

Trafiłem tu, aby poznać "zasady gry", znalezienie kobiety nie jest dla mnie żadnym problemem, życie jak na 30 lat ułożone zajebiście. Zanim wejdę w kolejną relację, muszę nauczyć się, jak to rozgrywać od samego początku, w tej chwili nie jestem jeszcze w pełni gotowy, czytam, dopytuję, jak mogę to pomagam. Dalej jestem 'przegrywem'? - kurwa, jak ja nie lubię tego słowa.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Casus Secundus Widzisz, napisałem o przegrywach i oczywiście ty musiałeś to wziąć do siebie, zrobiłeś się agresywny, bo poczułeś się urażony że nazwałem cię przegrywem chociaż tego nie zrobiłem ale nazwałem tę grupę przegrywami i odrazu skoro do niej należysz to przypisałeś do siebie atak.

 

W takich sytuacjach wychodzi kto ma prawdziwą pewność siebie a kto ma rzekomą pewność siebie, to znaczy pisze, że jest pewny siebie. Bo faceci są dobrzy w robieniu głośnego uga buga, ale przeważnie nie są wcale tacy pewni. Mówię ogólnie bo to częste akurat.

 

Jak się nie czujesz przegrywem to takie stwierdzenia ogólne cię zwyczajnie obejdą, będziesz je miał w dupie. Co innego jakbym cię personalnie atakował ale jak pewnie zauważyłeś ja nie atakuje jednostek, krytykuje grupy (poza libertynem tu muszę przyznać xd). Ale to już kolejny atak personalny na mnie.

 

Masz opcję ignore i tyle. Nie musisz widzieć tego co piszę.

Edytowane przez azmelkejs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, azmelkejs napisał:

bo poczułeś się urażony że nazwałem cię przegrywem

Kolego, nie oceniaj mnie swoją kategorią, bo naprawdę gwiżdżę na to, jak mnie nazywasz.

Nic w moim życiu nie zależy od twojej opinii - rozumiesz przecież ten prosty fakt.

Więc mogę być i betą, kukiem, kim tam chcesz. 

 

Chodzi mi wyłącznie o to miejsce - które ongiś bardzo szanowałem i dużo mi dało, a ty je psujesz.

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2023 o 16:41, mac napisał:

Zabawna była historia, jak lekarze wyjmowali zabawkowego dinozaura z dupy kolesia

Ej spokojnie, podobno upadł niefortunnie pod prysznicem akurat na zabawkę.

2 godziny temu, azmelkejs napisał:

Jak ktoś handlował to pewnie wie, że 99% zadowolonych klientów nie wystawia pozytywnej opinii, nie wystawia żadnej, za to niezadowolona mniejszość jest najbardziej werbalna. Tak jest z wszystkim.

Dokładnie, dobrze to widać po tematach, które są najbardziej popularne, jakieś arty jak ten wyżej lub, że ''polka zdradziła polaka z murzynem''. Pokazywanie kobiet w jak najgorszym świetle od wielu lat. Mózg tak działa, że potem szuka tylko podobnych wydarzeń w realnym świecie, że utwierdzić się w swoich przekonaniach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, azmelkejs napisał:

To samo my, te forum jest forum dla przegrywów jak wszystkie tego typu miejsca. 

Trochę Cię poniosło.

Ja się za przegrywa nie uważam. Sporo ludzi tutaj też nie.

Przyszedłem na to forum żeby stać się lepszym facetem.

Edytowane przez Lannes
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, azmelkejs napisał:

To samo my, te forum jest forum dla przegrywów

O Panie :D To forum jest dla ludzi którzy chcą polepszyć swoje życie, nauczyć się pewnych zasad których nikt im wcześniej nie przedstawił, samodoskonalić się, nauczyć się prowadzić związek z kobietą, nauczyć się zasad tej gry :)

 

Jeżeli tego nie widzisz to znaczy że czytasz wybiórczo i nic nie wynosisz z tego forum. Niestety ostatnio jest coraz gorzej, a jeden z powodów podał @Casus Secundus.

 

3 godziny temu, azmelkejs napisał:

Jak ktoś ma super relacje z kobietami i życie to nie będzie tu siedział i komentował jak kolejna polka wyrąbała polaka.

Następne teorie zza klawiatury.

 

Godzinę temu, azmelkejs napisał:

Ale to już kolejny atak personalny na mnie.

Zastanów się czemu :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Taboo napisał:

O Panie :D To forum jest dla ludzi którzy chcą polepszyć swoje życie, nauczyć się pewnych zasad których nikt im wcześniej nie przedstawił, samodoskonalić się, nauczyć się prowadzić związek z kobietą, nauczyć się zasad tej gry :)

O to właśnie chodzi. 👏

 

Dla mnie przegryw to gość, który nie chce nad sobą pracować. Woli użalać się i narzekać jaki to świat zły.

Takich tutaj jest może kilku userów, nic więcej.

Pierdolenie o tym, że to forum dla przegrywów to sroga przesada.

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk napisał:

Mózg tak działa, że potem szuka tylko podobnych wydarzeń w realnym świecie, że utwierdzić się w swoich przekonaniach.

Jakoś niezbyt trudno takie przykłady znaleźć tak szczerze mówiąc. Wiele motywów opisywanych na forum przeżyłem 1:1 na własnej skórze. To nie chodzi o przekonania, bo one z czegoś też wynikają. Nie można nagle zaciemnić rzeczywistości i powiedzieć, że księżyc to jednak słońce. Kobieta, co jest po prostu faktem dominuje nad Tobą w systemie prawnym, pod kątem społecznym (uderzenie kobiety w miejscu publicznym, a uderzenie mężczyzny w miejscu publicznym - zupełnie różne reakcje). Dla mnie najmniejszym problemem jest to, jak one się zachowują. Najgorszy temat to prawo, system, przyzwolenie społeczne na zniszczenie mężczyzny i to w tym momencie każdego. Za fałszywe oskarżenia, pomówienia nie ma żadnych kar.

 

W jaki sposób mają się ukształtować przekonania z taką wiedzą oraz doświadczeniami? Jak wierzysz, że jesteś mistrzem świata to widocznie jeszcze wpierdol nie dostałeś. Poza tym forum ocenia się po całości materiałów oraz po najważniejszych, zebranych zagadnieniach, a nie po trendach bieżących i powiedzmy aktualnościach. Jakoś siedzę tutaj od lat i ciągle widzę zmiany z jednej strony na drugą. To raz takie, raz takie klimaty. Trzeba patrzeć na to szerzej i samodzielnie wprowadzać jakość do każdego postu, a nie narzekać, że ktoś coś. Mógłbym tak całą dobę narzekać, że ktoś coś, ale dobrego posta dodać to już ciężko i się nie chce. Narzekacze mają zawsze przejebane, bo nie posiadają wewnętrznej inicjatywy, tylko zwalają winę za własny ból na przestrzeń zewnętrzną, na coś, nad czym nie można zapanować. Jakoś od samego początku tutaj dbam o spójność wypowiedzi i bezbłędnie publikuję, sprawdzam błędy i to się moim zdaniem odbija na prestiżu tego miejsca. Tutaj siedzą poważni ludzie i jak dojebiesz głupotą to trafiasz na ścianę hańby lub w ogóle znikasz na ignorach i po banie za obrażanie innych. Forum posiada sprawdzone mechanizmy, żeby eliminować syf i dać żyć tym, którym się chce jeszcze coś zadziałać, pomóc, podyskutować.

 

Wydaje mi się cały czas, że niektórzy zarejestrowani tutaj nigdy credo forum nie przeczytali, stąd nieporozumienia, w czym tkwi cel tego miejsca. A to credo dzisiaj jest tak samo, jak nie bardziej aktualne, jak 10 lat temu.

Edytowane przez mac
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał:

Jakoś niezbyt trudno takie przykłady znaleźć tak szczerze mówiąc.

No niezbyt trudno, bo nas katują na każdym peju/forum negatywnymi informacjami. 

 

3 minuty temu, mac napisał:

Narzekacze mają zawsze przejebane, bo nie posiadają wewnętrznej inicjatywy, tylko zwalają winę za własny ból na przestrzeń zewnętrzną, na coś, nad czym nie można zapanować.

No właśnie o to mi chodzi, na mało co masz w życiu wpływ, ale na narzekanie i epatowanie negatywną energią akurat masz i nad tym warto pracować i będę to popierał zawsze.

5 minut temu, mac napisał:

Najgorszy temat to prawo, system, przyzwolenie społeczne na zniszczenie mężczyzny i to w tym momencie każdego. Za fałszywe oskarżenia, pomówienia nie ma żadnych kar.

I o tym warto rozmawiać, o wadach systemu, w którym żyjemy. Niestety są tu skrajne postawy typu ''inwalidom nie pomagać''. Jeżeli uważasz inaczej to jesteś wyzywany od komunistów, ciężko czasami w takiej atmosferze o merytoryczną dyskusje. Często tak to wygląda: ''system jest zły'', ale brak pomysłów jak to naprawić, a fajnie byłoby o tym rozmawiać, serio. Tak jak nasza kiedyś dyskusja w temacie o wywozie złota za granicę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat z serii, ktory mozna by było zamknać jedna klamrą. Swiat i ludzie nie są kurwa czarno biali. Pojscie w jakiekolwiek skrajnosci zawsze bedzie Cie drenować z energii a pozytek bedziesz mieć ułudny dajac ujscie chwilowej frustracji na forum. Jak widze kolejenego usera piszacego "p0lka" to juz wiem ze leży koło pieknej kupy, która nieustannie śmierdzi... ale po co sprzątac 

Edytowane przez SilentAssassin
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Casus Secundus napisał:

Forum jest miejscem dla przegrywów, bo wy je takim tworzycie. 

Są tutaj również:

  • bogaci i biedni,
  • chady i flepiarze,
  • bluepillowcy i blackpillowcy,
  • rezerwatki w jakimś stopniu ogarnięte i takie, które tylko szukają atencji,
  • trolle i osoby czujące jakąś misję albo cel,
  • luzacy i nawiedzeni;
  • szukający pocieszenia lub porady jak i dowartościowujący się poniżaniem innych.

Często i miks powyższych, zależnie od samopoczucia danego dnia wybranego forumowicza.

 

@Casus Secundus Dlatego nie uogólniałbym i nie wrzucał wszystkich forumowiczów do jednego worka. Choć patrzysz przez swój pryzmat gościa z dobrymi genami i wysokim SMV. To zauważysz pewnie, że pomimo przewagi narzekania, jest cała masa różnych punktów widzenia w jednym wątku.

 

Sam lubię robić sobie przerwy od forum. Nawet 1-2 tygodniowe i wracać do tej rzeczywistości, kiedy za mocno odpłynę w blue-pill. Będąc programowanym przez media i ludzi wokół na pożytecznego dla nich beciaka. 

 

Wracając do tematu afery analnej, ciekawe czy są takie zamknięte grupy dla zaufanych mężczyzn, w których można wymieniać się informacjami o samicach z danego regionu, tym co odwalają i na które uważać? :ph34r:

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Morfeusz napisał:

Wracając do tematu afery analnej, ciekawe czy są takie zamknięte grupy dla zaufanych mężczyzn, w których można wymieniać się informacjami o samicach z danego regionu, tym co odwalają i na które uważać? :ph34r:

Są na pewno tzw. "tinderawki" na Facebooku, tam raczej śmieszkują z niektórych profili, ale i komentują kto ma tendencję do wystawiania innych na randkach, albo jakieś dziwne zachowania itd.

Widziałem tez grupy tinder-ostrzegawacza ale nie wchodziłem nigdy.

 

Z ciekawości szukalem pod haslem Tnider Garsoniera ale nic, wiec jest potencjał na grupę ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.