Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś z Was- może jest tu jakiś rolnik, ile kosztuje dzierżawa pola?

 

I też wiem, że na pole jest przyznana dotacja- byłam w ARiMR, ale mimo, że jestem właścicielem ziemi nie mogą mi udzielić żadnych informacji, bo dotacja jest dla osoby, która uprawia ziemię.

A umowy z uprawiającym ziemi nie ma. Nawet nie wiem nawet kto to jest.

 

Ale, interesuje mnie, czy wiecie ile kosztuje dzierżawa pola pod uprawę i ile takiej dotacji może być?

 

Nie ma precyzyjnych informacji w internecie w tym temacie, tak samo jak olx też słabo w mojej okolicy z dzierżawa. Nie mam żadnego punktu zaczepienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No to odgrzewam. Po Twoim nieprecyzyjnym wpisie, domyślam się, że masz jakiś spór (rodzinny?) o nieruchomość i szukasz informacji. Bo jeśli ktoś bierze dotację na Twoją ziemię bez zgody to gruby temat. Dzierżawa może wynosić od 0 zł do kwoty liczonej w tysiącach. Dotacje wynoszą od kilkuset złotych za hektar w górę, zależy co jest uprawiane.

 

Opisz dokładniej o co chodziło i jak to załatwiłaś może komuś się przyda.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dzierżawę, to można w przybliżeniu zobaczyć za ile wystawią lokalne KOWRy - klik

Jeśli chodzi o dopłaty, to zależy co jest uprawiane, ale "Każdy rolnik spełniający wymogi otrzyma także jednolitą płatność obszarową. W 2023 roku stawka ta wynosi 166 euro na 1 ha ziemi".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.01.2024 o 21:57, Śnieżnobiały napisał(a):

Bo jeśli ktoś bierze dotację na Twoją ziemię bez zgody to gruby temat

Niby nie jest właśnie, bo dotacje są dla osób, które ziemię uprawiają, a nie dla właścicieli, nawet gdy nie ma umowy dzierżawy.

 

W dniu 14.01.2024 o 21:57, Śnieżnobiały napisał(a):

Opisz dokładniej o co chodziło i jak to załatwiłaś może komuś się przyda.

Nic nie załatwiłam, nie mam siły do tego ani głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka Masz ziemię, ktoś bez zgody ją uprawia, ale nie wiesz kto. Ten cwaniak bierze na Twoją ziemię jeszcze dotacje. Zapewne od kilku lat. Zaroił już na Tobie tysiące. Bezczelna osoba. Świadomie użytkuje czyjeś pole, to jest naruszenie, należy Ci się odszkodowanie od tej osoby. Sprawa do sądu. Łatwo się ustali kto to, bo na dotacje składa cwaniak w ARiMR wniosek. Tam się nie da pomylić z zaznaczeniem przypadkowej działki.

 

Nie zostawiaj tego, ten człowiek może tak więcej osób okradać. U mnie w okolicy był taki. Koniecznie zgłoś. Idź do sołtysa, dzielnicowego, może coś ustalisz, ale głównie smrodu narobisz oszustowi. Niżej masz link do artykułu o tej tematyce.

 

https://www.farmer.pl/finanse/ktos-bezumownie-uzytkuje-twoja-dzialke-sprawdz-jak-dochodzic-swoich-praw,104031.html

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka jeśli ten proceder trwa już długo to pamiętaj, że jest coś takiego jak zasiedzenie. Jeśli ta osoba uprawia ziemię i płaci podatek za nią i trwa to 15/20/25 lat (do sprawdzenia) to może wystąpić do sądu o nabycie prawa własności na podstawie zasiedzenia i najprawdopodobniej to wygra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Śnieżnobiały napisał(a):

. Ten cwaniak bierze na Twoją ziemię jeszcze dotacje.

Z tego, co się orientuję, to aby uzykać dotację (nie będąc właścicielem ziemi)- składający wniosek musi przedstawić dokument ( np umowa dzierżawy) uprawniający do uprawy w/w pola. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 11:38, Lalka napisał(a):

Nic nie załatwiłam, nie mam siły do tego ani głowy

Zgłoś Normalnie na 997, że ktoś coś wchodzi Ci w szkodę.

.....za pieniążki podatników sprawa nabierze lekkiego tępe.

Zostanie urzędowy ślad.

Agencja rynku rolnego ZAWSZE LECI W CHUJA.....więc trzeba ich potelepać kijem, że ktoś nielegalnie bieże dopłaty NIE NA SWOIM GRUNCIE.....fałszywa umowa.

Dodatkowo zawiadomić prokuraturę o podejrzenie wyłudzenia pieniędzy z dopłat rolniczych.

W zależności od uprawy jest to kilka słów rocznie od hektara aż do kilku patroli PLN przy uprawach specjalnych.

W zależności od rejonu i projektu gminy.

...nie pytaj skąd co?

W dniu 7.05.2023 o 23:19, Lalka napisał(a):

bo dotacja jest dla osoby, która uprawia ziemię.

Na jakiej podstawie prawnej użytkuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalkapowinnaś była szukać pomocy na forum rolniczym. Tu nie byłem w maju, nie zauważy się też wszystkich tematów.

 

Podczas ubiegania się o dotacje nie trzeba przedstawiać umowy dzierżawy, tu cwaniak nie zrobił naruszenia, nie przedstawił fałszywek. Powinna być umowa, kiedy przyjedzie kontrola.

 

Nie napisałaś co ta osoba uprawia. Od marca składa się wnioski, możesz iść do ARiMR, ubiec cwaniaka i złożyć pierwsza wniosek o dopłatę na swoją ziemię, zrobią za Ciebie, tylko musisz pokazać na mapce. Ostrzegą też, że kto inny składał na ten obszar wniosek w latach poprzednich. Jak zaszachujesz własną ziemie, już nikt nie złoży na ten grunt wniosku o płatność, W sumie dobry samarytanin z tego kogoś, że Ci pole utrzymywał w "ruchu". Zapuścić ziemie to jest dramat. Jak jest tam trzymana łąka, to może nawet głupek jeszcze Ci skosi zanim się zorientuje, że coś nie gra, a może obsieje?

 

Nie możesz tego zostawić, bo jak pisze @maria powoli będziesz wchodzić w przekazanie komuś tej ziemi. Jak Ci się nie chce, to sprzedaj/oddaj komuś, ziemia jest bardzo droga, wielu chętnie weźmie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.