Skocz do zawartości

Majowy weekend z pozycji Obserwatora


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, zychu napisał:

Bo kiedyś to było NORMALNE - syn w pierwszych latach jest pod opieką matki - a gdy już osiągał pewien wiek, pieczę przejmował ojciec. Wykładał mu pewne życiowe prawidła, uczył fachu i męskich zajęć. 

Ojcowska czułość to poklepać po ramieniu i powiedzieć "dobra robota, synu".

 

Ja jestem z tzw. "normalnej" rodziny i u mnie tak było. Przewijanie, karmienie, pierwsze lata mojego życia - 90% aktywności mojej mamy. Kolejne lata- nauka jazdy na rowerze, pierwsze jakieś tam majsterkowanie, klocki Lego itp. - 90% wkładu mojego taty...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jorgen Svensson napisał:

Alfa jest zbyt dumny, żeby iść na szczepienie. 🤣 W tym czasie może zapładniać i porzucać kolejne samice 😂

Jeżdżę dużo na rowerze, jak jest zimno czy wieje to zakładałem maseczkę bo miałem często infekcję zatok, jeszcze z miesiąc temu tak robiłem. Raz mi się zdarzyło że dresik mnie zagadał że coooo sie kowida boje?!?!

 

 

Edytowane przez krzy_siek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sankti Magistri napisał:

Kiedyś widziałem typa który na plecach miał taki ala plecak-namiot z dzieckiem, w jednej ręce nosidełko z niemowlakiem, w drugiej siatkę z zakupami, a z przodu babe co go poganiała i sztorcowała. Aż moja siostra się śmiała że cipa nie chłop.

Ja za to ostatnio byłem w zoo z familią i widziałem MEGA super rzecz aż mnie ciary przeszły.. facet idzie z żoną (spoko zgrabna babka, on też zadbany) i kieruje wózkiem takim podwójnym ale nie schodkowym tylko oboje dzieci są obok siebie... i idzie, pcha ten wózek a ona obok niego i dojeżdża do 3 schodków a babka momentalnie zachodzi z przodu wózka, podnosi przód i stawia i jadą dalej... nie wiem czemu ale zrobiło na mnie to mega wrażenie... to było takie PŁYNNE, babka to zrobiła bez namysłu i wyglądało to pięknie  po prostu. Moim zdaniem takie małe rzeczy mówią dużo o ludziach...

7 godzin temu, Gianni napisał:

Natomiast z perspektywy kogoś kto sam ma dziecko i ma ogólne podejście do dzieci stwierdzam, że jest to duży plus dla mężczyzny i rzeczywiście kobiety w pewnym sensie taka umiejętność kręci.

Moim zdaniem to jest prosty test że facet ma PO KOLEI W GŁOWIE. Bo jak wypada gość którzy piłuję mordę na własne dziecko? Facet jednak musi pracować nad opanowaniem... dzieciaczek jest mały i bezbronny, poza tym wyżywanie się na dziecku to największe skurwysyństwo i tchórzostwo na ziemi...

W dniu 5.05.2023 o 12:45, Lannes napisał:

Tfu na p0lki.

Wyruchać i zostawić.

Tylko do tego się nadają.

 

Kukoldzi mają to na co zasłużyli. Upadlają się dla cipki, to teraz będą służyć swoim damom.

Ktoś tu chyba przesadził z wykopem... :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ramaja Awantura napisał:

Ktoś tu chyba przesadził z wykopem... :).

Stary, unikam tego miejsca jak mogę :)

Może zostałem źle zrozumiany.

Ale co robią z p0lkami obcokrajowcy?

Ruchają ile wlezie i spierdalają. 

Nie napisałem, że sam będę je ruchał. Wręcz przeciwnie, puste p0lki to nie mój gust.

Edytowane przez Lannes
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdolę. Chyba przez zamiłowanie do gotowania powinienem się pochlastać :D 

To takie niemęskie, upiec i przyprawić upolowanego przez siebie dzika nad ogniskiem. Przecież jaskinia i kuchnia to babska robota. Taka refleksja jak tak sobie niektórych czytam.

A życie jest jak proste jak Uj. Ile włożysz tyle wyjmiesz. Wyjątek (aktualnie zbyt) często to relacje z paniami, którym wszystkiego mało, bo mają systemowe usterki w mózgach i czego byś nie włożył, zamienia się w proch i pył bez wartości. Trochę takie anty-Midas(ki). Dlatego trzeba uważać co i komu się wkłada :D

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 13:11, Jan III Wspaniały napisał:

dobrą zawodniczkę to szybciutko wyrzekliby się tych swoich zasad o których tak chętnie opowiadają zza klawiatury.

Kto by się wyrzekł to by się wyrzekł, mów nie we wszystkich imieniu.

W dniu 5.05.2023 o 12:43, Jan III Wspaniały napisał:

Zamiast ciągłego wbijania sobie gwoździ do trumny, że jesteś genetycznym zerem, bo nie masz kwadratowej szczęki czy metr ileś

To nie jest wbijanie gwoździ wbijanie do własnej trumny tylko akceptacja brutalnej rzeczywistości i posiadania świadomości gdzie większość ludzi może sobie tylko pomarzyć.

W dniu 5.05.2023 o 22:55, Lannes napisał:

Poniekąd to prawda.

Na przykładzie można powiedzieć ile wyprostowanie zębów daje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 11:59, Margrabia.von.Ansbach napisał:

 

Zniechęcone Polki z charakterystycznym grymasem na twarzy.

Ten grymas dezaprobaty i zniechęcenia jest tak charakterystyczny.

 

 

 

 

Ile razy jestem w galerii lub markecie to widzę to samo. Nie ma szans, żeby na wyjeździe było inaczej.

Że też faceci decydują się z….ć sobie życie w taki sposób dla jednej mokrej dziury?

W dniu 5.05.2023 o 11:59, Margrabia.von.Ansbach napisał:

 

W dniu 5.05.2023 o 11:59, Margrabia.von.Ansbach napisał:

 

Edytowane przez Krótki
3x to samo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, EmpireState napisał:

poza tanimi lotami to smartphony są katalizatorem boomu na podróże po roku 201X. Wcześniej ludzie głównie jeździli na wczasy, na wypoczynek i pokazywali fotki po znajomych (...)

Szkoda jednak, że te osoby nie mają pojęcia zazwyczaj o odwiedzonych miejscach.

Podobnie jest z wszelkimi kanałami podróżniczymi, relacjami z obcych krain etc. Idzie panopek, a kamera skierowana jest NA NIEGO. Chłop/baba nawija, pierdoli jakieś komunały, aby pokazać, że zna miejsce i obyczaje, czasem w kadr wleci coś ciekawego. Ale cały czas w centrum wszystkiego znajduje się ON.

Zmontować piętnastominutowy film bez mordy nagrywającego? W tych czasach to niewykonalne. Tak samo jest z dziennikarstwem. Albo streamerami. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2023 o 00:16, Druid napisał:

Kto by się wyrzekł to by się wyrzekł, mów nie we wszystkich imieniu.


A napisałem, że to dotyczy wszystkich czy jednak podkreśliłem to, że są tutaj pozerzy, którzy z pewnością by tak zareagowali?

 

W dniu 7.05.2023 o 00:16, Druid napisał:

To nie jest wbijanie gwoździ wbijanie do własnej trumny tylko akceptacja brutalnej rzeczywistości i posiadania świadomości gdzie większość ludzi może sobie tylko pomarzyć.


Akceptacja brutalnej rzeczywistości.

I co zamierzasz z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 11:59, Margrabia.von.Ansbach napisał:

Ten grymas dezaprobaty i zniechęcenia jest tak charakterystyczny.

Że mógłby stanowić ikoniczny obraz.

Gdzieś tym mnie zabrał?

Nuda!

Tu się nic nie dzieje!

Anka,Kaśka,Zuza w Turcji,Grecji,Egipcie tyłek grzeje i na IG foty daje po retuszu filtrami.

A ja co? Tutaj mnie zabrałeś?

Wiocha! Wstyd! Nie ma się czym pochwalić!

 

Co zauważyłem a właściwie zasłyszałem, w tym czasie 04.05 - 05.05 w Krakowie na rynku/pod Wawelem Nasi rodacy stanowili pewnie mniej niż 40% zwiedzających.

U nas musi też pięknie że tyla ludu zjeżdża zewsząd!

 

Niepotrzebnie narzekają czasami te nasze babony :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.